Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 10:26:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 15:46:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
"Zostaw ten kraj,
Przed Tobą raj
Uważaj tam,
Zostaniesz sam.
I nigdy nie wrócisz
I nigdy nie zginiesz
Więc dokąd uciekasz?
Dokąd tak płyniesz?

Boryse!....Boryse!...Boryse!...Boryseeeee!...."

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 15:53:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
http://www.porcys.com/Forum.aspx?id=4437


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 16:44:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Groszek-a pisze:
ciekawe co chcą osiągnąć

mniej zwrotów

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 21:24:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Franc pisze:
http://www.porcys.com/Forum.aspx?id=4437

co to było? bo aktualnie "service unavailable"
edit juz działa - niezłe :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony czw, 10 maja 2007 21:42:47 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 21:36:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Gdzieś przeczytałem słuszną uwagę, że Budzy miesza dwa poziomy, jakość muzyki Lady Pank, i ich koniunkturalizm.
Pewnie Budzy miesza, bo nieraz mu się to zdarza ;-), ale ten tekst moim zdaniem przede wszystkim mówi o ich koniunkturaliźmie i "buncie", który jest komiczny... no bo jest.
Jakości ich muzyki bym z tym nie łączył - co kto lubi, to lubi, pamiętam, że w głosowaniach panka na wczesny Lady pank głosowało wiele szacownych osób. Ja tam Sztukę latania też lubię ;-)

Ogólnie się przyłączam do braw dla Toma! W środowisku artystycznym i "intelektualistycznym" trzeba mieć odwagę, żeby dzisiaj wystąpić przeciw autorytetom moralnym głoszącym o odwiecznej polskiej beznadziejności.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 21:36:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Hahaha, Franc - :piwo: !!!
Szkoda czasu i zdrowia na ten topic. Zajmijmy się czymś wartościowym. A Budzy i tak miał rację. Mam 40 lat. Pamiętam te czasy.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 21:43:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
pamiętam, że w głosowaniach panka na wczesny Lady pank głosowało wiele szacownych osób
Ba, z tego co pamiętam Budzy sam na nich głosował :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 22:54:07 

Rejestracja:
pn, 06 marca 2006 12:39:55
Posty: 692
w dzisiejszym cgm-ie tez cos jest.
wypowiedz budzego szczera ale czy potrzebna?fani armi beda go bronic a przeciwnicy lady'sow punk'sow,nic to nie zmieni..raczej


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 maja 2007 23:41:36 
KoT pisze:
po tym, jak Ląbard (sorry Aviator)

juz mnie to nie dotyczy


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 01:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 lutego 2006 14:55:51
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
>Budyń
>kwazar się nie zgodzę, co do Big Cyca - akurat oni konsekwentnie >kontestują każdą ekipę i teraz śpiewają o moherowych beretach, jeśli >kiedyś wróca komuniści, zaśpiewają o nich.

Widze ze wierzysz w szczerość buntu Big Cyca, ja raczej nie, widze tanią popularność Skiby w TVP2. Jakoś nie widze lidera, gwiazdora kontestującego postępową jazzy PO. To że ktoś pojechał na komunistow (np Gierek forever) i na PIS nie swiadczy bynajnmiej o jego bezstronnosci. Ale moze się myle...

>Aha - kwazar, chyba mignął mi Twój komentarz na stronie Dziennika
Możliwe :piwo: :mrgreen:

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 01:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 stycznia 2005 17:45:42
Posty: 251
Skąd: Ursynów
ja tam w tych czasach albo jeszcze nie byłam, albo byłam smarkata...ale czytam, ogladam, słucham o tym co było i sie brzydzę... obserwuję to co sie dziejęi i sie brzydzę...do czerwonej zarazy wstręt czuję i do różów równiez...

Budzemu oklaski!!


a lubię tylko "marchewkowe..."... i to tez można trochę tendencyjne;) lubienie..eh..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 01:59:55 

Rejestracja:
czw, 10 maja 2007 22:37:56
Posty: 9
Braawo Tomek! Braawo Tomek!

Pamiętam, gdy w 1999 z wypiekami na twarzy słuchałem Budzego mówiącego w radio. A mówił mniej więcej coś takiego: demokracja zmienia się w sprostaczenie, demokratycznie można wybrać potwora albo Hitlera.
Jasne - nie każdy może krytykować demokrację. Tylko opozycjoniści sprzed 1989, jak Budzy (inna sprawa, że jest dokładnie na odwrót). A że był, to wiemy z jego wypowiedzi: "Nie byłem żadnym patriotą, który konspirował i chciał obalić dyktaturę. Byłem przeciw, bo nie mogłem spotkać się z dziewczyną.". Albo: "Nigdy nie pisałem tekstów politycznych." Lady Pank przynajmniej twierdzą, że pisali teksty polityczne - to może jednak jakieś tam prawo mają?

