Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 00:38:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 marca 2005 15:15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
a ja zaczęłam od Silmarillionu, jakoś między podtswówką a liceum albo w pierwszej liceum może... No i było ciężko, ale porywjąco. Nie wszystko mój umysł przyjął, ale rozłożyło na łopatki, a później to już z górki. Hobbit jak nóż w masełko, a Władca no to już wiadomo... I przystaję do obozu jedynego słusznego tłumaczenia p. Skibniewskiej, choć sama mam Łozińskiego, ale nigdy przez całość nie przebrnęłam. Moim de best of zawsze był Aragorn i choć film zdmuchnął moje wyobrażenie, to jak sięgam do książki widzę go takiego, jak przy pierwszej lekturze. a raczej go nie widzę, bo ta tajemnica... ech, Wielka Książka!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 marca 2005 19:32:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
[OT]
Cytat:
Natomiast Powrót króla w wersji rozszerzonej (celowo używam sowa 'rozszerzona'...) znudził mnie strasznie.

poza sceną z pomnikiem Obalonego Króla. jak dla mnie to wymiata po prostu. natomiast generalnie racja [/OT]

ja zacząłem od Hobbita bo akurat był w domu. zapamietałem potem tylko hasło "Dwie Wieże" i kiedyś znalazłem w bibliotece i... utonąłem. a po jakimś czasie silmarillion. wziąłem z biblioteki, nawet nie doszedłem do domu tylko zacząłem czytać w takim oblesnym parku co koło mojej starej chaupy był...

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2005 14:46:21 
Moim zdaniem, pewnym problemem Silmarillionu jest jego swoista „pośredniość”… książka ta niestety przypomina podręcznik historii (czy mogło jednak być inaczej?)… narracja jest strasznie powierzchowna i zarazem zbyt szczegółowa… nie jest to dzieło ani powieścią, w której bohaterów można wręcz dotknąć, ani zakurzonym zbiorem mitów (czy baśni), niejasno zakorzenionych w zamglonej prehistorii (swoją drogą – prehistorii świata mitycznego, za jaki można uznać Śródziemie…)… czytelnik musi więc zdobyć się na wysiłek, aby stało się ono dlań i jednym i drugim… warto!!!…


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2005 10:44:30 

Rejestracja:
pn, 14 marca 2005 20:31:45
Posty: 12
Skąd: Kraków/Jaworzno
Aż wstyd się przyznać,ale ja sięgnęlam po pierwszy tom WP po olądnięciu filmu.A na film poszlam przez przypadek(choć uważam,że nie ma przypadków,tylko widocznie tak mialo być).Koleżanka(dobrze zorientowana w tematyce fantasy)wyciągnęla mnie do kina.Nawet nie wiedzialam za bardzo co to za film będzie.I jaki to byl dla mnie szok!Po filmie oczywiście dość szybko sięgnęlam po calą trylogię i nie moglam pojąć jak można stworzyć tak genialne dzielo.Twórczośc Tolkiena mnie pochlonęla.A dodam jeszce,że te okolo 4 lata temu,w moim życiu zaszly istotne zmiany i to byl przelomowy czas.No i Tolkien swoimi dzielami trochę mi pomógl w odnalezieniu nowej drogi w życiu i wyprostowaniu mojej psychiki.To dobre lekarstwo na codzienne problemy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 kwietnia 2005 23:15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Skończyłam dziś czytać książkę pt "Inklingowie" - polecam, bo świetnie się czyta i dużo ciekawych informacji o tolkienie, lewisie i paczce z oxfordu. czytałam to mając przed soba mapę. niestety elrond kupił złą mapę - samo centrum oxfordu podczas gdy i lewis i tolkien mieszkali trochę dalej. finrodzie! mapa oxfordu i okolic bardzo by mi się przydała :D
no więc okazzało się na przykład, że własnie ta paczka inklingów pijała piwo własnie na tyłach "Ptaka i niemowlaka" czyli tam gdzie my przez przypadek jedliśmy nasz niedobry angielski obiad!!! zresztą dowiedziałam się, że po wojnie ów pub zmodernizowano i od tego czasu towarzystwo przeniosło się na przeciwko, do innego pubu. hm. pijali też jabłecznik z beczki a nie tylko piwo, jabłecznik czyli jabol?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 00:29:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
natalia pisze:
pijali też jabłecznik z beczki a nie tylko piwo,
HA! Jaś to to, co ja piłam?

a ja czytam Shippey'a "Drogę do Śródziemia", ale na razie za bardzo przypomina mój podręcznik do gramatyki historycznej. Nic nowego! :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 00:43:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Jabłecznik czyli chyba Cider - alternatywę dla piwa (paskudztwo). Iza też piła ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 00:44:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
:D
Ha! Piłam! Ha! I to we własciwym miejscu!

było straaaszne ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 11:08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
elsea pisze:
a ja czytam Shippey'a "Drogę do Śródziemia",

ja też to czytam! niestety z przerwami bo bardzo nieudolnie (czyt. nieporywająco) napisana.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 16:44:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 04:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
przeczytałam trylogie tolkiena.udało mi sie.ale jeszcze przed ekranizacją.gdyby zamiast 3 części skrócic to do 1 usuwając te ciągle "i szli, i szli, i szli..a potem jeszcze szli" to moglo by byc nawet ciekawe

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 18:11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Agrafka pisze:
zamiast 3 części skrócic to do 1 usuwając te ciągle "i szli, i szli, i szli..a potem jeszcze szli" to moglo by byc nawet ciekawe
...........powinni Ci sprzedać od razu "streszczenie"

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 18:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
:piwo:

i jeszcze za dużo lasów i gór - nuda
ciekawe czy da się to chociaż czytać "od tyłu", może jakaś ukryta głębia? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 18:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Albo na jakiejś sciądze to przeczytaj, będzie jeszcze krócej....

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 23:34:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 marca 2005 04:00:17
Posty: 77
Skąd: stolica
nienawidze streszczen,uwielbiam duzo czytać.ale ksiaza powinna wciągać a nie zanudzać na śmierć.ile mozna usypiać na Tolkienem ?

_________________
"moje marzenia to dla innych kiepski żart
mówią wciąż o mnie pierdolnięty.
jestem punkowcem mam swój zwariowany świat
który jest dla was niepojęty"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 kwietnia 2005 23:37:08 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
Może problem leży po stronie czytelnika, że tak nieśmiało zasugeruję?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group