Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:28:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 12:05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Byłam na tym koncercie. Na żywo brzmiał dużo lepiej niż z odtworzenia w tv.vod, tyle akustyka. Po kłopotach technicznych podczas Podróży na wschód, pozostałe 4 utwory poleciały już gładko - Opowieść zimowa, Aquirre i Niezwyciężony. Na tym zespół zakończył i bez słowa zszedł ze sceny.

Niestety pandemiczno-anemiczna publika nie zdołała wyciągnąć Armii na bis, mimo słyszalnej tu i ówdzie żywiołowej reakcji. Jakaś ciężka atmosfera przytłaczała zarówno widownię jak i scenę. Gość który odważył się wstać i skakać został wyprowadzony siłą przez trzech :!: ochroniarzy.
Odnieśliśmy z mężem i córką wrażenie, że Budzy zbojkotował ten koncert.

pyrlandczyk pisze:
Widać, że wybitnie nie jest to scena i dekoracje dla takiej twórczości. Tom chyba też nienajlepiej się na niej czuł

Też tak odczułam i nawet mnie to nie dziwi. W sumie więc Armia, prezentowana (kompletnie bez rozgłosu) jako gość specjalny na swoje 35-lecie, nie pograła dłużej niż poprzedni wykonawcy z wyjątkiem SBB. Nie zdążyłam się nacieszyć pierwszym od dwóch lat koncertem i już wszyscy wyszli z amfiteatru na kolację do domu. :(

Wspomniałam o atmosferze - dodam jeszcze że nieustanne kontrolowanie siedzących grzecznie ludzi, czy mają prawidłowo zasłonięte usta i nos było co najmniej irytujące i przeszkadzało w odbiorze. Jakiś buc z ochrony zwyczajnie krzyczał na grupkę ludzi palących z boku na otwartym tarasie, w czasie przerwy.
Okropna cekinowatość waląca po oczach ze sceny tylko dopełniła goryczy. W tej scenografii fosforyzująca błękitem peruka waltornisty (z pewnością nie był to Kuba, co widać na nagraniu) wpasowała się groteskowo jak kpina, może o to chodziło?

Co do innych wykonawców, to z pewnością wzruszający występ SBB, a szczególnie utwór Freedom zaśpiewany ze Stanisławem Soyką. Gdyby nie pierwszy szok, spowodowany straszliwym nagłośnieniem i scenografią jak na imprezę typu disco, byłby to dla mnie moment dnia...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 13:21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki za relację, anastazja... Jak to się stało, że tam dotarłaś?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 13:43:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
who is it?
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 14:19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Crazy pisze:
Jak to się stało, że tam dotarłaś?

To nie było trudne, bilety były dostępne przez internet i kosztowały 30 zł :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 14:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
na początku miałem naiwną nadzieję - że skoro taki wieczór niespodzianek - to może w pewnym momencie zza tej tragicznie wieśniackiej peruki wychynie twarz banana... jakoś takie bigcycowe przebieranki w kontekście armijnej formy i treści w ogóle nie pasują.

cóż, bardzo chciałem do armii przekonać swoją narzeczoną, która nigdy nie była fanką. nie był to jednak koncert, który przekonałby kogokolwiek do czegokolwiek - nawet mnie, jarającego się jak małolat reedycjami "legendy" czy "drogi" - płyt przesłuchanych setki razy. i mniejsza tu o problemy ze sprzętem, bo to zdarzyć się może zawsze. podobnie jak w przypadku przedmówców, nie czułem żadnego ognia - gdyby nie świadomość, że oglądam jeden z najważniejszych zespołów swojego życia, raczej bym intuicyjnie na to nie wpadł. chyba najsłabsze wykonanie "opowieści zimowej", jakie słyszałem na koncertach i z taśmy, scenografia kompletnie niepasująca do "alternatywnego" założenia wieczoru, skromna i zbyt evergreenowo oczywista setlista...

czy armia w takiej formie (myślę tu o obu kontekstach tego słowa) ma w ogóle rację bytu? raczej jeszcze nie wyciągałbym daleko idących wniosków po tym jednym wieczorze. nowy kawałek budzego solo wkręcił mi się niesamowicie i wierzę, że i w tym kontekście wszyscy zostaniemy pozytywnie zaskoczeni. bo nie wierzę, że tom chciałby kontynuować działalność tego - mniej lub bardziej - autocoverbandu opartą tylko na starociach. chyba, że miałyby to być tylko występy festiwalowo-okazjonalne.

to, co mnie uderzyło równie mocno, co "meh" wypowiedziane cicho po zakończeniu ostatnich dźwięków "niezwyciężonego", to reakcja (a raczej jej brak) na forum - czaicie co by się tu działo, gdyby ta sytuacja miała miejsce w 2005 roku? cóż, wszyscy się starzejemy i po prostu chyba przyjąć to na klatę, że duża część pięknych wspomnień związanych z armią pozostanie już tylko wspomnieniami.

trzymajcie się zdrowo! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 15:30:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
set Armii do pobrania dla zarejestrowanych (link czynny tydzień)
Załącznik:
Armia_Opole2020.zip


