Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 13 maja 2024 15:46:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 12 maja 2024 23:34:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25414
Dziś napiszę tylko krótko i dobitnie:

po raz pierwszy od wielu lat poczułem znowu, czym jest Niewidzialna armia! Jak ziarna rozrzucone gdzieś na wietrze, które na powrót się zeszły. Mimo paru incydentów i dziwnych akcji z dziwnymi ludźmi, atmosfera pod sceną była rewelacyjna, świetnie uzupełniała się z energią płynącą ze sceny i tak, byliśmy tam prawdziwą niewidzialną armią!

I jeszcze drugie: uważam, że warto było zabulić 125 zł za bilet, żeby po raz pierwszy usłyszeć na żywo Siódmy :D :D :D
Nie pytam, dlaczego te bilety tak wstrząsająco drogie, ale ani trochę nie żałuję.

Pozdro dla wszystkich, których spotkaliśmy: no, dla elsei przede wszystkim, dla panka, Budynia i nemesister, Peta i Sylwii, Paulusa Wolfa, Erkeja, Antonia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 maja 2024 09:01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21423
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Mimo paru incydentów i dziwnych akcji z dziwnymi ludźmi, atmosfera pod sceną była rewelacyjna


Ejże! Ja bym powiedział, że atmosfera pod sceną była rewelacyjna także DZIĘKI incydentom pod sceną. Jeśli głównym bohaterem koncertu był materiał z lat 80-tych, to i trzoda pod sceną powinna być przynajmniej odrobinę w stylu lat 80-tych. Rekonstrukcja doskonała z dbałością o detale. ;)

Crazy pisze:
Nie pytam, dlaczego te bilety tak wstrząsająco drogie, ale ani trochę nie żałuję.


Ty nie pytasz, ja odpowiedzi nie znam, ale pozwolę sobie posnuć domysły. Po pierwsze warto chyba ustalić czy bilety były "wstrząsająco drogie", tylko "drogie", czy wręcz "w normalnej cenie". Odnosząc tą cenę do biletów na ostatnie koncerty NMA, która faktycznie była niższa, można by było faktycznie stwierdzić, że były "wstrząsająco drogie". Jeśli jednak porównamy je z cenami na koncerty innych polskich wykonawców z podobnym (lub nawet krótszym) stażem i o podobnej pozycji na polskiej scenie, to zrobi się ciekawiej. Bilety na jesienne "pomarańczowe" koncerty Kultu - ok. 135 PLN, bilety na czerwcowe koncerty Molesty - ok. 140 PLN (zresztą już wyprzedane, zostały wyłącznie pakiety vip, z których najtańszy to ok. 160 PLN... + opłata serwisowa). Po drugie warto wziąć pod uwagę, że obecnie bilety na koncerty gwiazd zagranicznych zaczynają się przeważnie od 150 PLN wzwyż (piszę w oparciu o moje rozpoznanie w tej kwestii i w oparciu o ceny które płaciłem za koncerty zachodnich gości w zeszłym i w tym roku). Z tego wynikało by raczej, że (niezależnie jak nas to klepie po kieszenie) to nie bilety na Armię były "wstrząsająco drogie", tylko co najwyżej bilety na NMA były "podejrzanie tanie". I nie, nie chodzi o to, że bronię tej ceny, ani że mnie ona cieszy. Po prostu taniej to już było, a ja chyba zdążyłem do tego przywyknąć. Wypada także dodać, że ostateczna cena biletu zależy nie od zespołu, a od organizatora, a tym było Live Nation, który jest kojarzony jako chyba największych "zdzierca" w branży koncertowej (tak, wiem, że organizatorem trasy NMA, także było LN i jest to tym bardziej niezwykłe/podejrzane :D). Niezależnie jednak od tego jakbyśmy sobie tutaj nie kwękali, to wygląda na to, że mimo wszystko LN nie przestrzelił z ceną. W sobotę Proxima pękała w szwach (przyznam szczerze, że już dawno nie widziałem tylu osób na koncercie Armii), a przecież to nie był jeden, szczególny koncert, na który ściągnęli fani z całej Polski, tylko jeden z wielu koncertów z całej trasy (i z tego co donoszą sprawozdawcy, to sytuacja wszędzie jest podobna). Jak widać publiczność "zagłosowała nogami" i utwierdziła LN w słuszności co do wysokości przyjętej stawki. Możliwe (i mam taką nadzieję), że w ramach tej ceny zespół dostał odpowiednie wynagrodzenie, promocję (co jest bardzo ważne), możliwość grania w miejscach, w których wcześniej miał problem z "przebiciem organizacyjnym", a przede wszystkim wiatr w skrzydła skłaniający go do intensyfikacji aktywności koncertowej (np. na jesieni, przy okazji promocji materiału z nowego albumu), czego im i sobie życzę.

