Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:39:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 16 marca 2021 21:36:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Nowy Relax już w przedsprzedaży... Ale jakoś tak ambiwalentnie mnie się widzi.. :?:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 marca 2021 08:43:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
Ale jakoś tak ambiwalentnie mnie się widzi..


Gdyż...?

Tymczasem mi wczoraj udało się w końcu namierzyć i dorwać komiks, którego kupno odkładałem "na później" kiedy był do kupienia w każdym Empiku za 20 zł.
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 marca 2021 16:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Gdyż jakieś takie sprzeczne wewnętrzne odczucia mam.. Chociaż - gdy doczytałem, że Dąbrowski z „Redaktorem..” tam będzie, a nie z Likwidatorem - to zamówienie poszło.. Chociaż się łudziłem, że cena w przedsprzedaży ciut niższa będzie :lol:

Gratulacje! Nie tylko za zakup, ale i cierpliwość - chyba ostateczne namierzenie El Borby jednak kawał czasu zajęło? O cenę nie zapytam :D

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 marca 2021 07:48:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Obrazek

Przeczytane!

Daję * * * *

Pozornie może się wydawać, że to parodia komiksów bohaterskich. I po części tak jest - mamy tu do czynienia z herosem, który swą nadludzką siłę czerpię z papierosów, a ponadto otrzymuje w spadku niezwykłą, tytułową broń. Ale to tylko jedna, wierzchnia warstwa. Pod nią kryje się opowieść o dojrzewaniu, ale przede wszystkim o odpowiedzialności za swoje czyny. Bo podobnie jak Spiderman, bohater musi zmierzyć się z prawdą, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Jednak Andy inaczej dochodzi do sensu tych słów niż Człowiek Pająk. Kreska znakomita, paleta kolorów taka jak lubię, a wydanie - znak jakości Q gwarantowany przez Kulturę Gniewu. Polecam.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 marca 2021 19:37:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Myk, do listy zakupowej:
„Popioły” Alvaro Ortiz - komiks, który otwiera jako motto cytat z „Vamos” Pixies.. a i „Surfer Rosa” się pojawia.. I chyba The Smiths też obecne..

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 marca 2021 07:01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja natomiast oczekuję na przesyłkę z czterema częściami historii o francuskim cyborgu walczącym na frontach Wielkiej Wojny pt. "Wartownicy" :)

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 marca 2021 17:31:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Apetycznie to wygląda!!! Ha, w paru miejscach nie ma już I tomu.. Chyba się tylko na III zdecyduję.. A swoją drogą - czekam na 11 kwietnia, na premierę „Bajek urłackich” :mrgreen:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 marca 2021 08:58:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
Ha, w paru miejscach nie ma już I tomu


Ja trafiłem komplecik na allegro. :)

A jeżeli chodzi o oczekiwanie, to ostrzę sobie pazurki na kolejne wydanie "Black Hole" Burnsa, bo na wcześniejsze się nie załapałem.

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 kwietnia 2021 21:38:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Piła pisze:
Nigdy natomiast nie rajcowały mnie historie o Supermanach, Spidermanach, Batmanach i tego typu gościach - nędznie rysowane produkcyjniaki ze scenariuszami bez polotu.......


U zarania tego wątku, w 2005 roku Piła napisał to co powyżej. Od tego czasu minęło już kilkanaście lat, więc nie wiem czy wciąż podtrzymuje to zdanie, czy jednak zmienił swój pogląd na tą kwestię. Jeśli jednak ktoś podobnie jak Piła stałby na stanowisku, że wszystkie historie z universum Marvela, czy DC to "nędznie rysowane produkcyjniaki ze scenariuszami bez polotu" (i to nawet pomimo wydania w międzyczasie takich tytułów jak "Zabójczy żart" Alana Moore'a, czy "Azyl Arkham" Granta Morrisona), to polecam mu poniższym tytuł. I wszystkim innym też. (a zwłaszcza tym, którym spodobał się film "Joker" ze względu na wyjście poza schemat "filmu bohaterskiego"). Nie dlatego, że nagle wszystkie komiksy o kalesoniarzach w maskach i pelerynkach zyskały jakąś niebywałą głębię (bo umówmy się, w tej dziedzinie wciąż potrafią trafiać się gnioty stanowiące obrazę dla inteligencji odbiorcy), ale dlatego, ze coraz częściej pojawiają się na rynku takie tytuły jak "Zabójczy uśmiech". Podobieństwo do filmu Todda Phillipsa polega na tym, że Gacka w jego obcisłych kalesonach praktycznie tutaj nie ma. Jest za to tytułowy Joker (osadzony w zakładzie Arkham) i jego psychiatra, który próbuje go wyleczyć. I tyle mogę zdradzić bez ujawniania plot-twistów. Dużo można powiedzieć o tym komiksie, ale z całą pewnością nie to, że jest "nędznie narysowany" (każda klatka kreślona przez Sorrentino robi mocne wrażenie - kreska, kolor, kadr, kompozycja są tutaj bez zarzutu). A tym bardziej nie można zarzucić scenariuszowi Jeffa Lemire "braku polotu". Autor wciąga nas w grę Jokera, prowadzącą prosto na skraj obłędu bardzo sugestywnie. Na pytanie kto jest największym szaleńcem w Gotham, będziecie musieli odpowiedzieć sobie sami.

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 maja 2021 22:04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
I znowu komiks o Jokerze poza głównym nurtem historii o Gacku. Ale jakże inny od poprzedniego. Tamten był dramatem psychologicznym, ukazującym jak tytułowy bohater potrafi mącić ludziom w głowie nie wstając z krzesełka. W tym sprawa ma się zgoła inaczej - tutaj Joker jest zdecydowanie bardziej aktywny i jeśli mąci komuś w głowie, to raczej kulą niż słowem. No i nie jest to już dramat psychologiczny tylko raczej mroczny thriller na pograniczu slashera, opowiedziany z perspektywy podrzędnego zbira, zafascynowanego postacią Jokera... do czasu.

Jeżeli ktoś miałby wątpliwości co do jakości tej produkcji, to powinny go przekonać dwa nazwiska - Brian Azzarello - scenariusz + Lee Bermejo - rysunki.

To się nie mogło nie udać.

Obrazek

Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 maja 2021 22:34:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Oj tak! Pierwsza klasa!!! A jak widzi Ci się „Azyl Arkham”?

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 lipca 2022 21:54:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
"Wydział 7" - seria trzyma poziom!!! Klimatyczna rzecz. Widziałem ostatnio porównanie Wydziału do Biura Badań Paranormalnych i Obrony.. Może aż tak dobrze nie jest, ale np. PRL-owska zawiesina dziejowa dodatkowego smaczku dodaje.

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 lipca 2022 11:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
A jak widzi Ci się „Azyl Arkham”?


Oj, przepraszam! Pozostawiłem to pytanie bez odpowiedzi.

"Azyl..." to zupełnie inna bajka. O ile w "Jokerze" kreska Bermejo podkreślała brutalność i bezwzględność (anty)bohatera, o tyle w "Azylu" wszystko wygląda jak wyciągnięte z koszmarnego snu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 stycznia 2024 17:18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tytusopedia
:arrow: https://www.youtube.com/live/0CxF11rcW-o?si=y_GlMFVU1b7y88xq

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 stycznia 2024 17:32:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mam od miesiąca :) Potężne dzieło.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group