Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:56:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 27 stycznia 2019 20:03:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Brzmi nieźle! :-D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 stycznia 2019 22:23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Bo było nieźle! Więcej niż nieźle. Było świetnie! :)
Nie bardzo umiem napisać tego posta, za dużo rzeczy zasługuje na wspomnienie, wyróżnienie i nie ma sposobu, żeby niczego wartego napomknięcia nie pominąć.
Ogólnie - dużo radości, dużo grania, śpiewania, rozmowy...
Crazy ostatnio na manewrach zaskakuje skarbami, jakie wyciąga ze swojego plecaka. Tym razem wyciągnął tyle książeczek Luny, że chyba dla każdego starczyło za śpiewnik!
Gero przeze mnie wylądował z gitarą na drabinie, ale grał dzielnie przez dużą część wieczoru. Niektóre wykony były bardzo innowacyjne!
(Zła - to ta?) gra, w której okazało się, że tylu rzeczy nie znam!
'Jaka to melodia' - rozpoznaj piosenkę po jednej nutce... nieee.... stop, to dla cieniasów, prawdziwi twardziele rozpoznają po walnięciu dłonią w stół! :shock:
MAQ nie słucha już KISS, a przecież był wzorem dla młodszego pokolenia!
100 gatunków browarów Zasady, których jako abstynentka nie tknęłam, ale było o włos od konkursu - odpowiednika warszawskich manewrów musztardowych.
Prezydent RP odmówił losowania utworu do WFO!
Encyklopedia Ultima Thule!
Ale bank rozbił duet Agatka + Arasek i ich wykony Armii na gitarę i skrzypce! Przepięknie! :brawa: :brawa: :brawa: Żałujcie wszyscy, którzyście nie słyszeli! Elsea nagrała jedno, może się podzieli? :)
Bardzo dziękuję Powsinodze za zorganizowanie tego spotkania. :bukiet: :hat:
Wszystkim obecnym za bardzo miłą atmosferę.
I muszę przyznać, że ten antykwariat to niesamowite miejsce do manewrowania - cudny klimat!

A dziś jeszcze powłóczyłam się trochę z Araskiem po Poznaniu. Które miejsca już widziałam, a których nie? :) Wielkie dzięki i za ten spacer i za knajpkę i rozmowy! :bukiet:
Nie chciało mi się wracać do Warszawy...


Ostatnio zmieniony ndz, 27 stycznia 2019 22:23:50 przez Fengari, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 stycznia 2019 22:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
bardzo dziękuję wszystkim za wspaniałe spotkanie

best moment dla mnie: Echo (UT Version) na gitarę Araska i skrzypce Agaty

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 09:30:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pierwsze forumowe spotkanie ever. Kilka nicków skleiło mi się z twarzami. Także czekam na dokumentację audio wideo.
Dziękuję za gościnę w progach antykwariatu, który odwiedzałem dotychczas nie wiedząc nic o właścicielach.

Jałmużnik papieski jest dekadę starszy niż zakładałem, może się jednak zgodzi losować...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 09:43:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale mi szkoda. :(

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 15:45:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ja nawet nie mam siły się tu wpisać.
:cry:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 20:01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Manool, Ty to masz takiego pecha manewrowego ostatnio, że aż... no nie wiem... trzeba by chyba zorganizować jakieś manewry specjalnie dla Ciebie!

Tymczasem ode mnie króciutka foto - rela.

Bardzo rzadko jeżdżę pociągiem zimą, a tymczasem to niesamowite doświadczenie, można wtedy za oknem we mgle dostrzec widoki takie jak ten:

Obrazek

Ale przejdźmy do rzeczy. Tak wygląda forumowe granie (w dwóch tego słowa znaczeniach):

Obrazek

Obrazek

A tak prezentuje się słynny duet Agata - Arasek:

Obrazek

A kiedy wszyscy porozchodzili się nie wiadomo, gdzie, podziwiamy z Marcelą magiczną maszynę do pisania i przy okazji w jakiś tajemniczy sposób wydrukowało nam się takie coś:

