Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:54:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 09:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Mam szczęście przebywać ostatnio dość blisko Bydgoszczy. Nie mogłem w takiej sytuacji nie skorzystać z okazji zobaczenia Armii w Mózgu. Zespół grał intensywnie przez około dwie godziny. Nikogo chyba nie zdziwi, że wyglądał na zadowolony ze wspólnego grania. Ciekawe, czy rzeczywiście był zadowolony? Pod względem wokalisty nie zmieniło się za dużo od grudniowego koncertu w Toruniu. Dalej jest na scenie żywy i radosny. Zauważyłem jeden przykład połączenia utworu z prostą teatralizacją. W rozpoczęciu "Poza prawem" dla odmiany demonstrował znudzenie, żeby było wiadomo, jakiej konkretnie nudy nie lubi pułkownik Kurz.

Sala w Mózgu jest nieduża i ludzi nie był jakiś przesadny tłum, ale słuchaczy stawiło się chyba w sam raz, jak na klub tej wielkości. Jeszcze kilka do kilkunastu osób by się zmieściło, ale nie przyszły i teraz pewnie sobie to wyrzucają. Nie było barierek. Generalnie publiczność sprawiała wrażenie zorientowanej w działalności zespołu Armia. Cieszyli się z kawałków z "Der Prozessu" i "Freaka". Nie wiem, jak to odbierał zespół, ale z mojej perspektywy dało się zaobserwować pozytywny, powiedziałbym nawet aktywny, odbiór koncertu.

Zaczęło się od "Domu przy moście", który przeszedł jakimś sposobem w "Break out", a potem w trzecią zwrotkę "Domu przy moście". Dalej nie pamiętam kolejności, ale na pewno były "Groźniak", "Opowieść zimowa", "Underground", "Katedra", "Statek burz" (z tego się bardzo cieszę - to jeden z najlepszych numerów Armii - ciekawie nakładają się w nim instrumenty - czuje się, jakby przewalały się po mnie jakieś fale, a do tego można chóralnie krzyczeć "Godzilla! King! Kong!" - wolna część piosenki ma znowu jakby filmowy charakter - obraz robi się wyraźny - po tej piosence wokalista wyraził radość z nadchodzącego nieuchronnie upadku cywilizacji diabła), "Saluto" (publiczność decydowała, czy chce usłyszeć kawałek nowy, czy stary), "Aguirre" (na tym koncercie świetnie było widać i słychać perkusistę, który robił porządny hałas - właściwie pierwszy raz dokładniej przyjrzałem się jego grze), "Opowieść zimowa" (ja akurat przy tym nie pogowałem, ale widziałem niezły młyn - tymczasem jakiś gość, który stał po lewej stronie filmował rękę Franza, bo akurat jakoś dziwnie szybko się poruszała), "Popioły", "Jeżeli/Trzy bajki/Niezwyciężony" (ostatnia zwrotka w wersji rege), "Buraki", "Poza prawem", "Green" (ten rytm bardzo wciąga na koncercie), "Home", "Podróż na wschód", "The Other Side", wariacja na temat "In the Land of Afternoon", "Jeszcze raz, jeszcze dziś", "Niewidzialna armia", "On jest tu" (tym chyba skończyli, a na pewno było to blisko końca koncertu).

Z koncertu wróciłem szybko i sprawnie dzięki pomocy spotkanego forumowicza.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 11:05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Mikosz pisze:
Zaczęło się od "Domu przy moście", który przeszedł jakimś sposobem w "Break out", a potem w trzecią zwrotkę "Domu przy moście".


Zupełnie inaczej niż w Trójce czy Pradze! Inaczej też niż w Poznaniu (nie wiadomo jak było w Łodzi). Nie wiadomo :D .

Mikosz pisze:
jakiś gość, który stał po lewej stronie filmował rękę Franza, bo akurat jakoś dziwnie szybko się poruszała


Hehe :) .


Mikosz pisze:
dzięki pomocy spotkanego forumowicza


O, ciekawe kto to był?
I ciekawe też czy na koncercie była DB, dawno się nie pokazywała :o).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 12:25:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
antiwitek pisze:
(nie wiadomo jak było w Łodzi).

było mniej więcej tak samo. tyle, że nie na początku, ale trochę później :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 13:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No tak, ale ja mam właśnie początek na myśli! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 13:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
a to przepraszam :) ale hej, napisałem taką małą relę w wątku o łódzkim koncercie i tam wyraźnie jest napisane, że na początku była ''Katedra'' :) !

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 13:59:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No to ja przepraszam, sprawdziałem, ale widać nie dość uważnie :) .
Ej, patrz - to jeszcze inaczej! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2010 14:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
to w sumie ciekawy temat: najlepszy utwór na rozpoczęcie koncertu :) ''Katedra'' w takiej sytuacji żre bardzo, zdaje się, że ''Hamlet'' miałby bardzo dużo zwolenników...w ogóle ostatnie czasy to różnorodność: a to kop ''Saluto'' i ''Aguirre'' na dzień dobry, a to znowu od razu z wysokiego ce czyli ''Okna'', w czasach przedprocesowych ''Zła krew'' jeszcze się często pojawiała i to też żarło. no i fajnie :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2010 14:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Prazeodym pisze:
''Zła krew''


ten kawałek zawsze i wszędzie żre

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 listopada 2010 14:45:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 08:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
W końcu knajpy wolne są od dymu tytoniowego co zaowocowało spokojnym wypiciem dwóch browców przed i trzech po koncercie choć sala barowa troche dziwnie wygląda z tą wydzieloną klatką dla palaczy.
Mikosz pisze że zmieściłoby się jeszcze kilkanaście osób a ja widziałem już na tej sali dwa razy tyle, fakt że plakatów na mieście nie widać a np Gazeta wyborcza w dodatku imprezowym nawet sie nie zająkneła o koncercie ( o dezerterze 2 tyg wczesniej podobnie). Troche dziwnie móc być 2 metry do sceny cały koncert nawet bez potrzeby przepychania się tamże ;-) Zabawa była oczywiście przednia, zespół usmiechnięty publika też. Fajnie że były kawałki chyba z wszystkich płyt, mnie zadowoliły wszytkie choc nie ukrywam że żywiej sie ruszam na Saluto, Niewidzialnej czy Opowieści zimowej. Bardzo fajnie żarła Katedra, Undergrund, Jeszcze raz, Freaki się koncertowo sprawdzają.
Parę osób robiło zdjęcia- czy są wśród nas?
Dzieki dla zespołu za wprowadzenie w tak pozytywny trans, oby częsciej, gratuluje dobrej kondycji :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group