Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:26:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 09:05:20 
Dwa lata temu (2005.03.05), w wątku o ULTIMA THULE miała miejsce pewna dyskusja:

Kamik pisze:
Boskey pisze:
a "podroz na wschod" jest 10 razy lepsza na "czad i bryl"...

No, różnica między "Niezwyciężonymi" jest, owszem, kolosalna. Ten z LEGENDY jest, przyznam, wkurzający, ale ten z CZASU I BYTU - rewelacja. Natomiast różnicy między obiema wersjami "Podróży Na Wschód" naprawdę nie słyszę... coś ze mną nie tak, czy to ta sam wersja?...

Boskey pisze:
A, ze sie tak spytam: masz oryginala, czy jakas przegraną/mp3 - moze ktos nagral Ci Podroz z Legendy?
Bo 'Podroz' brzmi w ogole inaczej, brzmienie, dzownki, te intro... Dla mnie to wlasnie Niezwyciezony jest taki sam...

Kamik pisze:
Mam CD wydane przez SPV, więc dotąd mniemałem, że jest oryginalne. A co do "Niezwyciężonego", to mowy nie ma o tym, że to te same wersje. Nigdy!

Boskey pisze:
No jest oryginalne . A Niezwyciezone dzis porownam! Wsluchaj sie w intro 'Podrozy..."...

Kamik pisze:
Dodam jeszcze, że miałem kiedyś CZAS I BYT na kasecie SPV i jednocześnie gdzieś przegrywaną "Podróż Na Wschód" z jakiegoś starego CD (było to gdzieś między '96 a '98) i, o ile dobrze pamiętam, również nie zauważałem różnicy...

panek pisze:
Boskey pisze:
Bo 'Podroz' brzmi w ogole inaczej, brzmienie, dzownki, te intro


Te dzwonki często były wykorzystywane jako dżingiel w telewizyjnej Frondzie. M.in. dzięki temu z telewizyjnym ramieniem tego pisma mam bardzo miłe skojarzenia. Na "Legendzie" (przynajmniej na reedycji MMP, bo dotychczas miałem jedynie słuszną kasetę F@li bez tego wątpliwego ulepszenia) dzwonków nie ma, a cała Podróż na Wschód jest jakaś bez życia...

Różnicy w Niezwyciężonych też nie kojarzę, ale ja tam słaby słuch muzyczny mam... Nie zdziwiłbym się, gdyby wersja niekanoniczna (tj. z Legendy) miała słabszą kodę...

Kamik pisze:
Jak wspomniałem CZAS I BYT mam na CD wydanym w 1993 przez SPV POLAND, a LEGENDĘ na CD - wznowienie Ars Mundi z 1999 i orzekam, że "Podróże Na Wschód" nie różnią się niczym, poza jakością dźwięku, zaś "Niezwyciężone" różnią się nawet tekstem:
w wersji z LEGENDY, Budzy śpiewa: "Jak ogień spadasz na zdobycz..." a w wersji z CZASU I BYTU: "Jak orzeł...".
Jestem jedynym, który to słyszy, czy też inne wydania tych płyt tak bardzo się od "moich" różnią?!!

Pet pisze:
Nie jestes jedyny. Ja tez to slysze.

panek pisze:
Kamik pisze:
w wersji z LEGENDY, Budzy śpiewa: "Jak ogień spadasz na zdobycz..." a w wersji z CZASU I BYTU: "Jak orzeł...".



A... tak, oczywiście. Chwilowo o tym zapomniałem...


w końcu Crazy pisze:
Kamik pisze:
Wracając do kwestii "Niezwyciężonego" i "Podróży Na Wschód"



... wracając??? ludzie, oprócz jednego postu elsei od dwóch stron nie padło tu pół zdania na temat Ultimy Thule!!! Załóżcie se temat odrębny czy co...


No to zakładam temat odrębny, bo poniekąd znów wypłynął, a ja dalej mam wątpliwości. To jak jest? Wersje "Podróży na Wschód" z LEGENDY i CZASU I BYTU są takie same, czy nie? A co z "Niezwyciężonym"?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 18:04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Sprawdziłem na reedycjach MMP. Po pobieżnym, jednokrotnym przesłuchaniu stwierdzam co następuje. I Niezwyciężony i Podróż na wschód są w innych wersjach na tych płytach. Niezwyciężony nie tylko brzmi inaczej ale ma również inny tekst. W podróży wychwyciłem duża różnice w momencie wejścia bębnów na początku utworu. Na Legendzie pojawiają się w innym miejscu i brzmią dużo gorzej.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 października 2016 19:17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Jest wersja Niezwyciężonego z 1988 roku, gdzie jest co prawda orzeł spadający z nieba, ale za to podmiot liryczny piórem z jego skrzydła na wodzie rysuje "świat"!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 października 2016 14:07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Na reedycjach MMP na płytach Czas i Byt oraz Legenda są dwie różne wersje Niezwyciężonego. Jest różnica w tekście:
Czas i Byt - jak orzeł spadasz na zdobycz
Legenda - jak ogień

Poza tym są inne gitary oraz wokal, Legenda czysty i wyraźny, Czas i Byt - stłumiony i z pogłosem

Tak mi się to przedstawia:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group