Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:39:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 08:42:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Fengari pisze:
A tu trafiłam do dusznej, ciasnej, klaustrofobicznej, zatłoczonej nory, gdzie nie sposób było się ruszyć gdziekolwiek bez obijania o ludzi. I pomieszczenie przewidziane na tyle osób powinno mieć wyższy strop, żeby miało się gdzie gromadzić powietrze.
Na bramce mi bilet sprawdzono, ale również bez skanowania kodu. Za to po prostu mi go zabrali i zamiast tego założyli na rękę opaskę tak, jakby to miała być opaska uciskowa, a nie zwykła wejściówka na koncert.

Bardzo trafny opis - tak właśnie było - ale pomyśl sobie, że wytrzymałaś, a byli tacy którzy nie wytrzymali i ci którzy tychże musieli wyprowadzić.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 11:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Kompletnie nie mogę pojąć wszystkich Waszych entuzjastycznych wypowiedzi na temat samego klubu. Szok i niedowierzanie, że Wam się podobał.


Aż przejrzałem cały wątek pod tym kątem, bo jakoś nie przypominałem sobie, żeby ktoś wypowiadał się jakoś specjalnie entuzjastycznie na temat samego klubu. Jedyne co znalazłem, to post marcina, w którym napisał "miejscówka klimatyczna" - tyle tego entuzjazmu. Nie za bardzo więc, wiem do czego pijesz.
Czy mi się klub podobał? Buda jak buda. Widywałem gorsze i widywałem lepsze. Nic szczególnego. Ale też nic, co miałoby mi w jakimkolwiek stopniu popsuć odbiór koncertu. Że duszno, ciasno i klaustrofobicznie? Tak to by w Potoku było, gdyby tam odbył się koncert. Bo tamta salka przypominam bardziej bunkier przeciwatomowy (bo mniejsza, niżej sklepiona i bez okien). Albo tak by było w Remoncie przed (nomen omen) remontem, bo kiedyś ta sala była podzielona na pół ścianą. Tam to dopiero bywało ciasno. A teraz? Teraz było dla mnie całkiem normalnie. Zresztą po salce Pogłosu, w którym bywam ostatnio najczęściej, to każda sala wydaje się przestronna i idealnie wentylowana. :D
To co w Remoncie naprawdę mi się nie podobało (i to nie od wczoraj, ale od zawsze) to ten słup pośrodku sceny, a do tego te przerwy w oświetleniu sceny - wkurzające.

Jeżeli chodzi o zagęszczenie publiki na 1m2 to dla mnie było idealnie. Zdecydowanie wolę jak na koncertach jest za ciasno, niż jak jest za luźno. Przy czym tutaj moim zdaniem za ciasno nie było. Ot, standardowe zagęszczenie jakie bywało na koncertach w latach 90-tych. Kiedyś tak było na wszystkich imprezach na które chodziłem, czy to do Remontu, czy do Hybryd, czy do Stodoły. To w XXI w. nastąpił odpływ publiki z takich koncertów i dlatego teraz taka frekwencja może zaskakiwać. A moim zdaniem była optymalna.

Jeżeli chodzi o akustykę miejsca, to od samego początku stałem blisko sceny i tam wszystko było słychać bardzo dobrze, ale też spotkałem się z opiniami, ze z tyłu była lipa. No cóż, może nie przez przypadek salka koncertowa była kiedyś mniejsza i bardziej zabudowana.

Fengari pisze:
Po koncercie żałowałam, że nie zebraliśmy się wszyscy razem do kupy pod sceną, jak za dawnych lat, żeby jeszcze pogadać i kto wie, może nawet Budzy by dołączył... Z drugiej strony, i tak by się nie dało. Wkrótce potem jak Armia zakończyła swój występ, zaczęło się jakieś wściekłe disco. Niby z muzyką rockową, więc niby fajnie... kiedyś długo marzyła mi się impreza taneczna przy rocku... Ale to tu było potwornie hałaśliwe i agresywne.


Nie bardzo rozumiem. Przecież kilka osób po koncercie zostało pod sceną i dyskutowało. Był Pietruszka z latoroślą, Jasiek, Crazy i jeszcze kilka osób, w tym również ja. Staliśmy prawie na samym środku, trudno nas było nie zauważyć. A kiedy poleciała muzyka, to dyskusje trwały dalej, tylko trzeba było trochę głośniej krzyczeć. A czasami śpiewać (to jak zagrali "Run to the hills" Ajronów).

