Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 12:19:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 11:49:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
koncerty najbliższe Armia i goście - odwołane z powodu nagłej choroby.

na 90% będą przeniesione na za tydzień.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 13:38:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
:(

dużo zdrowia dla Elronda... oby nic bardzo boważnego.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 marca 2006 15:27:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
fajnie by było by w Lublinie to Maleo dało się namówić na wykonanie utworu Pieniądz... to byłoby coś ciekawego. Elrondzie - może się uda?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 marca 2006 21:18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 18:08:43
Posty: 33
Skąd: Lublin
Do wszystkich wybierających się na Armię do Lublina:

O godzin9ie 18 w Hadesie(czyli klub mieszczacy sie w budynku CK zagra zespół Żywiołak. Wstęp 10zł. Polecam gorąco

Muzyka Żwyiołaka to coś co można nazwać folkmetalem-ale raczej hardfolkiem. Lira korbowa, gitara elektryczna, bębny i przeszkadzajki, teksty odnoszące się do demonologii ludowej, niesamowita ekspresja na scenie. Serdecznie polecam. :twisted: :twisted: :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 marca 2006 21:52:57 
Myślę że to niewłaściwy temat na ten post.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 18:26:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Koncert był rewelacyjny... napiszę jutro więcej.
Miło było spotkać q51, Adaśka i enqa (choć widze że konkurencyjna impreza go zaciekawiła) no i poznać Katrinix, Erkeja i Elbereth -
dla wszystkich wielkie pozdrowienia :piwo:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 23:11:25 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
taaaa, bylo bardzo milo, swietnie bylo sie z wami spotkac, wlaczajac w to rowniez corteze (obiecal sie pojawic na forum) i tytusa, z ktorym wprawdzie nie poznalismy sie osobiscie (szybko sie zmyl), ale na jego obecnosc wskazywala biala koszulka meczowa z numerem 75. specjalne podziekowanie dla smokow za smocza goscine.

a co do tematu: slyszalem, ze koncert trupiej czaszki byl niewazny, bo na (jedynej) gitarze zagral ktos z wlosami na glowie - zreszta zdaje sie, bedziecie mogli to ocenic sami. pozatym armijny smok ma napisac relacje (ja tez nie bede milczal) i moze inni obecni cos zamieszcza.

i jeszcze slowko: dzieki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 23:15:42 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
Ty cos Kuba pomieszałes...to własnie niewazny dlatego, ze ten jeden gitarzysta był łysy :D :wink: :wink: :wink:

Niestety szybko musialem poleciec i nie wiem, czy doszlo do skutku zdjecie Forumowicze&Zespoł :D

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 10:24:10 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
mam nadzieje, ze wszyscy zobacza gitarzyste czaszki w lublinie i zdjecie, na ktore sie nie zalapales.
co do skladow.
armijnych barw bronili: tomek, dwoch krzyskow, pawel i maciek.
w trupiej czadzili: tomek, maciek i pawel.
w moskwie zagrali: darek, pawel g, i maciek.
pod szyldem maleo wystapili: darek, dwoch krzyskow i maciek.

jak widac maciek walczyl dzielnie przez caly czas i nie wygladal na umarlego - rispekt. :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 11:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..szacunek poczwórny !!!!!!!!!!! :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: !!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 11:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
na ślepego też nie wygląda a mówią, że jest ;-)

