Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 11:06:00

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 19:24:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
Cha, cha, faktycznie, rok 1988 mniej szokujący, choć też ciekawy (np.
pół Jarocina hasające w "pelerynkach do lat sześciu" :D )

WUKA70 pisze:
festiwal wygrał zespół "Zielone Żabki"

...a jakieś 9 lat później poznałam i ja twórczość owego zespołu :D .Do dziś mam kasetę pod jakże znamiennym tytułem "Twoja Anarchia" :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 19:54:36 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
a tera gaga/zielone żabki co roku żondzi na woodstocku, na scenie hare kryszna :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 września 2008 21:31:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
Jasiek pisze:
a raubritterzy?




http://pl.wikipedia.org/wiki/Raubritter ......pojawili sie w znaczącej liczbie na Śląsku!!! :D

...jeżeli by była mozliwośc przegrania tej kasety to bardzo bym prosił.
A jakby była możliwośc przegrania jej na CD to byłbym szczęśliwy!!!
Ja niestety nie umiem takich rzeczy robic, chociaż Pablak podał mi odpowiedni link...ale w tych sprawach to jestem "cieńki Bolek".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 08:13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
mirus pisze:
gaga/zielone żabki co roku żondzi na woodstocku, na scenie hare kryszna

Już im nie odbieraj... Rok temu dali świetny koncert na scenie głównej.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 08:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Cytat:
gaga


Peregrin Took pisze:
świetny koncert


Jakoś ni cholery nie jestem w stanie pogodzić ze sobą tych dwóch elementów. ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 08:24:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bardziej Żabki niż GaGa. :wink:
No dobra, może "świetny" to za dużo, ale fajnie się pobawiłem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 08:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
WUKA70 pisze:
...jeżeli by była mozliwośc przegrania tej kasety to bardzo bym prosił.

To dopiero mi się kojarzy z "za moich czasów..." :D
Historie świetne, a najbardziej podoba mi się ten wdzięk w opowiadaniu. I że z Jarocina muzyki niewiele się pamięta :D
WUKA70 pisze:
Udajemy sie na dworzec , po drodze zostajemy co chwilę okradani ...

Piękne zdanie.
Niestety, moje "za moich czasów..." to mocno lata 90. i dalej. Szkoda.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 09:27:03 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Peregrin Took pisze:
Już im nie odbieraj... Rok temu dali świetny koncert na scenie głównej.

no tak, tak, oddaję im co ich :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 września 2008 19:20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
WUKA70 pisze:
jeżeli by była mozliwośc przegrania tej kasety

zobaczę, co da się zrobić :wink:
WUKA70 pisze:
A jakby była możliwośc przegrania jej na CD

no, to to dla mnie wyzwanie, ale może paradoksalnie będzie to łatwiejsze niż znalezienie dwukasetowego magnetofonu...

manool pisze:
Niestety, moje "za moich czasów..." to mocno lata 90. i dalej. Szkoda.

