Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:06:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 11:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ten temat i spokoju nie daje. Gdybyście mogli przedstawić wiążące i uzasadnione opinie, w jakim filmie (który powstał lub o którym wiecie, że ma być nakręcony) chcielibyście usłyszeć muzykę AntiArmii? Moja nieśmiała propozycja odnośnie do tytułowej suity z "UT" to "Czas Apokalipsy" (podróż łodzią patrolową od momentu, gdy na ekranie dominują ciemniejsze barwy). Do dzieła, Panie i Panowie :wink:
Pytanie można zmodyfikować: z jakim filmem kojarzycie muzykę Armii?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony ndz, 11 września 2005 23:21:04 przez Miki, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 12:18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gdyby ktoś nakręcić chciał film o naszej wczorajszej z Kacprem grze w szachy, to idealnie nadawałaby się do tego końcówka suity.
Otóż tak sobie wczoraj kończyliśmy naszą partię i ta końcówka nie miała w ogóle sensu. Kacper miał grę dawno wygraną, a jakos nie mógł dać mi mata - i tak się kiwaliśmy po szachownicy, ja królem w lewo, on czyms tam w prawo, ja z powrotem, on gdzies tam, i wyglądało, że to się nie skończy.

:idea: I w tym momencie na filmie powinno rozbrzmiewać niekończące się "... przychodzą... i odchodzą..." :lol:
(co właśnie z uporem maniaka mruczałem sobie w końcowych momentach tej partyji)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 12:23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale tak na serio, to oglądaliśmy wczoraj wieczorem ten film o Sępie Szarzyńskim z muzyka Armii - i to się nazywa twórcze wykorzystanie muzyki w filmie! BAJKA!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 12:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
To bardzo ciekawe, choć nadal tego filmu nie oglądałem. Możesz napisać, jakie utwory zostały wykorzystane i w jakim kontekście? Chociaż to byłoby uszczegółowienie pewnego wątku, a na razie liczyłem na wnioski natury ogólnej :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 13:04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ostały wykorzystane utwory GENIALNE. Kurcze, całość płyt to ja wolę Leg. i Trio., ale konkretne utwory to największą moc mają na Duchu... On jest tu, Bóg jest miłością, Pieśnia moją.., Marność, Duch wieje.. A do tego bardzo ważną rolę, i chyba najwięcej go jest, odgrywa utwór o Burakach i soli.
Ogólnie rzecz biorąc ten film dość odważnie szuka paraleli między duchową drogą Sępa Sz. a różnymi współczesnymi rzeczami... między innymi również teksty Armii, w ogóle przekaz obecny w ich muzyce pod koniec lat 90-tych, są ewidentnie ukazane jako jakaś analogia do "tekstów" Sępa. Są tam wplecione dość krótkie i rwane (ekspresjonizm!!! ;-)) fragmenty koncertu z Remontu, chyba promującego Drogę, czasem jakieś instrumentalne fragmenty, podkreślające nastrój(np. końcówka Marności). Ale przede wszystkim Armia ilustruje we współczesny sposób to, co działo się w duszy poety Sępa... i okazuje się, że są to rzeczy uniwersalne...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 13:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Kiedyś leciał w TV jakis program o grach komputerowych i recenzowali jakąs gre wojenną i w tle leciała Armia. Na początku mysle "kurde skadś znam tą muze" :wink: i faktycznie....bylo to cos z Triodante bodajze :wink: Wyludniacz albo Popioly ale juz nie pamietam dokladnie :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 16:30:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Ja sie dziwie, ze jak Wladka krecili, to nie chcieli muzyki Armii.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2005 17:17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
perypetiom Władka Szpilmana mógłby towarzyszyć utwór "Nic już nie przeszkodzi" w wersji pianistycznej 8)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 20:42:31 
Żywi wyjeżdżają z czarnego tunelu
żarówka na drucie
z rur kapie woda
w wesji tej wczesno-kasetowej to mi się z opowiadaniami Borowieckiego(?) kojarzy. Tymi z obozów zagłady
A opowieść zimowa z Syberią, syberią Zesłańców
Natomiast dużo kawałków z Drogi wpasowałbym w Zmruż Oczy, film dobry, aczkolwiek bez przesady, natomiast momenty znakomite. I w te znakomite momenty z wsią wesołą wpasowałbym parę, rzeczy - Buraki, kapusta, sól chyba najbardziej.
Coś jeszcze wymyślę zapewne
Może Utopie w momencie gdy zona odchodzi od męża w Mojim Nikiforze


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 20:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja bym jednak do "Zmruż oczy" proponował coś z "Tańca szkieletów", choć akurat płycie solowej aż tak daleko do "Drogi" nigdy nie było :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 21:53:47 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
K.T.W.S.G. pisze:
mnich napisał:
ze jak Wladka krecili,

Wladka Szpilmana?


Jemu chyba o Władcę pierścieni chodziło..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:20:19 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
K.T.W.S.G. pisze:
No wiem, żartuję przecież


aa to sorry.. Swoją drogą, nie mogę sobie przypomnieć - czy Enya coś nagrała do LoTRa?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:25:41 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Hipokryta pisze:
aa to sorry.. Swoją drogą, nie mogę sobie przypomnieć - czy Enya coś nagrała do LoTRa?


May It Be nagrała...ładna piosenka :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nie to, że przeszkadza mi ten krótki offtopic, ale namawiałbym do kontynuowania głównego wątku. Co zrobić z "Duchem"? To zbyt dosłowne skojarzenie, ale ja bym widział tę płytę w jakiejś surowej pod względem wizualnym opowieści o zakonie żebraczym (a może lepiej rycerskim :wink: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2005 22:33:50 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Piotrek_b pisze:
May It Be nagrała...ładna piosenka


Aaa faktycznie.. mi chodził po głowie taki instrumentalny kawałek Lothlorien - genialna rzecz, ale powstała chyba parę ładnych lat przed filmem..

A co do wątku głównego, to muszę powiedzieć, że nie łapię idei. Wydaje mi się, że muzyka Armii jest po pierwsze zbyt ciężka, a po drugie zbyt absorbująca, by stanowić ilustrację dla filmu.. jakoś sobie tego nie wyobrażam. Ewentualnie widziałbym gdzieś Taniec szkieletów, ale nie wiem gdzie, bo niezbyt jestem obeznany z kinematografią..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group