Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 19:22:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 sierpnia 2005 22:56:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
knorkator rzadzi !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 sierpnia 2005 23:05:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
ceigrektezet pisze:
knorkator rzadzi

ja lezalem ze smiechu..... :D
niedosc ze piszczal jak baba
to jeszcze teksty.....o kurde :D
wiekszych debili nie widzialem 8)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 sierpnia 2005 23:13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
to nie widziales pattona ;]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2005 04:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 01:41:24
Posty: 592
Sorki, ale ja nie w temacie ostatnio. Czy ktoś już wie kto złotego bączka dotanie. Jak to nie nowość co za chwilę napiszę to możecie mnie wyśmiać :). W programie Cyfry+ jest napisane, cytuję:

"11. edycja Przystanku Woodstock, odbywającego się już po raz drugi w Kostrzynie nad Odrą, mieście na granicy Polski i Niemiec. W imprezie, organizowanej w dniach 5-6 sierpnia 2005 przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, bierze udział ok. 20 zespołów muzycznych. Pokazaną zostaną fragmenty koncertu zespołu Raz Dwa Trzy oraz występu zdobywcy "Złotego Bączka", nagrody muzycznej Przystanku Woodstock, czyli zespołu Hey."

czyli Hey wygrał?

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2005 11:21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Widział ktoś wczoraj Moskwe w której składzie zagrał Maleo? 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2005 12:02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Ja widziałem. Świetnie grali, tylko z rege sobie trochę jakoś nie radzili. To jak dla mnie najlepszy koncert z wczorajszego Woodstocka. Nie wiem czy dziś coś Moskwę przebije :)

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2005 12:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
zooropa pisze:
czyli Hey wygrał?


jeżeli tak... no to trudno... Armia może w przyszłym roku\???

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2005 15:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
http://www.wosp.org.pl/przystanek/2005/?sid=45&tid=24 Tutaj do przeczytania czat z Moskwą i dwa zdjęcia


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2005 13:15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Armijny Smoku, możesz mi wyjaśnić, czy możliwe jest nominowanie do Złotego Bączka kapeli, której występ odbył się na wcześniejszej edycji Przystanku Woodstock niż tegoroczna? Chodzi Ci o to, by Armia wystąpiła na PW?
Czaty do najciekawszych nie należą, a nieuporządkowanie zdjęć w galerii jest nieco dobijające.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2005 21:41:00 
Tak, chodziło mi właśnie o tego Knorkatora. Jak dla nas (ukochana i ja), dali najlepszy koncert z tych, które widziałem w tym roku na PW. Połączenie koncertu z tzw. 'show'. Scena jest duża, świetnie się do tego nadaje. Oglądało nam się ten koncert świetnie. Jako że po niemiecku rozumiemy, to i teksty rozumieliśmy. Uważam, że jest to bardzo ważna rzecz w tym zespole. Może ktoś uzna, że są wulgarne i głupie, ale mi one odpowiadają. :) Śmieszą mnie. ;) Muzyka zespołu też mi odpowiada, więc kolejny to plus.

Byliśmy pod wrażeniem zarówno kondycji fizycznej wokalisty (do tego 'show' była mu ona jednak potrzebna) jak i kondycji wokalnej. Otóż Glacku nie tylko 'piszczał jak baba', ale także śpiewał męskim głosem. I sądzę, że wiele osób, nie tylko ja, uważa to za zaletę wokalisty, że potrafi śpiewać i tak i tak, a nie tylko w jeden sposób. Z resztą, sam kiedyś spróbuj... ;)

I jeszcze Lasko - to zielone po lewej jego stronie ciała to nie była nogawka. To był tatuaż. :)

Przyjemnie się o Knorkatorze wypowiadał Owsiak, podczas chatu.
Na pewno w kolejnej edycji Złotego Bączka zagłosuję na ten zespół. :]


Moskwa natomiast gorzej wypadła moim zdaniem. Może dlatego, że ich twórczość ogólnie znam bardzo słabo. Ale nie kojarzę ich z reggae, i choć lubię ten gatunek, to w ich wykonaniu mi nie pasowało. Nie zdziwilbym się z resztą, gdyby się okazało, że to Maleo nalegał żeby to zagrać. ;)
Natomiast już 'No Woman No Cry' przerodził się w coś, z czym kojarzy mi się MRR. A mianowicie, w raczej tandetne moim zdaniem wykrzykiwanie haseł. I nie podobało mi się w nim to, że wymieniając, czego nie chcemy, wymienił komunizm i socjalizm, a kapitalizmu nie. (Osobiście uważam, że socjalizm jest najlepszym z tych trzech rozwiązań.) I mimo iż poźniej śpiewał, że 'nie chcemy tych wszystkich -izmów', to dla mnie to i tak wydaje się jakby faworyzowanie kapitalizmu względem tamtych. Może jestem przewrażliwiony... :(


