Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 09:46:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Którą płytę Armii uważasz za największą/najlepszą?
Antiarmia 3%  3%  [ 4 ]
Legenda 48%  48%  [ 71 ]
Triodante 20%  20%  [ 30 ]
Duch 7%  7%  [ 10 ]
Droga 10%  10%  [ 15 ]
Pocałunek Mongolskiego Księcia 5%  5%  [ 7 ]
Ultima Thule 8%  8%  [ 12 ]
Liczba głosów : 149
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 10:32:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
:o nigdy bym się nie spodziewał....frapujące :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 10:47:18 
Ja tam myślę, że "legenda" jest bezkonkurencyjna...
Nawet nie w sensie, że uważam ją za najlepszą płytę Armii (a nie uważam)...
Po prostu w chwili gdy się ukazała była zupełnie nową jakością.
Była "legenda", przepaść nie do zasypania...i reszta...
Skok jaki dzielił ją od pierwszej płyty trudno nawet opisać...
Późniejsze skoki były już mniejsze...
Gdzieś kiedyś czytałem, że można ją uznać za najważniejszą polską płytę lat 90-tych...co mnie wcale nie dziwi...
Pamiętam zresztą ówczesny wywiad z Budzym jaki przeprowadził niemiluch Wojewódzki, gdzie Tom punktował go na każdym kroku niemal... I te nieśmiertelne "jesteśmy zespołem bajkowym"...
Moim zdaniem głos pewnej części pokolenia, płytka w której treści odnalazło się wielu młodych ludzi...tak ją traktuję...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 11:21:01 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 19:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Dla mnie zdecydowanie Legenda - wszystkie utwory z tej płyty to coś więcej niż zwykłe piosenki, gdyż zarówno w warstwie tekstowej jak i od strony kompozycji daje się odczuć ten mistyczny, duchowy klimat, co niewielu polskim artystom, których twórczość znam udało się osiągnąć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 14:19:01 
A u mnie coraz bardziej jest tak, że LEGENDĘ cenię itp., ale słuchać nie mogę.
I nie mam najmniejszych wątpliwości, że najczęściej włączałem sobie i sobie włączam DUCHA.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 15:45:51 
mało ostatnio słucham jakiejkolwiek płyty Armii chociaż to dla mnie zespół bardzo "zimowy". zwłaszcza Legenda! najważniejszą płytą była i jest dla mnie właśnie Legenda ale... bardzo zaczęłam doceniać Triodante. Uważam że od strony muzycznej jest nie do pobicia, po prostu najlepsza muzycznie płyta armii. W Legendzie kocham to co kiedyś tak dobrze opisywał Krejzi. że właściwie całe piękno dzieje się tam pomiędzy dźwiękami i słowami, są te jeziora, gwiazdy, łąki i to wszystko.
Aż chyba sobie odświeżę to...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 16:00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Karolina pisze:
całe piękno dzieje się tam pomiędzy dźwiękami i słowami, są te jeziora, gwiazdy, łąki i to wszystko.

Karolina pisze:
dla mnie zespół bardzo "zimowy". zwłaszcza Legenda!

jeziora skute lodem i łąki przybrane roztapiającym się śniego - błotem??? brrrr... oczywiście Legendę cenię, ale brzmieniowo daleko jej do mojego osobistego armijnego podium,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 17:09:48 
pomieszanie wyszło, hehehe
zupełnie nie o to mi chodzi Smoku...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 20:59:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
Tak przeglądam wszystkie posty i płyta Anti Armia ,jest gdzieś na szarym końcu..A to klasyka jest! Ta analogowa (której zresztą posiadam dwa egzemplarze,tak na zapas :wink: ) ,była jakoś dziwnie nagrana,tak jakby trochę głucho ,jej reedycja odpowiednio zremasterowana brzmi zaupełnie inaczej,nie wiem czy lepiej,ale nie oto chodzi..Winylowa płyta Armii to było wielkie wydarzenie,mogę powiedziec że REWELACJA!!!.Zreszta,niewiele płyt wtedy sie ukazywało.Ale ta płyta to było coś!!!Wtedy najlepsza na świecie...I zespół Armia był najlepszy na świecie ..i oczywiście jest nadal najlepszy...Ta płyta i ten czas posiadały klimat.....wszystko było inne nie wiem czy lepsze ale inne...Byliśmy dumni,że możemy słuchac Armii! Lubię tę płytę i już....

