Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:39:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 sierpnia 2009 21:41:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
pilot kameleon pisze:
Wyżyny:
52um, Lech Janerka
Cacka:
Agressiva 69, Dezerter, Made In Poland, Armia

Co do tych sześciu wykonawców to troche podobnie mam... Agressivę69 też bym wyżej ocenił... Aczkolwiek wcześniej nie zwróciłem na ich twórczość uwagi... MRR (przede wszystkim w wersji koncertowej) tez bym dorzucił do tej szóstki... Pozostali wykonawcy to spokojnie poniżej poziomu...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 sierpnia 2009 11:29:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
pilot kameleon pisze:
Kasia Cicha

Karolina

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 18:08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Przesłuchałam płytę z kilkanaście razy i - zgodzę się tu z Piłą - najbardziej podoba mi się Agressiva. Janerkowy minimalizm mocny.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 18:32:14 

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2005 17:35:01
Posty: 781
Armia jak dla mnie najlepsza na płycie.
Bardzo podoba mi się jeszcze Agressiva i Made In Poland. Dobrze wypadł Dezerter i Janerka, Karolina Cicha też OK.
Co ciekawe, na last.fm, Wczorajszemu to najczęściej słuchany utwór Armii w zeszłym tygodniu. Wygląda więc, że płyta cieszy się sporą popularnością.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 sierpnia 2009 20:30:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
pierwsze przesłuchanie: rozczarownie pustkami, karolina cicha w pierwszej piosence też niezbyt - poetycka piosenka aktorska, dezerter wydaje mi się, że śpiewa o rzeźni - linia wokalowa niemal identiko, szum nieciekawy - melorecytować każdy potrafi, do wokalu z pogodna nie mogę się pzrekonać, żywiołak tak bezczelnie zżyna z lao che, że szkoda gadać, nawet jesli to przypadek.
w pamięć zapadła mi karotka i kawałek kulki, no i janerka. oczywiście armia na tym tle dla mnie rewelacyjna.
generalnie płyta do jednorazowego odsłuchania. teksty gajcego kompletnie nie nadają się do śpiewania - takie mam zdanie. sztuczność wpasowywania ich w ramy rytmu melodii rzuca się w ucho i przez to brzmi to wszystko nienaturalnie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 06:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałem tylko zauważyć, że ostateczna wersja "Wczorajszemu" jednak się różni od tej, która została swego czasu przemycona na UT.
W sumie ciekawa rozbieżność z moim sądem na temat Pustek, bo akurat ten wiersz przekazali na właściwy im liryczny sposób. Równie dobrze "Wiersz o szukaniu" mógłby się znaleźć na regularnym albumie zespołu. Rozumiem, że ten utwór został oceniony w kontekście płyty "Gajcy", a nie autorskiej twórczości formacji. Co prawda trafił do mnie dopiero po koncercie, ale z przyjemnością słucham go, ilekroć zdarzy mi się wrócić do krążka (np. teraz :wink: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 10:15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 04 sierpnia 2009 08:21:33
Posty: 63
Skąd: Warszawa
youzwa mnie odesłał tutaj, niepotrzebnie założyłem nowy wątek :oops: .

to Armia z Muzeum (w dobrej jakości):
http://www.youtube.com/watch?v=ltJCz_jVu6I
http://www.youtube.com/watch?v=1ytHGPTLsKo
http://www.youtube.com/watch?v=XTfc_xoJePg

na moim kanale jest też Maleo.

