Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:18:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 marca 2008 01:55:37 

Rejestracja:
pn, 25 czerwca 2007 23:33:42
Posty: 190
mocny w gębie pisze:
proponuje go zbombardować, może jak dostanie po kilka razy w oko (blaszane wiadra, kołpaki od gaśnic i litrowe mazowszanki w szklanych butelkach) to przejrzy na oko.

Daj znać kiedy, to wpadnę :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 marca 2008 18:34:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 22:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Proponuję zorganizować na okoliczność zjazd forumowiczów UT:D.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 marca 2008 20:53:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 09 marca 2008 10:45:48
Posty: 3
Skąd: Tylice/Zgorzelec
Ja dobrze pamietam jak na zakonczenie 8 klasy szkoły podstawowej w roku 1985, za udzielanie się w szkolnym radiowęźle, dostałam na apelu w nagrodę singla LP z kawałkiem " Mniej niz zero". To już samo za siebie mówi jaką rolę odgrywał w tamtych czasach ten zespół. Był legalnym, w pełni akceptowanym przez obecną władzę wentylem bezpieczeństwa dla młodzieży i środowisk pseudorockowych. Taki zespół był idealną muzyczną marionetka w rękach władzy, używaną do krecenia emocjami młodych i starszych. Dla mnie ten zespół to " mniej niz zero"

_________________
Strach jest za darmo, za odwagę trzeba płacić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 marca 2008 18:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 21:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Szkoda czasu.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Joanna Siewierska pisze:
Dla mnie ten zespół to " mniej niz zero"

ale "marchewkowe pole" było fajne :wink:
reszka to kicha, i sami panowie z zespołu też kicha :wink:

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 września 2008 16:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Corve pisze:
teraz przy rządach miłości ma szansę się wykręcić.


Nie wiadomo jeszcze, jak się sprawa zakończy, bo zapowiadana jest już apelacja, ale na razie wygląda na to, że się nie wykręci:

Wokalista Lady Pank skazany w Gdańsku

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 13:16:47 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 21:56:04
Posty: 252
Hehe ,prokurator mu wytłumaczy :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 10:00:07 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
Polska muzyka w walce z komunizmem
Muzyczni bohaterowie czasów PRL – czy ktoś o nich pamięta?


Cytat:
Lady Pank

Jeden z największych zespołów w historii polskiego rocka i jeden z najzagorzalszych przeciwników ustroju socjalistycznego został niecałe dwa lata temu brutalnie zaatakowany przez Tomasza Budzyńskiego, lidera Armii. Poszło o śmiały tekst do hitu "Strach się bać". Budzyński na łamach "Dziennika" sączył jad następująco: „Z utworu przeziera tęsknota za czasami PRL, w których byli megagwiazdami. Ale jak sobie przypominam, to w tamtych czasach zespołowi Lady Pank do głowy nie przyszło buntować się przeciwko komunistycznej, totalitarnej władzy. Za to było ich pełno w reżimowych mediach i na różnych Opolach.” Atak godnie odparli sami muzycy: "Tomasz Budzyński nie był na listach przebojów, bo po prostu nagrywał niezbyt interesujące piosenki" – mówił na gorąco Janusz Panasewicz w wywiadzie dla tej samej gazety. W rozmowie z dziennikarzem miesięcznika "Teraz Rock" odniósł się jednak do zarzutów w bardziej merytoryczny sposób: "Przypomnij sobie, jak zabili Grzegorza Przemyka, a my wystartowaliśmy z takim numerem jak »Mniej niż zero«. Przecież to był ewidentny komentarz do tego, co się działo. Tak jak »Du Du«, »Fabryka małp« czy »Zamki na piasku«. To tak naprawdę były teksty polityczne."
Aż tak niesprawiedliwego ataku na swój dysydencki dorobek nie doświadczył na szczęście absolutny lider w naszej klasyfikacji. Kto taki? Rzecz jasna...

Perfect


Cytat:
Chór zawistników wciąż jednak jątrzy, nie zważając na kontestatorski dorobek tak nieprzejednanych tekściarzy jak Kozidrak, Tkaczyk, Sobczak, Olewicz, Hołdys, Mogielnicki czy Dutkiewicz. W wiarygodność artystów wątpi bowiem nie tylko Budzyński. Wątpią w nią także rzesze rodaków, którzy – nie wiedzieć czemu i wbrew temu, co cierpliwie eksplikują sami muzycy – mają z tamtego okresu zupełnie inne wspomnienia. Są nawet tacy, którzy z życiorysów naszych walecznych herosów gitary i mikrofonu otwarcie się wyśmiewają. To bardzo nieładnie. Miejmy więc nadzieję, że w ostatecznej wersji dziejów polskiej piosenki zaangażowanej, do której nieśmiałym przyczynkiem jest także ten – siłą rzeczy – skrótowy tekst, prawdziwi bohaterowie zmagań z reżimem znajdą zasłużenie poczesne miejsce.