moje też :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2008 18:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
Ech...to były czasy!
Pierwsze wydawnictwo Armii "płytę z indianinem", kupiłem za pieniążki zarobione na praktyce miesięcznej....Wypłata była tak potężna ,że starczyła mi właśnie na zakup płyty i chyba kupiłem jeszcze dwa piwa , które wypiliśmy u kolegi ( generalnie byłem za młody na picie piwa ,ale rzec mozna że to był właściwie icydent........no może jeden z incydentów :wink: ). Praktykę miesięczną, bo takich zwykłych tygodniowych jako uczeń TB o specjalności :dokumentacja budowlana nie mieliśmy , odbywaliśmy na budowie w jakimś MPGKiM- ie ( Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej) bodajże ze Świętochłowic. Fajnie było.... W pierwszym tygodniu zostaliśmy wysłani do "krainy latających noży" ( każde miasto ma taką krainę... :D ) dzielnicy Świętochłowic o nazwie Lipiny! Tam siedzieliśmy na jakiejś bazo-magazynie gdzie kompletnie nic nie było , ewentualnie parę sztuk cegieł , ..............za to była bardzo przytulna pakamera (kontener) ogrzewana a jakże , bardzo przytulna! Na zewnątrz wychodziliśmy co najwyżej zaczerpnąć świeżego powietrza i tego bardziej trującego w postaci papierosa marki "Klubowy" oczywiście z Krakowa a nie Radomia, bo klubowe radomskie to był syf! Czasami ktoś się nami interesował , a nawet próbował nas coś nauczyc , np. sporządzania kosztorysu stolarki okiennej.....to ześmy sie trochę nauczyli, ale tylko trochę.
Po jakims czasie wygoniono nas na prawdziwą budowę. Budowaliśmy salę gimnastyczną w szkole podstawowej...Zgłosiliśmy się z kumplem do kierownika budowy , ten posłał nas do majstra , a majster przydzielił nas do swojej brygady. Majster oprowadził nas po budowie zaprowadził do ludzi , pracowników swoich przestrzegł ,że nie mają nas zbyt fizycznie eksploatowac ,że mają nas uczyc roboty...Ledwo mistrz zniknął za węgłem jeden z "liderów" ( przynajmniej na takiego wyglądał) brygady budowlanej rzecze do mnie.... :" Te mody!...bjer ta kara sypej do pełna i tam mi to wszysko dowej" ( co w wolnym tłumaczeniu znaczy... " Młodzieńcze! weż proszę tę taczkę i naładuj mi ją po brzegi i proszę zawież mi to wszystko w tamto miejsce"....) pokazując palcem wskazującym kierunek posuwu mojej taczki....Tak też uczyniłem. Reszta pracowników ręce w kieszeniach tudzież oparci o łopaty odpoczywa.... Wtem zjawia się kierownik :shock: :D ....cała brygada razem i z osobna próbuję wyrwac nam taczkę z rąk! Kierownik nie w ciemię bity orientuje sie w sytuacji i reprymendą słowną wprowadza dyscyplinę....bo oprócz tego tego że na budowę przyszliśmy uczyc się "roboty" to także przyszliśmy tutaj żeby nauczyc sie kto na budowie rządzi! ..Kierownik rządzi?....nigdy w życiu! Na budowie rządzi majster ze swoją brygadą!
Po jakimś czasie zostaliśmy przerzuceni na teren bazy , a konkretnie na stolarnię.....Po jakimś czasie robią nam szkolenie BHP. Pan behapowiec
przestrzega nas przed porażeniem pradem elektrycznym ..." Bo widzicie panowie , z prądem to nie ma zartów....(w tym momencie opowiada nam pewnie jedną z wyświechtanych historyjek , która jednakże przyprawia nas o wybuch śmiechu!.....). Raz jednemu pracownikowi ,że tak powiem zachciało sie siku..... (na naszych ustach pojawiają się pierwsze symptomy śmiechu)..... no i nie chciało sie mu iśc normalnie do toalety , no i poszedł się wysiusiać za jakąś budkę ,a żeby nie straszyc ewentualnych przechodniów odwrócił się w stronę owej budki no i wysikał się , jak sie potem okazało był ato stacja trafo!, ....prąd poraził ....i było to jego ostatnie sikanie ...trup na miejscu!!!! My rozumiejąc powagę opowieści nie mogliśmy się jednak powstrzymać od wybuchu salwą śmiechu :D :D :D.....
Na terenie stolarni żadnych poważnych zadań nie dawali nam .....chyba zapobiegawczo żebyśmy sobie krzywdy nie zrobili. Przez parę dni zamiataliśmy trociny i na tym zakończyliśmy nasza miesięczną praktykę.
Jak na wstępie wspomniałem za pierwsze uczciwie zarobione w trudzie i znoju pieniądze kupiłem sobie płytę zespołu Armia , którą posiadam do dziś ....
P.S. Jakiś czas temu kupiłem sobie reedycję tego winyla...
Jakość nagrań po "obróbce" jest znacznie lepsza , powiem więcej ...na CD pojawiają się dźwięki , których próżno szukac na pronitowskiej wersji "albumu z indianinem", ale wtedy nie chodziło zupełnie o jakość ....chodziło o to że na scenie pojawił się zespół o takich możliwościach , których próżno było szukac na naszej scenie rockowej.
Zespół z muzyką tak agresywną a za zarazem łagodną i trudną właściwie w przekazie.....Nikt wcześniej ani później nie grał takiej muzyki....To właściwie na tyle...
...skleroza ma to do siebie ,że pamięta się rzeczy ,które był 20 lat temu , a nie pamięta się rzeczy które robiło się dwa dni wcześniej......no tak...
Co to ja robiłem w sobote?...no co to ja robiłem w sobotę :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2008 19:14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
WUKA70 pisze:
Te mody!...bjer ta kara sypej do pełna i tam mi to wszysko dowej"


Ech ten Śląsk! :lol:
Ale czuję klimat... :-)
Z moją "indiańską" płytą Armii też wiąże się zabawna historia, ale o tym wkrótce.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2008 19:18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
WUKA70 pisze:
reprymendą słowną wprowadza dyscyplinę....


Już sobie wyobrażam tę reprymendę. Świetne!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2008 22:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 13:34:20
Posty: 803
super relacje, Panowie!!!
manool pisze:
Niestety, moje "za moich czasów..." to mocno lata 90. i dalej. Szkoda.

no właśnie, u mnie również i czytając te wspomnienia to żal ojjj żal ... :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 września 2008 22:55:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
WUKA ! :D :brawa:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 września 2008 21:42:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
Sula pisze:
manool napisał:
Niestety, moje "za moich czasów..." to mocno lata 90. i dalej. Szkoda.

no właśnie, u mnie również i czytając te wspomnienia to żal ojjj żal ...

...ej dziewczęta! ...żal to tylko moze byc tym co te wspomnienia mają :wink: :( ...a jednak chyba..... :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group