Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 14:49:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2011 19:59:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Antonio pisze:
Banan grał w kilku utworach na klawiszach i to też fajnie ubogaciło koncert.

O, dzięki za wyjaśnienie! :) Widocznie podkład klawiszowy tak się zgrał z waltornią, że wzięłam go za drugą waltornię w tle. :)

No i faktycznie - zapomniałam o wzruszających momentach - Podróż na Wschód z dedykacją dla Stopy, to raz, ale mnie rozbroiło jeszcze, jak Budzy ucałował Merlina w czubek głowy zaraz po tym, jak ten zagrał ów piękny okarynowy motyw z Greena, to dwa! :)

(tak swoją drogą, usłyszeć kiedyś pełną wersję Green na koncercie - to by było coś!)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 listopada 2011 23:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Budyń pisze:
mam wrażenie, że nagłośnienie jakoś tej "Legendy" nie mogło na 100% udźwignąć

Jak na moje niezbyt wymagające uszy pod sceną było zupełnie przyzwoicie :)
Fengari pisze:
mnie rozbroiło jeszcze, jak Budzy ucałował Merlina w czubek głowy zaraz po tym, jak ten zagrał ów piękny okarynowy motyw z Greena

O, a mnie ten buziak w czubek głowy jakoś umknął :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 00:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 02 lutego 2005 16:07:07
Posty: 397
Skąd: znikąd
Legenda brzmiała cudnie - na nią czekałam i z przyjemnością wróciłam duchem do starych czasów. Jako, że podskakiwałam pod sceną - widziałam wszystko co wcześniej wymienili przedmówcy. Dodam jeszcze, że wzruszyło mnie podziękowanie Budzego dla wszystkich, którzy tworzyli Legendę. Atmosfera na koncercie fajna, choć żałuję, że tak wspaniały zespół nie gra w większych klubach - gdzie łatwiej o lepszy dźwięk i oświetlenie. Armia daje z siebie wszystko i to jest bardzo cenne. Dzięki chłopaki za cudny koncert! :D
PS. I dzięki Erkeju za podwózkę :piwo:

_________________
OSTRE SĄ TWE STRZAŁY


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 06:34:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Koncert bardzo dobry - zespół, po zmianach składu, fajnie się już zgrał, klimat świetny, repertuar ulubiony, goście Merlinowo - Bananowi na scenie sercu mili... Dobry wieczór, w dwóch słowach. Refleksja Ostrej o małym klubie celna... Ludzie nie wiedzą, co tracą... Mogą sobie za to wpaść do Stodoły (w dwóch terminach :shock:) na Tilaf...
Zapewniłem sobie, z Kishirem, przy użyciu kamery, dostęp do koncertu z Hydro na zawsze i tak sobie już dwa dni w tym klubie na koncercie Armii przebywam... I dobrze mi z tym. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 14:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Szedłem na ten koncert z nastawieniem, że będzie mrocznie i podniośle za sprawą repertuaru i miejsca, a było bardzo pogodnie i wręcz rodzinnie :)

Dynamiczne, ale przyjacielskie pogo, szczęśliwy, uśmiechnięty od ucha do ucha Elrond, obecność Sławka Gołaszewskiego, który zagrał kilka magicznych melodii, Banan, dedykacja "Podróży na Wschód" dla Stopy - to wszystko powodowało, że atmosfera była wspaniała, czuć było radość zaprawioną szczyptą nostalgii, a najodpowiedniejszym ukoronowaniem tego koncertu w takiej formie był kawałek On jest tu - i wszystko jasne ! :)

Na szczęście nie odczułem, żeby zmiany personalne wpłynęły negatywnie na kondycję zespołu. Chłopaki grali dając z siebie wszystko i jak zawsze byli pełni animuszu (oczywiście z Budzym na czele), co tworzyło dobrą atmosferę zabawy, a nie współczucie, że ludzie są w pracy i w dodatku się męczą. Najlepsze momenty Legendy - "Przebłysk" i "Opowieść zimowa".

Bardzo miłe było dla mnie spotkanie z forumowiczami, których dawno już nie widziałem, świetna atmosfera, pozdrawiam wszystkich ultimowców, których spotkałem ! :piwo:

Odnośnie publiki, bardzo podobała mi się sytuacja, kiedy podczas wykonywania "On jest tu" duży, łysy facet w bluzie Fred Perry, który domagał się zagrania "Na ulice" wyciągnął w górę ręce złożone w rogi kozła. Wtedy wysoka, szczupła punkówa z długimi czarnymi włosami, w wojskowych bojówkach, skórze i glanach, z zaciętą, piękną twarzą, ogólnie budząca skojarzenia z RAF albo Black Block - z palców wskazujących ułożyła krzyż i przycisnęła go do tych jego rogów. Naprawdę powalająca scena ! :brawa:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 14:55:47 

Rejestracja:
pn, 26 lipca 2010 17:03:33
Posty: 210
Skąd: Bielsk Podlaski
Na Ulicę to i ja krzyczałem. Tak mi jakoś właśnie ten kawałek Armii najbardziej kojarzy się ze Stopą.