Podsumowując - Remont pewnie nie jest jakąś wypasioną salą koncertową na najwyższym poziomie (zresztą nigdy nie był i nawet nie aspirował do bycia takową), ale jak ogłoszą tam kolejny koncert, który będzie leżał w orbicie moich zainteresowań, to pewnie pójdę. Ale ja to pankroka lubię i takie warunki, to dla mnie standard. :D

PS: Mi też chcieli ścisnąć łapę opaską jak uciskiem, ale wystarczyło powiedzieć "ej, kierowniku, bo mi rączka uschnie" i kierownik poluzował. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 19:08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pet pisze:
Aż przejrzałem cały wątek pod tym kątem, bo jakoś nie przypominałem sobie, żeby ktoś wypowiadał się jakoś specjalnie entuzjastycznie na temat samego klubu. Jedyne co znalazłem, to post marcina, w którym napisał "miejscówka klimatyczna" - tyle tego entuzjazmu. Nie za bardzo więc, wiem do czego pijesz.

Przeczytałam jeszcze raz wątek na zimno i w sumie racja, chyba przesadziłam z tym entuzjazmem - ale w tym duchu odebrałam relę Crazego i zazdrość Tylera, którego nie było. ;)

Pet pisze:
Nie bardzo rozumiem. Przecież kilka osób po koncercie zostało pod sceną i dyskutowało. Był Pietruszka z latoroślą, Jasiek, Crazy i jeszcze kilka osób, w tym również ja. Staliśmy prawie na samym środku, trudno nas było nie zauważyć.

O kurczę, serio? :( Stałam z tyłu z Elberet, Bogusem i Antoniem, ale łypałam często w stronę sceny, żeby zobaczyć, czy nie ma nas więcej. Nie było już wtedy tłumu, który zasłaniałby widok, wręcz wszystko wyglądało przejrzyście, a Was nie widziałam. :( Tym bardziej dziwne, że Crazy ubrany był w coś jasnego i widoczny z daleka - wiem, bo wcześniej się widzieliśmy.
Pet pisze:
A kiedy poleciała muzyka, to dyskusje trwały dalej, tylko trzeba było trochę głośniej krzyczeć.

To już nie dla mnie, ja nie umiem. Cierpiałam już na pamiętnym after-party w Hybrydach, gdzie wszystkim jakoś udawało się rozmawiać, a ja kompletnie nie słyszałam, o czym mówią inni (chyba, że ktoś krzyczał tuż koło mojego ucha), sama też nie dawałam rady przekrzykiwać muzyki. A wtedy nie było aż tak źle, jak teraz, no i nie było tych strasznych świateł do kompletu, które zabijały.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 19:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Remont - super.
Akustyka pod siatką - bardzo słaba. My własnie stamtąd uciekliśmy pod scenę gdzie dźwięk super!...a tam... to już przepadłem....
Byłem także na koncercie w Potoku. No to Remont duuuuuużooo fajniejszy. Nazwa Potok pewnie do czegoś zobowiązywała, ale żeby czuć się jak zanużony po kostki w moczu, to zaskoczyło nawet mnie - choć przecież widziałem różne miejsca w których grała Armia, jak jeszcze odbywały się jej w miarę regularne koncerty.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 listopada 2019 10:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
łypałam często w stronę sceny, żeby zobaczyć, czy nie ma nas więcej. Nie było już wtedy tłumu, który zasłaniałby widok, wręcz wszystko wyglądało przejrzyście, a Was nie widziałam.
Cieszę się, że nie tylko ja tak mam :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 listopada 2019 11:10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
no i nie było tych strasznych świateł do kompletu, które zabijały


Yyy... że co proszę? :shock:

To tam były jakieś zabójcze światła? Powiedziałbym, że raczej to światło było zabijane. I to wielokrotnie.

Ale to podczas koncertu, a nie po.

Czy my aby byliśmy na tej samej imprezie? :taaaaa:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 listopada 2019 15:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Czytam i mogę powiedzieć, że zazdroszczę obecnym (w tym czasie byłem akurat w Lublinie). Żałowałbym bardziej, gdyby w setliście znalazła się pierwsza jedenastka WFO :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 listopada 2019 18:47:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Miki, Ty się zjaw kiedyś na jakimś koncercie, na którym i ja się zjawię. Wciąż mam płytę dla Ciebie. ;)

Pet pisze:
Czy my aby byliśmy na tej samej imprezie?

Dobre pytanie. :taaaaa:
Albo - czy nasze mózgi i oczy pochodzą z tej samej planety?
W każdym razie, jeśli ta wściekła disco migawica przeszła obok ciebie niezauważona, to szczerze zazdroszczę.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 grudnia 2019 17:01:17 

Rejestracja:
pt, 09 października 2015 22:26:56
Posty: 51
Byłem na koncercie w Remoncie. Koncert świetnie mi się podobał. Żarło bardzo. Aż za bardzo zażarło, bo po kilku utworach pod sceną w kociole już byłem spompowany. Musiałem usiąść przy wyjściu. Po odpoczęciu i powrocie blisko sceny znów musiałem udać się do powietrza przy wejściu, bo by mnie ktoś musiał wynosić. Nie wiem, czy mi coś było tego dnia, czy było po prostu mało powietrza w tym klubie.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group