Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 14:24:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 19:03:01 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
niesamowicie czekalem na ten koncert, jako iz byl to moj drugi wogole w tym roku (jedyny dotad to dementi). tym bardziej, ze w ciagu ostatniego tygodnia 2 inne przeszly mi kolo nosa (lao che i acids), no a sama armie to tez mozna ogladac znacznie czesciej. troszke zadrzalem gdy odwolano lublin - niepotrzebnie.

do klubu z d52 przyblismy z malym opoznieniem, gdyz ja jechalem prosto z pracy, a ona z domu z moja koncertowa garderoba (w zwiazku z tym za szatnie skasowali nas 6zl). udalo sie przemycic aparat, a trzepali strasznie. co z tego, jak zadnej fotki nie zrobilem. :lol: przy wejsciu spotaklismy witka z trojka znajomych, a potem przebralem sie w toalecie, co okazalo sie o tyle istotne, gdyz wlasnie tam i wtedy poznalem pilota kameleona oraz spotkalem lukhopa. natomiast po wyjsciu stamtad - laske, a juz przy stoliku pilotowa basie. przegadalismy z grubsza polowe setu sublokatora, druga juz ogladalismy i jak powiedzial pilot: "wstydu nie ma". 6 gosci w tym saksofon i francuz (polskiego pochodzenia) na trabce. ja bym powiedzial, ze to lao che dwie ligi nizej, ale czy to wazne?

przerwa trwala krotko i zaczal sie bardzo uduchowiony koncert. od lewej, jak w riderze: aviator, kmieta, krzyzyk, tomek, franc i banan. od samego poczatku klimat lekko transowy, wzmagal sie w niektorych momentach. gdzies tak piate w kolejnosci zabrzmialy buraki, kapusta i sol (z wstawka pf) i wtedy ruszylem w pogo. wrocilem z niego w dobrym momencie, bo lepiej odbieralo mi sie z boku, dedykowany olassowi parowoz numer 8. zagrana po nim marnosc tez jakos z tym wspolbrzmiala. pozniej odbior zaklocila mi osemka (prawa dolna, ze tez nie miala kiedy sie pchac) i do konca stalem z zona. za to laska nawet latala, hehe. sredno pamietam setliste (w wiekszosci pokrywa sie z ta, ktora niebawem zeskanuje i wkleje tu). 2 bisy, malo legendy, jak pisalem - duzo ducha i drogi, statek burz, 2 razy underground, wyczekiwane popioly dopiero w drugim bisie.

po koncercie mila rozmowa na bakstejdzu, pizza i napoje, szkoda, ze laska i witek szybko sie ulotnili. dowiedzielismy sie paru rzeczy o nowych plytach, kilku polskich muzykach i takie tam pokoncertowe pogaduchy. niestety, pozniej musielismy wracac na nogach przez kawal miasta, i jeszcze z osemka.

bardzo udany koncert. dzieki wszystkim muzykom i ich ekipie oraz obecnym forumowiczom!

a nich bedzie, ze juz wkleje:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 21:18:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Chciałem być na tym koncercie, bo mam sentyment do tego miejsca, gdyż fajne zdjęcia tam wychodzą i generalnie jest tam pierwszoklaśnie.
Zesrało się, roboty ważnej huk i nie byłem... Teraz strasznie żałuję, co było do przewidzenia.
W banku mi się zachciało pracować, hłelera...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 00:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
Hamlet ?????

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 09:08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Adwent ! Marność ! ale fajnie, że te kawałki wreszcie wróciły na setlistę ! i że setlista już nie taka legendowa ! mam nadzieję, że do czasu kiedy będę miał okazję się na koncert wybrać się to nie zmieni...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 09:50:17 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
diamond, polecam ci ten temat: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=22169#p22169
swoja droga warto go przypomniec i odswierzyc, bo nie wysztko jeszcze sie wyjasnilo...

kocie, na 90% uslyszysz te tytuly, jesli wybierzesz sie na armie w najblizszym czasie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 21:15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
q51 pisze:
przebralem sie w toalecie, co okazalo sie o tyle istotne, gdyz wlasnie tam i wtedy poznalem pilota kameleona oraz spotkalem lukhopa

No proszę - forumowicze są wszędzie! :lol:

A ja pierwszy raz jechałem na Armię do Krakowa nie sam i autobusami ale ze znajomemi i wygodnie spod samego domu samochodem byłem wiezion :) .

Bardzo mi się podobało to ogólne spotykanie, o ktorym pisal q :) . Laska z Januszem, a także dawno nie widziany Lukhop (opowiadał mi o swoim trzymiesięcznym synku :!: :) ). Żałuję, że z niektórymi się nie udało - bo i wracać trzeba było dość szybko (siostrzenica kumpla ma dopiero 14 lat, był to w ogóle jej pierwszy koncert tego typu :) ). Ale oby więcej takich okazji!