Drugie brawa za nadinterpretację. Wiadomo, że demokracja nie jest idealnym systemem. Ale jak z faktu, że ktoś ją krytykuje, wyciągnąć wniosek, że woli system PRLu? To wie chyba tylko Budzy...

Trzecie brawa za zamknięte oczęta. Jak to nic nie grozi za krytykowanie władzy. Może nie przyjedzie nikt z ABW, ale czy to jedyny sposób represji? Oczywiście sposobem represji może być chociażby zamknięta droga awansu zawodowego. Albo to, że utworów niektórych wykonawców nie puszczają w radio, o czym akurat Budzy wie, skoro na to narzeka.

Czwarte brawa za wilka, co narzeka, że nie ma pełnej miski, jak pies. Każdy wiedział, jakie konsekwencje czekają za bycie w opozycji przed '89. Nikt nie kazał być w opozycji. Skoro Budzy tak wybrał, to niech teraz nie zgrywa męczennika, który przy każdej okazji wypomina te nieszczęsne kajdanki... Inna sprawa, że gdyby Mogielnicki i Borysewicz mówili, że co roku byli wzywani przez UB i że byli aresztowani przez MO (koniecznie z kajdankami!), to wierzyłbym im tak samo jak Budzemu.

Piąte brawa za łatwe oskarżenia. Koniunkturalizm? Znajomi (choć ja bym nie był skłonny się z nimi zgodzić) tak nazwali... Budzego! Mówili, że jakoś przed '89, gdy ciężko było znaleźć zespoły, które zagrają na Sacrosong, nie miał ochoty śpiewać o Bogu. Dopiero w latach 90-tych, gdy ze strony władz już nic nie groziło...

A wszystko to lipa - pewnie Lady Pank i Budzy umówili się, że będą się na łamach gazety nawzajem szturchać a popularność obu stron będzie rosnąć. Ale póki co wygrywa Lady Pank za dobrą ripostę z propozycją nagrania utworu. Może należało zrobić pojedynek nie Budzy - LP, tylko Armia - LP? Mała burza mózgów i by się Armia odegrała...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 03:22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
hranulek

pozwolę sobie podzielić Twego posta na dwie części, na część, z którą się zgadzam, i na część, z którą bym polemizował:)

Zacznę od części, z którą się zgadzam:


hranulek pisze:
Braawo Tomek! Braawo Tomek!


Teraz zaś przejdę do części, z którą się nie zgadzam.



hranulek pisze:
Pamiętam, gdy w 1999 z wypiekami na twarzy słuchałem Budzego mówiącego w radio. A mówił mniej więcej coś takiego: demokracja zmienia się w sprostaczenie, demokratycznie można wybrać potwora albo Hitlera.


Właśnie tak było. Problem zaczyna się wtedy, gdy zaczynamy kogoś, kto na to nie zasłużył, do tego Hitlera porównywać.


hranulek pisze:
opozycjoniści sprzed 1989, jak Budzy (inna sprawa, że jest dokładnie na odwrót)


co znaczy "na odwrót"? Odwrotnością opozycjonisty z PRL-u jest aparatczyk z PRL-u. Więc jakieś to zdanie niejasne.
hranulek pisze:
Lady Pank przynajmniej twierdzą, że pisali teksty polityczne - to może jednak jakieś tam prawo mają?


Twierdzą. Ale to nie znaczy, ze pisali. Po pierwsze teksty pisał autor zewnętrzny, ale to nieistotne. Lady pank miał całkiem fajne (na początku) teksty ironiczno-społeczne, które można było sobie interpretować politycznie, lecz nie sądzę, by jako takie powstawały ("Mniej niż zero" rzekomo o Przemyku - myślę, że to jak z "Telefonami" Republiki, które nabrały nowego znaczenia, którego autor nie przewidział). Jedyny stary tekst Lady Pank polityczny jaki kojarzę to "Moja ulica", ale to już było po frytkach.

Budzy zaś twierdzi, że nie pisał, ale zakładając, ze znasz twórczość Armii, przypomnij sobie taki kawałek "na ulice". Choćby nie miał wymowy wprost politycznej ma bardzo dużą siłę rażenia.
hranulek pisze:
Wiadomo, że demokracja nie jest idealnym systemem. Ale jak z faktu, że ktoś ją krytykuje, wyciągnąć wniosek, że woli system PRLu? To wie chyba tylko Budzy...