Obrazek

Obrazek

Rela z następnego dnia pojawi się w wątku o Poznaniu w późniejszym terminie.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 20:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Trzecie manewry u Powsinogi, najliczniejsze i chyba dlatego najciekawsze, w dodatku z konkretnym śniegiem. Wszyscy zmieściliśmy się przy okrągłym stoliku
Do piwa Zasady na początku podchodziłam sceptycznie, ale zachęcona opowiastkami z Belgii (kolor szarych uniformów pań wydających napój jako nazwa gatunku), spróbowałam i zostałam mile zaskoczona. Micha faworków od Powsinogów zeszła praktycznie do zera, a o przepis na czekoladę zaraz się upomnę u Fen.
Jeśli chodzi o strawę duchową, to oczywiście duet Arasek plus Araskówna :brawa: oraz Gero jako przypominacz przed głosowaniem. Na jaką to piosenkę głosowały wszystkie panie plus Gero?? :wink:
Zauważone: maszyna do pisania Urania, piękna tapeta w kwiaty pasująca do zielonych regałów (ktoś tu ma niezły gust!), książki o G. Grassie, sporo Singera, biskup Marcin Kromer z moich rodzinnych stron.

Powsinogo – dziękuję, że nas zaprosiłeś znowu!!! :bukiet:
Jako pamiątkę po manewrach powiesiłam sobie na lodówce wizytówkę z antykwariatu z sówką.
PS:Nowe znaczenie powiedzenia:
Cisza jak maqiem zasiał...
(przepraszam Maq, nie mogłam się powstrzymać :D )

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 21:03:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
marcela pisze:
Micha faworków

zdjęcia nie ma...?

A w ogóle, to :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 21:09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Joon pisze:
zdjęcia nie ma...?

Samych faworków nie, ale micha to jest ta wielka okrągła, ciemna z jasnym wnętrzem na środku stołu. Początkowo była pełna! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 stycznia 2019 21:12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
słuszny rozmiar! Ale mnie te faworki bardziej interesują. Czy to były faworki czy chrusty (w moim prywatnym rozróżnieniu :wink: )


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 12:47:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Dziękujemy wszystkim za przybycie i obecność. Miło nam było gościć w progach naszego antykwariatu tak niesamowitych gości i tak niebywałe osobowości. Niesamowite wrażenia i wzajemne ubogacenie się. Czas minął jak jedna minutka. Grażyna i Maciej

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 14:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jakbym przed wyjazdem nie dał rady z porządnym wpisem, to w każdym razie wielkie dzięki i wielka radość, że przybyć nam się udało!
marcela pisze:
PS:Nowe znaczenie powiedzenia:
Cisza jak maqiem zasiał...

He he he. MAQ zasiał ciszę jak Mojżesz faraona!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 29 stycznia 2019 18:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:D

Macieju, co tam za cuda literackie trzymasz na najwyższych półkach, zostawiając kilka pustych pod spodem? :-)
Piękne miejsce!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2019 00:00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Niesamowite jest, że zasada - forumowicz, którego pamiętam od samego początku i który jest na forum dłużej, niż ja - po raz pierwszy teraz trafił na manewry :D Niestety się spóźniliśmy na najistotniejsze piwne gawędy, czego coraz bardziej żałuję... W pierwszej chwili to głównie byłem zadowolony z degustacji, i nadal jestem, ale te opowieści musiały być unikalne, a skapnęło nam ich tylko trochę. No, w każdym razie degustacja bardzo mi się podobała, począwszy od tego belgijsko-podobnego, które zasada otwierał z 15 minut i potem z napięciem sprawdzał, czy aby diabli go nie wzięli. Nie wzięli! I było chyba dla mnie najlepsze ze wszystkich. Tym większe dzięki, że mogliśmy dodatkową flaszkę pobrać do degustacji również domowej. (Choć pomógł tu los, który wyrzucił reszkę...)

To jeszcze tylko dodam, że w domu otwieranie trwało równie długo, mimo że zgodnie z zaleceniami zasady daliśmy butelce postać w spokoju przez dzień. Marcin naliczył, że kapsel był podważany z sykiem 54 razy :D Co i tak niewiele dało i w końcu przeszedłem do otwierania w zlewie. Ale było równie pyszne!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group