Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:30:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 08:55:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Piła pisze:
oczywiście gorzej, Boskey:)


Trzese sie z oburzenia ;).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 12:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Gorzej dla Ciebie ;-) bo na Legendzie mało Grymuzy... :P :P :P :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 12:12:33 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
:D :soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 lutego 2005 13:36:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Czy nie lepiej założyć nowy wątek odnośnie do wszystkich płyt Armii poza "Triodante", bo to już zostało wyjaśnione? Sam jestem ciekaw autorstwa kompozycji na "AntiArmii", "Legendzie", "Duchu" i "Drodze".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony ndz, 11 września 2005 23:20:17 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 marca 2005 17:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
A kto umiescil na tyle Exodusa (ponoc to Izablin robił okładkę) Memlingowego archanioła, który pozniej awanasował na okładke Triodante?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2006 21:14:38 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
No a pomysł do okładki Triodante? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 maja 2007 11:10:11 
Pewnie jest kilka lepszych wątków dla mojego pytania, ale ten też nie jest najgorszy.

Zawsze zastanawiało mnie, czemu o rzekomej metalowej zdradzie mówi się tylko w odniesieniu do DUCHA, a do TRIODANTE już nie? Żeby nie było wątpliwości: muzyka Armii zupełnie mi do terminu metal nie pasuje i nie przekona mnie żaden Linneusz z gitarą, zresztą mało mnie te klasyfikacje interesują. Ciekawi mnie jednak to silne rozróżnienie: Popcorn - metal; Grymuza - niemetal.
TRIODANTE poznałem w czasie, gdy jeszcze bardzo głęboko tkwiłem w Megadefie i od razu poczułem jednoczesne silne pokrewieństwo tych muzyk, jak i poważną nieprzystawalność choćby pierwszego z brzegu „Wyludniacza” do, jednak mocno skonwencjonalizowanego ciężkiego grania, z którym zdążyłem się we wcześniejszych latach zaznajomić. DUCH, owszem, pasował do tamtych wzorców nieco lepiej, ale w dalszym ciągu niczym moja stopa do butów mojej żony: niby kształt podobny, a jednak jakby sporo wystaje... Dla mnie więc, stwierdzenie, że DUCH jest bardziej metalowy niż TRIODANTE obronić można tylko jakimiś bardzo bladymi niuansami.
Ale może jednak ktoś byłby w stanie tę dziwną tezę jakoś porządniej uargumentować?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 maja 2007 15:16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
Triodante to progresywna zdrada raczej... Ale w sumie, to mnie to też zastanawia, czemu "Duch" tak, a "Triodante" już nie... Moze dlatego, ze "Triodante" jest płytą wymykająca się z jednoznacznej klasyfikacji, a "Duch" jest czasem taki wręcz wzorcowo metalowy, czy nawet blackmetalowy chwilami. Choć w sumie przez to ostatnie bliżej mu i do punk rocka z powrotem :) Pogmatwałem :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 lipca 2007 12:43:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
Zawsze zastanawiało mnie, czemu o rzekomej metalowej zdradzie mówi się tylko w odniesieniu do DUCHA, a do TRIODANTE już nie?
- ale to chyba głównie tylko u nas na forum.

Pamiętam recenzję płyty Triodante w Brumie - tam, obok innych, wskazywano metalowe koneksje. Rafał Księżyk uznawał, że nowy wówczas album Armii, to "wypad w stronę metalu" i starał się dowieść tego przywołując takie kapele jak Voi Vod i Trouble (ki czort?).

Ciekawa jest też zagraniczna recenzja Triodante umieszczona na stronie Bandyty. Korzystając z niej można z kolei wykazywać dlaczego w przypadku tej płyty nie mówimy o "metalowej zdradzie":
Po raz kolejny nie da się określić stylu muzycznego. Wyróżnikiem jest jednak niezwykła moc bijąca z tej płyty. W odróżnieniu od kapel, do których większość słuchaczy jest przyzwyczajona, Armia nie zadowala się prostymi rozwiązaniami czy prymitywnym łomotem. Muzyka jest pogmatwana i złożona, mimo że składają się na nią takie elementy jak przytłumione potężne akordy i liniowe metalowe tempa. Nie jestem w stanie jej opisać - pierwszy raz spotkałem się z takim podejściem do komponowania piosenek. Mogę tylko stwierdzić, że "Triodante" jest efektownym zbiorem niezwykłych pomysłów muzycznych, zaaranżowanych w kompozycje o średnim tempie i epickim rozmachu, zdecydowanie wykraczających poza cztery ściany studia nagraniowego.

Podczas lektury recenzji można odnieść wrażenie, że autor właśnie unika słów metalopochodnych. Bardzo odpowiada mi takie podejście, że ktoś pochyla się nad muzyką a nie szufladką.
Podoba mi się też podsumowanie: "Triodante" to niesamowity album, absolutnie wart lichwiarskiej ceny importowej. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 września 2016 16:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Te cztery nutki w Miejscu pod Słońcem - tak podobne do tych otwierających Stabat Mater Szymanowskiego (proszę sprawdzić) wydają się mieć sens nie tylko estetyczny, wszak "stojąc w mroku" koresponduje ze staniem pod Krzyżem. Ale też jakie one piękne!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 października 2016 20:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekawą recenzję znalazłem na Rymie:

Cytat:
Neither truly metal nor hardcore, but somewhere in between, and definitely heavy. The most striking thing about this album of course is the prominent use of french horn, but far from being a gimmick, the horn and other atypical instrumentation contribute to a feeling of sheer apocalyptic dread.

Reminds me of Už Jsme Doma quite a bit at times, if you replaced UJD's avant-prog tendencies with muscular hardcore and a much more grim atmosphere.

As the tags suggest this is quite progressive and avant-leaning, but thankfully goes about it in subtle and tasteful ways. The classical instruments are integrated very well, the songwriting is varied but cohesive, and there are many little touches that reveal themselves through repeated listening - 'Popioly' uses whole tone scale in a hardcore song, and that is the kind of cool shit that makes me really happy (and makes other people think I'm really weird).

There is apparently a concept to this, though I'm none the wiser since all the lyrics are in Polish. That's fine to me, I enjoy vocals in languages I don't understand (i.e. all of them apart from English).

I can't even remember how I found this band but I'm glad I did, it seems that if they have any following at all it's localised to Poland and perhaps further into Eastern Europe, and that's a shame because this is a hidden classic, and a very original hardcore/metal album.


:)

Zaintrygowała mnie kwestia użycia skali całotonowej w Popiołach!

No i w ogóle znów ostatnio zakochałem się w Triodante... Ależ to jest piękna płyta.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 października 2016 20:29:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
antiwitek pisze:
Zaintrygowała mnie kwestia użycia skali całotonowej w Popiołach!


Pamiętam z tego artykułu okolicznościowego o Triodante z Teraz Rocka jak Banan wspominał o tym, że te całe tony wprowadził świadomie w kontrze do charakterystycznych dla Armii półtonów

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 października 2016 20:43:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Czuję, że Banan mógłby powiedzieć strasznie dużo ciekawych rzeczy o muzyce Armii. Prześladuje mnie ostatnio myśl o tym.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 października 2016 21:19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Może umówisz się na rozmowę i je spiszesz? :wink: Księżyk jakoś się chyba do tego nie pali.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 października 2016 07:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Tak a propos, podobno Banan znowu gra na waltorni. Taką informację znalazłem:
https://www.facebook.com/events/348220965356813/

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group