Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 10 grudnia 2018 01:04:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 19:03:05 
Awatar użytkownika

Bałagan to się robi przy podsumowaniu, kiedy nagle wychodzi że Toń dostaje 6 coś, podczas gdy Buraki niemal 7,5 a Bracia bum prawie 9 :shock:
Jawna dyskryminacja, samowolka i bajzel - ktoś powinien się tym obiektywnie zająć :|
Bo faktycznie, każdy głosuje jak chce! :gangsta

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 20:21:07 
Awatar użytkownika

dziesiona 8-)
Jeśli pojawią się jakieś rozkminy gitarowo-prekusyjne to się chętnie włączę bo Hamlet to kolejny utwór omawiany w WFO, który grałem 10-ki razy we wszystkich składach poza ostatnim i nigdy nie wykonałem go jak należy, choć teoretycznie wiem jak tam palce układać i prawą bić :)

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 21:01:27 
Awatar użytkownika

To ciekawe, że pierwszy utwór na płycie nosi tytuł Inaczej niż zwykle i zespół gra... inaczej niż zwykle:). Zespół... w rockowej nomenklaturze znaleźć można określenie supergrupa i jak się popatrzy na nazwiska i zespoły, które reprezentują lub reprezentowały
postacie nagrywające ten album, to można śmiało tak napisać. Co dziwne, z wyjątkiem Popcorna, to muzycy grający na co dzień raczej klasyczne odmiany rocka nagrali album metalowy i świetnie im to wyszło! Inaczej niż zwykle jako otwieracz nie ustępuje niczym swoim wielkim poprzednikom, a kto wie, może nawet je przewyższa? Jest taką pigułką Ducha, jest takim programowym kawałkiem świetnie obrazującym cały album. Świetny tekst, także wprowadzający w tematykę płyty, a do tego niesamowicie ciekawie, nietuzinkowo zaaranżowana muzyka... bardzo mi się podoba i często sobie wrzucam.

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 21:15:07 
Awatar użytkownika

cianu pisze:
Co dziwne, z wyjątkiem Popcorna, to muzycy grający na co dzień raczej klasyczne odmiany rocka nagrali album metalowy i świetnie im to wyszło!
Nie wiem, może się nie znam, ale nie zgadzam się. Przecież właśnie tylko to, co nagrał tu Popkorn można nazwać metalem. Który niby z tych pozostałych muzyków przyłożył swoją rękę do tej rzekomej metalowości (nie wiem, jak Pablo, nie mam pojęcia o charakterystyce basu w metalu)? A przecież ich gra i śpiew (!) też decyduje o obliczu tej płyty.

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 21:20:02 
Awatar użytkownika

6/10
Kiedyś dałabym 7. Jest power, perkusja, zdecydowane wykrzyki, ale trochę dla mnie na dziś za brutalne i za bardzo wprost.

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 21:30:42 
Awatar użytkownika

10

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 22:14:23 
Awatar użytkownika

Puddleglum pisze:
Który niby z tych pozostałych muzyków przyłożył swoją rękę do tej rzekomej metalowości (nie wiem, jak Pablo, nie mam pojęcia o charakterystyce basu w metalu)?
Żaden a Pablo najmniej. On to nawet rockowo nie grał. Rękę poza Darkiem przyłożył Gawłowski.

PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2018 22:27:21 
Awatar użytkownika

Początkowo bardzo lubiłam ten numer na otwarcie Ducha, ale teraz jakoś mniej mnie bierze, przy reszcie płyty wypada po prostu blado. Jest też w tym utworze pewna monotonia, która mnie nuży nieco.
Chociaż w tle tego kawałka jest coś mega! (nie umiem zidentyfikować co to, wokaliza jakaś? instrument?)
Z wersji kasetowej kojarzę dość mocną, niesamowitą końcówkę, jakiej nie odnajduję na CD, ale już nie zweryfikuję tego niestety. :(

6.5/10

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.