Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:09:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 marca 2005 10:54:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Miki pisze:
Nie mamy od jakiegoś czasu okazji do niekonstruktywnej wymiany poglądów.

Wtedy jeszcze mieliście.... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 00:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
a tak jeszcze trochę offując - Youzwa said, że już nie będzie pisał na forum, bo wkurzają go _____, _____, ______ i ______. Aczkolwiek zagląda i będzie tutaj zaglądał...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 01:01:17 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Trudno, nie ma przymusu.... Ale szkoda.... Fajny był z niego herbatnik...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 01:44:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Tak... To dobry chłopak był i mało pił....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 marca 2005 14:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
ZA mało...

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 listopada 2019 17:20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Koncert AD 2019 już wkrótce!



:)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 listopada 2019 23:14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Było bardzo udanie, choć żadna butelka nie poleciała. Przekrój prawie z wszystkich płyt (chyba nie było nic z Toni). Pozdrawiam forumowiczów!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 listopada 2019 23:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wbiliśmy z Dominikiem do klubu na pięć minut przed rozpoczęciem. O, jest Peregrin Took! I Meriadok i Gero, tak na początek. Pytam o marcelę, bo miała być - nikt nic nie wie (ale zjawiła się później, jupii).
Armia wchodzi, zaczyna od "Zjaw i ludzi" i ...przerywa po pierwszej zwrotce. Budzego nie słychać.
Tom reaguje z humorem: "Mój głos jest słaby, proszę odpowiednio nagłośnić!"
Po chwili jest lepiej, ale po drugim kawałku problem się powtarza. Cholera, jakaś klątwa bazylowa?

elrond w 2005 pisze:
wybaczcie ,ale uważam ,że ten koncert nie powinien sie odbyć

miałoby się coś takiego powtórzyć?
Ale po pięciu minutach przerwy wznawiają i od tej pory jest już ok (może tylko waltornie było niekiedy słychać za słabo).
W klubie sporo ludzi, atmosfera dobra, pogo już praktycznie od "Pięknorękiego". Set przekrojowy i właściwie chyba niemal jak w Remoncie (ale proszę mnie poprawić w razie czego).
Zaskakująco dobrze wybrzmiał mi ten rarytas - "Nocny lot". Nadaje się na koncerty! Ponadto wspomniany "Pięknoręki", "Bóg jest miłością" i "Poza prawem".
Nie zażarły mi jakoś tym razem "Soul Side Story" i "Legenda". Ucięty kawałek "Pieśni przygodnej" chyba nie jest najlepszym pomysłem. W"3 bajkach" coś tam nie stroiło... - to tyle z marudzenia. Poza tym - doprawdy udany koncert, z rzekłbym serdeczną atmosferą i finalnym akcentem bisowym w postaci "Parowozu numer 8".
Dziękuję i pozdro dla wszystkich napotkanych! :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 listopada 2019 11:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
arasek pisze:
Nie zażarły mi jakoś tym razem "Soul Side Story" i "Legenda"


mi się akurat Soul Side Story najbardziej podobało :) głównie dzięki wspaniałej grze Amadeusza, jestem pod wielkim wrażeniem tego jakie zrobił postępy, ma już swój własny styl grania, potrafi ni stąd ni z owąd zaskoczyć jakimś smaczkiem (jakaś olśniewająca triola w Soul Side Story właśnie), słuchało mi się jego gry z wielką przyjemnością

cały występ bardzo bardzo solidny, przekrojowa setlista, czasem ciekawe zmiany aranżacji i temp, cieszę się, że byłem i dziękuję Zespołowi za zaproszenie

bardzo podobały mi się czemuś Trzy bajki, kupuję przyspieszony Adwent, w sumie bardzo duzo mocnych momentów!

jedyne z czym nie mogę się pogodzić to zamiana o Elbereth o Gilthoniel na hej hej hej

po koncercie miałem dość mocny zjazd, bo przypomniał mi się mój pierwszy koncert Armii w roku 1998 - teraz wszystko się pozmieniało, Armia zupełnie gdzieś indziej, świat dookoła poszedł do przodu, tylko ja ciągle w tym samym miejscu tylko starszy, no ale o to mogę mieć pretensje tylko do siebie - a tak naprawdę poszło chyba o to, że po koncercie wszedłem za barierki, żeby pogratulować Amademu i jakiś ochroniarz mnie bezceremonialnie wyrzucił (tu nie można wchodzić koleżko ;) ), no i co, w sumie miał przecież rację :)

mam nadzieję, że to tylko zatoczyło się u mnie jakieś koło i następnym razem przemówię innym głosem :)

dziś od rany brzęczy mi w głowie Nocny lot, fajnie było to usłyszeć, zwłaszcza w zwrotce te stop-starty, kto by się spodziewał, że to taki mocny numer

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 listopada 2019 13:13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Gero pisze:
to zamiana o Elbereth o Gilthoniel na hej hej hej


Tak, tu też wolałbym po staremu.

A czy to, że w ostatniej zwrotce "Statku burz" wypadła "trumna" to też celowe czy Budzy zapomniał? Ciekawe...


