Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:15:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 13 stycznia 2017 20:17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak! :)


A z Ducha, to najpierw pamiętam bardzo długie oczekiwanie. Bardzo długie. Nic nie było wiadomo. Chyba, że jakiś wywiad raz na półtora roku.

Cytat:
- Nie chcesz mi puścić demo kilku nowych utworów, więc może powiedz coś o nich...

- Dotąd powstało ich chyba dziesięć. Bazą jest muzyka z "Triodante", ten "Wyludniacz". To będzie ta Armia, która nagrała "Triodante", a nie ta, która nagrała "Legendę".

- Czy masz już wydawcę?

Nie. I chyba z tym będą straszliwe kłopoty.


I znów długie miesiące do następnego wywiadu, albo relacji z jakiegoś koncertu w Warszawie, gdzie podobno pojawiły się nowe utwory, które zrobiły na autorze wrażenie dziwnych i świetnych.

Ale oczekiwanie - w dużym stopniu przez problem z wydawcą - się przedłużały.

W międzyczasie wypaliłem pierwszego papierosa, zdałem maturę, poszedłem na studa i tak dalej...

Dopiero musiał się pojawić wujek Kamila Stocha :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 stycznia 2017 20:59:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Tego, że najpierw pamiętasz długie oczekiwanie, to Ci akurat zazdroszczę...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 stycznia 2017 21:34:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A ja pamiętam, że po Triodante, choć mocno słuchałem tej płyty i mi się bardzo podobała, moje drogi z muzyką zespołu się rozeszły... Pamiętam jak kolega w 1998 roku na studiach polecał mi Ducha i mówił: posłuchaj, nawet jak jesteś niewierzący, bo to kawał dobrej muzyki! A ja, wierzący, nie posłuchałem kolegi i do dziś żałuję...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 21:23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
otomo pisze:
powyższą tezę o najlepszości tych akurat albumów jestem w stanie udowodnić i nie dam się zbyć żadnymi „degustibusami”.


tuś mi brat!!!!!!!!!!!!! :D Nie przeczytałem jeszcze z tego wątku nic poza pierwszymi dwoma linijkami pierwszego postu, ale już mi się podoba! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2017 22:17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
otomo pisze:
brzmi to jak coś z pogranicza hardcore i metalu, riffy rozjeżdżają jak walec, tymczasem po przełożeniu tych utworów na gitarę akustyczną i delikatny wokal wychodzi… wypisz-wymaluj Nick Drake jak żywy! Dzięki Gero, że to dla nas odkryłeś!

o tak, to było niezwykłe odkrycie! Brothers Boom :aniolek:

otomo pisze:
Ponadto (i to jest fakt nie podlegający dyskusji) jeśli chodzi o pracę sekcji rytmicznej to Duch deklasuje wszystkie inne płyty Armii.

totalnie się zgadzam! żadnych degustibusów :bije:

otomo pisze:
jak dla mnie to na Duchu Elrond wzniósł się na absolutne wyżyny swojego teksto-pisarstwa.

z tym się nie zgodzę... poniekąd. Bo w sumie jeżeli chodzi o TEKSTO-pisarstwo, to rzeczywiście jest to idealnie w punkt. Gdyby chodziło o POEZJO-pisarstwo natomiast, to Duch (poza jednym-dwoma wyjątkami) nie wytrzymuje porównania choćby z Drogą. Cóż to jest za poezja: Bóg jest miłością, mój Bóg jest miłością. Albo: zmartwychwstał i jest, wyciągnij rękę! Nie mówiąc o: On jest tu, on żyje. Ale jakie świetne z tego wyszły teksty!

otomo pisze:
Mam też takie wrażenie (choć nie byłem na żadnym koncercie wtedy), że ARMIA w tamtym składzie i w tamtej około-duchowej epoce była zespołem, który otaczała aura jakiejś niedopowiedzianej niezwykłości, charyzmy, nie wiem jak to nazwać nawet…


Na maksa! Ja wtedy byłem na kilku koncertach nawet i była to niezwykłość wprost niezwykła :shock: Myślę, że może coś porównywalnego musiało być w czasach okołolegendowych, o czym Budzy często opowiada w różnych kontekstach. Jak o tym czytam, to bardzo żałuję, że to wszystko jeszcze mnie ominęło. Ale ta druga fala niezwykłości - innej, już na czym inny opartej, z innymi muzykami w składzie - przypadła już na czas, kiedy na koncerty Armii chodziłem z wielkim zapałem. To było bez wątpienia najważniejsze koncertowo, co mi się przytrafiło w życiu. I o wiele rzadziej się o tym słyszy. Może dlatego, że kiedy rozentuzjazmowana publiczność skandowała dzię-ku-jemy!, to Budzy owszem uśmiechał się zadowolony, ale mówił "to nie nasza zasługa, to jest tam!", i pokazywał palcem do góry.