_________________
Who'd die to set you free?...
Everybody needs someone sure, someone true
Everybody needs a solid rock, I know I do


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2009 11:35:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Miki pisze:
Rozumiem, że ten utwór został oceniony w kontekście płyty "Gajcy", a nie autorskiej twórczości formacji

ja w ogóle nie znam twórczości pustek, tylko dużo dobrego o nich słyszałam, więc się po prostu rozczarowałam. megabanalna melodia wokalna, nieciekawy głos.
przeszkadza mi też na tej płycie wywalenie wokali na pierwszy plan, wiem, że takie były wymagania producenta, bo tekst miał tu być najwazniejszy w samym założeniu płyty. tymczasem mam wrażenie, że wokale są doklejone do lecącej w tle muzyki, nie stanowią jedności. (armia się z tego wymagania sprytnie wywinęła :wink: )

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2009 12:41:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Najbardziej podobają mi się:

Armia, Kawałek Kulki, Karolina Cicha, Kazik

Trochę mniej:

Karotka, Maleo, Żywiołak, Dezerter

Reszta do mnie nie trafia.

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2009 02:14:04 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Moje zdjęcia z koncertu "Gajcy" w Muzeum Powstania Warszawskiego


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 sierpnia 2009 04:50:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 17:38:05
Posty: 541
bardzo dynamiczna fotorelacja Erkeju,oddaje całą ekspresje zespołu na scenie :) :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 sierpnia 2009 23:15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Też pozwoliłem sobie napisać coś więcej o płycie 'Gajcy'.

Tak ogólnie to całkiem ciekawy album z tego wyszedł. Co prawda jakby wyciąć gdzieś 4-5 utworów, to mogłoby być nawet bardzo dobrze, ale taki urok, że na takich składankach każdemu podobają się inne kawałki. Choć kilku anty-faworytów powtarza się u wielu..
A teraz konkretnie:

Maleo - Pytanie **** 1/2
Ciekawe rozpoczęcie. Maleo w wersji minimal, fajna gitara, bardzo dobre chórki Kaśki. Intrygujący utwór, z jednej strony ta melodia nie jest taka banalna, a jednak po pewnym czasie bardzo dobrze wchodzi do głowy.

Agressiva 69 - Schodząc **
Nie podoba mi się.. Nie znałem wcześniej żadnych utworów Agressivy i ten mnie na pewno nie zachęcił, żeby cokolwiek poznać. Chyba głównie chodzi o kwestie stylistyczne, ale mam wrażenie, że nad utworem unosi się duch pretensjonalności..

Fat Belly Family - Droga tajemnic *** 3/4
Bardzo pozytywne zaskoczenie. Naprawdę fajnie zagrany kawałek, tylko wokal trochę drażni..

Żywiołak - Moja mała **** 1/4
Co prawda Żywiołak drażni mnie, to ten utwór jest jednym z lepszych na tej płycie. Fakt, że zalatuje mocno 'Gusłami' Lao Che i trochę to przeszkadza, ale dużego wpływu na odbiór nie ma. Ciekaw jestem, czy to świadoma inspiracja...

Kazik - Modlitwa za rzeczy ****
W stylu ostatniej płyty solowej, która mi nie podeszła, a tu o dziwo jest całkiem dobrze. Nie jest to niestety ten Kazik, którego chciałbym słyszeć, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Nawet tekst brzmi tak Kazikowo..

Pogodno - O szewcu zadumanym zero!
No przepraszam, ale ja tego nie mogę słuchać :roll: Muzycznie totalny smęt, jęczący wokal... Jeśli tak brzmi reszta twórczości zespołu Pogodno, to ja mam nadzieję, że już nigdy nie będzie mi dane ich słuchać.

Hetane - Czarne okna **
Nijako. Kolejny zespół, gdzie lekko irytuje mnie maniera wokalna..

N.O.T. - Jestem tutaj ** 1/2
Muzycznie ciekawiej, utwór chwytliwy, ale wokal... W temacie 'Piosenka dnia' pisałem już o tym kawałku i narzekałem, że dręczy mnie ten utwór (konkretnie refren), no i w kontekście wokalu bardzo pasuje to określenie. Ale summa summarum nawet ta chwytliwość niezbyt ratuje.

Made In Poland - Wezwanie ***
Jest tu klimat, ale... trochę w tle. Musiałem się mocno wsłuchać, żeby mi nie przeleciał koło ucha. Niezły kawałek, ale trochę więcej obiecywałem sobie po zespole o takim stażu.

