Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:14:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 26 maja 2023 22:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Jest też działająca kaplica forumowa (Prośba o modlitwę) i to też pokazuje, że forum żyje. Trudno znaleźć mi w pamięci podobne miejsce w internecie...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2023 00:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
wydaje mi się, że prędzej zagramy ten ciągle czekający nas mecz w kosza niż forum umrze ;) jakkolwiek to absurdalnie brzmi, na samym xono-norze spędziłem już więcej niż pół życia i choć piszę tu mniej więcej z częstotliwością grania w kosza właśnie, to jestem pewien że póki sił w palcach starczy, choć raz na rok z dziwnej potrzeby serca wrzucę tu jakiś kompletnie randomowy post :) i bardzo miło jest czasami sobie wejść i zobaczyć, że ksywy z dawnych lat ciągle gdzieś tam się wyświetlają. pozdro! :piwo: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2023 11:02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
:D

Pozdro! :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2023 19:10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Budyń pisze:
Umrzemy, to i forum umrze, nie ma co na siłę przyspieszać wydarzeń

Fajne to. Może i już umarłam, ale aktywność podskórna nadal buzuje że hej :) pewnie gdyby liczyć zaglądalność to byłabym w czołówce.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2023 21:16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Okrągłe (i nie) rocznice nie przemawiają do mnie jako takie, więc cokolwiek w tym względzie nie jest dla mnie żadnym argumentem w żadnej sprawie. Ale ad rem zaznaczę, że zgadzam się:
- z samą sobą sprzed lat (zapomniałam o tym wpisie, oczywiście, dzięki Aras za odkopanie w Arasowym stylu archeolo:))
- oraz z Tylerem:
Tyler Durden pisze:
Ja tu wchodzę bardzo regularnie i czytam wszystko (oczywiście można powiedzieć, że to żadna sztuka, bo postów jest mało). Cenię sobie jednak to miejsce i cieszę się, że JEDNAK przetrwało

[o fb wycięłam celowo jednak :P ponieważ 1) jego też sobie cenię, 2) przez lata się zmienił i tam też coraz mniej informacji osobistych czy przemyśleń; nie wiem, czy można też na niego wszystko zwalać, może to szersze zjawisko jest]
Można byłoby powiedzieć, że to minimalizacja oczekiwań niegodna UT, bo nie oczekuję już od dawna entuzjazmu młodości, pogodziłam się z naszym zdziadzieniem i zbabieniem. Ale to nie tak jednak, nie do końca. Dla mnie w tym co jest jest też jakaś symboliczna moc.
c pisze:
choć raz na rok z dziwnej potrzeby serca wrzucę tu jakiś kompletnie randomowy post i bardzo miło jest czasami sobie wejść i zobaczyć, że ksywy z dawnych lat ciągle gdzieś tam się wyświetlają. pozdro!

Tak! Pod pod tym też się podpisuję, pozdro c!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2023 21:28:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Że "tylko dzięki araskowi" to bardzo być może,


Oczywiście że nie. Ja tylko losuję i informuję, bez Was to przecież nie miałoby sensu. A jednak te kilkanaście osób się nadal bawi a drugie tyle może czyta.

Ale żeby nie było - z niecierpliwością czekam na potężne wpisy antiwitka po tegorocznych płytach Armii. I nie tylko jego zresztą.
Myślę, że ocenarzysty wątek rozrusza się wtedy!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2023 07:12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
monika pisze:
2) przez lata się zmienił i tam też coraz mniej informacji osobistych czy przemyśleń; nie wiem, czy można też na niego wszystko zwalać, może to szersze zjawisko jest


Tak to jest szersze zjawisko. To fajnie widać po studentach, z których coraz mniej ma tam konto. Na rzecz innych kanałów.

Sam świadomie zrezygnowałem z FB jakieś 2 lata temu - po prostu wywaliłem go z komórki. Jakiś rok temu postanowiłem nic tam nie publikować a aktywność ograniczyć do grup speedcuberskich. Co nie znaczy, że nie jestem aktywny w mediach społecznościowych. Dużą część komunikacji prowadzę przez Discorda i Slacka. W obu wypadkach są to miejsca, które przypominają forum, szczególnie Slack. Niestety na tej samej zasadzie prawie zrezygnowałem z pisania na UT - brakuje mi takiej relacyjnej części tego miejsca. Siłą rzeczy moje relacje z każdym z Was tutaj osłabły. Co przeniosło się na spadek aktywności. I w gruncie rzeczy myślę, że to jest jakiś szczególny dar tego miejsca - jego trwanie jest możliwe tylko dlatego, że jest wiele relacji osobistych między członkami forum.

A że forum Luxów znikło, to mnie jednak dziwi.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2023 11:48:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
grawson pisze:
część komunikacji prowadzę przez Discorda

Szacun... Mnie discord niestety nie przekonał, chyba mnie to przerasta.
grawson pisze:
forum Luxów znikło

Tak... i również i tam była dyskusja o wynoszeniu sztandaru, z tą różnicą, że tam już naprawdę działo się niewiele (w porównaniu do UT).