W sumie to ja też miałem Fred Perry ale sweterek. Na szczęście nie wiem o co kaman z tymi rogami :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 15:35:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ten koncert był mocnym przypomnieniem, dlaczego "Legenda" pozostaje jedną z najważniejszych dla mnie płyt. Od momentu, paręnaście lat temu, gdy usłyszałam ją po raz pierwszy, do teraz. Chodzi o jej uniwersalność, o rewolucyjny przekaz, który nabiera nowych sensów i chyba już nigdy się nie zestarzeje. Ciary od początku, a najbardziej trafiające dwa numery to: "Nie ja" i "To moja zemsta".

Pozdrowienia dla spotkanych forumowiczów, fajnie było Was zobaczyć znów. :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 18:13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Był to pierwszy koncert Armii, który spędziłem w sposób "emerycki" - przyszedłem na niego z gorączką, z perspektywą długiego powrotu do domu po nocy, nie wiadomo dokładnie którędy, i niestety priorytetem było dla mnie nie spocić się ani nie zadyszeć.

Cieszę się, że dopiero teraz pierwszy i mam nadzieję, że ostatni - spędzanie koncertu na stojąco zupełnie nie odpowiada mojemu nie wiem? temperamentowi? sposobowi przeżywania muzyki na żywo? Było mi niezręcznie i nie wiedziałem, co mam ze sobą zrobić, mimo że miejsce miałem naprawdę niezłe: stałem na poręczach fotela tuż obok Erkeja i Kishira, widziałem wszystko dobrze, słyszałem też... i jakoś nie umiałem się nijak wciągnąć w ten koncert :-(

Na całe szczęście rozbolały mnie nogi od tego stania, zszedłem w dół i usiadłem na krzesełku, i stronę B Legendy, począwszy od mojego ukochanego utworu tytułowego, aż do "Ciebie zachowam" - bo wtedy znowu wylazłem na poręcze, ciekaw, co tam Merlin wyrabia - porządnie POSŁUCHAŁEM, zamknąwszy oczy i rozpłynąwszy się w muzyce. Ten fragment koncertu: Legenda-Nie ja-Nigdy, wspominam zdecydowanie naintensywniej.
A poza tym bardzo mi się podobał Dom przy moście, zagrany z dużym nerwem, a także przejście z powrotem z Breakoutu do tegoż Domu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 19:21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Yacek, to może ty byłeś (jeśli jesteś mocnej budowy ciała i łysy), bo ta bluza FP to bardziej właśnie taki brązowy sweter rozpinany częściowo na krótki suwak. Stałeś przy "On jest tu" przy samej scenie ? Może się zapomniałeś w ferworze walki :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 listopada 2011 23:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 11:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
Erkej pisze:
Zapewniłem sobie, z Kishirem, przy użyciu kamery, dostęp do koncertu z Hydro na zawsze


a czy można poprosić o fragment ? ja bardzo chciałam być, ale się nie udało...

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 09:01:54 

Rejestracja:
pn, 26 lipca 2010 17:03:33
Posty: 210
Skąd: Bielsk Podlaski
Paulus_Wolf pisze:
Yacek, to może ty byłeś (jeśli jesteś mocnej budowy ciała i łysy), bo ta bluza FP to bardziej właśnie taki brązowy sweter rozpinany częściowo na krótki suwak. Stałeś przy "On jest tu" przy samej scenie ? Może się zapomniałeś w ferworze walki

Mój sweterek jest granatowy :-) Co do reszty to w sumie mały nie jestem ale włosy jeszcze jako tako rosną :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 17:18:39 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 17:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Sympatycznie było

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 listopada 2011 21:06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
O, miałem napisać, że jedną z większych niespodzianek (co tam jedną - największą!) było spotkanie na koncercie 3bajka!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 listopada 2011 21:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
cholerka, być nie mogłem, szkoda, trzeba czekać następnego razu :?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 listopada 2011 12:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...oto setlista obowiązująca na tej expresyjnej trzydniufce:

1. Inaczej niż zwykle
2. Katedra
3. Dom/Breakout/przy moście
4. Popioły
5. Soul Side Story

6. Kochaj mnie
7. Przebłysk
8. Gdzie ja tam będziesz Ty
9. Opowieść zimowa
10. To moja zemsta
11. Legenda
12. Nie ja
13. To czego nigdy nie widziałem
14. Dla każdej samotnej godziny

15. Podróż na Wschód
16. Jeżeli
17. Trzy bajki
18. Niezwyciężony

19. On jest tu

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group