Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:26:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 08:12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Jeszcze Tom coś tam woła... ale co?


Zawsze myślałem, że to Brylewski, ale w sumie sam nie wiem... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 09:30:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Ja też pomyślałem, że to Brylu :)

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 11:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
...Intro 87... jednak ocena: 4/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 13:10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ja bym sie nie zdziwił, jak by sie okazało, że te chwalone przez Was bębny, to nie bębny wcale, tylko produkt bębnopodobny zsyntetyzowany. Bo tak mi trochę brzmią :sofa:
Utwór w ogóle wydaje mi sie przeprodukowany i rozważam obniżkę rejtingu. Na razie nadal mocna dwójka, ale kto wie 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 13:51:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
3/10

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 21:04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Serio? :lol: Aż tyle osób musiało przypomnieć sobie jak brzmi Intro`87?? W końcu muszę poczytać wpisy - od kiedy zaczęło się Armijne życie :shock: Oczywista oczywistość Los Punkedelos Anti Armia -

- a wiesz Wuka - masz zupełną rację! :mrgreen: 10 / 10

_________________
...sailin`on...


Ostatnio zmieniony czw, 20 lipca 2017 21:58:36 przez XmrowekX, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 21:34:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..intro 87?
..znakomity początek bardzo ważnej pierwszej płyty zespołu.
10/10 jak nie jak tak! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 lipca 2017 13:36:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Jak na wstęp do jednej z najbardziej znanych polskich punkowych płyt to jest to kawałek co najmniej intrygujący... i kosmiczny.
I jest niejako zapowiedzią tych wszystkich przyszłych magicznych, klimatycznych miejsc w muzyce Armii...

6/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 lipca 2017 00:50:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
ciary! dobre to jest.
ps. lubię gotyk ;)
ocena: 6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 lipca 2017 10:03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Ciężko się ocenia takie miniaturki, musiałbym stworzyć osobną kategorię na to żeby porównywać jabłko do jabłka a nie mam takiego rozezniania żeby z pamięci wymienić co jeszcze się do niej łapie.
Tak czy inaczej nie ma tu nic co by mnie porwało szczególnie więc daje 4

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 22 lipca 2017 20:46:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
Numer jest bardzo fajny, pod warunkiem, że jest intrem, a nie siódmym utworem na płycie

Dla mnie jest super, bez względu na kolejność. :P Jako 7 jest świetnym wytchnieniem i w niczym tu nie przeszkadza, dopóki człowiek nie zacznie się zastanawiać nad tym, jaki ma tytuł i co taki tytuł powinien oznaczać. ;)

otoKarbalcy pisze:
Takie osiemdziesionowo pachnące zabawy syntezatorem

No nieee!
No dobra, ja nie widzę nic złego w korzystaniu z syntezatora, jeśli korzysta się z niego dobrze. Syntezator - dopóki nie zaczyna przypominać techno czy innego dicho, za to służy wydobywaniu TAKICH dźwięków, jak w tym numerze - jest dobrem! Ogólnie, jest narzędziem, które można wykorzystywać do złych albo dobrych celów, tu został wykorzystany do jak najlepszych!
Bogus pisze:
te dzwony, osadzone na klawiszowym (że tak zaryzykuję) tle, kierują mnie raczej ku gatunkowi utworu muzycznego o nazwie "intro każdej szanującej się płyty gotycko-metalowej

Mi się w tym konkretnym przypadku jakoś nie kojarzą ani z gotykiem, ani z metalem (nie mam nic przeciwko, poza tym też bardzo lubię 'For whom the bell tolls' :) ) , dla mnie jest to twór jedyny w swoim rodzaju.

Ogólnie powiem krótko: nieziemski, niesamowity, atmosferyczny, mam ciary! 9/10.
W zasadzie mogłabym dać 10, ale tą notę zarezerwowałam dla utworów, których nie muszę sobie przypominać, żeby wiedzieć ile im chcę dać.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2017 21:06:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
3

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2017 21:49:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Fengari pisze:
dopóki nie zaczyna przypominać techno czy innego dicho, za to służy wydobywaniu TAKICH dźwięków, jak w tym numerze - jest dobrem! Ogólnie, jest narzędziem, które można wykorzystywać do złych albo dobrych celów, tu został wykorzystany do jak najlepszych!

