Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 17:51:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 maja 2005 22:47:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 21:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
:) hehe...zajebisty ten tiszirt też taki chce :>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 17:43:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
Cytat:
Masz na myśli to,że stworzenie było jednorazowym aktem ,tak? W hinduizmie też to różnie wygląda- jedni uwazają,że to był jednorazowy akt, inni,że to trwa ciągle- tzn, destrukcja co jakiś czas i następuje ponowne stworzenie. Cykliczne pojmowanie czasu czy świata trudno jednoznacznie przyporządkować tylko jednemu kręgowi kulturowemu
.

hmm, na Hinduizmie znam sie gorzej, ale w Buddyzmie zasadniczo uwaza sie, ze swiat jest niestworzony, lecz po prostu istniejeacy. Bez konca i bez poczatku. Wydawalo mi sie, ze jest to w Azji poglad dominujacy.

Masz racje, ze to trudne zagadnienia, ale chyba przyjemniejsze do dyskusji niz polityka ;)
Stworzenie jako proces - ciekawe. Tak z czystej ciekawosci: czy to przemyslenia wlasne, czy zinspirowane kims?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 18:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
finrod pisze:
Stworzenie jako proces - ciekawe.


Z tego, co wiem, a wiem niewiele, bo liznąłem to tylko od strony wplatania teorii ewolucji (kosmologicznej i biologicznej) w doktrynę Kościoła Katolickiego (czyli neotomizm), właśnie tak teraz wygląda wizja Kościoła. To znaczy, że opis znany z Genesis, to nie literalnie rozumiany akt siedmiodniowy z lepieniem z gliny itd., tylko metafora stwarzania świata i jego elementów według tego, co opisuje współczesna nauka (a więc kilkanaście miliardów lat ewolucji kosmosu i kilka miliardów lat ewolucji życia). W tej wizji akt kreacji wciąż trwa. Ale ja tam filozofii przyrody na UKSW, ani KUL-u nie studiowałem, więc niewiele wiem. Może Gravi coś więcej o tym słyszał?

Przy czym ta wizja ma bez wątpienia punkt zerowy, nie jest więc zupełnie cykliczna.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2005 19:05:11 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Tak z czystej ciekawosci: czy to przemyslenia wlasne, czy zinspirowane kims?

Na pewno zainspirowane, tyle,że przefiltrowane przez mój umysł. Może się mylę, ale tak widzę te sprawy na podstawie opowieści biblijnych w konfrontacji z tym co się dzieje dookoła np. To są tak kluczowe sprawy,że nie mógł bym przecież wymyślić własnej teorii na temat powstania Świata, czy szerzej Wszechświata. Wiesz, ja w ogóle jestem zdania - uogólniając- że żadna myśl na na prawdę nie należy do nikogo. Przypisuje się ją jedynie temu kto ją wypowiedział. Według zasady, że "jedna myśl w tysiącu mózgów pojawić się może". Chodzi mi przede w wszystkim o sprawy, które omawiamy.

Przy czym ta wizja ma bez wątpienia punkt zerowy, nie jest więc zupełnie cykliczna.

Musiała mieć punkt zerowy - wszystko co materialne ma punkt zerowy (Ziemia miała punkt zerowy, a to co na niej się dzieje ma wiele puntów zerowych).
Nie ma go na pewno Bóg, jako przyczyna wszelkiego początku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 maja 2005 10:58:28 
Rasfael pisze:
Musiała mieć punkt zerowy - wszystko co materialne ma punkt zerowy (Ziemia miała punkt zerowy, a to co na niej się dzieje ma wiele puntów zerowych).