otomo pisze:
Podsumowując – Duch to płyta GENIALNA, normalnie 11/10!

jestem za!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2017 12:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Szkoda, że minęło już 20 lat, a ta płyta nie doczekała się należnego jej statusu, jednej z najważniejszych płyt polskiego (i nie tylko) metalu i w ogóle absolutnej klasyki rocka. Patrząc na sam skład, który to nagrał, to absolutnie ekstraklasa. Realizacja. Brzmienie. Nawet na portalach audiofilskich są wzmianki o jakości tego albumu. A we wkładce o Acid Drinkers, która pojawiła się rok czy dwa temu w Teraz rocku w solowych dokonaniach Popcorna nawet jeśli (bo nie mam pewności) wspomniano, że grał w Armii, to o Duchu, Drodze, czy PMK to już wogóle śladu nie ma... Tak apropos to Armii też przydała by się opasła wkładka... Może Demontaż Ducha mógłby przypomnieć światu tę płytę...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2017 11:44:45 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
cianu pisze:
Szkoda, że minęło już 20 lat, a ta płyta nie doczekała się należnego jej statusu, jednej z najważniejszych płyt polskiego (i nie tylko) metalu i w ogóle absolutnej klasyki rocka. Patrząc na sam skład, który to nagrał, to absolutnie ekstraklasa.


No że akurat klasykiem metalu nie została to nie dziwota, bo raz że muzycznie metalem bym "Ducha" nie nazwał, a dwa - obawiam się, że spora część metalowców podchodziła do Armii z tego okresu jak pies do jeża z uwagi na przekaz, poza tym w ogólnej świadomości zespół ten wciąż funkcjonował raczej jako "punkowy". Choć fakt, że jak magnes na metalowców mogła działać osoba pana gitarzysty.
A z kolei niemała część punkowego środowiska, z którego Armia przecież wyrosła, również nie była w stanie zaakceptować jawnie chrześcijańskich deklaracji lub/i muzycznego skrętu w stronę metalu. W efekcie zespół, mimo wydania fenomenalnej płyty trafiał z nią trochę w próżnię, do niewielkiej liczby otwartych, nieortodoksyjnych słuchaczy i zatwardziałych fanów.
Pamiętajmy też, że był problem ze znalezieniem wydawcy dla tego materiału. A Ars Mundi nie było raczej wytwórnią, która mogła sobie pozwolić na jakąś rozpasaną promocję.
Jedyne co nam zostaje to przypominać o ważności i niezwykłości tej płyty przy każdej nadarzającej się okazji.


Ostatnio zmieniony śr, 18 stycznia 2017 13:05:45 przez otomo, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2017 12:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Tak tylko przypemne:

"Duch" od strony kompozycji

i

Top 10 - Armia 'Duch'

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2017 13:38:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
20 lat? Pierwsza płyta Armii, którą kupiłam na bieżąco (i po którą pojechałam do samej wielkiej Bydgoszczy!). Odsłuchuję i dochodzę do wniosku, że to najlepsza płyta Armii :shock: Oczywiście, mam sentyment i miłość do Legendy. Oczywiście, Der Prozess kocham miłością dojrzałą i jestem przejęta nawet na myśl o niej. Ale Duch obiektywnie ma najlepsze kompozycje, a do tego teksty, do których trudno się przyczepić. I jeszcze jedno wczorajsze odkrycie - dopiero zauważyłam, że z tyłu okładki są osiołek i świnka! Dlaczego nie ma takiej koszulki? Kupuję od razu. To tyle emocji, na rozum nie mam niestety czasu, ale Was poczytuję. I apeluję o emotikon z łapaczem wiatru, o!
I o koncerty ubilełuszowe...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 stycznia 2017 14:03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A ja poproszę o emotikon Bromby:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 stycznia 2017 12:29:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 22:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
Duch wieje przez świat...
Marność... ta bajka jest mała jak mru...

wielbię tę płytę za mocny przytup i gitarę Popcorna... moje metalowe serce się cieszy jak słyszy te riffy... o tekstach nie wspomne bo to jasne... ja nawet jako "niewierca" doceniam...

no i:

Jest piwo?
Jest.
Nalać. Ile?
Dwa złotłe.
Wylać.

:twisted:

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 15:12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
:band: Jest taki ambitny plan żeby ten album sięknąć w całości parę razy w tym roku (poza tym, że to od zawsze moje marzenie) :faja: :peace:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 15:18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Wow!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 16:15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
O kurna!

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2017 16:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Nius roku!!! Jadę gdziekolwiek i kiedykolwiek to będzie.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group