:roll: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 10:54:56 

Rejestracja:
pn, 03 grudnia 2007 21:46:48
Posty: 2
Po przeczytaniu kilku stron tego tematu widzę, że większość osób "trzyma stronę" Tomasza. Pozwólcie, że przedstawię swoje zdanie na temat LP.

To, co się dzieje z tą kapelą dziś (zresztą ten stan trwa gdzieś od 2003 roku) to faktycznie porażka. Badziew.

Jednak jestem daleki od deprecjonowania dorobku tej formacji. Pierwsza płyta (druga i trzecia też!) była znakomita. Mimo czytelnych inspiracji był to powiew świeżości, doskonałe kompozycje Borysewicza z góry skazane były na top list przebojów. Wentyl bezpieczeństwa mówicie? Myślę, że tak popularną kapelę władza wolała mieć po swojej stronie :).

Tu pozwolę sobie wkleić jeden z utworów zagranych na koncercie w Sopocie 85: http://www.youtube.com/watch?v=gpXQjC8MX3A
LP chyba w najmocniejszym składzie.

Nie jestem fanem Lady Pank, po prostu tak napisałem. Jestem fanem Armii, byłem na doskonałym koncercie w Krakowie. Żal, że w Armii nie gra już STOPA. Ale na to chyba rady nie ma ;).
pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 11:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
lubeks pisze:
Po przeczytaniu kilku stron tego tematu widzę, że większość osób "trzyma stronę" Tomasza. Pozwólcie, że przedstawię swoje zdanie na temat LP.

To, co się dzieje z tą kapelą dziś (zresztą ten stan trwa gdzieś od 2003 roku) to faktycznie porażka. Badziew.

Jednak jestem daleki od deprecjonowania dorobku tej formacji. Pierwsza płyta (druga i trzecia też!) była znakomita. Mimo czytelnych inspiracji był to powiew świeżości, doskonałe kompozycje Borysewicza z góry skazane były na top list przebojów. Wentyl bezpieczeństwa mówicie? Myślę, że tak popularną kapelę władza wolała mieć po swojej stronie .

...tak to prawda. Lady Pank było kiedyś jak na nasze warunki megagwiazdą, ale dawno nią nie jest. Ponad 360! koncertów w roku to robi wrażenie...Takie było zapotrzebowanie społeczne, a konkretnie zapotrzebowanie młodych ludzi...Można mówic o swoistej popkulturze chyba...W takim oficjalnym obiegu tzn . w radio i telewizji zespoły pokroju Lady Pank miały siłę przebicia....no na coś tym młodym ludziom trzeba było przecież pozwolic! :wink: ...oczywiście w granicach zdrowego rozsądku...Rokendrol i dżezbendy tak...pankrok nie! :twisted:


mirus pisze:
Polska muzyka w walce z komunizmem
Muzyczni bohaterowie czasów PRL – czy ktoś o nich pamięta?

...ot ...i cała to ich walka z komunizmem...
P.S. "Józek nie daruję ci tej nocy" zespołu Bajm, to o jakim Józefie ....no chyba nie o tym Gruzinie? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 11:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tekst na onecie świetny! :lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 grudnia 2008 11:57:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Gorzki tekst "Dorosłych dzieci" musiał z pewnością mocno zatrząść posadami ustroju, ale zdecydowanie lepszy numer nieulękli muzycy wykręcili komunistom za pomocą okładki swojego debiutanckiego albumu. Otóż perkusista miał na niej pałeczki ułożone w charakterystyczny znak "V", a jeden z gitarzystów w podobny sposób rozwarł górne kończyny, trzymając w nich – wypasioną swoją drogą – gitarę. Turbo przebiło więc i Bajm, i Kombi, zamiast aluzji literackich, stosując graficzne symbole sprzeciwu. Niestety – reżim w ogóle się w tym nie zorientował.


:lol: :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 grudnia 2008 20:03:19 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
:lol:
NA początku pomyślałem, że to na serio


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 grudnia 2008 11:37:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ja się nadal tego obawiam :?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 grudnia 2008 23:02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
ja też.... mam nadzieję, że kiedyś nie będzie tak wyglądała oficjalna wersja historii o lady pank i innych pokrewnych zespołach...
choć ten tekst o lady pank bardzo dobrą inspiracją na jakiś skecz jest.... muszę coś o tym pomyśleć.... :sofa: rozśmieszył mnie bardzo...

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group