Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:54:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 17 września 2020 13:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Frantz pisze:
Banan już od jakiegoś czasu to raczej mógłby Qbie czyścić instrument.


Mocna opinia!
Ale sam się nie wypowiem, dawno już nie słyszałem Banana jak gra.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 września 2020 13:57:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Aras - opinia bardzo subiektywna i dot. tylko kwestii techniczno-kunsztowych. Kuba kiedy zastapił Banana był nieśmiałym studentem który coś tam dmuchał. Teraz (choć w sumie nie wiem czy jeszcze) jest 1szym rogiem w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Banan zawsze będzie wybitnym muzykiem i kompozytorem. Jego wkład kompozytorski w Triodante był niebagatelny.


Ostatnio zmieniony czw, 15 października 2020 11:56:57 przez Frantz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 września 2020 14:29:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 848
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Na stronie Filharmonii jest wymieniony jako pierwszy wśród waltornistów (choć to może kwestia alfabetyczna)?

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 września 2020 18:52:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
"Toń" nie jest złą płytą, ale produkcyjnie mi się nie podoba. Jest zbyt zamulona. Najczęściej wracam do "Tańca Duchów".

W ogóle marzy mi się powrót do przestrzennych wokali Budzego, które ostatni raz miały naprawdę miejsce na "Pocałunku ...".

Co do Banana ... Panowie. Kuba jest spoko, ale nie ma dalej tego co Banan (mówię jako ktoś grający na Waltorni od 20 lat). Tego rodzaju zadęcia się po prostu nie wyuczy i tyle. To jak śpiewanie. Albo to masz w Sobie, albo nie, ale fakt - Kuba zrobił ogromny postęp od czasów pierwszych zastępstw za Banana. Ktoś tutaj dał przykład muzyki klasycznej: "To jest punk-rock, a nie filharmonia!"

A co do zmian w zespole ... bardzo często pewna formuła w zespole się wypala, poza tym niestety (nad czym ubolewam), Armia tak jak KSU i inne mniej "medialne" zespoły punkowe lat 90tych zeszły ze sceny a to oznacza mniej regularnych koncertów i mniej kasy a cytując klasyk Laskowika: "A jeść trzeba".

W takim niestety wypadku, kiedy przyszłość nie jest pewna, a trzeba coś do gara włożyć to trudniej jest pewne rzeczy zaakceptować, z pewnymi pogodzić i rodzą się klimaty konfliktów często wynikające z podejścia typu "skoro i tak nie mam z tego kasy, to przynajmniej niech moja wizja w 100% przejdzie". To spotyka się z kontrą.

Z drugiej strony rozumiem Budzego jako lidera, dla którego Armia to najważniejsze dziecko i niestety często musi patrzeć na problemy tego dziecka i ludzi, którzy przychodzą do Armii "tylko grać", a nie traktują tego jak "wow" i w ogóle. No, ale niestety w tych czasach jak kranik z kasą jest zakręcony, to nikt nie ma takiego podejścia do muzyki, a niestety bardziej pragmatyczne: praktyczno-finansowe.

Nowy skład Armii miałem okazję krótko poznać 2 lata temu jak miałem przyjemność dzielić z nimi scenę. Muzycznie było fajnie, towarzysko pobieżnie także, ale wartości twórczej nie było sposób poznać wtedy.

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group