Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:31:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 09 czerwca 2014 21:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Posty do tematu wydzielono z "Pytań do zespołu". jpl.


Pamiętacie, kiedy właściwie ukazało się "Triodante"?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 czerwca 2014 08:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....kaseta Z płytą Triodante ukazała się dokładnie w dzień promocyjnego koncertu ,który odbył się w klubie Medyk w Warszawie....był słoneczny dzień 1994 roku

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 czerwca 2014 10:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Na dawnej stronie (prowadzonej jeszcze przez Pawła Sałka) jako miesiąc tego koncertu wskazano czerwiec. To obchodzimy dwudziestą rocznicę, choć wolałbym znać datę dzienną :wink:

Przy okazji warto tam wracać.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 czerwca 2014 22:13:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
elrond pisze:
....kaseta Z płytą Triodante ukazała się dokładnie w dzień promocyjnego koncertu ,który odbył się w klubie Medyk w Warszawie....był słoneczny dzień 1994 roku

To ja jeszcze raz szarpnę się na wspomnienie tego dnia (raz na kilka lat tak sobie wspominam :wink:). Wchodzimy tego słonecznego popołudnia (z 13-letnim bratem mym - dziś 33-letnim :-)) na parter Medyka. Dużo ludzi - w końcu to 1994 rok, a Armia dwa lata wcześniej była przecież najpopularniejszym polskim zespołem. Słyszymy jakieś stłumione dźwięki armijne. Idziemy, wbrew temu, co robią wszyscy, na pięterko, otwieramy podwójne drzwi, za którymi te dźwięki i oczom naszym ukazuje się obraz: scena, na niej Banan gra na waltorni, obok Budzy deklamuje "Mój głos jest słaby, proszę odpowiednio nagłośnić". Zuber kręci gałkami, my wybałuszamy gały wiedząc, że jesteśmy tu, choć nie powinno nas być. Siadamy na krzesłach pod ścianą. Po chwili dwa krzesła obok siada Budzy i jakieś dwie dziewczyny, którym podpisuje świeżo wydane kasety Triodante. Pamiętam, że było to dla nas przeżycie niesamowite...
Potem koncert. Budzy w czapce średniowieczno metalowej, jest bardzo głośno i monumentalnie, świeże Triodante z Grymuźnikiem na gitarze powala mocą swą. Występ, którego nie zapomnę do końca życia. Po latach koncerty procesowe przypominały mi swoją energią i hipnotyzowaniem publiczności tamten występ. Dodam, że był to pierwszy w życiu koncert młodego Kishiro, przytępił mu się po nim słuch na dobre dwa tygodnie i od tego momentu był już innym dzieckiem. :-)

Piękne wspomnienie sprzed dwudziestu lat, a to jakby wczoraj było...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 07:03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Możemy trochę powspominać.

Tę recenzję przeczytałem w czasie wakacji nad morzem, zresztą chyba w tym samym numerze była tzw. kowerstory (pisownia oryginalna) z Budzym. To chyba był pierwszy kontakt ze słowem pisanym o Armii.

Obrazek

Odnoszę wrażenie, że Księżyk słuchał innej płyty niż ja, bo z opiniami dotyczącymi Stopy i Banana nijak nie mogę się zgodzić.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony śr, 13 marca 2019 10:30:40 przez Miki, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 08:24:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pamiętam, że ta kowerstory była wcześniej zapowiadana, a numeru nie można się było doczekać :) . A Triodante na kasecie zakupiłem wcześniej, w jakiś słoneczny, letni dzień, dwadzieścia lat temu :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 08:39:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To jeszcze słowo Księżyka o koncercie w Remoncie:
Obrazek

Opinie ówczesnych tuzów (OK, trochę się wyzłośliwiam, bo można byłoby zadać pytanie: gdzie oni teraz są) na temat "Dzynia":
Obrazek

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 08:49:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Miki pisze:
słowo Księżyka o koncercie w Remoncie i opinie


To był pierwszy numer "Brumu" jaki kupiłem. Chyba. Pamiętam bardzo dobrze te opinie. :D

Na okładce gazety był Lipiński?



Płyty wtedy nie słyszałem. Triodante trafiło do mnie dopiero chyba w 96 roku....

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 08:54:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
myślałem że już dawno nie jestem armijnym fanboyem (jak o mnie żartobliwie powiedział... a nie ważne ;)), ale na widok tej recenzji Rafała Księżyka to krew mi się zagotowała

PRINCE DISTRAKSZĄ! TRIODANTE FOREVA!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 08:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
pilot kameleon pisze:
Na okładce gazety był Lipiński?


BUDZYŃSKI! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 09:19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Pilotowi chodziło o okładkę "Brumu" z relacją z koncertu w Remoncie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 14:56:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Obrazek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 14:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tomasz jest Tomasz, co przepraszasz :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 16:09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
O, miałam na ścianie ten brumowy plakat, a nad nim żarówkę na drucie, a dokładniej na strunie:) Jeszcze gdzieś mam pseudoartystyczne foto tego ustrojstwa.

PS A czas i wspomnienia są takie: z uciułanymi pieniędzmi, z walkmanem na uszach wygrywającym Triodante z przegranej kasety podreptałam (wcześniej oczywiście podjechawszy autobusem z mojej mieściny) na pl. Kościeleckich 7, gdzie w księgarence przy kościele jezuitów kupiłam Triodante (nadal na kasecie oczywiście), wymieniłam przegrywkę na oryginał, wybałuszyłam oczy i zapartym tchem wędrowałam po Bydgoszczy dalej, słuchając Armii w o niebo lepszej wersji niż dotychczas.

A płytę kupiłam już pewnie w jakimś mediamarkcie, nic specjalnego, jeśli chodzi o wspomnienia.

A później przyjęłam opcję legendową i musiałam udawać, że Triodante nie. Ale Triodante zawsze tak!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Ostatnio zmieniony śr, 11 czerwca 2014 18:49:41 przez manool, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 czerwca 2014 18:11:32 

Rejestracja:
pn, 12 lutego 2007 14:44:20
Posty: 30
Skąd: OST
Czuję się wywołany do tablicy :wink: gdyż ..... taki plakat wisiał u mnie również, ale nie na ścianie bezpośrednio tylko na słomce. Pamięta jeszcze ktoś takie słomki, wiesza się je jeszcze gdzieś na ścianach?
A wracając do tematu Tridante, to miałem przyjemność usłyszeć większość materiału na żywo dnia 8-go czerwca '94 w klubie Pod Palmą w Rzeszowie.
Pierwszy raz widziałem na koncercie Armii dwie gitary w akcji, w niektórych utworach Banan odkładał waltornie czy klawisz.... A Michał Grymuza podczas występu miał przed sobą stojak-statyw na nuty.Nowy materiał przyjąłem entuzjastycznie, choć bez euforii jak w przypadku Legendy. Brzmienie zespołu wówczas wydawało mi się nieco za ciężkie, ale chyba dlatego,że słuchałem głównie punka i reggae. Potem czas zweryfikował te odczucia, i np z odbiorem Ducha nie miałem żadnych problemów.
Trochę trudno uwierzyć ,że już dwie dychy minęły od tamtego koncertu, do końca którego nie dotrwałem :cry: z rozdartym sercem musiałem udać się na dworzec autobusowy odprowadzić dziewczynę- obecnie moją żonę :D
Mam nawet bilet w swych archiwach, spróbuje zeskanować i może uda mi się tutaj wkleić.

_________________
agarenoł de riczimasoł agarenoł !


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group