Inkryminowany tekst zdaje się być raczej o tym, że "Polacy nie dorośli do demokracji". W czasach dyktatury jedni siedzieli w więzieniu a inni chlali po hotelach - z tego wtysnuwam wniosek, ze istniały różne sposoby na egzystencję. Można też było sobie stanąć z boku, dopóki włądza nie wlazła w życie z butami.
hranulek pisze:
Trzecie brawa za zamknięte oczęta. Jak to nic nie grozi za krytykowanie władzy. Może nie przyjedzie nikt z ABW, ale czy to jedyny sposób represji? Oczywiście sposobem represji może być chociażby zamknięta droga awansu zawodowego. Albo to, że utworów niektórych wykonawców nie puszczają w radio, o czym akurat Budzy wie, skoro na to narzeka.


Wystarczy wejść na forum Lady pank by zobaczyć, ze piosenka jest puszczana w radiu, jest na kilku listach przebojów nawet, w tym na liście "reżimowej" Trójki. A cóż to za awans zawodowy, który można zablokować muzykom rockowym coraz blizej wieku emerytalnego? Płyta wyjdzie, radio gra, kasa leci. To jakie są ograniczenia? Borysewicza nie chcą zatrudnić w przedszkolu jako nauczyciela rytmiki?



hranulek pisze:
Nikt nie kazał być w opozycji. Skoro Budzy tak wybrał, to niech teraz nie zgrywa męczennika, który przy każdej okazji wypomina te nieszczęsne kajdanki...


fajna sprawa - odmówienie ofierze prawa głosu, by nie robiła z siebie ofiary

hranulek pisze:
Mówili, że jakoś przed '89, gdy ciężko było znaleźć zespoły, które zagrają na Sacrosong, nie miał ochoty śpiewać o Bogu. Dopiero w latach 90-tych, gdy ze strony władz już nic nie groziło...


Taki to był koniunkturalizm, ze gdy w roku 1992 Armia zagrała ok. 21 koncertów, to w roku 1994 zagrała ich 6.



hranulek pisze:
A wszystko to lipa - pewnie Lady Pank i Budzy umówili się, że będą się na łamach gazety nawzajem szturchać a popularność obu stron będzie rosnąć. Ale póki co wygrywa Lady Pank za dobrą ripostę z propozycją nagrania utworu. Może należało zrobić pojedynek nie Budzy - LP, tylko Armia - LP? Mała burza mózgów i by się Armia odegrała..


Nie sądzę, by to miało sens dla muzyków obu zespołów, ponieważ celują, jak to się mówi, w inny target :) Jak pisałem wyżej, najbardziej zainteresowną stroną jest redakcja Dziennika, która sobie kombinuje - a, będzie skandal. Paris Hilton boi sie lesbijek w więzieniu! Muzycy Lady Pank wyśmiali Budzyńskiego! Ze zwykłej wypowiedzi polemicznej robi się jakieś starcie o tytuł mistrza boksu zawodowego muzyków rockowych.

jak rozumiem kolega jest fanem Lady Pank. Trudno mi się zgodzić z tym, co zostało napisane, jak widać wyżej, natomiast szacunek za merytoryczne nawiązanie polemiki, pzdr.

PS: cytat z forum Lady pank:

Cytat:
Super! Janek genialnie powiedział! Ale lepszej promocji dla płyty nie mogli sobie wymyślić Smile Chcieliśmy skandalu i mamy!!!! Teraz wszyscy będą chcieli kupić tą płytę a tytuł też bardzo wymowny i dwuznaczny w przypadku płyty!
WIELKIE GRATULACJE dla AUTORA POMYSŁU zeby to był pierwszy singiel i taki tytuł płyty...


:lol:

źródło

rozsądna propozycja Borysewicza:

Cytat:
"Zdaje się, że Tomek Budzyński ma problem z własną popularnością, lub raczej jej brakiem, oraz tym, że radia nie chcą grać jego piosenek. Mam dla niego propozycję: może po prostu napiszę dla niego fajną piosenkę, taką, której ludzie będą chcieli słuchać w radio lub na imprezie, podaruję mu ją w prezencie. Może jemu samemu uda się napisać tekst o czymś, co ludzi zainteresuje. Może wtedy Budzyński poczuje się szczęśliwszy?" - mówi Borysewicz.


Stała pod scianą sącząc kakao

:tekla:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 06:30:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
"Mniej niż zero" o Przemyku????? A może "Kryzysowa narzeczona" to o Wałęsie i Walentynowicz, a "Mała lady pank" o Jandzie???? Jakie polityczne teksty, ludzie??!!

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 maja 2007 09:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
takie krążyły pogłoski, przecież piszę, że dla mnie to nadinterpretacja :D

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group