Facebgook jest dla dziadersów ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2023 13:40:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Jako nowy użytkownik, choć mało piszący, chcę tylko wtrącić, że to jest fajne miejsce, jest potrzebne i dopóki choć 10 osób chce tutaj regularnie pisać to jest potrzebne. Fejsbuk upadnie jak kiedyś naszaklasa. Discord to zupełnie inna forma komunikacji. Takie fora są moim zdaniem optymalną formą dla prowadzenia dyskusji. Przynajmniej dla znacznej części osób. Np. dla mnie.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2023 14:01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Bilbao75 pisze:
W 1991 roku debiutowała „ Legenda”
Ja miałam wówczas 16 lat.
W Polskim radiu 3 były programy , dzięki którym poznawało się i zespoły i ich twórczość.
Sztywny Pal Azji był moim wtedy ulubionym zespołem.
Zauważmy , że kaseciaki przywoziło się zza granicy, nagrywało się Play listy na szpulowcach.
To był czas , że dopiero odkrywało się co jest co.
To chyba sprawa indywidualna. Jestem tylko 2 lata starszy, ale ja Armią zachwyciłem się, gdy usłyszałem na liście Trójki "Aquirre". A było to bodaj w 1986 roku. Później z wypiekami na twarzy słuchałem debiutanckiej płyty z winyla a jeszcze później Legendy na kasecie. No ale ja muzyką interesowałem już od ok. 11 roku życia. Zresztą początkowo słuchałem głównie new romantic. Nie wiem czy właśnie ta Armia nie spowodowała, że przekonałem się również do mocniejszej muzyki, w tym szczególnie punk rocka. Wcześniej jak widziałem na ulicy punka z irokezem to się go bałem. Mam nawet takie wspomnienia z wczesnego dzieciństwa, gdzie widziałem takich punków z irokezami i autentycznie odczuwałem lekki strach, połączony jednak z pewną fascynacją. To musiał być gdzieś rok 1980 albo 1981.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 07:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki za Wasze wpisy tutaj! C!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 11:23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja tam lubię śmietniki.

Smok pisze:
Facebgook jest dla dziadersów


Czyli dla 99,9% użytkowników UT. :)

(ten 0,1% to zostawiam tylko z ostrożności procesowej :rabbit:)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 14:06:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Czy ktoś miał kiedyś fizys Oskara z "Ulicy Sezamkowej" na emblemacie, czy mi się tylko wydaje?

W każdym razie kondycja UT mnie nie niepokoi, ale to wynika z tempa życia. Dobrze mieć miejsce, w którym ono jest niespieszne.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 18:48:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
... ja tam nie nadążam z czytaniem... :oops: :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 maja 2023 21:49:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
alternativepop pisze:
Fejsbuk upadnie jak kiedyś naszaklasa.


Pogłoski (które krążą też od lat) o upadku Fb są jeszcze bardziej przesadzone niż o upadku UT :D. Tyle jest tam firm/miejsc/przedsięwzięć różnego rodzaju, dla których jest to świetna tablica informacyjna, że nie sądzę, by miało się to stać w bliskiej perspektywie, nawet jeśli interakcji na indywidualnych kontach jest mniej.


grawson pisze:
monika pisze:
2) przez lata się zmienił i tam też coraz mniej informacji osobistych czy przemyśleń; nie wiem, czy można też na niego wszystko zwalać, może to szersze zjawisko jest

Tak to jest szersze zjawisko. To fajnie widać po studentach, z których coraz mniej ma tam konto. Na rzecz innych kanałów.

Sam świadomie zrezygnowałem z FB jakieś 2 lata temu - po prostu wywaliłem go z komórki. Jakiś rok temu postanowiłem nic tam nie publikować a aktywność ograniczyć do grup speedcuberskich. Co nie znaczy, że nie jestem aktywny w mediach społecznościowych. Dużą część komunikacji prowadzę przez Discorda i Slacka. W obu wypadkach są to miejsca, które przypominają forum, szczególnie Slack. Niestety na tej samej zasadzie prawie zrezygnowałem z pisania na UT - brakuje mi takiej relacyjnej części tego miejsca


Ale te inne media są pewnie ukryte dla świata zewnętrznego? Z Discorda korzystałam raz, w kontekście zawodowym; pamiętam, że było to podobne do forum oraz wymagało hasła.
Wydaje mi się, że mniej egzegez i wiwisekcji jest wszędzie, ponieważ ludzie po prostu są bardziej świadomi niebezpieczeństw odkrywania się w miejsach odkrytych. I powrotu do klimatu UT z dawnych lat także dlatego nie ma - i nie dziwi mnie to wcale.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group