Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:04:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 30 czerwca 2019 08:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Bartłomiej pisze:
Chętnie bym to przeczytał,
bo ominęła mnie ta cała inicjatywa
(tak często się tu pojawiam).
Jest to gdzieś do dostania?


https://allegro.pl/oferta/ksiazka-o-muz ... 7998618928

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 sierpnia 2019 21:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Taką notatkę niejakiego Jarosława Szczęsnego na portalu lubimyczytac.pl dziś znalazłem:

"Być może o muzyce się nie gada, ale na pewno można o niej pisać. A już z pewnością o niej rozmawiać. Najlepiej z muzykami. Tak właśnie czyni Maciej Geming, który postanowił swoje wywiady zebrać w całość i wydać w postaci książki. Trudno będzie laikom przebrnąć przez lekturę tych wywiadów, bo czasami bywają one dość środowiskowe. Niemniej jeśli niektóre nazwiska z listy wymienionej na okładce, nie są dla was obce to powinniście sięgnąć po tę pozycję. Najlepsze są te fragmenty, w których muzyk snuje swoje wyobrażenia lub daje się ponieść własnym odczuciom. Interesujący obraz człowieka się wyłania, szczególnie jak się zna jego twórczość. Mały minus: tylko jedna kobieta".

W sumie w porządku :faja:.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 10:31:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Od Iwony Bernatowicz, doczekałem się takiej opinii:

Cytat:
Wypowiem się…bo muszę…dla siebie…
Nie przepadam za wywiadami. Jakiś uraz chyba. Przeczytałam ich w swoim życiu kilkaset i nic nie wniosły nowego. Te same, stereotypowe pytania, w wielu przypadkach brak wiedzy i nieumiejętność zainteresowania czytelnika. Nie przepadam więc i już…
Nie znałam książki Macieja. Kiedy dostałam ją, zamarłam z przerażenia, że mam przed sobą szereg wywiadów. Wystarczyło tylko przeczytać kilka stron, aby wiedzieć, że to najpiękniejsza książka w swoim rodzaju. Patrzę na nią oczyma polonistyki, a więc tej, która coś tam wie o formach wypowiedzi.
Ten człowiek wie dlaczego pyta, bo On zna się na temacie. Nie ma tu przypadkowości, chociaż nieobcy jest tu także humor. I to, co ujmuje najbardziej, to niesamowita relacja między Maciejem i rozmówcami. Oni potrafią zrozumieć się w pół słowa. Wiedza i niesamowita pasja, z jaką pisze o muzyce nie może zostać niezauważona. Zresztą każdy, kto uczestniczy w tych swoistych „ lekcjach” Macieja na żywo wie jaki jest. On po prostu kocha muzykę i potrafi dostrzec najdrobniejsze niuanse przeżytego koncertu. Ma niesamowity słuch muzyczny i wielką wiedzą, co można zauważyć w rozmowach w tej książce.
Jego niezwykła umiejętność obserwacji procentuje przeprowadzeniem takiej rozmowy, że chce się w takiej rozmowie uczestniczyć albo przynajmniej chłonąć każdy napisany wyraz. Jest przy tym tak szczery, że tylko trzeba chylić czoła. I jeszcze ciągle przewijająca się przez strony pokora wobec muzyki, która łączy rozmówców z autorem. To jest to, co kocham i czego poszukuję w takich rozmowach. Profesjonalizm zmusza mnie do bycia uczniem i korzystania z tego, o czym czytam. Zarówno ze strony Macieja, jak i rozmówców. Książka „ O muzyce się nie gada” jest opowieścią o emocjach, o tym także, co przeżywają muzycy stając naprzeciw publiczności. Jest również skarbnicą wiedzy o warsztacie, o trudach tworzenia i o magii improwizacji.
Dziękuję Ci Macieju za tę książkę. W niej czuje się muzykę. Dla mnie jest skarbnicą wiedzy. A wszystkim, którzy czytają mój post polecam z całego serca i z pełną odpowiedzialnością książkę Macieja Geming „ O muzyce się nie gada”….Gada się i to bardzo pięknie!


:aniolek: :aniolek: :aniolek:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 10:43:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Super!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 14:46:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przyznam że nie wiem, kto zacz, ale też gratuluję :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 18:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Dzięki!

Pippin: Iwona wydała swego czasu tomik poezji, pracuje obecnie nad powieścią, jeszcze nie tak dawno prowadziła na śląsku teatr, mocno zamieszana w promocję śląskiego bluesa, a także... koleżanka z klasy Józefa Skrzeka :). Można powiedzieć, głos oddolny, wspierający kulturę (lokalną i nie tylko) :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 30 listopada 2019 19:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fajnie :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group