Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 09:49:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 27 listopada 2008 18:47:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
http://www.cogitatur.pl/
Mówię koleżance z pracy ,że w "Barbórkę" wezmę sobie urlop, bo idę na koncert pieśni górniczej :wink: ... na to koleżanka mówi : " A ja to bym się przeszła na koncert pieśni żołnierskiej" No to ja do niej..."No to jest wspaniała okazja. Takowy koncert właśnie odbędzie się 4 grudnia "
No to koleżanka się pyta " a co to będzie za koncert"...to ja na to .."No zespół ma jak najbardziej nazwę militarną , to i pewnie coś o wojsku będzie ...( Arasek! :wink: ). Będzie występował zespół Armia..."
Chyba mi nie uwierzyła..... :wink: Na piosenki górnicze raczej tez nie liczę :D ...
P.S. Kto z przybyszów chciałby się wybrać , to dojazd jest bardzo prosty.
Miejsca pod klubem dostatek. I nawet z dworca PKP jest bliziutko...bo ja wiem..z 10 minut piechotką... Więc nie ma co zwlekać...Do zobaczenia...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 00:39:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22882
"Nic już nie przeszkodzi" można chyba potraktować jako piosenkę górniczą

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 10:30:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dla mnie prywatnie 4 grudnia to nie dzień górnika, a dzien protetyka i stomatologa. W tym roku będę go obchodził szczególnie hucznie, bo upłynie równo dziesięć lat od chwili kiedy pożegnałem się z moją prawą, górną jedynką podczas malowniczego mordobicia w pewnej knajpie Obrazek

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 10:40:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
WUKA70 pisze:
( Arasek! Wink ).


;-) :-D



Pet pisze:
malowniczego mordobicia w pewnej knajpie


To nie ten topik, ale może na "Ech...za naszych czasów to..." jakaś malownicza opowieść? :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 10:58:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
To nie ten topik, ale może na "Ech...za naszych czasów to..." jakaś malownicza opowieść?


Tamten wątek też by się nie nadawał, bo owo mordobicie nie miało nic wspólnego z Armią, a poza tym opowieść musiała by zawierać takie niepedagogiczne i drastyczne elementy jak szlugi, gorzała, przemoc, krew, wybite zęby i rozbite głowy, a że na forum zaglądają nieletni to się powstrzymam ;)

[offtop mode=off]

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 listopada 2008 13:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
może jednak się pokusisz o napisanie owej historyjki? np w awanturum, bo tam można zamieszczać treści kontrowersyjne.....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 grudnia 2008 22:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 13:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
hm WUKA na mie możesz liczyc///kono w to gornicze swieto bedzie....a i pewien znany kolega tez

"na sląsku górnicze życie,
tak piękne jak serca bicie"

i w przypływie uniesie..staro jak swiat gorniczo piosynka:

"jo ślonski pieron spod rybnika (bytomia ....tez pasuje)
wydobywol wongiel każdego dnia
a tam na wiyrchu słoneczko lśni
żonka sie kszonta syneczek śpi" 8)

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 grudnia 2008 17:06:10 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
WUKA70 pisze:
Do zobaczenia...

Wuka, może tym razem się zobaczymy? :)
bo tyle razy byliśmy na tych samych koncertach, a ja Cię jeszcze nigdy nie widziałem, czas wyjść z ukrycia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 15:29:01 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
No to lecim...

1) Koncert rozpoczęty prawie punktualnie (ostatnio rzadkość w Cogitatur) - lubię tak, bo to też jakby oznaka wzajemnego szacunku - publika przychodzi na czas, klub gotowy, wykonawcy również - fajnie.

2) Dużo ludzi - było porównywalnie jak na Izraelu parę tygodni wcześniej i wydaje mi się, że bardzo dobra atmosfera całego wieczoru.

3) Skład Armii jak w Krakowie, repertuar niemal ten sam (chyba spontaniczną decyzją zagrano Groźniaka i Przebłysk w podstawowym secie, a na bisie pojawiło się 'Nic już nie przeszkodzi'). Parowóz dedykowany Olassowi. Wszystko dobrze brzmiało (choć gitara Aviatora na początku szła tylko z pieca). W ogóle Cogitatur to dobre miejsce jest na koncerty (może nie latem, bo wtedy jest jak saunie). Trudno mi wyróżnić jakoś specjalnie któryś numer lub fragment. Bardzo się cieszę z granego repertuaru (zwłaszcza z licznej reprezentacji Drogi i Ducha) i stałej obecności Banana (kosmiczne dźwięki).