Gero pisze:
zwłaszcza w zwrotce te stop-starty, kto by się spodziewał, że to taki mocny numer


No nie? Dla mnie odkrycie wieczoru, mam to dziś w głowie.


Nie... jesteśmy gdzie indziej jednak, Gerardzie. Dziś, dajmy na to, jakiś urugwajski fan Armii z Montevideo chce kupić w necie płytę "PMK", słucha sobie próbek przed podjęciem decyzji i słyszy Twój (Twój!) głos na samym początku! Stałeś się częścią światowego dziedzictwa kulturalnego. Oczywiście w 1998 roku już byłeś twórcą, ale znało Cię węższe osobowo grono sympatyków The Soundrops. To tak jakbyś pływał po Bałtyku a wypłynąłeś na ocean. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 listopada 2019 14:05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
w ostatniej zwrotce "Statku burz"


To w Poznaniu był grany "Statek Burz"?!

A czemu w Warszawie nie było go? Toż to rażąca niesprawiedliwość!

Foch wisi w powietrzu. :dots

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 listopada 2019 14:28:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
Niby nagłośnienie nienajgorsze, ale momentami jakoś było dziwnie. Co ważne dla mnie starego człowieka, nie było za głośno a to ważne.
Mimo technicznych uchybień, jeden z najfajniej przeżytych przeze mnie koncertów Armii, może to kwestia nastawienia bo miałem już być wczoraj gdzieś indziej a jednak zostałem niespodziewanie w Poznaniu, więc ten koncert to jak prezent.
Szkoda, że zabrakło czegokolwiek z "Toni" (no i z "Freaka") ale i tak poszło 20 kawałków więc grzechem byłoby jeszcze stękać.
Kolejność na 99% taka;
Zjawy i Ludzie
Pięknoręki
Soul Side Story
Gdzie ja tam będziesz ty
Opowieść zimowa
Jeżeli/3 bajki
Niezwyciężony
Adwent/Pieśń przygodna
Bóg jest Miłością
On jest tu, On żyje
bis;
Jestem drzewo, jestem ptak
Nocny lot
Śmierć w Wenecji
kolejny bis;
Legenda
Aquirre
Statek burz
Poza prawem
i mimo deklaracji, że "więcej nie gramy bo jestem stary i mogę umrzeć" :D
Parowóz nr 8

Super wieczór!
W Poznaniu też trochę ludności wychodziło w czasie bisów, nie panimaju pa czemu, za to inni chcieli jeszcze dłużej więc bilans na zero (Pero...).

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 listopada 2019 07:11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Zagrali Statek Burz i Poza prawem???

Choć wolałbym usłyszeć Strzały z Ultimy, to i raz wieka zazdrość...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 listopada 2019 20:59:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Ja zjawiłam się sporo wcześniej, w trakcie ostatniego supportu (jakieś hip-hopowe zaangażowane wykrzyki). Trochę rozglądałam się za forumowiczami, ale nikogo nie widziałam. Nieplanowanie spotkałam znajomego z byłej pracy i jakoś z nim przestałam koncert. Niby jest oczywistą sprawą, że Armia w środowiskach szeroko pojętego rocka jest powszechnie znana, ale jednak zawsze mnie trochę zadziwiają osoby spoza forum, które słuchają Armii. Ten znajomy jest metalowcem czystej wody, występuje w amatorskich zespołach, nawet mnie uraczył swoją płytą i słucha Armii, właśnie kupił reedycję PMK (czyli widać reedycje są potrzebne).
Jak na moje wrażenie zespół w bardzo dobrej formie. Wszystkie piosenki zagrane i zaśpiewane dynamicznie, z energią. Publiki dużo i pogo też dużo. Śmierć w Wenecji – słyszałam chyba pierwszy raz na koncercie. Największą radość sprawiły mi Adwent i Opowieść zimowa, a największą radość i zaskoczenie Statek burz – a już myślałam, że nic nie będzie z Prozessu, nawet przez chwilę pomyślałam „aha, nie grają z Prozessu celowo, szykują pewnie trasę z samym Prozessem 10 lat później”. To by było coś! :)
Po koncercie krótkie, ale zawsze wartościowe spotkanie z forumowiczami – stali po drugiej stronie sali. Na końcu, w szatni można było wziąć pamiątkowy bilet – klasyczne logo na brązowym papierze.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 20 listopada 2019 23:16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Od kilku lat nie byłem na Armii dlatego nie wiedziałem czego się spodziewać.
Tymczasem wielkie zaskoczenie po mimo zmienionego składu brzmienie nadal bardzo dobre.
Miło mnie zaskoczył przegląd płyt które zagrali i do tego Śmierć w Wenecji numer pierwszy raz usłyszany na koncercie.
Dużo gorsze było nagłośnie sali na co zespół wiadomo nie ma wpływu.
Jednak plakat koncertu jaki wisiał u Bazyla mnie załamał:
https://zapodaj.net/3799ea1375d01.jpg.html


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group