swoją drogą zawsze podziwiałem perkusistów - za wiele rzeczy, ale w tym za niesamowitą kondycję... właściwie każdy inny muzyk ma na kncercie czas, żeby sobie odpocząć, w ostatecznej sytuacji perkusista gra solówkę i wszyscy idą się napić ;-)
A perkusista nawala cały czas! W Armii i tak jest luz, bo przynajmniej na 3bajkach może sobie wyluzować, kiedy Banan się produkuje a publicznośc krzyczy Siekiera ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 11:50:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Lublin 11 marzec 2006
Koncert był naprawdę niesamowity - przyszło dużo ludzi (patrząc chociaż wstecz 3 lata temu gdy Armia grała w tym samym miejscu). No i średnia wieku też zupełnie inna. Czyżby starzy słuchacze powrócili? Bardzo możliwe... tylko zastanawiam się do których ja należę (w sumie Armii słucham już 9 lat - czyli od 1997 roku)?
Setlista (ARMIA):
koncert rozpoczęło intro z władcy pierścieni :)
1.Misiowie puszyści
2.Kochaj mnie - duuuże zaskoczenie (dla mnie - na początku nie poznałem - brzmi koncertowo zupełnie inaczej niż na Legendzie) - bardzo fajny kawałek na tym koncercie
3.Parowóz nr 8 - oczywiście rewelacja - zupełnie niespodziewane - tak dawno już tego nie było!!! Droga RULEZ!!!
4. POPIOŁY - kolejne zaskoczenie - i kolejne pozytywne uczucia... utwór który słyszałem na żywo po raz pierwszy. Trochę z opętanym tempem Ślepego i czaderską gitarą Aviatora.
5. Pocałunek Mongolskiego Księcia - również utwór grany baaardzo rzadko - ale to przecież niezwykły koncert :) Potem nastąpiło krótkie, ale rzeczowe: "Witam" :)
6. Archaniły i ludzie - jedyna piosenka z Czas i Byt - Rewelacja - te przejścia - akustyczno-czadowe Aviatora!!!
7. Zła krew - i zrobiło się mimo wszystko tak lekko, kołysząco i tak... ostateczni (apokaliptycznie) - ta waltornia - bardzo ją lubię w tym utworze
8. Gdzie ja tam będziesz ty - utwór obecny na większości koncertach - jednak trochę z nietypowym wstępem perkusyjnym :) zrobiło się nagle trochę bardziej "standardowo"
9. Buraki, Kapusta i sól - publiczność była wniebowzięta (ja jako fan DROGI także). Zupełnie nieskrócona wersja tego utworu... już myślałem że będzie wstawka Pink Floyd, ale utwór zakończył się tak jak na płycie-recytatywą tytułu piosenki.
10. Aguirre - czyli pogo, pogo, pogo i popis gitary Pawła K.
11. Nostalgia - w niektórych momentach śpiewane chóralnie przez publikę
12. Legenda - z recytacją na początku, no i te cięte riffy :)
13. Jeżeli - Tom połączył wokalnie tu wersję z Antiarmii z czystym wokalem niczym z SSS.
14. Trzy bajki - no i znowu mistrzostwo Banana
15. Niezwyciężony - zwykle ten utwór nie wywołuje we mnie żadnych nadzwyczajnych emocji, ale tym razem było trochę inaczej. Bardzo mi się podobało!!!

Nastąpiła krótak przerwa, która została zapowiedziana przez Elronda. Jednak zaostała zapowiedziana tak, że niektórzy zrozumieli że będzie grać Moskwa, i zamiast czekać na Trupią czaszkę pobiegli do baru (ich strata).
TRUPIA CZASZKA - no i tu wielkie zaskoczenie. W składzie tego młodego zespołu gościnnie zagrał na gitarze Pawał Klimczak.
1. Atak - bardzo mało ludzi pod sceną (trochę jakoś zespół wszystkich zaskoczył - że tak młody zespół się tak szybko rozłożył). Potem zespół się przedstawił i przywitał.
2. Żaby i węże (z lekko zmienionym tekstem) - jeden z moich ulubionych utworów TC
3. Larum - a to mój ulubiony utwór TC :)
4. Łopata - po czym padł kultowy text: Świry do przodu - próchno za drzwi!
5. Boskie rany
6. Ludzie wschodu (czy jak kto woli: Siekiera!!!) - choć tytuł pierwszy bardziej pasuje do Lublina. No i pytanie o piosenkarkę Madonnę było świetne!!!
7. Idzie wojna - to chyba moj ulubiony kawałek z repertuaru Siekiery
8. Saluto - czyli cover ulubionego zespołu członków TC :)

Potem wystąpiła Moskwa - niestety nie pamiętam prawie wogóleich występu - niestety to nie ta stylistyka. grali na pewno: powietrza, nigdy, ja wiem-ty wiesz i coś tam jeszcze. Niestety był to tylko jeden wielki huk - nic nie zrozumiałem z tekstów...

