Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 07:55:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 marca 2014 17:42:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6973
cholera jasna ja też! ticketportal ma tych punktów pełno w całym kraju, dobrze żeś Elrondzie napisał jak jest


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 10:05:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Z drugiej strony kupujący bilet w przedsprzedaży naraża się na ryzyko biegania za zwrotem w razie odwołania koncertu- tak źle i tak niedobrze. Od lat nie kupuje biletu wcześniej bo jakoś nie mam stracha że biletów zabraknie. O tym że to może powodować odwołanie imprezy nie przyszło mi do głowy.
Ile tak z grubsza trza sprzedać biletów by wyjść na zero?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 12:53:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...to zależy od tego jakie są koszty , czasem gramy 100km od domu a czasem 400...czasem musimy nocować a czasem nie...itd...itp.

ps. wyjść na zero ? a może by tak czasem coś zarobić ? :?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 13:09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Strasznie to przykre, że taki zespół jak Armia ma problem, żeby sprzedać tyle biletów, żeby się opłacało grać koncert... W sumie to nie ma co się dziwić organizatorom, że nie chcą brać na siebie takiego ryzyka, skoro, jak pisze elrond, zdarza się (i to wcale nie tak rzadko), że wpływy z biletów nie pokrywają nawet kosztów.

To trochę błędne koło - żeby napędzić sobie publikę trzeba dużo grać i "być obecnym", w mediach, w necie itp. (nawet nie w złym tego słowa znaczeniu, po prostu), z drugiej strony jak to zrobić, jak zespołu nie stać na "zainwestowanie" w te deficytowe koncerty, nagrywanie płyt itp...

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 13:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
polake pisze:
żeby napędzić sobie publikę trzeba dużo grać i "być obecnym", w mediach,

...ależ zapewniam Cię ,że zespół Armia bardzo chce dużo grać i być "obecnym w mediach" ! ale kłopot w tym ,że przeważająca większość mediów nie jest zainteresowana puszczaniem takiej muzyki jaką gra zespół Armia... :cry:


polake pisze:
jak zespołu nie stać na "zainwestowanie" w te deficytowe koncerty,

przepraszam ale nie za bardzo wiem co masz na myśli...?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 15:38:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
elrond pisze:
...ależ zapewniam Cię ,że zespół Armia bardzo chce dużo grać i być "obecnym w mediach" ! ale kłopot w tym ,że przeważająca większość mediów nie jest zainteresowana puszczaniem takiej muzyki jaką gra zespół Armia... :cry:


To akurat jest dla mnie niepojęte. Ostatnio (w okolicy jakiegoś roku - dwóch) Armia w ogóle zniknęła z radia, nawet te utwory, które były absolutnymi klasykami i były dostępne na stronie zespołu już nie są puszczane. Ostatnio tylko w Jedynce słyszałem "Jestem drzewo, jestem ptak"... ale to akurat było w audycji poświęconej punk rockowi...


:?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 15:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
wuka pisze:
..ja jutro bilet kupię..Sporo jest punktów sprzedaży.

....jutro czyli nie dziś. Obszedłem dwa razy główna ulicę w moim mieście w poszukiwaniu punktu sprzedaży i nie znalazłem..Promax sklep komputerowy :) ..ale co tam. Jutro podjadę do Batorego. Tam też mają.Luzik.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 15:54:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6973
jpl pisze:
Armia w ogóle zniknęła z radia

Budzy solo czasem śpiewa w trójce znienacka (znacka to już nie to :wink:
wuka pisze:
Tam też mają.Luzik.

dziewczyna w miejscowym ticket-portalu popatrzyła w monitor i zdradziła mi ranking sprzedaży w dwóch wersjach:
1. na 130 miejsc w klubie sprzedano 100 biletów
albo: 2. na 130 poszło 30. :?: :!:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 16:01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
To i dobrze.


Tymczasem zastanawiam się, czy nie wydzielić wątku o problemach z wątku o koncertach; ale tu prosiłbym Elronda o decyzję. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 marca 2014 16:14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
anastazja pisze:
dziewczyna w miejscowym ticket-portalu popatrzyła w monitor i zdradziła mi ranking sprzedaży w dwóch wersjach:
1. na 130 miejsc w klubie sprzedano 100 biletów
albo: 2. na 130 poszło 30. Question Exclamation

.. oooooo..to żeby mi nie zabrakło.. :)

Edit: zarezerwowałem sobie prze internet. Chyba można go odebrać w dowolnym punkcie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 00:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
nie cieszę się że ten temat powstał, bo świadczy o tym jaka jest kiepska sytuacja, ale już jakiś czas temu sam chciałem takowy założyć, z czystej ciekawości.

nie mam gotowych rozwiązań, ale chętnie podyskutuję.
pojadę trochę oczywistościami, ale może źle coś kombinuję i ktoś mnie poprawi.

ciekaw jestem jak to wyglądało kilka lat temu...

pamiętam, że jak internet się rozhulał i pojawili się tacy co mówili: hohoho teraz to ci artyści muszą jeździć i grać, bo z płyt już nie zarabiają.

