Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 29 kwietnia 2024 11:08:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 kwietnia 2012 23:28:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7631
Skąd: Kraków
laska pisze:
nie ja, rany ja wczoraj byłam w takim szoku że się we własnym mieście zgubiłam ! masakra, już się z życiem żegnałam, komórka padła , musiałam przejśść przez pociąg stojący w ogóle w jakiś krzakach, ale udało się hehe


To już nie bardzo łapię... ja oto jestem przeświadczony, że Pododdział składał się z laski i Gonzo, ale teraz to już sam nie wiem... :lol:


A koncert był super, wprawdzie błądzenie po mieście i bieganie po Nowej Hucie przyprawiły mnie o blisko godzinne spóźnienie, niemniej około 19:45 odnaleziono wreszcie i dotarłem, na Legendę właśnie. Elronda słyszałem już na zewnątrz, resztę też. Na mój gust wprawdzie trochę za mało słyszałem gitarę i bas, no ale może to akurat kwestia specyfiki mojego słuchu, albo faktu, że stałem na samym końcu, koło Pietruszki :D. Wrażenie było super, zespół w świetnej formie, całość wypadła wspaniale. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 08:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
jpl pisze:
To już nie bardzo łapię... ja oto jestem przeświadczony, że Pododdział składał się z laski i Gonzo, ale teraz to już sam nie wiem...


hehe no w sumie tak, ale dość szybko się rozdzieliliśmy :)


tak mi się jescze przypomina, ech... solo Przemka :serducho :D na tle rozety, magia !

a co do nagłośnienia ( może to specyfika klubu), ale nie było jakoś strasznie głośno, a w uszach to mi jeszcze wczoraj dzwoniło.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 09:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Fajnie mieliście... i jak manewrowo!


jpl pisze:
niemniej około 19:45 odnaleziono wreszcie


:)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 13:33:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
nie wiem jak było, nic nie widziałam, nic nie pamiętam - tylko dym na froncie i moment kiedy łeb mi urwało, Frantzowi pękła struna a mi serce

no, jeszcze momęt w pamięci gdy poszło 2 raz "to czego nigdy" bo mi się zwidziało że to poleci "zły porucznik"

dalej biała ściana jakaś cholerna
potem trzeba było się zwijać pędem, nikogo nie poznałam, z nikim nie przywitałam - droga daleka, noc taka ciemna - a rano do roboty wszak

co także okazało się całkowicie niewykonalne i trzeba było już na śniadanie napić się wina :!:

zrobiłam też czarną listę osobistą, 21 czarnych punktuf nazbierałam
ani chybi proces się zaczyna!

koncert mocny, pewnie tak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 14:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
ajjj! szkoda że się nie porozpoznawaliśmy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 14:53:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
jeszcze chciałem dodać, że dużo dobrego słyszałem wcześniej od zespołu na temat krakowskiej publiczności a teraz mogłem sprawdzić na własne oczy i ciao - najwyższe porozumienie na linii scena-przedscena od pierszych sekund

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 15:21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
ale też jak Tom robił, schodził do publiczności, stając niejako po jej stronie, patrząc na swoją orkiestrę :)

a tam - "...na waltorni Monika Panek!" :D


a ja muszę powiedzieć, że najpierw mocno wizualnie odbierałem ten koncert - a patrząc przypominałem sobie, że zawsze koncerty Armii kojarzyły mi się z teatrem - zapatrywałem się w rozetę, reagowałem na gesty i pozy Toma

raz tak zapatrzyłem się podczas Jeżeli, w tym momencie muzyka tak mnie uderzyła i porwała, że szok - a to przecież niby część "ogranego" tryptyku :D


a publiczność rzeczywiście fajna, i nawet teraz nie mam na myśli tego, że dużo forumowiczy (choć to oczywiście też! :serce ) - ja lubię jak jest dużo osób w różnym wieku, gdy widać ludzi, którzy pewnie nieczęsto wybierają się na koncerty, no i gdy jest taki fluid między nimi :)
no i zawsze dobrze jest zobaczyć szczęśliwego człowieka - na jakiego wyglądał w czasie koncertu ów najstarszy krakowski mim - tym razem bez farby, a nawet bez koszulki :)


jak dawno temu słuchałem nałogowo Exodusu, kiedy oglądałem zdjęcia z koncertów Armii, fragmenty w tv - to wyobrażałem je sobie jako jakieś prawie mistyczne doświadczenie
potem widziałem ich wiele, wiele świetnych - ale dopiero teraz, na tym właśnie koncercie, w drugiej jego części, spełniły się właśnie tamte przeczucia - na to co widziałem i słyszałem odpowiedziała (dość konkretnie) wyobraźnia, jakieś uczucia z głębi, i łzy napływały mi do ócz



to był piękny koncert :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 15:38:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
antiwitek pisze:
"...na waltorni Monika Panek!"