A ujmując rzecz znacznie krócej. Ile te bilety kosztowały, tyle kosztowały, ale nie żałuję żadnej wydanej złotówki.
No! I tyle pisaniny na ten temat z mojej strony. :)

Crazy pisze:
Pozdro dla wszystkich, których spotkaliśmy


Piątula! :)

A co do samego koncertu, to jak odebrałem go chyba mniej "mistycznie", a bardziej "fizycznie", ale coś rzeczywiście jest w tym co napisałeś:
Crazy pisze:
po raz pierwszy od wielu lat poczułem znowu, czym jest Niewidzialna armia! Jak ziarna rozrzucone gdzieś na wietrze, które na powrót się zeszły.


I nie mówię tylko o bywalacach UT. Spotkałem w Proximie tylu znajomych, których nie podejrzewał bym o obecność, że to było naprawdę zadziwiające. Niektórych widywanych często (ale raczej nie spodziewał bym się ich ujrzeć pod sceną, na której grała Armia), a innych widywanych bardzo rzadko, bo już dawno odpuścili sobie chodzenie na jakiekolwiek koncerty (ale na ten jednak przyszli). Ba! Jeden ancymonek przyjechał na tą potańcówkę specjalnie z Londynu. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 maja 2024 13:01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1069
Skąd: W-wa
Crazy pisze:
Pozdro dla wszystkich, których spotkaliśmy

Fajnie było Was zobaczyć :D

Koncert świetny - dobrze było tam być - ARMIA zagrała pierwszą płytę w Warszawie :D Będzie co wspominać - muzyczna uczta, chóralne śpiewy, pogo, po którym została mokra plama, świetna atmosfera - tak jak napisał Crazy - Niewidzialna Armia!
Koncert trwał 2 godziny, były potrójne bisy, a ze sceny - cały czas mega pozytywna energia. Nagłośnienie dla mnie bardzo dobre, fajnie było słychać, zespół zgrany :D
Na początku było bardzo gorąco, dopiero po mniej więcej 30 minutach włączyli nawiew, ale jeden facet obok mnie zdążył się osunąć. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie frekwencja - klub wypełniony, średnia wieku raczej wyższa :wink: , a i tak było dużo chętnych, żeby kręcić młyn, ja raczej bym się nie odważył, zauważyłem, że nawet na On jest tu coraz trudniej oderwać się od ziemi, chociaż Budzy wołał "wyżej, wyżej!" :D
Kolejne spostrzeżenie - po godzinie, może półtorej stania i machania nogą zaczął dokuczać mi kręgosłup :shock:
I jeszcze jedno - widziałem prawdziwego irokeza, no może próbę odtworzenia :wink:

Podsumowując - warto było tam być, oj warto, to koncert, który na długo zostanie w pamięci.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 maja 2024 14:28:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21423
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Antonio pisze:
I jeszcze jedno - widziałem prawdziwego irokeza, no może próbę odtworzenia


Ale co w tym szczególnego? Że w ogóle irokeza, czy że na koncercie Armii? :)

BTW: Ja widziałem nawet dwa - całkiem klasyczne i nie wyglądające raczej na próbę rekonstrukcji, tylko noszone na stałe. ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 maja 2024 15:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14027
Skąd: ze wsi
cieszę się, że było tak jak było i jak powinno być... :) czytając Was słyszę jeszcze raz to, co działo się w Krakowie...
w ogóle przyznam się, że byłem sceptycznie nastwiony do pomysłu grania pierwszej płyty i miałem mega wątpliwości, a na koncert trafiłem w ostatniej chwili i przymuszony nawet... o ja głupi!

a zgadnijcie, który z utworów jest dla elronda ulubionym z jedynki granej na tych koncertach?

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group