Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:01:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 21:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
monika pisze:
alternativepop pisze:
Fejsbuk upadnie jak kiedyś naszaklasa.


Pogłoski (które krążą też od lat) o upadku Fb są jeszcze bardziej przesadzone niż o upadku UT :D. Tyle jest tam firm/miejsc/przedsięwzięć różnego rodzaju, dla których jest to świetna tablica informacyjna, że nie sądzę, by miało się to stać w bliskiej perspektywie, nawet jeśli interakcji na indywidualnych kontach jest mniej.


Dla młodych to już jest martwy serwis :). Ale masz rację, dla "dziadersów" to prawdziwy raj. Ile tam grup wszelkiego typu powstało ostatnio, nawet o muzyce, które żyją życiem bardzo intensywnym. Wszystko okupowane przez ludzi minimum 40+, albo i lepiej. W sumie sam też prowadzę tam konto swojej strony i to całkiem intensywnie.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 22:07:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
No właśnie nie wiem, czy tylko dla dziadersów - czy wszystkie restauracje, kluby muzyczne itd (z moich obserwacji jednak bywają tam i młodzi ludzie :D) prowadzą równie efektywną działalność w innych socialach? (szczerze pytam - nie potrzebuję więcej sociali w życiu, więc nie wiem;). Dla mnie to jest obecnie w sumie podstawowa funkcja Fb - tablica informacyjna.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 22:21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Obserwując nastoletnie i letnie 20+ dzieci znajomych, rodziny i własną latorośl, mogę tylko stwierdzić, że oni nie korzystają z facebooka, choć najczęściej mają tam konto. Korzystają z messengera, ale do fb zaglądają bardzo rzadko.

Najbardziej dla nich istotnym serwisem społecznościowym jest instagram, ale także snapchat. Korzystają z yt, tik toka i discorda. Tyle moje obserwacje.

Ale może to nie jest jakieś miarodajne. W każdym razie tak jest w kręgu moich kontaktów.

A czy firmy reklamują się też w innych serwisach społecznościowych? Nie badałem tematu, bo jako dziaders korzystam głównie z fb :). Choć konta w innych serwisach też posiadam i czasami korzystam.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 maja 2023 06:04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
monika pisze:
Ale te inne media są pewnie ukryte dla świata zewnętrznego?


W pewnym sensie tak - tzn. wyszukiwarka google ich nie znajdzie. Bardziej to przypomina krótką formę czatową.

monika pisze:
Wydaje mi się, że mniej egzegez i wiwisekcji jest wszędzie, ponieważ ludzie po prostu są bardziej świadomi niebezpieczeństw odkrywania się w miejsach odkrytych. I powrotu do klimatu UT z dawnych lat także dlatego nie ma - i nie dziwi mnie to wcale.


Tak, tu jest chyba sedno.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 maja 2023 15:13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
kusi mnie by znaczną część dyskusji o fb i itp. przenieść --> tu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 maja 2023 21:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
grawson pisze:
monika pisze:
Wydaje mi się, że mniej egzegez i wiwisekcji jest wszędzie, ponieważ ludzie po prostu są bardziej świadomi niebezpieczeństw odkrywania się w miejsach odkrytych. I powrotu do klimatu UT z dawnych lat także dlatego nie ma - i nie dziwi mnie to wcale.


Tak, tu jest chyba sedno.


No właśnie. Czy nie jest tak, że kiedyś, mniej więcej w czasie rozkwitu forów rozkwitały też blogi osobiste, które upadły jeszcze przed forami?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 18:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wg. mnie jakieś dymy by się na forum przydały. Ktoś komuś da w nos, to popłacze się ktoś itd. Teraz to nuda trochę.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 18:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Prazeodym pisze:
Wg. mnie jakieś dymy by się na forum przydały. Ktoś komuś da w nos, to popłacze się ktoś itd. Teraz to nuda trochę.


Strzelić Ci w ucho z CAPS LOCKA? :twisted:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 20:32:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Obrazek

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 21:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
:lol:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 21:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Pamiętacie Ciosa i Lóblin Punk Attack?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2023 09:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
panek pisze:
Czy nie jest tak, że kiedyś, mniej więcej w czasie rozkwitu forów rozkwitały też blogi osobiste, które upadły jeszcze przed forami?


Hm. Niektóre upadły inne wręcz przeciwnie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2023 10:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
blogi jeśli cos zjadło, to chyba raczej media społecznościowe, nawet Twitter. A ludzie dalej się często odsłaniają, zwłaszcza w weekendy ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2023 15:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
grawson pisze:
Niektóre upadły inne wręcz przeciwnie

Ale osobiste, typu "drogi, pamiętniczku..."? Bo, że blogi tematyczne funkcjonują, to wiem. No i wiem, że są blogi spełniające rolę dawnych felietonów, czyli niby drogie pamiętniczki, ale jednak takie, które przeszły przez pewien etap darwinowskiej walki o przetrwanie.

Budyń pisze:
blogi jeśli cos zjadło, to chyba raczej media społecznościowe, nawet Twitter

Z tym nie polemizuję, choć zastanawiam się, na ile media społecznościowe (w tym twitterowe mikroblogi) bardziej stały się deską ratunku dla niektórych blogerów, trafiając jednak już na okres spadkowy (i oczywiście przyspieszając go).

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2023 16:25:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Trudno mi ocenić, jak to wyglądało w całej blogosferze. W tej politycznej mam wrażenie nastąpiło coś w rodzaju rozdrapania - najaktywniejszych i najlepszych (na ogół) blogerów przejęły stopniowo tradycyjne media lub ich internetowe ekspozytury; a wszyscy lub większość stopniowo przepływały do mediów społecznościowych w ślad za swymi czytelnikami. Zauważmy, ze na blogach za wielokrotnie więcej roboty była też wielokrotnie mniejsza na ogół nagroda, jeśli liczyć za nagrodę komentarze, lajki i wszelkie interakcje. Choć nie jest to zjawisko stuprocentowo jednokierunkowe, bo np. salon24 jakiś czas odżył, kupiony przez Jastrzębowskiego (byłego szefa SE, dziś głównie PR-owca chyba) i próbuje łączyć funkcję platformy blogowej z portalem informacyjnym. Przy czym o ile informacje czasem tam czytam, to blogów jako takich już nie za bardzo. Co więcej, nie wchodząc w kwestie polityczne a zostając przy wymiarze praktycznym, choć liczę się z tym, że w przypadku zmiany władzy mogę nie mieć opcji publikowania tekstów na papierze, raczej nie wyobrażam sobie powrotu do pisania bloga o polityce, prędzej robiłbym kanał na YT lub podcast.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group