Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 29 kwietnia 2024 00:15:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 03:01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Cytat:
Co do utworu Zły porucznik to początek jest moim zdaniem bardzo podobny do "To, czego nigdy nie widziałem". Gitary są bardzo legendowe, waltoria natomiast bardzo kojarzy mi się z Triodante.


Leszek pisze:
Eutanazy napisał:
prawda, święta prawda! Poza tym to UT i TC +coś jeszcze, co trudno porównywać, bo nie ma do czego Smile


:bravo:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 09:28:50 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:23:30
Posty: 99
Skąd: Lodz/W-wa
przesłuchałem całość już kilka razy i zgadzam się z tym co powiedział Erkej - ostatni utwór jest jakby doklejony; nazwałem go roboczo "niewidzialna armia III"... Pewnie do rozbrojenia ładunku z pierwszych sześciu utworów, choć jak dla mnie - mogło by go nie być w ogóle.
Myślę, że materiał wymaga dużego zaangażowania ze strony słuchacza. Po pierwszym przesłuchaniu miałem mieszane uczucia, poza Statkiem burz i Procesem utwory były dla mnie nierozróżnialne. Na pewno nie wchodzi tak jak Triodante czy -szczególnie- Legenda, kiedy to po pierwszym usłyszeniu myślałem że mnie rozerwie...
Jest dużo miłych brzmień, przede wszystkim jak zawsze - Banan i jego partie..melodie nie z tego świata..., ale największe zaskoczenie to wokal Tomka, a szczególnie to, co wyprawia w tytułowym utworze :shock: piękne i przejmujące!!

_________________
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 09:40:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 05 listopada 2008 19:42:59
Posty: 73
Skąd: Pradolina Noteci
Jeśli chodzi skojarzenia to "Zły porucznik" ale tylko jako tytuł - nie utwór!!! - kojarzy mi się z Clinten Eastwoodem :D - brudny chary staje przed oczami :lol:
Czekam cierpliwie na płytę.

Leszek pisze:
Ino pamintaj, że browara mi wisisz! Smile


Będzie nie jeden a może nawet "Blanty po nocach" :piwo: :D

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli, po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 12:03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
bardzo krótko o usłyszanych dwóch utworach:
Zły Porucznik - bardzo dobry utwór. Czad i melodyjność w wokalu, syrena z tyłu dodaje trochę klimatu szaleństwa. Perkusja: wspaniałe rozwiązania (niespodziewane!!). Utwór łączy pewne elementy z Legendy, ale gitara w słowach "ZABIJ!!" gra tak, jak w Armii na mojej ulubionej płycie :) Tekst również bardzo "o mnie" (choć nie chcę się silić na jakąś dogłębną analizę - zwłaszcza, że lepiej poczekać na całą płytę - aby coś o nim napisać). I ten krzyk!

Underground - mimo tego, że osłuchałem się tego utworu bardzo wiele razy jeszcze w wersji bez "chóru" to jednak to - jak został on wpleciony - bardzo mnie zaskoczyło. Nie spodziewałem się jednak takiego wstępu :shock: (wczoraj mi się niezbyt to podobało - a dziś wręcz przeciwnie!) W kolei ten lekki pogłos sprawia - że "chór" zabrzmiał całkiem profesjonalnie. I to głośne - jakby żywcem wyjęte z pierwszej płyty Armii - "JAAAAAAAAA!!" Igora - :brawa: - naprawdę super się wkomponowało :) No i solówka gitarowa jakby bardziej rozbudowana... czekam na całą płytę.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Ostatnio zmieniony wt, 27 stycznia 2009 12:24:37 przez Smok, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 12:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
kurde, nie mam czasu dzis isc do sklepu! posluchalem ms i mnie wgniotlo... to chyba bedzie moja ulubiona plytka po L! swietne teksty, super wokal elrondoski... jutro zapierniczam do acid shopu...
łoooOOOOooooOOOOł!

kurna na koncert w Poznaniu nie pojde, ale jak sie wnerwie, to do Gdyni uderze :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 12:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 18:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
ja jeszcze tylko dodam w kwestii chóru- wyszło jak w wojsku.
Jak w Armii, znaczy się.

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 13:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
wokal w Złym poruczniku bardzo mi się podoba, ale nie słyszę w niczego, czego jeszcze nie słyszałem? np. bardzo podobnie Budzy śpiewa w Złej krwi... no ale podobno wokalnie najbardziej nieoczekiwany jest inny utwór ;-)

pierwszy utwór z nowej płyty kojarzy mi się legendowo o tyle, o ile - rzeczywiście dużo w nim słyszę Kochaj mnie, natomiast z Nigdy w ogóle mi się nie kojarzy - o wiele mniej melodyjne to jest wszak.
natomiast najsilniejsze skojarzenie póki co, to - o czym nikt dotychczas nie wspomniał - nie każdy, kto mówi Tobie: Panie, do Twego królestwa się dostanie. zanim wchodzi pierwszy wokal, to samo mi się włącza właśnie tamto z 888.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 14:21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
najsilniejsze skojarzenie póki co, to - o czym nikt dotychczas nie wspomniał - nie każdy, kto mówi Tobie: Panie, do Twego królestwa się dostanie. zanim wchodzi pierwszy wokal, to samo mi się włącza właśnie tamto z 888.

no, być może w pewnym sensie Polake miał na myśli coś podobnego:
polake pisze:
Zły porucznik najpierw zajechał mi Mettalicą :shock: , a potem miałem wrażenie, jakbym słuchał 2 TM 2, 3


ale ja nie za dużo tego podobieństwa widzę,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 14:57:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 03 listopada 2007 21:24:24
Posty: 12
Skąd: Warszawa
"der Prozess" to niesamowita płyta. Totalny odlot (z przerwami na oddech) :D . "Przed Prawem" rozbrzmiewa w mojej głowie i nie pozwala zasnąć. Muzyka, której chce się słuchać bez przerwy! :D

Gratulacje i wielkie dzięki dla zespołu!