Pustki - Wiersz o szukaniu *** 1/2
Znowu nieźle, ale jak trochę słuchałem ich płyty, to mam wrażenie, że ten zespół stać na więcej.

Karolina Cicha - Miłość bez jutra ****
Może nie zachwyca mnie aż tak bardzo, jak większość forumowiczów, ale na pewno jest to ciekawy eksperyment i będę śledził jak się dalej potoczy muzyczna droga Karoliny. Bez wątpienia umiejętnościami wokalnymi kładzie na łopatki dużą część polskiej sceny, ale muzyka też ciekawa.

Armia - Wczorajszemu *****
Armia w świetnej formie. Bardzo Prozessowo, w przeciwieństwie do Budynia elektronika mi pasuje. No i chyba debiut nagraniowy Kuby w Armii, który wypadł bardzo pozytywnie. Strasznie fajna ta waltornia, bardzo wzbogaca wersję podstawową. No i znowu wrażenie, że tekst jakby napisał nie Gajcy, ale wokalista zespołu.. Bardzo pasuje do twórczości Armii, mam nadzieję, że na stałe zagości do repertuaru!

Kawałek kulki - Bajka **** 1/2
Zespół, który bardzo chwalił mój znajomy, więc z nazwą się wcześniej spotkałem, ale nigdy nie miałem okazji ich posłuchać. No i rzeczywiście jest w tym zespole coś co przyciąga.. Bardzo fajna melodia, choć niby prosta. Fajny, ciepły wokal.

Karotka - Bajka druga *** 1/2
Tu jakby słabiej.. Kolejny niezły utwór na płycie, ale nie ma w nim czegoś co bardziej by przykuło uwagę.

52um - Do potomnego ****
Ciężko mi wchodził ten utwór, ale w końcu zaskoczyło. Przede wszystkim czuć klimat, który jest tu bardziej wyraźny niż w nagraniu Made In Poland.

Karolina Cicha - 1942. Noc wigilijna ***
Niby dobrze, ale bardziej mnie denerwuje ten utwór, niż fascynuje.

Dezerter - Śpiew murów **** 1/4
Trochę zaskakujący ten utwór, bo po Dezerterze spodziewałem się krótkiej, punkowej luty, a tu spokojny, wręcz wzniosły utwór. Zdecydowanie się nie zawiodłem, bardzo dobrze wczuli się w klimat tego tekstu i to zarówno tyczy się muzyki jak i wokalu.

Lech Janerka - Święty kucharz od Hipciego *****
Utwór rzeczywiście wstrząsający w wymowie. Może trochę żal, że podkład muzyczny tak prosty i krótki, ale inny chyba 'zabiłby' ten tekst. Co tu więcej dodać? Świetne zamknięcie albumu.

Ocena ogólna **** 1/4

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 sierpnia 2009 09:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Przyznam że moje wrażenia są bardzo podobne, zwłaszcza w przypadku Pogodno. :lol:
Po Polconie może skrobnę coś dłuższego.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 sierpnia 2009 11:43:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Peregrin Took pisze:
Przyznam że moje wrażenia są bardzo podobne, zwłaszcza w przypadku Pogodno. Laughing

Dlatego zastanawia mnie, że Budyń w swojej recenzji napisał, że inni recenzenci pewnie docenią ten utwór. Ciekaw jestem gdzie są ci recenzenci. Praktycznie kogo nie pytam, to mówi że to jeden z najgorszych utworów na tej płycie :lol:
Budyń, no i za co AŻ dwie gwiazdki? :D Ja się wahałem, czy dać pół, ale nie byłem wstanie wskazać za co :)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 sierpnia 2009 14:18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 04 czerwca 2008 21:38:37
Posty: 77
Skąd: z Raszkowa
dopiero dziś to zauważyłem a nikt wcześniej do tego linka nie zapodawał. filmik z tvn warszawa
http://www.youtube.com/watch?v=dFmoSU8G ... re=related


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group