Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:54:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 20:45:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
A ja mam już za sobą kilkanaście przesłuchań początku i końca "Der Prozess" - no i nie przyłączę się póki co do pienia z zachwytu... Póki co - nie powala mnie - ani "Porucznik" ani "Underground". Wchodzą łatwo - ale jeszcze nie osiągam przy nich nirwany. Mam nadzieję, że reszta płyty jest bardziej zróżnicowana.

Być może jutro mi to przyjdzie odszczekać, bo prawdopodobnie poznam całość longpleja - natomiast póki co jest Ultimowo-legendowo. A ja jakoś tak liczyłem na triodantowo oczywiście :) Tak czy owak - kupuję w ciemno oczywiście.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 20:51:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 10 kwietnia 2008 18:13:25
Posty: 119
Skąd: Leźnica Wielka(okolice Łęczycy)
Zły porucznik to MOC!!!!!!!! MA w sobie coś z Legendy i UT...Underground jest niezły,a miałem jeszcze na koncercie w Łodzi przyjemność wysłuchania Statku Burz,który tak sobie mnie zachwycił...na szczęście większość koncertu była wyśmienita...i jeszcze miałe m szczeście w pierwszysch rzędach być :D

_________________
A esencją życia jest wymiotowanie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 21:27:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Depesz pisze:
Statku Burz,który tak sobie mnie zachwycił

:killer:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 21:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
uwaga, jutro 0:50 w TV4 "Zły porucznik" (film, oczywiście) :!:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 21:56:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
marcin pisze:
niesmowite krzyki w tle, jakby krzyki duszy, która jest w piekle

Bo ten utwór jest chyba właśnie o tym: o człowieku, który utracił Nadzieję, trwa w grzechu i wskutek tego czuje się jak w piekle. Głos w tle to głos złego ducha, który ma do niego dostęp.

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 22:10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Mi się to kojarzy z... początkiem "Procesu" Frantza ;) Kafki. Z tym zagubieniem K., bardzo motoryczny utwór z tego "Złego porucznika". Choć w przeciwieństwie do początku "Procesu", początek "Der Prozess" jest wspaniały.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 22:26:10 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Wczoraj obejrzałem sobie "Złego porucznika" i myślę, że ten film jest kluczem do odczytania tego numeru. Tekst utworu przedstawia sytuację takiego człowieka jakim był główny bohater filmu. Doskonale opisuje ten stan, człowieka pogrążonego w grzechu, ale jednocześnie przepełnionego pustką i samotnością, nałogami z których już w żaden sposób nie potrafi wyjść.
Scena modlitwy, rozmowy tego policjanta z Chrystusem niesamowicie poruszająca.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 22:39:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Posłuchałam sobie majspejsa.
Porucznik - Uaa! Czad! Moc! Ale i to smutne wyciszenie na koniec też piękne.
Underground - bardzo fajna waltornia i gitary. Tu końcówka dla odmiany ma w sobie coś optymistycznego.
Oba kawałki jednak faktycznie sprawiają wrażenie bardziej legendowych niż triodantowych. Ale to nic, Legenda jest u mnie tuż za Triodante, więc zapowiada się świetnie! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 23:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 sierpnia 2006 14:01:53
Posty: 390
u mnie leci wkułko zły por i andergrałt...tera mam skojharzenie z antiarmia, ale moze to dlate9o, ze uniesiony jestem... nieco alkoholem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 23:37:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 26 stycznia 2006 23:11:36
Posty: 366
Skąd: ...
Po przesłuchaniu majspejsa coś czuję, że zacznę dzielić swoje życie na przed przesłuchaniem "der Prozess" i po! 8)

_________________
"...zostań tu
serce znów zabije
uwolnij mnie
wyciągnij rękę..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 23:47:29 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 20:41:01
Posty: 919
Co do utworu Zły porucznik to początek jest moim zdaniem bardzo podobny do "To, czego nigdy nie widziałem". Gitary są bardzo legendowe, waltoria natomiast bardzo kojarzy mi się z Triodante. Wokal Budzego niesamowity, chyba nigdy nie był taki mocny, podobny troche do Trupiej Czaszki. Jestem zachwycony póki co!!! :)
Szkoda, że jakość tych utworów na majspejsie jest taka fatalna... Myślę, że na CD będzie jeszcze lepiej.

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 23:53:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 17:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
Eutanazy pisze:
początek jest moim zdaniem bardzo podobny do "To, czego nigdy nie widziałem"


prawda, święta prawda! Poza tym to UT i TC +coś jeszcze, co trudno porównywać, bo nie ma do czego :)

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 stycznia 2009 23:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 17:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
a w kwestii Undergroundu; Mort!, ja słyszę Cię wyraźnie w lewej słuchawce w tym śmiejącym się (po brzydkich słowach) chórze!!! :)

Ino pamintaj, że browara mi wisisz! :) :piwo:

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 00:15:01 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
W przypadku "Der Prozessu" znajomość początku płyty i doklejonego tak naprawdę do niej utworu Underground nie odzwierciedla charakteru całości. Ogromnie dużo dzieje się w kolejnych utworach. Słucham jej drugi dzień i znam ją już na pamięć. Ta muzyka niesamowicie uzależnia. Ma się ochotę ciągle zaczynać od nowa i od nowa. Dawno mnie tak nie wzięło. Pewien znany gitarzysta :wink: powiedział mi dziś, że chyba ześwirowałem na punkcie "Der Prozessu" i lepiej, żebym pograł z nim w ping ponga, jak szczęśliwie wyląduje, zamiast słuchać jej enty raz, hehe... Inny, jeszcze bardziej znany, wysłuchał moich zachwytów ze zrozumieniem i potwierdził, że to naprawdę dooobra muza jest. Tego od ping ponga nie zamierzam słuchać, wolę opinię tego z dredami. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 00:23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ha posłuchałem
Zły Porucznik - rzeczywiscie sam od początku miałem skojarzenia Legenda podlana Ultimą, to bardzo dobre skojarzenia są :D
Underground - utwór sam juz znany wcześniej ale wersja ostateczna brzmi bardzo dobrze - wielka radość usłyszeć tam NAS!!!!! :D


co do aspetów logistycznych
w Zakopanem płyty na razie nie ma ale będę ich molestował tak przez cały tydzień az do skutku :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group