Support: nie wiem czy spełnił zadanie supportu, chyba większość czekała aby już skończyli :) . Ale mieli kilka plusów, w tej liczbie covery: PJ Harvey* oraz Everyday I Start To Ooze NoMeansNo :shock: . Myślę że ich zapamiętam i w sumie nie mam nic przeciw instytucji supportu. Hehe, ale chciałbym kiedyś zobaczyć jak taki młody zespół przyćmi jakąś gwiazdę wieczoru (niekoniecznie Armię :wink: ), jak o tym czyta się w biografiach różnych mega zespołów.

Ale w przypadku zespołu ARMIA się jeszcze na to nie zanosi. Program został zagrany z takim czadem i energią, że ja nie mogę! A może też bardziej na to zwróciłem uwagę w ostatnią środę z przyczyn techynicznych: nagłośnienie było... strasznie głośne, zginęło w tej głośności wiele zwykle słyszanych subtelności (na szczęście nie wszystkie) - praktycznie niesłyszalne dla mnie były partie solowe Pawła, bardzo cichutki klawisz Banana, no i wokal też trudny do rozszyfrowania.
Łaziłem sobie tu i tam, wreszcie okazało się, że najlepiej pod samą sceną dać się ponieść :) . Czad pierwszorzędny a najbardziej chyba niesie od strony perkusisty :) .

Mnie też ucieszył repertuar - gdy tylko rozpoznaliśmy z Laską Hamleta (to to jest ten Hamlet!) aaa! ruszyliśmy pod scenę :) . Taki zestaw numerów jak w środę daje wrażenie całości, pełności - a dla mnie to jest dosyć ważne. Jeśli chodzi o besty to dużo by wymieniać :) . Strasznie podobał mi się Statek burz, z takim fragmentem instrumentalnym :brawa: . Underground koncertowo super, to chyba jest właśnie koncertowy numer! :D No i te dawno nie słyszane: Adwent (no przecież!), Marność, popioły, Okna... ale kurde, jak patrzę na listę co q wkleil to za dużo wymieniać by jednak ! Ale pamiętam, że było też Nic już nie przeszkodzi i Zostaw to - czyż nie?

Erkej, szkoda jednak że Cię nie było. Zarejestrowałem pamięcią kilka dobrych zdjęć, które dają pojęcie czym jest Armia na scenie - metafizyczny, poruszający teatrzyk. A przy tym jak już mówiłem czad! :)

Acha - był jeszcze nasz znajomy z Radocyny (bazowy z bazy namiotowej), zamieniliśmy w pogu parę słów, pytał czemu nie byliśmy w tym roku (wyjaśniłem) i zapraszał na następny :) .

_________________________________________
* Laska rozpoznała. Laska błyskawicznie rozpoznawała utwory tego wieczora, dużo szybciej niż np. ja... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 23:39:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
antiwitek pisze:
był jeszcze nasz znajomy z Radocyny (bazowy z bazy namiotowej

aaaaa , radocyna! nie kojarzę bazowego, ale to, że
antiwitek pisze:
pytał czemu nie byliśmy w tym roku (

oraz że
antiwitek pisze:
zapraszał na następny

strasznie miłe.
ja mam zamiar, bo nie dość, że radocyna to i nowy sącz mi się spodobał :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 23:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
q51 pisze:
malo legendy, jak pisalem - duzo ducha i drogi

mimo, żem Legendowiec, to taki opis kojarzy mi się jednoznacznie... = najlepsze koncerty :!:

KoT pisze:
Adwent ! Marność ! ale fajnie, że te kawałki wreszcie wróciły na setlistę !

na maksa!!! żeby tylko z niej nie wypadły, póki mi się uda dotrzeć na jaki koncert, hymm...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 02:08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 01 sierpnia 2007 18:07:56
Posty: 8
Skąd: Bielsko i Biała
Koncert był niesamowicie udany i za wspaniałe przeżycia dźwiękowo-klimatyczne bardzo dziękuję!! Do domu wróciłem obolały i szczęśłiwy.

Co do przedmówców:
Cytat:
Program został zagrany z takim czadem i energią, że ja nie mogę!

OJ TAK!!

Cytat:
nagłośnienie było... strasznie głośne

no niestety... do tej pory słyszę jeszcze brzęczenie w uszach :?

Cytat:
okazało się, że najlepiej pod samą sceną dać się ponieść


no tak.

a propos supportu- faktycznie całkiem przyjemny i mógł się spodobać.

ps. dobrze, że kolega antiwitek był podpisany dzięki czemu mogłem rozpoznać w realu kogoś z forum. :D

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 09:15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Teraz ja dorzucę swoje trzy grosze.

Maraton koncertowy ostatnich dwóch tygodni był niezwykle uroczy, ale niestety nie pozbawiony chwil smutnych. Byłem na Prząśniczkach, Baaba + Gabriela Kulka (projekt Baaba meets Iron Maiden), Acid Drinkers (ostatni koncert z Olassem), Armii, Tymonie i Tranzystorach. Sporo tego.
Na Lao Che nie udało mi się wbić. Biletów nie było już na tydzień przed koncertem.