Obrazek
(fot.) I. Krzeczowska

więcej zdjęć od Galicja Productions na fejsie tu

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 15:45:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Przyjemne zdjęcia!

Obrazek

Galerię powinni obejrzeć zwłaszcza niektórzy obecni tam forumowicze, na przykład Pilot :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 15:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9995
antiwitek pisze:
na waltorni Monika Panek!

Miałam identyczne skojarzenie, już jak wcześniej widziałam ją gdzieś na jakimś zdjęciu. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 16:11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Ale trzeba też koniecznie powiedzieć, że dwie waltornie zagrały pięknie! Na samym początku co prawda ich nie słyszałem, to pewnie wtedy

laska pisze:
Waltornie troszkę czasem zafałszowały
,

ale potem słuchało się ich świetnie - nie tylko że moc, ale i harmonie i ciekawe pomysły, z których rozwinąć może się jeszcze coś fajniejszego :) . Fajnie też było patrzeć na sekcję waltorniową, jak grała ze sobą trochę obok reszty zespołu :mruganie: . No i to co zdarzyło się na dwie waltornie w "Breakout" już po solówce Przemka - można było oszaleć! :D

Co do bębnów: na początku kiedy zobaczyłem i usłyszałem, że nie ma Karpia, to jeszcze nie wiedziałem co myśleć, ale Przemek z czasem się super rozkręcił, z kulminacją w postaci wzmiankowanego sola. Czegoś takiego jeszcze na Armii nie widziałem! Wiadomo, że nie jestem fanem sól perkusyjnych, ale to dotyczy przede wszystkim płyt, tu bardzo mi się podobało, a napięcie w numerze wcale nie siadło! :)

Ale mnie tego wieczoru najbardziej zachwycił sam Tom :) . Rewelacyjny śpiew i piękne wokalizy tu i tam (na przykład w Zemście).


Po prostu okazało się, że zespół jest pełen życia, i nie ma mowy o zwykłym odgrywaniu płyty - było pięknie i czadowo! :D


PS. Co do zamienionej gitary Frantza: zgadzam się ze Stiwem. Bas Pawła trochę mi się rozmywał, za dużo byłem pod sceną - pewnie z tyłu było słychać coś więcej niż dudnienie. Co do nagłośnienia, dla mnie nie było idealnie, ale nic to, bo i tak był to jeden z moich najlepszych koncertów :) .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 16:13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
antiwitek pisze:
ja lubię jak jest dużo osób w różnym wieku, gdy widać ludzi, którzy pewnie nieczęsto wybierają się na koncerty, no i gdy jest taki fluid między nimi

:piwo:
albo jak Tomek poprosił o podniesienie reki osoby, które urodziły sie później niż Legenda....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 16:48:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
...ale też sam początek!
trochę było czekania i to bez supportu, wreszcie około 19.30 zapłonął witraż i rozległo się intro, oooo zupełnie jakby podniesiono kurtynę w teatrze


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 16:58:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
....albo to, jak taki materiał, grany tyle razy, w tylu miejscach, PORYWA, gdyby nie to obolałe kolano, to bym brzuchem poobijał się z Wami kochani! :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 17:28:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6968
...TO po koncercie porywa jeszcze bardziej, jak jakaś fala tsunami niebotyczna!
ja się znów nie mogę nasłuchać tej Legendy, słyszę nowe dźwięki, one budzą jakieś niesamowite uczucia, czułe struny gdzieś na dnie serca
:wink: :) :D
zastanawiałam się też czy można grać to nadal nieszablonowo, uniknąć rutyny po tylu latach, ale patrząc na Toma w takim żywiole pozbyłam się wątpliwości, widać było że on też ma radość ze śpiewania i to było extra!!!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group