Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 12:22:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 22:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Park Wolności. Prawie pusto, zwłaszcza, gdy pamięta się koncerty Armii czy Lao Che. Kiku kombatantów, trochę dzieci, razem może 150, moze 200 osób, rozrzuconych po sporym terenie. Atmosfera bardziej pikniku rodzinnego, niż koncertu. Nie ma raczej osób wygladajacych na fanów Armii, mało w przedziale wiekowym typowych odbiorców muzyki rockowej i punkowej. Gdy przychodzimy, zbiera się na deszcz. Gra Kapela Czerniakowska, jednak bardziej popowo, niż warszawsko. Wokalista nie zna tekstów. Spotykamy najpierw Natalię, potem Tomka (z dziećmi), pojawiają się Pet i Ssylwia, później jeszcze dwoje ich znajomych. Później konferansjerka Pospieszalskiego, weteran spiewający mocno, acz niewyraźnie Warszawiankę z alternatywnym, mniej znanym tekstem, deszcz. Wreszcie koncert. Budzy sam na scenie, z gitarą elektryczną. Wbrew moim początkowym obawom całkiem porządnie przesterowaną. Tylko trzy piosenki.
Na początek wariacja na temat "Starego Miasta" Lao Che. Apokaliptyczna, muzycznie nie mająca nic wspólnego z oryginałem. Jednostajna, przygnębiajaca gitara. Kojarzace się z muzyką klezmerską zaśpiewy zamiast refrenu. Długo, przygniatajaco. Początkowo zaskakuje i nuży, później wciąga swoim przerazającym nastrojem. Budzy jako punkowy kantor.

Później dwie piosenki powstańcze. "Pałacyk Michla", zagrany punk rockowo. Tu zabrakło sekcji rytmicznej i będzie jej bardzo brakować do końca koncertu. "Pałacyk", choć Ok, dla mnie był chyba najsłabszym punktem koncertu. Ot, powstańczy klasyk przearanżowany na gitarę elektryczną i głos. Za to w tym momencie stało się coś magicznego - siedzące w pierwszym rzędzie panie - weteranki, zaczęły śpiewać razem z Tomkiem i śpiewały już do końca.

Koniec zaś to "Warszawskie dzieci". Zagrane swobodnie, z lekkością i punkowo, tak naturalnie, jakby była to piosenka Armii.

Pospieszalski namawia Tomka, żeby to nagrać. Uważam, że byłoby to bardzo ciekawe, zwłaszcza, gdyby utwory wzbogacić o sekcję rytmiczną. W "Starym mieście" wiziałbym waltornie lub jakieś awangardowe smyczki. Słuchajac większej dawki powstańczych pieśni granych przez Kapelę Czerniakowską pomyślałem, że pasowałaby do nich punkowa motoryka i moc. Może dzięki dzisiejszemu koncertowi i pomysłowi, który się w związku z nim narodził, moze uda się przekonać, czy rzeczywiście tak będzie..

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony sob, 28 czerwca 2008 23:52:40 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 czerwca 2008 23:04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Przy ołowianym niebie i niepokojącym nastroju wariacji na temat "Starego miasta" pojawiła się fraza "czy tu się głowy ścina..", a mózg mimowolnie dopowiadał "czy zjedli tu Murzyna". I nagle to uslyszałam - pewnie niewielu słuchaczy wiedziało, o co chodzi, ale to było to!

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 10:52:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wszystko się zgadza. "Stare Miasto" - długa piosenka, która mogłaby byc nużąca, gdyby nie to, że udało się budzemu wydobyc ten niepokojący nastrój. Pałacyk Michla za to nic specjalnego, ale Warszawskie dzieci bardzo armijne! są moją piosenką codziennie od soboty :roll: :wink:

budyń, nemes. , pet, ssylwia, dziewczyna i chłopak z małym pieskim - dzięki za spotkanko!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 11:53:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...bardzo obawiałem się tego wystepu i miałem nawet lekką tremę.... :wink: ...akompaniowałem sobie tylko na gitarze elektrycznej -czarny gibson(pożyczoną od Franca)...publiki mało i raczej kombatanci, którzy mogli nie wczuc się w proponowana prze ze mnie estetykę...dlatego ucieszyłem sie na widok Budynia , Neme ,Peta i Ssylwi..co do wystepu to bardzo dobrze ujął to Budyń....organizatorom też bardzo spodobało się wykonanie "Warszawskich dzieci" i już chcą aby Armia nagrała swoja wersję a oni to wydadzą ! :D ..poza tym od razu chcą zrobic koncert Armii pod koniec lipca z zespołem Apocaliptica...tak więc chyba warto było się chwilę tremowac :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 11:58:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
elrond pisze:
..poza tym od razu chcą zrobic koncert Armii pod koniec lipca z zespołem Apocaliptica

:shock: :D
Ale bym chciał zobaczyć coś takiego....

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
elrond pisze:
chcą zrobic koncert Armii pod koniec lipca z zespołem Apocaliptica
w muzeum?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...przed muzeum..na powietrzu

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
ciekawe jakby zabrzmiała Armia z Apocalipticą jako sekcją smyczkową

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
:D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
elrond pisze:
koncert Armii pod koniec lipca z zespołem Apocaliptica..

:brawa: co za fantastyczny pomysł!! bardzo lubię Apocalypikę :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
może by jaka płyta z tego była?
Kurde ale jestem ciekaw tego(!!!!!!!)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 12:21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Armijny Smok pisze:
bardzo lubię Apocalypikę

Ja samą z siebie to nie, ale jako dodatek brzmi obiecująco.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 15:02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Krótko było i awangardowo za razam (jeżeli weźmiemiemy pod uwagę, jaka stylistyka była prezentowana przed koncertem elronda ;) )

Wariacja na temat "Starego Miasta", aż prosiła się o wzbogacenie pełnym składem i podkreślenie jej apokaliptycznego charakteru.

A potem była juz powstańcza "klasyka" - "Pałacyk Michla" tak jak napisał Budyń punkowo... "Warszawskie Dzieci" też... ale aż tak, że noga do pląsów się rwała.

A potem jeszcze dla podtrzymania nastroju uderzyliśmy na imprezę o nazwie "Tango Szemrane", która choć rozkręciła się z opóźnieniem, to była bardzo przyjemna i oprócz innych powstańczych, międzywojennych, tudzież tuż-powojennych standardów można było nawet "Tango Milonga" usłyszeć. Oł jea!

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 23:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
natalia pisze:
"Stare Miasto" - długa piosenka, która mogłaby byc nużąca, gdyby nie to, że udało się budzemu wydobyc ten niepokojący nastrój.


Paliłem przed chwilą ognisko, i tak od "wilczur się oźlił i piekło podpala" przypomniał mi się tekst "Starego Miasta", zwłaszcza z ulubionym: "zuchwało śpiewa nam tu ten rzucony w mrok granatów pęk..." i "naprzód Stare Miasto"... To naprawdę mocny numer, bardzo chciałbym go usłyszeć w wersji Tomka, którą jeszcze (na nieszczęście :wink: ) Budyń tak sugestywnie opisał.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 czerwca 2008 23:20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...kurczę , może nagrac to na setkę u Gero ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group