4) Dwóch forumowiczów podobno fatalnie weszło w undergroundowe ło o o o :wink: ale mimo to większość publiczności chyba załapała motyw :) w każdym razie stojąc przy wyjściu z klubu zauważyliśmy, że prawie każdy wychodzący nucił ło o o o :D

Bardzo dobry wieczór był, czekam na Proces i koncerty płytę promujące :)

ps. a Wuka się znowu nie ujawnił..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 22:10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 13:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
hmm z jednej strony....fajnie ze banan juz nie gra w kulcie...wiadomo....koncert armii bez banana to zawsze było tak inaczej

długo nie bylo opowiesci zimowej...ale w koncu sie odczekałem....

no i dwa bisy były jeszcze

co do tego ze ło o o o ...to było moje najlepsze ło oo oo 8)

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 grudnia 2008 23:01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
mirus pisze:
ps. a Wuka się znowu nie ujawnił..

...WUKA jako "dekownik " zawsze obstawia tyły , a że ludzi było sporo to mężczyzn którzy zaintonowali.... łoooo oooo...wiadomych meżczyzn...nie namierzył ...ale trzeba byc dobrej myśli..Wuka to prawie jak legendarny grupenfuhrer WOLF , który był a właściwie go nie było.... :wink:
...Jak juz Mirus zauważył ludzi sporo.. Cogitatur to nie jest duży klub , taki właściwie w sam raz. Co do frekwencji to miałem trochę obaw , ale okazały sie one płonne. Nie dosyc że publika dopisała , to bardzo żywo reagowała na muzykę Armii....i to bardzo żywo. W pewnym momencie pomyślałem ,że człowiek który adaptował tą kamienice na klub jest dobrym inżynierem i to takim od obciążeń.....obciążenie skupione + równomiernie rozłożone i jeszcze obciążenie które nie wiem jak się nazywa lub też nie pamiętam , ale takie które powstaje w skutek np. skakania , gdzie konstrukcja a konkretnie posadzka sie ugina i jest wrażenie jakby stało się na trampolinie..... :D :wink: Co do samego koncertu......
Mam takie wrażenie ,że koncert Armii to jakby przygotowany spektakl , gdzie wszystko jest poukładane , wszystko ma początek i koniec...
Bardzo cieszy mnie fakt ,że wskładzie Armii gości chyba już na stałe Banan.. ....Pamiętamy nie tak odległe czasy ,gdzie Armia występowała bez waltorni , a waltornia w składzie Armii to instrument który muzyce tej nadaje niespotykalnej barwy i charakteru. I nie chodzi o to żebym się czepiał Kuby , bo to bardzo dobry muzyk , ale postac Banana , choc to może zabrzmi trochę dziwnie , jest postacią jak dla mnie legendarną..... i powiedziałbym że nawet kultową!
Jak już wcześniej wspomniałem publicznośc bardzo żywo reagowała na muzykę zespołu , bo po prostu koncert był dobry..... Utwór o Godzilli zyskał już nowa warstwę tekstową i brzmiał bardzo dobrze ..... Czy można już gdzieś przeczytac aktualną wersję tekstu?....
Jak już wcześniej wspominali poprzednicy Mirus oraz autor watku o koncercie krakowskim repertuar Armii to przekrój dorobku zespołu , zestawiony w ten sposób ,że słuchacz raczej nie spodziewa się który utwór będzie następnym co powoduje jakby swoistą ciekawośc i nie pozwala na chwilę oderwać się od tego co dzieje sie na scenie....
......Śpiewaj na cały głos...łoooo ooo oo oo...to może byc przebój!
Mirus , jak dla mnie łoooo oooo ooo oo wypadło ekstra!
:piwo:
Podsumowując....:
Koncert bardzo udany , od dawien dawna (ale to moze byc moja subiektywna ocena) nie widziałem tak żywo reagującej publiki na muzykę zespołu... Bardzo dobry kontakt Elronda z fanami!
Nowe utwory które miałem już wcześniej przyjemność usłyszec w Lyskach są dobrym zwiastunem nadchodzącej płyty.....
I to by było chyba na tyle.
Zespól Armia wystąpił w składzie...
...wokalista w kolorowej koszulce Killing Joke czyli Budzy...wokal
....człowiek w kolorowej koszulce AntiArmii dr Kmieta oczywiście bas ....
.... człowiek miotający się za "garami", z pięknym wizerunkiem anioła na swym sprzęcie czyli Krzyżyk...( taki jak w avatarze?)
.....siła spokoju plus pełen profesjonalizm czyli Paweł ...gitara
.....człowiek w czarnotrupioczaszkowej koszulce czyli Franc....gitara
.....a na waltori wiadomo Banan...
A imprezę nagłaśniał Kicha....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 grudnia 2008 23:23:07 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
zdjęcia: http://fotokoncerty.pl/249/

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 12:59:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
mirus pisze:

hohoho.... :D

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group