Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:52:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 października 2012 21:57:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Cytat:
Mnie najbardziej interesuje Keith i Iggy, ale faktycznie jeszcze nic nie czytałem.

Mnie też. Dopisz do listy jakby co. 8-)

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 października 2012 13:45:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...Kupiłem sobie autobiografię Ketha Richardsa w przydworcowej księgarni i poczytuję od czasu do czasu gdzie mi się otworzy i całkiem fajne to jest...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 listopada 2012 01:00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Michael Streissguth "Johnny Cash" - napisana trochę dziwnym stylem (choć może być to "zasługa" tłumacza - wyłapałem kilka błędów w tłumaczeniu), ale ciekawa książka. Cash jest przedstawiony zupełnie inaczej niż go sobie wyobrażałem

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 kwietnia 2013 09:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Keith Richards "Życie" ****

Po przeczytaniu możemy poczuć co znaczy siedzieć w skórze Keitha. Ten sporo mówi o swoich inspiracjach (m.in. blues, reggae), jak uczył się swojej gry i co u kogo podpatrzył. Dowiadujemy się tez trochę o historii zespołu i jak napięta potrafiła być w nim atmosfera. Nie jest to jednak główny watek i staje się coraz mniej istotny gdy życia Keitha robi się coraz dziksze. A potem dowiadujemy się jak to dzikie życie staje się dla niego coraz większym problemem.
Na szczęście Richards ma do siebie dystans. Czuć w tym starego dziada który widział wszystko, nie ma już nic do stracenia i niczego się nie boi. Nie ma oporów przed uszczypliwościami w stosunku do reszty zespołu. Dostaje się każdemu, ale najbardziej obrywa Mick. Drugi w kolejce jest Brian.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 maja 2013 13:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Jakoś tak się złozyło, że prawie zawsze na różne urodziny czy coś takiego dostawałem książki muzyczne, czuję więc dzisiaj trochę przesyt materiału ;) Szczególnie jeśli chodzi o polskie rzeczy - taki Leszek Gnoiński to powinien dla mnie mieć jakiś zakaz pisania biografii muzyków, hehe :) Lubię bardzo wywiad rzekę z Tomaszem Stańko, w jakiś sposób wpłynął na moje spojrzenia na muzykę jako taką. Z Brylem trochę mniej, bo jednak temat bardziej znany, ale też. Z Grabażem... - bardzo fajnie się czytało, biorąc pod uwagę jaki mam stosunek do jego twórczości ;) chociaż tutaj człowiek przeprowadzając wywiad był już gorszy, jednak widać, że koleś bardziej zna się na Kaczmarskim niż na rocku. Niemniej jednak nie kłuło mnie to jakoś bardzo.
I zagraniczne. Bardzo fajna rzecz o Rolling Stonesach jakieś dziennikarza - nie wiem czy kojarzycie, taka kronika ich trasy z 1969, przepleciona z opisem pierwszych lat działalności. Mało encyklopedycznych faktów, po prostu fragment historii zespołu uwieczniony takim jakim był (nie widziałem tam za dużo podkoloryzowanych momentów.). Mój ulubiony moment, to kiedy Charlie Watts zaśmiał się na próbie dźwięku i podsumował swoją karierę słowami "to wszystko jest cholernie śmieszne" :)
Jeszcze czytałem książkę o Nirvanie. "Nirvana, prawdziwa historia". Dziwna sprawa. Z jednej strony autor trochę skupia się na sobie, styl też ma dośc infantylny, jak ktoś nie ogarnia historii grupy, to ciężko się czyta. Ale nie wiem czy istnieje jakakolwiek lepsza książka o tym całym boomie alternatywnego rocka z poczatku lat 90, o tym jak Mudhoney i Sonic Youth podpisywali wielkie kontakty płytowe, jak Pavement grał na Reading Festival, jak to wszystko się kotłowało i zmieniało. Jest to spory walor :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 maja 2013 10:05:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wydawca nie jest moim ulubionym ,a wręcz mnie odrzuca.... ale spis treści....hmmmmmm... :shock:

Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 maja 2013 11:36:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
cholercia, może być to klawa książka.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 sierpnia 2013 20:50:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 09:40:04
Posty: 306
Może ktoś zaznajomił się z jedną z dwóch wymienionych pozycji?

