Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:30:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 kwietnia 2007 21:47:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
"Tajemnica złotej maczety", 6 części - rysowany przez Wróblewskiego. Był też 4 częściowy spin off "10 z wielkiej ziemi"

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 kwietnia 2007 22:49:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
azbest23 pisze:
"Tajemnica złotej maczety"

o właśnie! miałem 6 częściowy.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 18:02:32 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Chcę dokonać pochwały komiksu Tytus, Romek i A'Tomek! Komiks poświęcony Tytusowi de zoo był, teraz brakuje dla niego czasu, komiksem mego życia, ależ to brzmi. Choć paru części nie czytałem, może nawet więcej niż paru, chciałbym je jeszcze kiedys przeczytać. I wrócić do fascynacji ta wybitna jednostką!
Myślę, że Tytus jest dowodem na przemadrość Boga: tu jest połaczenie ewolucjonizmu i kreacjonizmu!
A oto mój ostatni ulubiony cytat: "Miałem <go> i nie mogłem zasnąć...wpadłem na pomysł, żeby...wybudować trapezy we wszystkich stylach architektonicznych. Kiedy będe fikał, równocześnie bede się uczył historii architektury" (XI ksiega, str. 51)
Czy jest temat poświecony Tytusowi i najlepszemu moim zdaniem komiksowi?
Do mych fascynacji należał też "Kajko i Kokosz", komiksy Szarloty Pawel, choć komiksów posiadałem o wiele więcej, bez chwalenia się he he.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 maja 2007 23:49:55 
Kajko i Kokosz to miłe,
ale naprawdę odjechane były Komiksy Baranowskiego:
http://www.relax.klub.chip.pl/0/aubarano.htm

Kto ma szansę ten w Warszawie może zobaczyć ekranizację Profesora Nerwosolka (przynajmniej tego bym się spodziewał o poranku w Muranowie):
http://www.muranow.gutekfilm.pl/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 maja 2007 08:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
ostatnio czytałem "skąd się bierze woda sodowa"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 maja 2007 08:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Viator pisze:
"skąd się bierze woda sodowa"

Polski komiks wszechczasów. Zresztą, mój awatar mówi sam za siebie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 maja 2007 08:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Uważajcie, co czytać będzie. Magiczne obrazki niosą różne treści:

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... t_a_4.html

:twisted: :wikingos :muuu :lapkuraka: :jasiek: :horsie :kogut: :piggy: :ogr:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 maja 2007 09:31:27 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
nie mieszaj Baranowskiego z Hiszpanią :P Toż to nie przystoi!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 maja 2007 15:08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Ja dla ostrzeżenia, bo i z bohaterów Baranowskiego można zrobić, to co zrobiono z Ali Babą i 40 rozbójnikami :twisted: :( :(

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 maja 2007 14:39:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Mistrzowie Komiksu Polskiego odznaczeni!
28 maja 2007

W dniu 31 maja br. o godz. 11.00 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski odznaczy medalem Zasłużony dla Kultury "Gloria Artis" (w uznaniu zasług w dziedzinie twórczości dla dzieci) trzech Mistrzów Komiksu Polskiego: Tadeusza Baranowskiego, Henryka Jerzego Chmielewskiego i Janusza Christę.

http://www.komiks.gildia.pl/news/2007/0 ... odznaczeni

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 maja 2007 18:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
a dzisiaj czekając na ziomka poczytałem w empiku jeża jerzego :faja: to był czad


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 maja 2007 20:04:25 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Meriadok Brandybuck pisze:
Mistrzowie Komiksu Polskiego odznaczeni!
28 maja 2007

W dniu 31 maja br. o godz. 11.00 w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski odznaczy medalem Zasłużony dla Kultury "Gloria Artis" (w uznaniu zasług w dziedzinie twórczości dla dzieci) trzech Mistrzów Komiksu Polskiego: Tadeusza Baranowskiego, Henryka Jerzego Chmielewskiego i Janusza Christę.

Dobra wiadomość, należy im się, lepiej późno niż wcale!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 listopada 2007 17:44:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
W oczekiwaniu na trzecią część "Ligi niezwykłych dżentelmenów":

W grudniu 2007 nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu ukaże się pierwszy tom serii pt. "Warszawski pacjent".
Wybuchowa mieszanina fantastyki, historii, opowieści przygodowej i bryku ze szkolnych lektur. Krótko mówiąc - steampunk po polsku!
Petersburg, rok 1901. Więzień Józef Piłsudski snuje nieprawdopodobną opowieść o latających machinach, szalonym kozackim dowódcy i tajemniczym brytyjskim agencie. Czy czeka go powrót do warszawskiej Cytadeli, czy leczenie psychiatryczne? A może bohaterowie jego historii - Stanisław Tarkowski i Kali - nie są jedynie urojeniem osaczonego spiskowca?
Twórcy internetowego przeboju "Nowe przygody Stasia i Nel" przedstawiają zaskakujące i nieznane wcześniej losy swoich bohaterów. Od syberyjskiej tajgi po paryskie salony, w ogniu zbrojnych potyczek i w mrokach siedzib tajnych organizacji. Kto jeszcze dołączy do spisku: Maria Skłodowska-Curie, Karol Borowiecki, a może Feliks Dzierżyński? O tym dowiemy się w kolejnych tomach "Pierwszej brygady".
Obrazek
zwiastun (taki sobie)
strona oficjalna
Pierwsze kilka stron do obejrzenia na Retrostacji - dobry początek.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 grudnia 2007 22:45:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
dziś kupiłem nowego Wilq'a. Poprzedni najpierw mi nie podszedł, a przy drugim czytaniu zaśmiewałem się prawie do łez. Ten jest powrotem do wysokiego poziomu, bardzo dobry zeszyt, polecam. Do pierwszego rzutu dołożony jest kalendarz, z którego dowiemy się kiedy jest dzień inwalidów i handlu osobami niepełnosprawnymi. W komiksie podstawowym kilka tekstów zabija, ale nie będę odbierał radości potencjalnym czytelnikom.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 17:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pierwszy raz przełamałem się i jako dorosła osoba kupiłem i przeczytałem dwa dość podobne do siebie komiksy - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, choć pewnie tematyka po prostu ciekawa:

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group