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2005 22:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Bandyta pisze:
to zielone po lewej jego stronie ciała to nie była nogawka. To był tatuaż.


wiem, jak już zauważyłam że to nie są majtki, to dojrzałam również tatuaż :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 sierpnia 2005 23:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Bandyta pisze:
wymienił komunizm i socjalizm, a kapitalizmu nie. (Osobiście uważam, że socjalizm jest najlepszym z tych trzech rozwiązań.)

OT: I dobrze że nie wymienił :twisted: "raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę!" koniec OT. :lol:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 17:16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Miki pisze:
Chodzi Ci o to, by Armia wystąpiła na PW?


no chyba tak...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2005 20:11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Bandyta pisze:
(Osobiście uważam, że socjalizm jest najlepszym z tych trzech rozwiązań.)

:shock:
a kolega preferuje socjalizm w wersji narodowej, utopijnej, czy może marksistowskiej ?
osobiście polecam wersję marksistowską jako najskuteczniejszą - wyniki statystyczne (ilość ofiar) znacznie lepsze niż w wersji narodowej i w dodatku znacznie trwalszy, intelektualistów w oczy nie kłuje i w ogóle z taką ludzką twarzą dzieduszki Lenina...

a tak na serio to jak ktoś sie wyraża, że socjalizm mu odpowiada to zazwyczaj myli pojęcia... mnie się zawsze przypomina tekst Kisiela pt. "Na czym polega socjalizm?"... obszerne fragmenty tu:
http://www.omp.org.pl/kisielewski_klasycy.htm

dla przypomnienia definicja z encyklopedii:

SOCJALIZM:
Socjalizm, ustrój, system społeczno-gospodarczy, którego głównymi cechami są: w sferze politycznej - dyktatura proletariatu a w sferze ekonomicznej:
1) społeczna własność materialnych czynników wytwórczych, występująca w postaci własności państwowej lub spółdzielczej. Własność państwowa powstaje na drodze nacjonalizacji majątku prywatnych przedsiębiorstw oraz ziemi, własność spółdzielcza - przez dobrowolne łączenie się prywatnych przedsiębiorstw lub indywidualnych gospodarstw rolnych. W niektórych krajach, gdzie istniał lub istnieje jeszcze socjalizm, uspołecznienie ziemi dokonywało się dwuetapowo - najpierw przeprowadzano reformę rolną, a po pewnym czasie kolektywizację (w Polsce ten drugi etap nie został w pełni zrealizowany).

2) centralistyczny model zarządzania gospodarką poprzez system wieloletnich i rocznych planów gospodarczych o charakterze dyrektywnym, przy bardzo ograniczonej roli rynku w podejmowaniu decyzji gospodarczych (gospodarka planowa). Praktycznie wpływał on tylko na decyzje konsumpcyjne gospodarstw domowych i częściowo na decyzje produkcyjne sektora prywatnego w tych krajach, w których sektor ten przetrwał.

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 15:08:27 
Może mylę pojęcia. Moja wiedza polityczna, ekonomiczna, gospodarcza itd. jest bardzo niska. Zapewne mój sposób pojmowania jest daleki od tego, co propnuje encyklopedia. Ale jakoś takie poglądy mam, na podstawie tego co mi mówiono w szkole i czego się nasłuchałem od różnych osób.

W każdym bądź razie:

kapitalizm:
Dla mnie cechuje się tym, że zysk jest zabierany w całości przez właściciela "fabryki", natomiast pracownicy dostają tylko tyle, by odnowić swoje zdolności "pracownicze" do poziomu początkowego.

komunizm:
W przeciwieństwie do kapitalizmu, w tym wypadku cały zysk jest dzielony na pracowników, właściciel dostaje tylko tyle, by móc odnowić stan fabryki do poziomu początkowego.
Oczywiście w takim systemie chyba każdy woli być pracownikiem, stąd własność staje się wszystkich, czyli komunalna.

socjalizm:
Jako połączenie obu wcześniejszych systemów, cechuje się tym, że zysk jest dzielony zarówno między pracowników jak i właściciela. W sytuacji idealnej, proporcjonalnie do wkładu pracy.


Nie wykluczam, że jest to postrzeganie uproszczone. Może nawet zbyt uproszczone. Ale cóż począć... ;)


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group