Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 14:16:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 28 lipca 2008 16:09:01 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Aż dziwię się,że nikt do tej pory nic nie napisał,być może po prostu wszystkim zaparło dech w piersiach na długo, tak jak mi...:) Ale po kolei.

Tego dnia pierwszy raz poczułam, co znaczy być fanem, kiedy dreptałam deptakiem z Sopotu do Brzeźna, gdzie przy wejściu nr 58 była ustawiona scena. A potem tą samą trasą wracałam z buta w środku nocy, nie bacząc na żadne trudy:))

Armia była zapowiadana na godzinę 22:00.
Ale chłopaki musieli się najpierw ustawić, Banan wydawał się początkowo lekko poirytowany sprzęgami w odsłuchach. Wkrótce jednak wszelkie wtyczki i kable wziął w ręce nieoceniony Pan Kicha. Wtedy już poszło z górki:)
Zaczęło się ok. 22:45. Sceneria arcyciekawa i ze strony publiki na plus dla koncertu - było iście lunarnie - na niebie rogalowaty księżyc i sporo gwiazd. Szum morza, fale, piach. Specyficzny morski klimat. Nie będę wymieniać setlisty,bo nie mam nigdy głowy do zapamiętania który kawałek był po którym;) Dość,że powiem,że repertuar zdominowała płyta "Ultima Thule". Nowe aranżacje, zmiany tempa, łamania - wszystko to sprawiło,że od początku koncertu stałam jak zaczarowana!
Koncert po prostu magiczny - zespół w znakomitej formie, a wyróżniał sie najbardziej Krzyżyk - śmiem twierdzić,że jeden z najlepszych perkusistów w Polsce! To, co on wyrabiał za tymi garami...rety, czapki z głów! I wcale nie okazywał oznak zmęczenia:) Budzy wydawał się być w wybornym humorze, na dodatek dużo sie uśmiechał:) Gitarzysci (basik including) dali czadu jak zawsze - nie wiem, jak tam to brzmiało na scenie, ale od strony publiczności -bardzo dobrze nagłośnione, dzwięk czysty, selektywny, co było tym dziwniejsze,że akustyki na plaży hmm..po prostu nie ma:) Za plecami Elronda animacje godzillowo-jaszczurowe, w powietrzu najduchy i ćmy, które Elrond próbował łapać na scenie:) Fajną sprawą było to,że Banan poza waltornią używał małego, sympatycznego klawisza, dzięki czemu kawałki zyskały ciekawą przestrzeń.
Tak naprawdę więcej było do słuchania i delektowania się, to co mnie zachwyciło, to nowy wymiar Armii. Do tej pory zawsze Armia była dla mnie świetnym zespołem koncertowym. Teraz - muzyka w połączeniu z tymi wizualizacjami, światłami, klawiszami- zyskała wymiar sztuki teatralnej. Dla mnie rewelacja- to było naprawdę coś innego! Bardzo poruszyło mnie, jak Elrond wyśpiewywał frazę "Syn po prawicy Ojca..."... Pod koniec zabrzmiało "Poza prawem" i jeszcze standardowo "Niezwycięzony" i "Jeżeli".Tutaj postanowiłąm się ruszyć z miejsca, bo do tej pory po prostu stałam z otwartą gębą, od czasu do czasu wypowiadając do sąsiadki moje zachwyty.

Pierwszy raz w zyciu z koncertu wróciłam jak z teatru albo z kina, po znakomitym filmie. Leżąc po 02:00 w łóżeczku (bo koncert zakończył się mniej więcej o 00:30) nie mogłam się nadziwić temu co usłyszałam i zobaczyłam. Jak dla mnie - najlepszy koncert roku póki co. I wcale nie przeszkadzało mi,że 2 razy wysiadł prąd;) Raz na amen, a drugi raz częsciowo.I jakieś takie dziwne parę zachowań pośród publiczności, bo na to zespół wpływu nie ma. Generalnie poziom, forma, wykonanie - po prostu brawo! Bylo mi miło Państwa gościć, zapraszam ponownie i to jak najszybciej! :)

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2008 20:09:37 

Rejestracja:
pn, 28 lipca 2008 20:07:31
Posty: 3
bisy

http://www.speedyshare.com/614978839.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 28 lipca 2008 20:10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17992
May pisze:
Za plecami Elronda animacje godzillowo-jaszczurowe, w powietrzu najduchy i ćmy, które Elrond próbował łapać na scenie:)



May pisze:
Pierwszy raz w życiu z koncertu wróciłam jak z teatru albo z kina, po znakomitym filmie.

