Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 00:42:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 maja 2005 08:57:20 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
J.T. Fly - to jest kwestia gustu. Jeden lubi to, drugi tamto. Po to jest forum, abyśmy się wymieniali poglądami oraz upodobaniami. Nie obrażaj się, tak właśnie czuję. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2005 16:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
zarówno "On jest tu" jak i "Bóg jest miłoscią"
:piwo:

Boguś także :piwo:

podpisuję się. mam Ducha stosunkowo od niedawna. dla mnie bardzo ważna jest "Bóg jest miłością". akurat trafiło w taki moment w życiu że była mi potrzebna (przypadków nie ma :wink: ). a poza tym to jest taki rodzaj grania jaki lubię (jeden z :wink: ), to juz kwestria osobistych odzczuć

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 02:11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Słuchając tej płyty, co właśnie czynię, mam nieodparte wrażenie, że skłąda się ona z niemal samych wybitnych utworów. Wrażenie przy Legendzie i Trio jest inne.

Słuchając Legendy, słyszę w ogóle przede wszystkim całość, nie poszczególne utwory. Całość spojoną w mistyczny sposób.

Słuchając Triodante w sumie też... ale na innej zasadzie. Nie jest to połączenie mistyczne, realizujące się gdzieś ponad sferą czysto muzyczną, lecz doskonale opracowany i zrealizowany koncept, w którym każdy element jest idealnie na swoim miejscu i podporządkowany całości. Podporządkowany całości, a więc w sumie też nie słucham Trio jako pojedynczych utworów. Jako pojedynczego utworu słucham najczęściej Święta jaskółki, które dla mnie w ogóle nie jest pełnoprawną częścią tej płyty (wersja kasetowa, rozumicie...)

Natomiast Duch to dla mnie własnie potęga pojedynczych utworów. No cóż, zresztą pisałem to już 10 razy na różnych wątkach...
W każdym razie co jeden to bardziej mi oczy robią :shock: a reszta ciała :peace: a dusza :aniolek:
Jednym dla mnie nieco słabszym momentem (ale bardzo nieco) jest środek płyty, czyli Pieśnia moją jest pan, której to piesni z niewiadomych powodów nigdy szczególniej nie lubiłem (coś z muzyką mi nie podchodzi, nie wiem czemu... niby taki super riff, i świetna gitara, a cos nie zaskakuje... i tekst też nie za bardzo) i potem Duch wieje przez świat, który jest chyba utworem stosunkowo najbardziej 'bez pomysłu', taki po prostu mocny, energetyczny kawałek, ale bez rewelacji.
Poza tym to ech... Kamik, lubie ten twój wątek!! :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 08:57:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22874
Crazy pisze:
Duch wieje przez świat, który jest chyba utworem stosunkowo najbardziej 'bez pomysłu', taki po prostu mocny, energetyczny kawałek, ale bez rewelacji.

zgłaszam veto ! "Duch wieje przez świat" jest jednym z najwspanialszych fragmentów tej płyty, pędzi jak huragan, jak nieokiełznany wiatr, jest jak wiejący przez świat Duch właśnie.... No i jest dla mnie, co też pisałem ambasodorem płyty "Legenda" na płycie "Duch"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 13:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Cytat:
Słuchając tej płyty, co właśnie czynię, mam nieodparte wrażenie, że skłąda się ona z niemal samych wybitnych utworów.


Jak już pewnie dobrze wiesz z innych wątków, u mnie jest dokłądnie odwrotnie. "Duch" jest płytą, na której jest największa liczba utworów, które mi "nie podchodzą" i bez których mogę się obyć :) Natomiast "Legenda" wywołuje u mnie wspomniane przez Ciebie wrażenie (czyli - nie tylko jako całość, ale jako pojedyncze utwory). Trio już nie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 16:00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
bo ty się nie znasz i stąd rozbieżność :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 maja 2005 22:19:38 
Nie mam tak jak Lotan, aczkolwiek mam tak że 'Duch' robi na mnie chyba najmniejsze wrażenie. Bardzo metaliczny, ciężki, mało finezyjny. Tekstowo podobnie.
Lubię, ale bez jakiś wykrzykników specjalnych.
Choć na przykład kawałek jest dla mnei esensją wiary i uwielbiam.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 maja 2005 09:19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
3bajki pisze:
Bardzo metaliczny, ciężki, mało finezyjny. Tekstowo podobnie.
:shock: :shock: :shock: :shock:

Na Duchu jest mnóstwo pięknych zagrywek-riffów Popkorna. Nic dziwnego, że w 1998 roku dostał nagrodę Gitary i Basu za tę płytę. A tekstowo - wystarczy zerknąć do wątku http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=537 ile zwrotów pochodzi z tej płyty...

Dla mnie Armia nie ma słabych płyt. Za to ma płyty różne. Każda ma w sobie coś.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2005 03:48:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Pomyślałem, że warto odświeżyć ten piękny temat, choćby po to, żeby ewentualni czytelnicy apologii innej płyty wiedzieli skąd wzięło się to nietypowe określenie...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 12:40:34 
Gravi pisze:
3bajki napisał:
Bardzo metaliczny, ciężki, mało finezyjny. Tekstowo podobnie.


Na Duchu jest mnóstwo pięknych zagrywek-riffów Popkorna. Nic dziwnego, że w 1998 roku dostał nagrodę Gitary i Basu za tę płytę. A tekstowo - wystarczy zerknąć do wątku http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=537 ile zwrotów pochodzi z tej płyty...

Dla mnie Armia nie ma słabych płyt. Za to ma płyty różne. Każda ma w sobie coś.

Lubię Ducha, ale Triodante, Legendę, Drogę wolę.
Kłócimy się o to która najlepsza w końcu ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 22:22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
dla mnie Duch nie jest płytą do posłuchania przy obiedzie. w nią trzeba się wsłuchac. płyta jest dość równa... no nie mało finezyjna ale taka... że moż eprzepłynac łatwo. nie bardzo wpada w ucho (? nie wiem jak to wyrazić) trzerba się w nią wsłuchać, wgryźć, żeby usłyszec jej całe bogactwo

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 22:48:19 
a gero mówi że duch jest 'kwadratowy' hjehjehje
a w ogóle- jaki super wątek! i ja go ominłam?

duch to dla mnie płyta bardzo ważna! numer drugi (po 'czasie i bycie' :D ) płyta od której wszystko się zaczęło! i jeszcze łapacze...pamiętam jak z dzyniem robiliśmy pielgrzymki poszukiwawcze i długo nie mogliśmy znaleźć (bo nasz kolega ze Szczecina powiedział nam że widział łapacze jak wjeżdżał do poznania i szukalismy przy wylotówce w kierunku szczecińskim a on wracał wtedy z łodzi hehe)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2005 23:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
to musiały być fajne ekspedycje... pewnie jeszcze wtedy forum nie było... taaa, do Ducha to ja pewnie jeszcze dojrzeję :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 22:52:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
ereinion pisze:
dla mnie Duch nie jest płytą do posłuchania przy obiedzie

oj, racja, zupelnie nie... zresztą Triodante i Legenda też nie. Czego efektem to, że słucham ich tak raz na trzy miesiące mniej więcej ;-) (jak dobrze pójdzie)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2005 22:54:58 
Morella pisze:
gero mówi że duch jest 'kwadratowy' hjehjehje

no to i 'trójkątny' i 'liniowy' też...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group