Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:30:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 sierpnia 2009 14:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
nie no, nikt nie zapodał, bo plik był podesłany w dużo lepszej jakości do pobrania...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 sierpnia 2009 17:25:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
youzwa pisze:
Ciekaw jestem gdzie są ci recenzenci.

raczej obstawiałem tych z mediów, którzy czego by nie zrobił ten fałszywy "Budyń" łykną i pochwalą

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ja chyba też jestem z tych mediów, bo ten fałszywy Budyń dla mnie świetnie śpiewa, no prawie tak dobrze jak ten prawdziwy ;-) , a choć płyty nie słyszałem, to na koncercie może nawet podobali mi się najbardziej ze wszystkich, w każdym razie na pewno jako jedyni z nieznanych mi wykonawców (czyli prawie wszystkich) naprawdę mnie do siebie zachęcili.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2009 18:27:54 

Rejestracja:
pn, 27 lipca 2009 16:46:24
Posty: 8
Czy ktos zgral caly koncercik??????


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2009 20:55:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
bo ten fałszywy Budyń dla mnie świetnie śpiewa

:shock:
a to się naprawdę dziwię temu, co piszesz.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2009 21:28:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale tak to słyszę :-)
natomiast ostatnio znowu sobie posłuchałem Wczorajszego i bardzo mi się podoba!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 sierpnia 2009 10:56:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Ga ... 41121.html napisałem parę słów o płycie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 września 2009 20:54:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Niestety nie miałem okazji być na koncercie prezentującym płytę "Gajcy". Ostatnio dopiero wróciłem z dość długiego wyjazdu. Widzę, że opinie mocno podzielone, ale tego można się było spodziewać. Generalnie rzecz biorąc nie lubię "płyt składanek" na których jest przeważnie po jednym utworze danego wykonawcy. Taka "sklejana płyta" jest trudna w odbiorze ze względu na ogromną różnorodność grania, zwłaszcza gdy się nie zna twórczości niektórych wykonawców. No i przede wszystkim utwory nie tworzą pewnej całości.
Uważam,że w przypadku płyty"Gajcy" jest trochę inaczej i nie przypomina mi ona tak bardzo tych ochydnych, komercyjnych, kolorowych składanek typu "dance mega charts..". Nitką łączącą wszystkie utwory jest tekst, a dokładnie poezja Gajcego-poety pokolenia Kolumbów. Sam pomysł nagrania płyty opartej na poezji okresu II wojny światowej (którą uwielbiam) uważam za kapitalny. Jak podołali temu trudnemu zadaniu artyści to każdy sam oceni. Napewno jak najbardziej naddają się takie teksty do grania, zwłaszcza mocniejszego. Przecież to czas najstraszniejszej wojny, czas zniszczenia, apokalipsy dla ludzi żyjących w tamtym czasie. Trzeba podrzeć ryja, a nie śpiewać jak do rękawa. Dlatego utwór Armii "Wczorajszemu" kładzie bez dwóch zdań wszystkie pozostałe na łopatki. Wielkim odkryciem tej płyty jest, chyba nie tylko dla mnie, Karolina Cicha. Nie taka "cicha" jakby się zdawało. Fajnie wyszła w rockowym brzmieniu. Zdecydowanie lepiej niż na swojej płycie solowej. Zapowiada się bardzo dobrze. Na początku przyszłego roku ma wyjść płyta jej zespołu opartą na poezji T. Różewicza ("List do Ludożerców"). Pozostaje mieć nadzieję, że nie ulegnie wpływom mody, kasy, ale pozostanie wierna sobie. Że nie pójdzie tą drogą co większość "pop-ularnych" artystek ze szklanego ekranu.
Armia, Karolina Cicha i teksty Gajcego są dla mnie na tyle mocnymi punktami tej płyty,że musiałem sobie ją kupić. Choćby nawet to było tylko dlatego. Pozostali wykonawcy nie wywarli na mnie już takiego wrażenia. Przynajmniej podczas pierwszych, wybiórczych przesłuchań utworów z internetu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 września 2009 15:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 02 lipca 2006 12:16:35
Posty: 59
Moja recenzja płyty GAJCY na blogu BIAŁA FABRYKA

Serdecznie zapraszam:

http://bialafabryka.blogspot.com/2009/09/pochylone-pismo.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 września 2009 15:16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 września 2009 15:59:22
Posty: 36
Bardzo ładna recenzja :P Płyty nie słuchałem a jedynie urywków-uważam, że zachęcające. Oby więcej takich projektów mieli kierownicy polskiej kultury i historii. Swietny pomysł takie połączenie, wreszcie zespoły o czymś śpiewają :roll: Co do Armii i Wczorajszemu - dla mnie rewelacja i fantastyczna prozessowa forma, choć sam utwór przebojowo spokojnie przebija Legendę. Oho - pojechałem...

_________________
rozradują się kości, które skruszyłeś


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 września 2009 16:53:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Canaan pisze:
Oby więcej takich projektów mieli kierownicy polskiej kultury i historii.


to nie kierownicy, tylko ludzie skupieni wokół MPW

kierownicy to siedzą w ministerstwie i co roku nie mogą wymyślić jakiegoś alternatywnego sposobu wspierania polskiej kultury :? ludzie z MPW biją o kilka długości w pomysłach i wydawaniu pieniędzy tych z ministerstwa

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 września 2009 15:03:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 września 2009 15:59:22
Posty: 36
O ministerstwie z grzeczności nie wspominam :twisted: Co do MPW to jestem pełen podziwu i że młodzież się w takie akcje angażuje ... no no

_________________
rozradują się kości, które skruszyłeś


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 września 2009 20:39:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
trochę offtopowo, trochę nie: http://www.rp.pl/artykul/367663_Premier ... ozna_.html

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 października 2009 23:38:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Nie od dziś wiadomo, że rządzą duzi chłopcy, dla których bajważniejsze są piłka nożna i zabawki.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2016 21:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
W ostatnich tygodniach, jak nie miesiącach, "Wczorajszemu" wyrasta na jeden z moich ulubionych utworów Armii. Teraz po latach wpadła mi znowu w ręce płyta "Gajcy", na której jest ogólnie kilka fajnych rzeczy, ale ta Armia zostawia konkurencję centralnie w tyle. Utwór jest nieziemski!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 270 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group