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 15:50:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
ognia zabrakło - fakt, może nawet iskry
Opole to chyba najbardziej anty-antiarmijna scena
takie spędowe imprezy z wyjściem na 3-4 utwory to też nie jest coś coś służy Armii,
jedyny wyjątek jaki znam to koncert finałowy Jarocin 1991

scenografia beznadziejna, przy takim utelebimowieniu można było pięknie wyeksponować rozetę, logo
a nie zestaw światełek nr 37

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 16:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki za wrzutkę... krótkie, to przesłucham, choć nie czuję się zachęcony.
Chętnie bym też wrócił do tematu Rock Opola 95, bo kiedyś było wrzucane, ale nie mam.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 18:28:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Smok pisze:
Czas dla Armii zatrzymał się w 1991?


Myślę, że skoro dostali czas i założenie, że 4 utwory, a całość dedykowana Brylowi i Gołemu, to siłą rzeczy naturalne, że utwory z tej epoki.

Waltornistę pozostawię bez komentarza. Całość dała radę, ale tak, że tak powiem, nie jest to coś, co jakoś szczególnie zapisze się w mojej pamięci, choć na plus trzeba dodać całkiem ładny i dobry "wstępniak", wprowadzenie przed koncertem. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 21:01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kurde, też przegapiłem zapowiedzi forumowe i nic nie wiedziałem! :shock:
Hmmm... to co piszecie, nie napawa radością...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 21:31:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budzy na FB zdradził trochę zakulisowych tajemnic... przy takiej organizacji jestem pełen podziwu, że wyszło to tak, bo mogło być jeszcze gorzej... cóż, czasem nie za wszystko odpowiada zespół...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 22:26:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Smok pisze:
Budzy na FB zdradził trochę zakulisowych tajemnic...
Cytat:
a skoro jesteśmy przy tej scenie to powiem tylko ,że był to jeden z najgorzej zorganizowanych koncertów w jakich brałem udział , nie waham się powiedzieć , że było to wprost skandaliczne ! Po "próbie" na której panował kompletny chaos , ( proszę sobie wyobrazić ,że podczas gdy muzyk ustawia dźwięk , pani konferansjerka po raz piąty "ćwiczy " swoje wejścia i w kółko gada ,że właśnie wystąpi Pablopawo i jego ludziki , zaraz po tym jakiś telewizyjny realizator na pełną parę ( a jakże -co ma się przejmować ) trenuje
puszczanie dżingli reklamowych ... a wszystko to w czasie kiedy zespół Armia próbuje (w ciągu 40 minut - tyle mieliśmy czasu ) porządnie ustawić sobie brzmienie... Niestety ale to jest jakaś kompletna farsa :( widząc co się święci , powinniśmy spakować manatki i szybko wracać do domu a nie występować.... :( no i już w pierwszym utworze Staśkowi psuje się wzmacniacz (nie wolno było grac na swoim sprzęcie tylko na tym co wystawił organizator) , koledzy nie mają tzw odsłuchu (ustawionego na "próbie" ) ....a dźwięk na przodach ( jakimś dziwnym zrządzeniem ) zupełnie nie przypomina tego co nasz akustyk ustawił na tej "próbie".... Opole ...stolyca polskiej piosenki

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: wt, 08 września 2020 23:53:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy ;)

bardzo dobre koncerty Pablopavo i Eldo, dziekuje za link do vod tvp
edit: dotarłem w końcu do koncertu Armii i przyznam, że spodziewałem się po waszych reakcjach czegoś gorszego, a tu jest całkiem przyzwoicie, jest czad, napierdalają jak trzeba, Armia punkowa jak w latach 90-tych, tylko beznadziejne tło wizualne (na co zespół nie miał wpływu) i faktycznie żenujące zachowanie waltornisty, ktokolwiek to nie był

ps. gdy dobra zmiana przejmowała TVP o mały włos nie zostałem osobą odpowiedzialną za tą imprezę, skończyło się na przedstawieniu scenariusza, którego nie wykorzystano i w sumie bardzo się cieszę, że to nie doszło do skutku, patrząc na to, do ilu kompromisów bym był zmuszony

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: śr, 09 września 2020 00:49:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń, napisz coś o Mety Spolsky. Bo wyraźnie napisałeś na fb, że kiedyś słuchałeś...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Opole 2020
PostWysłany: śr, 09 września 2020 01:01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Nie za bardzo mam o czym pisać, po prostu pierwszy kawałek, jaki wypuściła, chyba uznałem za wart uwagi, ale go w ogóle nie pamiętam, natomiast kolejny, jaki usłyszałem, "Bigotka" mnie zażenował swoim prostactwem, udającym mruganie oka do słuchacza na poziomie wierszyków z podstawówki albo wycieczki zakładowej i na tym nasza przygoda się skończyła. Niestety opolski koncert Mery zaczęła tym własnie numerem, by przejść do wygłaszana manifestów LGBT, więc mnie nie porwała.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group