Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:09:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2017 13:24:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Muszę powiedzieć, że promocja płyty musiała być całkiem niezła, bo zupełnie nieoczekiwanie św. Mikołaj, zwiedziony nazwiskiem Budzyński, obdarował mnie tym wydawnictwem. Po pierwszym ogłoszeniu powstania projektu byłem nim, na fali pozytywnego zaskoczenia Rimbaud, zainteresowany, jednak próbki z jarocińskiego koncertu i potem z płyty zdecydowanie mnie ostudziły, a pełny odsłuch potwierdził obawy, że to muzyka zupełnie nie dla mnie. Jedyne pozytywne reakcje wywołują, przez sentyment, słowa.

Ale przy okazji dowiedziałem się, że zostało wykonane drugie tłoczenie i płytki są dostępne w NCK.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 04 stycznia 2018 21:27:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Słucham i słucham i jestem urzeczona.
Jak to dobrze, że byłam na koncercie, który przekonał mnie do kupna tej płyty!
Jest piękna, niesamowita, hipnotyczna, magiczna, można się w niej zatracić...
A tak niewiele brakowało, żebym uległa swojemu sceptycznemu nastawieniu do projektu..
Dziś jestem niezmiernie wdzięczna Jacaszkowi, że wpadł na taki pomysł! I Budzemu, że się zgodził.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2018 21:42:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Podpisuję się! Bardzo dużo (jak na siebie oczywiście) słucham tej płyty, pasuje mi w różnych porach dnia i nocy, podoba mi się niezwykle! Dźwiękowo takie rozwiązania bardzo mi odpowiadają, to jest ciekawe, bo te dźwięki mnie koją... chociaż niby mają i taki nerw, który koić nie powinien, i pewną tajemniczość, która mogłaby intrygować, ale też koić nie powinna... a mnie koi! Udział Budzego też bardzo mi pasuje - słychać, że jest on tu gościem, że pozwala postawić się na drugim planie, ale z tego drugiego planu robi dokładnie to, co jest najbardziej potrzebne i nadaje płynącym dźwiękom Jacaszka kształt.
Świetna płyta!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2018 19:50:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mam wrażenie, że gdzieś czytałem sugestię (Miki?), że jacaszkowa wersja Nigdy pobrzmiewa echami What I Have Never Seen. Bardzo podzielam to odczucie. Co prawda Budzy nie idzie z wokalem w rejony, w które dochodzi Gero, ale cały czas mam wrażenie, że mógłby tam pójść, że te wysoko powyciągane partie są tam między wierszami. Chyba wyczuwam w wersji z płyty Jacaszka i Budzego podobną delikatność i wydobycie z utworu niezwykłą muzyczność, którą swego czasu olśniła wszystkich wersja nagrana przez The Soundrops.

Swoją drogą jeżeli ktoś dziwnym trafem nie słyszał tej wersji, to:

phpBB [video]


Bywały jakieś narzekania, że kolejne próby profesjonalnego nagrania tej wersji nie wytrzymują porównania z (nomen omen) legendarną wersją z kasety, ale kiedy sobie teraz tego posłuchałem, to wszystko wytrzymywało! WFO'skie 10/10. Wersja Jacaszka też mi się niezwykle podoba, jak i cała płyta.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 19:29:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ciekawi mnie - może kiedyś wie? - dlaczego została opuszczona trzecia zwrotka Przebłysku? Ze śmierci w życie... reszta jest niczym... taka, zdawałoby się, bardzo ważna zwrotka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 07:12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Nie wiem, ale wiem, że Ze śmierci w życie to druga zwrotka.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 13:39:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
He he, na świeżo słuchałem i wkręciło mi się to, co słyszałem. Tym niemniej faktem jest, że zwrotki "Ty jesteś drogą, jesteś brzegiem dnia..." - nie ma i to mnie zastanawia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 kwietnia 2018 10:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Płyta bardzo trafiła w mój gust, co obiecywał już ten kawałek z youtube'a. Fajnie, że te wokale zostały nagrane a nie jakiś remix z oryginału bo dzięki temu ten album jest właśnie taki osobny a nie, że przeróbka. Jedynie jako stary maruda mam zastrzeżenie do kolejności, wiem że koncepcja, dramaturgia itd ale słucham sobie na zmianę raz w kolejności Jacaszkowej a raz w klasycznej i te drugie przesłuchanie jednak zawsze lepiej. Ale ja nawet jak robię sobie składanki to muszę mieć kawałki chronologicznie i jak na albumie, więc to pewnie takie zboczenie.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 listopada 2019 15:26:54 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
W nablizszych dniach bede wystawial plyte winylowa Legenda na aukcji dla Alexa w tej grupie: https://www.facebook.com/groups/684977098677503/ plyta jest nierozpakowana, niegrana i w ogole stan mint ;) licytacje trwaja 3 dni, wiec informuje teraz zawczasu jesli ktos by byl zainteresowany, dam znac jak juz bedzie wystawiona.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 listopada 2019 06:35:47 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
link do licytacji https://www.facebook.com/groups/6849770 ... 073906872/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group