:) Syntezator jest złem, gdy brzmi plastikowo, jak żaden prawdziwy instrument. Oczywiście nie jestem takim specem, żeby na 100% orzekać, ale mam podejrzenia co do paru rzeczy w tym numerze - że to nie, np. bębny, jeno właśnie synt. Może to nieprawda, może popełniam mylny błąd, ale tak mi to brzmi - sztucznie i plastikowo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2017 23:18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
dopóki nie zaczyna przypominać techno


Techno to bardzo pojemny i różnorodny gatunek muzyki, niestety, mylnie utożsamiany przez wielu ludzi jedynie z łupanką, która leci z beemek i passatów.

Cytat:
Syntezator jest złem, gdy brzmi plastikowo, jak żaden prawdziwy instrument


Czemu niby syntezator nie jest prawdziwym instrumentem? Równie dobrze gitara elektryczna podpięta pod jakikolwiek fuzz czy deley, albo po prostu gitara elektryczna sama w sobie może zostać uznana za nieprawdziwy instrument. Czaję, że użycie syntezatora bywa wiązane z jakimś pójściem na łatwiznę - "nie chce mi się nagrywać prawdziwych bębnów, to sobie zaprogramuje automat, nie chce mi się ogarniać smyczków, to sobie jebnę ich brzmienie na Korgu" - ale jest wiele przypadków, kiedy to jest świadoma wizja artystyczna - "wiem, że mogę użyć innego instrumentu, ale użyję syntezatora". Bo ma swoje cechy, bo to też jest ciekawy, swoisty dźwięk - chociażby kiedy chcemy osiągnąć atmosferę jakiejś sztuczności, sterylności, nawet plastikowości, co niekoniecznie musi być złem, a jakąś pełną, ciekawą wizją. Którą można zaakceptować lub odrzucić. Hmm, domyślam się, że akurat ty odrzucasz takie wizje z góry, ale chodzi mi o to, że w "Intrze '87" słucham tych bębnów i domyślam się, że Brylu zrobił je na automacie, nie dlatego, że nie chciało mu się wołać Goga i uczyć go kolejnej partii, ale żeby osiągnąć konkretny efekt. No i ty tej wizji nie akceptujesz, ja akceptuję - ale bez jakiejś prosyntezatorowej/antysyntezatorowej filozofii :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 lipca 2017 23:34:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wspaniale to napisałeś! Zgadzam się w stu procentach! Co do stwierdzenia OtoKar, to bym nawet powiedział, że syntezator szczególnie cenię, gdy nie brzmi jak żaden "prawdziwy instrument" - jak chcę mieć prawdziwy instrument, to po co mi syntezator? On nie ma być imitacją, tylko nową jakością!

Co zaś do Intra, to lubię je, z tym, że nie bardzo umiem się nim przejąć jako self-standing utworem. Kiedy tylko wchodzi riff i hej!szarawiara!, o to tak, to ja wiem, że to jest to! A tutaj no to fajnie pogrywają i ma to swoje dobre miejsce i w ogóle, ale... dam jednak 3 i pół, żeby było ciut niżej niż Oddech (jednak wolę) i tyle samo, co Saluto (które pewnie mniej lubię, ale ma więcej charakteru).
Natomiast bardzo podobają mi się tutejsze dyskusje o tym utworze!

W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10
Sen nocy letniej 8/10
The Other Side 6/10
Buraki kapusta i sól 6/10
Saluto 3.5/ 10
Wyludniacz 9/10
Zła krew 6.5/10
Miejsce pod słońcem 9.5/10
Yyzz 1/10
You Know I Am 5/10
Dla każdej samotnej godziny 7/10
Pałacyk Michla 2/10
Ukryta miłość 5/10
Taniec duchów 5/10
Nocny lotnik 7/10
Hejszarawiara (7)/10
Freak 7.5/10
Oddech 4/10
Jestem drzewo, jestem ptak 4/10
Przed prawem 10/10
Święto jaskółki 7/10
Adwent 9/10
Przemiany 6/10
On jest tu 10/10
Intro 87 3.5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group