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 18:38:08 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Właśnie patrze na wyniki ankiety.
Co tak słabo PMK wypadła ? U mnie w rankingach jest znacznie, znacznie wyżej.
Na dobrą sprawę to najbardziej cenie pewnie Triodante, a najczęściej słucham PMK, więc na tą chwilę - długą juz zresztą :-) wskazałbym na PMK


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 23:00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
U mnie Triodante walczy o pierwsze miejsce z Legendą. Obie są niesamowicie klimatyczne, wyjątkowo silnie pobudzają wyobraźnię i przenoszą w inny świat. Tuż za nimi o drugie miejsce walczą ze sobą Antiarmia i Duch. Każda z nich zupełnie inna, ale obie na swój sposób zapadają w duszy i pamięci. Droga jest niezła, i gdyby była jedyną płytą Armii, jaką znam, na pewno podobałaby mi się o wiele bardziej. Niestety, na tle poprzednich brzmi mi zbyt znajomo i tak jakoś za mało świeżo. PMK jest świetna i bardzo ją lubię, ale w moim odczuciu stylistycznie na tyle odstaje od wcześniejszych, że nie potrafię jej z nimi porównać, więc miejsca jej nie przyznam. Za to Ultima Thule jest u mnie zdecydwanie na końcu. Nie potrafię się do niej przekonać i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 23:14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
bezdomna pisze:
Droga jest niezła, i gdyby była jedyną płytą Armii, jaką znam, na pewno podobałaby mi się o wiele bardziej.

:shock:
,,,a moim zdaniem ta płyta jest bardzo świeża,,, nowa sekcja rytmiczna nadała bardzo dużo świeżości

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 23:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9991
Armijny Smok pisze:

,,,a moim zdaniem ta płyta jest bardzo świeża,,, nowa sekcja rytmiczna nadała bardzo dużo świeżości


Wiesz, nie powiedziałam, że tam nie ma NIC nowego.
To jest tak, że każdy inaczej odbiera muzykę. Dla jednego nowa sekcja rytmiczna jest czymś bardzo ważnym, dla drugiego mniej. Ja mam dość specyficzną percepcję muzyki, jestem bardziej wyczulona na ogólny klimat i kłócić się o wrażenia nie będę. ;) Każdy ma prawo do własnych.
A ja muszę powiedzieć, że już tak mam, że często widzę wielkie podobieństwa tam, gdzie ich nikt nie widzi i nie widzę żadnych szczególnych tam, gdzie widzą je inni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 23:49:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
oj nie Smoku... z tym, że Droga jest świeża to ja się owszem zgadzam i w ogóle bardzo się przekonałem do tej płyty, choć bardziej lubi ją elsea... świetne piosenki, nowy bajkowy klimat, kolorowa jest ta płyta... ale na pewno NIE JEST to dzięki sekcji rytmicznej - przeciwnie wymieniona sekcja rytmiczna wydaje mi się być dalece najsłabszym punktem tej płyty!

Ciekawe, bo zupelnie niedawno rozmawiałem o tym z samym zainteresowanym, czyli z Doktorem Kmietą. Właściwie zgodziliśmy się co do tego, że po sekcji Piotrowski/ Stopa, która nie dość, że była tak po prostu świetna, ale przede wszystkim niezwykle zgrana (jak by nie patrzeć - współtworzyli dwie płyty Armii pod względem muzycznym zdecydowanie najsilniejsze), taki mechanizm idealny (i to mechanizm z duszą!) - no więc że po tej sekcji Kmieta z Beatą byli skazani na bycie gorszymi... Kmieta wcześniej nie obracał się w klimatach typu Armia, sam przyznaje, że minęło trochę czasu, zanim "poczuł" tę muzykę i w ogóle poczuł się członkiem zespołu, współtwórcą. Beata z kolei była też z innej bajki niż Kmieta, nie grali wcześniej ani ze sobą ani nawet obok siebie i moim zdaniem na Drodze to ogromnie czuć - w przeciwieństwie do bezdomnej ja bardzo mocno przykładam ucho do sekcji rytmicznej i w porównaniu do płyt poprzednich słyszę tu znaczne tąpnięcie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 stycznia 2008 12:10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:20:53
Posty: 25
Troche o najlepszych płytach w nie swoim imieniu :D

http://naukowy.blog.polityka.pl/?p=131


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2008 17:00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
ANTIARMIA. Bo pierwsza nabyta, ot co.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group