Ostatnio zmieniony wt, 27 stycznia 2009 16:11:58 przez Bies, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 15:30:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Do tego, co powiedział Ybodzio, dodam, że płyta ewidentnie wymaga zaangażowania ze strony słuchacza. Nareszcie! To nie jest zestaw chwytliwych utworów. To jest muzyka poważna w wersji hardcore punk. Skoro zaczynają padać odniesienia do konkretnych utworów, to powiem, że na pewno nie da się zrozumieć tej płyty bez dogłębnego wejścia w utwór Przed Prawem. Ta kompozycja niesie ze sobą zmienny ładunek ekspresji, piękno brzmień i WOKALU, którego nie da się przyrównać do niczego, co było wcześniej... Tylko po co tak naprawdę koncentrować się na punktach odniesienia? Wiadomo, że na nowej płycie znajdą się jakieś mniej lub bardziej czytelne nawiązania do wcześniejszych kompozycji i brzmień płynących z różnych stron… Muzyka nie zaczęła się przecież od „Der Prozess”. Ważne jest, czy nowe dźwięki zawarte na płycie przenoszą mnie w nieznane dotąd rejony, czy wyzwalają inne niż dotychczas uczucia i czy chcę, mam potrzebę do tego stanu wracać. W moim przypadku tak jest i odbywa się to w sposób zaskakująco silny. Myślałem, że mój starzejący się organizm nie da się już tak porwać muzyce czadowej... A jednak…
Armia znów znalazła wytrych do mojej duszy.


Ostatnio zmieniony wt, 27 stycznia 2009 15:49:39 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 15:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
wokal w Złym poruczniku bardzo mi się podoba, ale nie słyszę w niczego, czego jeszcze nie słyszałem
ja słyszę

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 17:04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
od momentu kiedy usłyszałem utwór "Przed Prawem" w drodze powrotnej z koncertu w Hard Rock Cafe byłem wciąż pod wielkim wrażeniem, po jednym przesłuchaniu!

teraz mogę potwierdzić - naprawdę niesamowity numer, ma poważne szanse na pierwszą piątkę, trójką, jedynkę...

tak bardzo armijne i tak mało armijne, tak bardzo triodante i tak bardzo tam gdzie nawet triodante nie sięgnęło

wydawało się, że i muzycznie, i tekstowo Ultima Thule to jest na końcu świata - a jednak der Prozess jest jeszcze dalej... i jeszcze bliżej (serca)

miałem poważne obawy bo słyszałem bardzo radykalną brzmieniowo wersję "Statku burz" (która mnie przygniotła do siedzenia), a potem doszły mnie słuchy, że zmienili, na szczęście okazało się że nie była to regresja tylko rozszerzenie panoramy - ten utwór to jak panoramiczny dokument apokalipsy (znowu - przed oczyma, ale i w klatce piersiowej), ale mimo wszystko czemu tak jestem spokojny, jest wciąż w tym pewność ratunku, bardziej wyczuwalna niż na Lunie, chociaż ciężar nie jest wcale lżejszy...

na razie te dwa utwory mnie trafiły w pierś, o reszcie kiedy indziej, to nie jest płyta na raz i od razu gwiazdki

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 17:35:26 
Wiecie co jest przerażające w "Złym poruczniku"? To, że to wcale nie jest narracja o jakimś tam popaprańcu, którą trzeba by rozszyfrowywać przy pomocy filmu, przy której można by się zastanawiać nad tym, czy Budzy przekonująco oddał emocjonalny / umysłowy / duchowy stan jakiejś fikcyjnej postaci. Słuchałem tego utworu dopiero dwa razy i dwa razy uświadomienie opisanego powyżej faktu zmrażało mi krew...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 17:43:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
ja do tej pory slyszalem 3 utwory - 3 razy Statek Burz, ktory co koncert robil na mnie coraz to wieksze wrazenie i byc moze bedzie to taki "hit" płyty, ale za malo slyszalem, zeby tak podsumowywać. W sobote w Łodzi utwor ten wykonany był juz w wersji ostatecznej.. no po prostu mnie wgniotło w podłoge, jak na innych utworach raczej jestem "not to touch the earth", tak przy Statku Burz stałem jak wryty i sluchalem i podziwialem.. bardzo mi sie ten tekst spodobał, chociaz teraz juz zupelnie go nie pamietam, ten utwor płynie po prostu! juz teraz daje 5 gwiazdek!

Zły Porucznik - na majspejsie przesluchalem od wczoraj kilka razy.. zaczyna sie bardzo legendowo, riff podobny do "to czego nigdy nie widzialem", wejscie waltorni.. straszny utwor, potezny wokal. Muzyka legendowa, tekst chyba troche Ultima Thulowy

Underground - fajny, melodyjny, punkowy i optymistyczny kawalek, dobre zakoczenie plyty, tylko to "spierdolilem" troche nie pasuje.....


juz sie doczekac nie moge aż usłysze pozostałe utwory, jak narazie.. wielkie brawa! :piwo:

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 stycznia 2009 17:58:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Eutanazy pisze:
waltoria natomiast bardzo kojarzy mi się z Triodante


No i jest OK, ale czy tylko waltornia?

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group