Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:17:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 28 września 2022 07:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Niespodziewany koncert w bardzo ciężkich dla mnie okolicznościach. 8 kilometrów od domu, jak prezent, plaster na smutek.
Kamieniec, ładna miejscowość ze starymi murami i majestatyczną strażnicą. Byłam tam może 3 razy, jakoś nie po drodze. Wystarczyło wjechać żeby zobaczyć już z daleka że to tu. Wypogodziło się akurat i na zielonej polanie pośrodku wsi pięknie zaświeciła armijna rozeta. Nie wiem skąd tylu ludzi zebrało się pod sceną, widok ich cieszył serce. Na scenę wyszedł ksiądz (ars veritas, organizacja katolicka) i z zadziwiającym entuzjazmem zapowiedział występ ukochanego zespołu, z którym wychował się od dzieciństwa. Brava i vivaty od starych długowłosych, brodatych i wyłysiałych tygrysów.
Armia wyszła bez Budzego, na początek utwór instrumentalny. Potem Tom wstał leniwie z krzesła gdzie siedział z boku i całą parą ryknęła Legenda. Niosło się wspaniale po całej okolicy, odbijało od wozów strażackich i drzew aż do nieba.
Znad ziemi podniosły się jakieś opary bagienne, a wraz z nimi stada komarów. Patrzyłam na małe dzieci siedzące na wzniesieniu z prawej strony, na nastolatków zasłuchanych pod sceną, na miejscowych, pewnie przypadkowych gości. Słuchali i tańczyli, a niektórzy z niebywałym wręcz zapałem ;)
Po podróży na wschód i niezwyciężonym Budzy podziękował i zeszli ze sceny na chwilę. Wtedy odwróciłam się i spojrzałam na mojego 22-letniego syna rapera. Stał zachwycony, uśmiechnięty i klaskał co sił! Znał wszystkie kawałki z domu, ale co live to wiadomo - sound, bas, waltornia a wszystko to pod niebem. Przejmująco brzmiało nawoływanie Roberta, Stopy i Sławka prosto w chmury.

Gdy wyszli zagrać drugą część, powietrze już szarzało i scena zaświeciła na czerwono. Inaczej niż zwykle, Zły porucznik rozpczęty przerażającym KIASZ! Statek burz, soul side story, On jest tu...dokładnie nie pamiętam! :) Potem zeszli znów uśmiechnięci wszyscy, nawet Kuba, żeby po dłuższej chwili wrócić bo czekaliśmy dalej pośród tego bagiennego wieczoru. Tom powiedział - widzę że nikomu nie spieszy się do domu! I nagle - Jestem drzewo jestem ptak, Jeżeli, Aquirre. Jakby czas się cofnął o 30 lat!

Po koncercie rozmowy, basista serdeczmy jak zwykle, zapowiedział nam koncert w Tychach na początku grudnia. Tom zszedł po kamiennych schodkach, oblegliśmy go z płytami, zdjęciami i bez, żeby tylko postać chwilę i nacieszyć się swoją obecnością. To tak niewiele, a znaczy coraz więcej.
Duch w narodzie nie ginie! Z pozdrowieniami, wciąż jeszcze anastazja


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2022 09:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dzięki za relę, anastazjo! Aż poczułem ten klimat rozetowo-bagienno-komarowy...
Cieszę się bardzo, że "Jestem drzewo jestem ptak" wrócił mocno do repertuaru koncertowego!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2022 19:34:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
anastazja pisze:
...dokładnie nie pamiętam!


:serce

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 września 2022 19:39:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki za relę, atmosfera i wszelkie okoliczności okołokoncertowe wyglądają świetnie! :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group