Maleo:
1. Święty szczyt - grany z początku bez większej uwagi Maleo - niby grał, a coś tam mówił ze sceny do kogoś, poprawiał kabel - wołał Banana itp. Potem gdy dołączył Banan utwór coraz bardziej nabierał kształtu. Dało się zauważyć że Darek chyba nabiera ochoty na trochę mocniejsze granie - bo święty szczyt zakończył się bardzo szybką - punkową wstawką.
3. Nikt - mój ulubiony kawałek który wykonuje na koncertach Maleo. Niestety - bez drugiej gitary - wogóle mnie nie chwyta. Bananowe wstawki trochę narobiły szumu, a Darek momentami zmieniał linie wokalną. Trochę mnie zaskoczył ;) Ślepemu coraz lepiej wychodzi reggae!!!
2. Hard to stay - początek trochę nie wyszedł - wle potem było już ok
4. See I&I - wyszedł genialnie - głównie dzięki Bananowi, ale Maleo się już rozkręcił w tym kawałku (niestety ostatnim)

ARMIA (c.d.)
1. To czego nigdy nie widziałem - po przerwie akustyk poustawiał już wszystko rewelacyjnie - i zabrzmiało to z wielką potęgą!!!
2. Przebłysk - publiczność śpiewała - było niesamowicie!!!
3. Poza prawem (!!!!!) - to mój komentarz :)
4. Dom przy moście -
5. Podróż na wschód - piękna waltoria
6. Opowieść zimowa - z moją ulubioną wstawką na nieprzesterowanej gitarze i z podciąganiem struny - suuuper!
7. Śmierć w Wenecji - coraz lepiej ten utwór wychodzi koncertowo - na płycie zupełnie przeze mnie niedoceniony - koncertowo - PIĘKNY
8. On jest tu - oczywiście rewelacja - jedyny utwór z Ducha
9. Dla każdej Samotnej godziny - a potem outro
BISY:
1. Niewidzialna Armia
2. Zostaw to
Krótko mówiąć dla tych którym nie chciało się czytać przydługiego tekstu wyżej:
plusy: koncert rewelacyjny, nieprzewidywalny, niesamowicie długi (tak około 3 i pół godziny) i piękny
minusy: niestety nagłośnienie w pierwszej części było trochę "out of control", no i Moskwa...

Brawa dla całego zespołu za kondycje!!! szczególnie dla Ślepego (grał we wszystkich utworach - jak ktoś chce to niech sobie policzy ile to było utworów)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 15:53:28 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
pieknie opisane, dokladnie tak bylo:)
no i przed Misiami poleciało INTRO :D

mnie sie nie chce wiecej pisac : dziękuje.

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 16:41:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Armijny Smok pisze:
POPIOŁY - kolejne zaskoczenie - i kolejne pozytywne uczucia... utwór który słyszałem na żywo po raz pierwszy. Trochę z opętanym tempem Ślepego i czaderską gitarą Aviatora.
- jak sławna solówka?

Ech - zazdroszczę koncertu :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 17:41:42 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
kurde, taaaaaaaka relacje wlasnie mi wcielo, bo sie komp zwiesil (cos na moim skrzydle kombinuja z nowa siecia). postaram sie to odtworzyc, ale juz raczej nie dzis.
teraz zaznacze jedynie, ze najlepsze i najlepsiejsze dla mnie byly popioly, potem dom przy moscie i set trupiej czachy, oraz duet maleo-banan w ostatnim kawalku setu darka, see i & i - zgrali sie kapitalnie.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 276 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group