ale jak tu zarobić?
wyobraźmy sobie taką sytuację: sala na 300 osób, bilet po dwie dyszki w przedsprzedaży ( 250 ) + 50 w dniu koncertu po 3 dyszki.
i sytuacja idealna: sold out. czyli mamy 6500 zł

zespół X jedzie z daleka i potrzebuje zapłacić za busa dajmy na to wspomiane 800 zł to już mamy 5700, jako że są z daleka to muszą kimnąć w ekipie jest poza zespołem techniczny, mynadżer, akustyk- dajmy na to 9 osób. powiedzmy, że klub ma rabat z hotelem i mają nocleg po 9 dych czyli zostaje nam ( dobrze liczę ? ) 4890 zł nie mówiąc o tym, że każdy by chciał zjeść: zaokrąglijmy że zostaje 4500 czyli przy równych podziałach wychodzi po 500 na osobę - co biorąc pod uwagę, że koncertów nie gra się co chwila wcale dużo nie jest, tym bardziej że parę wersów do góry założyłem, że z płyt się nie zarabia.

koniec fantazjowania. koncert nie jest sprzedany, część wchodzi z listy, krótko mówiąc siano się nie zgadza: i jak żyć ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 10:39:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
stiw pisze:
i sytuacja idealna: sold out. czyli mamy 6500 zł

oooo ! duży optymizm ! a gdzie 20 albo 30 % dla klubu ?......a to i tak dobrze .....w niektórych klubach jest tak ,że nie możesz sobie ot tak zagrać ! musisz zapłacić za salę....taki klub Stodoła ...ho ho !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 11:51:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
polake napisał:
jak zespołu nie stać na "zainwestowanie" w te deficytowe koncerty,

przepraszam ale nie za bardzo wiem co masz na myśli...?

Konkretnie mam na myśli Luxtorpedę. Oczywiście przypadek nie do końca porównywalny z Armią, bo to był nowy zespół, a Armia to legenda, ale mimo wszystko żeby wrócić "na top" (rozumiany jako granie wielu koncertów rocznie, z których tylko bardzo nieliczne są deficytowe dla zespołu, co się każdemu może zdarzyć), Armia musiałaby mieć możliwość powtórzenia manewru Luxtorpedy.

Moim zdaniem (ale nie tylko moim) sukces Luxtorpedy wziął m.in. stąd, że ruszyli w Polskę z koncertami, których bardzo wiele było "na zero", albo deficytowych. Oni dodatkowo zainwestowali jeszcze w dobry sprzęt nagłaśniający, poza tym pierwsza płyta była nagrana jeszcze przed ruszeniem z koncertami.

Oczywiście na sukces składa się wiele czynników (efekt nowości, trafienie w gusta słuchaczy i decydentów radiowych, rozpoznawalność Litzy itp.), ale ten był decydujący - granie, gdzie tylko się dało, bez patrzenia na zarobek, w ramach "inwestycji".

Podobny problem jak Armia ma np. zespół Buldog. Teoretycznie wszystko jest na swoim miejscu - świetni muzycy, pełen profesjonalizm, świetna muzyka, ale co z tego z tego, jeśli Buldog z różnych przyczyn (tutaj chyba trochę innych niż Armia) gra dosłownie kilka koncertów rocznie. Przekłada się to na niską rozpoznawalność zespołu, znajomość repertuaru itp, a to z kolei na brak obecności w mediach (wszak Mamoń lubi tylko te utwory, które zna). W dzisiejszych czasach trafia się do radia raczej w efekcie sukcesu "oddolnego", a nie na odwrót (oczywiście nie mówię tutaj o wylansowanych pop-produktach, tylko o porządnej muzyce).

Oczywiście mogą to być tylko bredzenia nieznającego się na branży na laika, ale tak to widzę, przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

p.s. kiedyś rozmawiałem z Januszem Zdunkiem na temat zagranicznych koncertów - był czas, że dużo jeździł po Europie z zespołem 5 Syfon, natomiast z zespołem Marienburg nigdy zagrał poza Polską. Okazało się, że po prostu przed wejściem Polski do UE były specjalne fundusze w UE na poznawanie kultury państw, które miały zostać przyjęte do UE, stąd zespoły takie jak 5 Syfon były zapraszane na Zachód. Fundusze się skończyły, to i koncerty się skończyły (bo były z natury "deficytowe" dla organizatora, tylko fundusze z UE finansowały te koncerty).

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 15:32:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
polake pisze:
Armia musiałaby mieć możliwość powtórzenia manewru Luxtorpedy.



polake pisze:
- granie, gdzie tylko się dało, bez patrzenia na zarobek, w ramach "inwestycji".


...rozumiem ,że po 30 latach działalności ,wydaniu kilkunastu płyt między innymi takich jak Legenda, Triodante ,Duch ,derProzess itd....powinniśmy grać za darmo i gdzie popadnie.....dziękuję, naprawdę bardzo ciekawa propozycja na starość...




polake pisze:
ale ten był decydujący

w przypadku luxtorpedy na pewno nie

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 marca 2014 16:16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 00:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
polake napisał:
Armia musiałaby mieć możliwość powtórzenia manewru Luxtorpedy.
polake napisał:
- granie, gdzie tylko się dało, bez patrzenia na zarobek, w ramach "inwestycji".

...rozumiem ,że po 30 latach działalności ,wydaniu kilkunastu płyt między innymi takich jak Legenda, Triodante ,Duch ,derProzess itd....powinniśmy grać za darmo i gdzie popadnie.....dziękuję, naprawdę bardzo ciekawa propozycja na starość...

elrondzie, żeby była jasność, dla mnie to jest paranoja, że taki zespół jak Armia ma często problem, żeby sprzedać tyle biletów, żeby się opłacało grać (zwrot kosztów plus godziwy zarobek).

Ja (i na pewno nie tylko ja) zawsze kupię CD Armii i innych Twoich projektów i pójdę na koncert Armii w Warszawie i okolicach. Smutne, że nie jest nas więcej :(

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group