Był to mój piąty koncert Armii. Lepszy niż poprzedni (trasa z Lao Che), pełen energii (mojej i zespołu) i mocy. Powalał repertuar. Wiadomo, zawsze można się do czegoś dowalić, ale w tym wypadku "braki" wymarzonych kompozycji wypełniła wspomniana energia i moc tych wykonanych. Już powyżej koledzy wspomnieli o dużej ilości drogowo-duchowych utworów. Cieszyło to tym bardziej, iż kilka kompozycji usłyszałem na żywo pierwszy raz. Nowe utwory zapowiadają się ciekawie. Czekam na płytę z jeszcze większą niecierpliwością.

Przed koncertem umówiłem się z q51. Przesympatyczny człowiek zjawił się ze swoją równie sympatyczną towarzyszką. Jako ciekawostkę dodam, że spotkaliśmy się w toalecie! :) Niestety nie dane było mi uścisnąć dłoni Witka. Z mojej winy... Ale co tam! Będzie następny raz, musi być. I to nawet niekoniecznie przy okazji koncertu.

Dzięki q51 udało mi się wskoczyć na bekstejdż oraz poznać elronda i resztę zespołu. Przy okazji również posłuchałem fascynujących opowieści Tomka, a później i Banana, który również włączył się do rozmowy.
I nawiasem mówiąc: wkrótce mam zamiar nabyć omówioną szeroko "Warszawę" Holy Toy :)
Było dużo o nowej płycie. Było dużo o innych rzeczach. Dowiedziałem się np, że początek utworu "Miejsce pod słońcem" powstał w bardzo ciekawy sposób. Budzy powiedział do Grymuzy: zagraj coś w duchu Młodej Polski.
Na to Grymuza: mam coś w stylu Szymanowskiego, posłuchaj.
Nie wiem, może było o tym gdzieś i kiedyś... Tego szczegółu o jednej z moich ulubionych kompozycji dowiedziałem się kilka dni temu. :D
Budzy posądzał Kraków o skąpstwo. Miał rację. Ale ja jestem przesiedleńcem z Poznania (Natalio! elrondzie! z Wągrowca!:)) i na Taniec przyjdę z wielką chcęcią!

Piękny to był wieczór!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 09:45:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Pająk pisze:
antiwitek był podpisany
Byłem podpisany z myślą o Tobie i Pilocie :) . Niestety, tym razem nic to nie dało, hehe.

pilot kameleon pisze:
mam zamiar nabyć omówioną szeroko "Warszawę" Holy Toy
Music Corner srzedawał ją ostatnio dosyć tanio - warto!

pilot kameleon pisze:
Budzy powiedział do Grymuzy: zagraj coś w duchu Młodej Polski.
Na to Grymuza: mam coś w stylu Szymanowskiego, posłuchaj.
Ooo, ale historia :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 12:10:46 
a kiedy jakie fotki będą? widziałem że ktoś tam latał z aparatem... moja tapeta kompa czeka z niecierpliwieniem aby coś nowego umieścić na niej

najbardziej podobał mi się AntiWitek na koncercie, taki spokojny stał pod samą sceną a tuż za nim niezły kocioł ;p btw wydaje mi się czy pan przyciął brodę???


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 grudnia 2008 18:15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 809
Skąd: Marshes
zwirooo pisze:
tw wydaje mi się czy pan przyciął brodę???

pewnie przy goleniu

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 grudnia 2008 13:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
natalia pisze:
mam zamiar, bo nie dość, że radocyna to i nowy sącz mi się spodobał
:D , jedźmy!

zwirooo pisze:
spokojny stał pod samą sceną a tuż za nim niezły kocioł
Hehe, miałem różne fazy na tym koncercie :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 grudnia 2008 22:17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
pilot kameleon pisze:
Budzy posądzał Kraków o skąpstwo


że co?! to ja miałam coś miłego napisać a tu takie rzeczy..

no dobra, udaję że nie czytałam tego :) koncert jak zwykle, klasa. Ciała dał organizator, bo zapomniał rozwiesić plakatów.. a teraz do sedna. Jestem trochę opóźniona bo pierwszy raz słyszałam Krzyżyka na żywo <shame>, i wielkie brawa dla niego, bo co tu dużo gadać, reszta Panów troszkę szybciej zaczęła grać :twisted: Co do zaskoczeń repertuarowych.. ta piosenka w której cała sala śpiewa oooooooooooo, no trochę mi to niearmijnie zabrzmiało, co nie zmienia faktu że cały czas to nuciłam, ciekawam słów jest, bo mało wychwyciłam na koncercie. Poziom koncertu być może wam zailustruje jedno zdanie jakie usłyszałam od mego lubego( pierwszy raz na tego rodzaju koncercie, ogólnie jazz :? :twisted: ) któremu śpiewałam Armię w drodzę powrotnej, usłyszałam: " czy możesz mi nie zabijać wspomnień z koncertu?! " phi..

I bardzo dziękuje Elrondowi ( wiadomo), Aviatorowi i Francowi za ploty, i ogólnie zespołowi że w końcu zawitali do miasta sknerusów.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group