.....brzmi to wszystko bardzo ciekawie. Wizualizacje na scenie , to taki element , który koncert kieruje w stronę przedstawienia...
Z czymś podobnym spotkałem się na koncercie Obywatela G.C. , koncertu finału dni kultury studentów PRL , na którym zresztą występowała Armia oraz podczas zeszłorocznego koncertu SBB.
Liczę ,że w niedalekiej przyszłości Armia zagości na Śląsku...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 07:57:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
tez byłem, z kumplem zrobilismy sobie podróz stopem po Polsce, wyruszylismy z Łodzi na północ w kierunku morza i oczywiscie grzechem byłoby ominiecie koncertu. Nigdy nie byłem na zadnym koncercie na plaży, niesamowity klimat - cieple powietrze, noc, pełno gwiazd (nie było ani jednej chmury tego dnia w Gdansku i w ogole na pomorzu). To dodało iście bajkowego charakteru. Troche mnie irytowały przeciagajace sie podłaczanie kabelków itp, ale warto było czekac. Zaczeli od mocnego uderzenia - Zła Krew, pozniej nie wiem co było bo to nowe numery, ale sadzac po tym co usłyszalem moge stwierdzic ze bedzie to ultra czadowa płyta. Świetnie zabrzmiala suita Ultima Thule, ktora coraz czesciej pojawia sie na koncertach. Miałem nadzieje na kawałki z Antiarmii i Legendy, no ale ile razy można grac w kółko to samo. Pod koniec Popiołów wysiadł prąd :roll: troszke mnie to poddenerwowało bo to moj ulubiony utwor z Triodante a chyba na żywo go jeszcze nie slyszalem, ale na szczescie pozniej zagrali go jeszcze raz :D w sumie wypada ocenic pozytywnie, szkoda tylko ze tak mało ludzi tańczylo pogo, co chociażby na Poza Prawem i Niezwyciezonym jest wskazane :) bardzo tez ucieszyl mnie fakt, ze grał Banan, do tej pory byłem na Armii 3 razy i zawsze grał Bananson, może jeszcze kiedys doczekam sie wystepu z Brylewskim, Stopa i Maleo :) (rok temu w Jarocinie ich wystep był magiczny, moze jakas reaktywacja starego skladu? :) ) Szkoda, ze sie na załapałem na wystep w Warszawie z Apocaliptica :(

ps. po koncercie jako że nie mialem gdzie spac, wybrałem nocleg na placu zabaw nieopodal plazy. I znowu ksiezyc i znowu gwiazdy, a w uszach jeszcze szumią 3 bajki :)

KOSMOS !

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 08:45:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
crazydiamond pisze:
może jakas reaktywacja starego skladu?
czyżby obecny ci nie odpowiadał?
:?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 09:40:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
crazydiamond pisze:
moze jakas reaktywacja starego skladu?

PO CO? :shock:
Już widzę Brylewskiego grającego statek dusz :hahaha:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 09:45:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Już widzę Brylewskiego grającego statek dusz


Ja natomiast widzę i to bardzo dobrze, ale pod warunkiem, że razem z Francem i Aviatorem w składzie. Chłopaki robią swoje, a Brylu dorzuca "kosmiczny klimat". Myślę, że w takim układzie została by przekroczona "masa krytyczna" i Armia osiągnęłaby nowy pułap wynikający ze zmieszania "starego" i "nowego" podejścia do grania.

Myślę zresztą, że taki "improwizowano-psychodeliczny" pierwiastek mógłby może nawet korelować z obecną fascynacją elronda krautrockiem i jego nieokiełznaną naturą.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Pet pisze:
Ja natomiast widzę i to bardzo dobrze, ale pod warunkiem, że razem z Francem i Aviatorem w składzie.

Sam kiedyś pisałem:
Cytat:
Niezwyciężony w składzie z Brylem i Stopą Surprised Surprised Surprised nie wierzyłem w to co słyszę Shocked Niezwyciężony zabrzmiał fenomenomenalnie

Przy czym nie było tu różnic muzycznych jak dla mnie. Sam fakt był tak niesamowity, że nie mogłem się otrząsnąć i tyle.
Brylu dla mnie w obecnym stanie to nie jest nawet pół gitary.....
Byłem też swego czasu na Brygadzie.....porażka.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Brylu dla mnie w obecnym stanie to nie jest nawet pół gitary


Jak byłem jakiś czas temu na próbie 52UM-u i koncercie KSP, to Brylu był wciąż "całą gitarą" i to jaką, ale fakt, że niestety obecnie nie zawsze trzyma równą formę. Za to nawet w gorszych momentach potrafi wyczarowywać z instrumentu takie dźwięki, że gumki w majtach trzaskają.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
Nie mowie zeby wywalic wszystkich prócz Budzego, bo sklad mi pasuje i niech tak zostanie na wieki wiekow amen. Mowie o tym, zeby jeszcze kiedys czasem na jakims "waznym" koncercie zagrał klasyczny sklad. Co taka bulwersacja?

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
crazydiamond pisze:
zagrał klasyczny sklad
...niestety to pojęcie jest juz mocno zdewaluowane......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Pet pisze:
Za to nawet w gorszych momentach potrafi wyczarowywać z instrumentu takie dźwięki, że gumki w majtach trzaskają.

Nigdy nie dane mi było usłyszeć takich dźwięków ze strony Bryla.....


crazydiamond pisze:
Co taka bulwersacja?

Po prostu zabrakło ostatnio tych słów :wink:
crazydiamond pisze:
Mowie o tym, zeby jeszcze kiedys czasem na jakims "waznym" koncercie zagrał klasyczny sklad

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:32:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
MAQ pisze:
Nigdy nie dane mi było usłyszeć takich dźwięków ze strony Bryla


Twoje wypaczone i kompletnie niewłaściwe pojmowanie muzyki już dawno przestało mnie dziwić, więc i ta wypowedź nie zrobi na mnie wrażenia :P ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:43:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Pet pisze:
Twoje wypaczone i kompletnie niewłaściwe pojmowanie muzyki

proszę mi teraz ładnie napisać jakie jest właściwe i niewypaczone :faja:
Poza tym jesteś z definicji niewiarygodny jako wychowanek złej dzielnicy :P

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2008 10:45:44 
MAQ pisze:
proszę mi teraz ładnie napisać jakie jest właściwe i niewypaczone


np. moje :faja:


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group