"Kryzys w Babilonie. Autobiografia" - Brylewski Robert, Księżyk Rafał,
"Grunt to bunt" - Witkowski Grzegorz K.

Ciekaw jestem Waszych opinii?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 sierpnia 2013 21:06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Krótką opinię na temat pierwszej z wymienionych książek znajdziesz tu.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 października 2013 13:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 07 listopada 2010 09:40:04
Posty: 306
Jerzy Tolak - The Beatles ****+ - książka-album, która w ekspresowym tempie przedstawia zarys historii zespołu. Jak dla mnie bardzo przyzwoita pozycja.
Bardzo mnie zaciekawił wątek dotyczący relacji Yoko Ono z Lennonem a niesamowicie rozśmieszył motyw doszukiwania się na podstawie okładki z płyty Abbey Road znaków świadczących o śmierci McCartneya :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 czerwca 2014 23:06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Obrazek

najpierw napisałam, że słabe, ale od strony około 170 robi się ciekawie: wtedy to przypada moment przełomowy, cash otumaniony od 10 lat amfą nawraca się. a pisze o tym tak przejmująco, że nadałabym tej autobiografii tytuł: wyznanie wiary

nic mi nie mówią w większości nazwiska, które przywołuje, bo country nie lubiłam nigdy, ale poza tym to opowieść o tym, jak przeżyłem od biedy i ciężkiej pracy na polach bawełny przez prochy i sukces na scenie po dno i powrót do Boga, któremu zawdzięczam wszystko

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 sierpnia 2014 19:37:21 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 09:03:09
Posty: 905
Skąd: Kraków
Jeśli chodzi o muzyczne biografię,to przeczytałem dość dużo pozycji,
lecz z czego połowa to pozycje o Beatlesach,z racji tego,że kiedyś byłem ogromnym fanem tego zespołu,aż do takiego stopnia,
że właściwie niczego poza nimi nie słuchałem,
ale przejdę już do konkretów czyli mojej listy,istnej czołówki pozycji,jakich w życiu wpadły mi w ręce.
Na pewno autobiografia Keitha jest w tej wyjątkowej liście,oczywiście najwięcej miejsca poświęcił w biografii,swojemu nałogowi z narkotykami
ale i tak sukces że ten nałóg udało mu się rzucić,a i dość smutna jest ta konkluzja,że po pewnym czasie,obcował tylko z samymi ćpunami.
Co jeszcze ostatnia biografia Pink Floydów,z doskonale naświetloną osobą,pierwszego lidera Syda Barreta,
istotnie według mnie najsmutniejszego losu muzyki rockowej,ale to tylko moja opinia,na pewno większość tego tak nie pojmuje.
Z pozycji których najwięcej przeczytałem,czyli biografii Beatlesów,
to "Życie" Johna Lennona autorstwa "Philipa Normana",bardzo ciekawa pozycja,ponieważ oprócz opisania jego życia,
jest tu dużo treści opisujących scenę muzyczną lat 60tych,i kulturę tamtego czasu.
Z pozycji typu zdjęcia + opis,to księga opisująca historię Jarocinów z lat 80tych,jestem bardzo zafascynowany,od kilku lat historią tego festiwalu,
nawet miałem kiedyś pomysł,założyć stronę gdzie bym zebrał,wszystkie bootlegowe zapisy różnych zespołów.
Ostatnia kategoria to książki około muzyczne,tych oczywiście przeczytałem najmniej,bo właściwie tylko jedną,
mówię tu o książce "Obok,albo ile procent babilonu".
Można z niej się dowiedzieć dość dużo,nie tylko o muzyce i środowisku,
lecz także o tym klimacie końca lat 70tych,i początku 80tych.
Przypomniało się tak na koniec,że Elrond niegdyś narzekał na styl autobiografii,ale według mnie oczywiście,
jest to dość krytyczne spojrzenie,bo przecież oni są muzykami,a nie pisarzami.
I to tyle z mojej strony,o książkach muzycznych.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 sierpnia 2014 19:52:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
TO bym chętnie sprawdził.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 sierpnia 2014 17:31:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciągle się nie mogę zabrać za wpis o biografii Lemmy'ego, którą czytam. Jest to czad na maksa :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2014 14:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe :) . Ja dwa słowa napisałem w wątku Motorheadowskim, ale właściwie nie o samej treści. Ot, chciałem Cię sprowokować :wink: .


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group