Ciekawostka (osoby zainteresowane, z góry odsyłam do źródeł bardziej niż ja wiarygodnych...):
Z tego co słyszałem Stephen W. Hawking wypracował sobie teorię, w której "punktu zerowego" wszechświat nie ma... mowa w niej o czymś co się chyba nazywa "stożkiem historii" i o "urojonej współrzędnej czasu" (możliwe, że coś pomyliłem... nie czytałem jego książek)... Ale ponoć świat naukowy, w przeciwieństwie do mediów nie uznaje Hawkinga za najwybitniejszego spośród żyjących obecnie fizyków (tak słyszałem) i ceniony jest głównie za popularyzowanie fizyki właśnie...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 maja 2005 10:59:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kamik pisze:
Stephen W. Hawking wypracował sobie teorię, w której "punktu zerowego" nie ma


I jest to jakoś opisane w "Krótkiej historii czasu". Zbyt skomplikowane to jednak dla mnie...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2005 15:04:17 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Kamik pisze:
Z tego co słyszałem Stephen W. Hawking wypracował sobie teorię, w której "punktu zerowego" wszechświat nie ma... mowa w niej o czymś co się chyba nazywa "stożkiem historii" i o "urojonej współrzędnej czasu" (możliwe, że coś pomyliłem... nie czytałem jego książek)...


Hmmm, generalnie - istnieje ciągłość obiegu materii (czy o to chodzi Hawkingowi?), ale to nie zmienia dla mnie faktu,że dana forma materii ma zawsze swój punkt zerowy, lub kilka takowych, nie zawsze uchwytnych . Dla mnie takowego nie ma Absolut- Bóg. I jako Stwórca jest punktem wyjścia czy to pierwiastków, czy konkretnych form. Ale to punkt widzenia osoby wierzącej. Człowiek też wiele zapoczątkował - tu można się spierać, czy np. za początek gitary uznać moment zakiełkowania drzewa, jego ścięcia, czy dopiero moment kiedy przykręci się ostatnią śróbkę.. .:lol:

p.s. w sumie od paru lat te kwsetie nie są dla mnie istotne, ale czasami lubię się pozastanawiać:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2005 23:49:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://dyskusje.pl/showprofile.php?Cat= ... art=6&vc=1
BRYLU

http://dyskusje.pl/showprofile.php?Cat= ... art=5&vc=1
M.MILLER


na forum BK :)

co za kosmos :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 lipca 2005 23:53:22 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Boskey pisze:
http://dyskusje.pl/showprofile.php?Cat=&User=BRILLSTONE&Number=921119&Board=brygada-kryzys&what=showflat&page=0&view=collapsed&sb=5&part=6&vc=1
BRYLU


Numer gg jest podany :D Boskey, zagadałes? ;)


Dopisano...: http://dyskusje.pl/showflat.php?Cat=&Bo ... 5&part=all

Niezły hardcor w tym wątku... :shock: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2005 01:08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Jesus.......ten wątek to jakiś kosmiczny megabełkot.... a już jak wchodzi Brylu to robi się megamaskara......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2005 07:41:51 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Najlepsze było, jak na początku Brylu wpisywał się pod logonem :wink: swojej córy Ewy. Od początku śledzę najnowsze poczynania Dr Brilke na forum BK i muszę powiedzieć, że jego wpisy są bardzo ciekawe, równiez w odniesieniu do ich formy... hehe.
Wiwat Brand New Brillstone! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2005 10:13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ciężko przez to przebrnąć ale jakoś dałem radę :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 sierpnia 2005 23:30:38 

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 11:45:47
Posty: 152
Skąd: skraj lasu
Wszystko jest względne ... Bryly wypowiedział się ( w swoim stylu) na dyskusje.pl w wątku regowym. W odpowedzi nic nie kumające towarzystwo zrobiło kompletny chlew rodem z BRAVO ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2005 00:08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 03:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
Masz rację kolego...
Niektóre odpowiedzi na wpisy Bryla to żenada na poziomie wczesnej podstawówki.To przykre!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2005 00:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Tak, tak.... ale wpisy Bryla to też niezły bełkot...

A swoją drogą to Brylu wygląda....strasznie.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group