Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 09 maja 2024 06:23:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 00:44:17 
Na początek uwaga odnośnie witraża, bo widziałem, że nie wszędzie to działa (nie wiem czemu) - po najechaniu na niego wskaźnikiem myszki, powinnien zamienić się w witraż rozświetlony promieniami.

Armijny Smok pisze:
choć troszkę większa czcionka by była dla mnie lepsza.


Ale z drugiej strony, wtedy na niższych rozdzielczościach menu zajmowałoby zbyt dużo miejsca. Być może jest to do ominięcia, ale nie wiem - mogłoby być ciężko zrobić tak, by MSIE wyświetlał jak należy.

Armijny Smok pisze:
fajnie by było, gdyby pojawił się tzw music boz


Tak. Najlepiej, gdyby dało się odsłuchać wszystkie utwory, jak na stronie Primusa. Ale dwa problemy: mały - serwer, duży - brak umiejętności z mojej strony. Najbliższy możliwy termin uzyskania umiejętności - marzec. Chyba nie chcemy czekać...

Ptak ze wschodu pisze:
mam wrażenie, że napis Armia troszeczkę za mocno spłaszczony jest


Logo jest wycięte ze skanu okładki kasetowego "Czasu i Bytu". Niestety jest to najlepsze logo, jakim dysponuję (chodzi o rozmiar i jednolite tło).

Ptak ze wschodu pisze:
Można też dodać więcej sklepów


W pierwotnym pomyśle miał tam też być adres do sklepiku Armii przy Mami, ale chyba przestał on istnieć. Nie ma sensu chyba dawać tam innych linków - lista sklepów internetowych jest zbyt duża. Chyba, że jakiś sklep miałby jakieś szczególne znaczenie (np. Metalopolis, jako sklep wydawcy).

Armijny Smok pisze:
można jeszcze wprowadzić dział "extra" dla zarejestrowanych


Ale nie bardzo wiem, czemu miało by to służyć. Strona jest dostępna dla wszystkich, wszystkie materiały. Jeśli zarejestrować mógłby się każdy, to po co robić coś takiego. A jeśli w celu rejestracji należałoby spełniać jakieś kryteria, to jakie? Opłata?

Atom pisze:
tło napisu Armia (w obrazku) nie jest czarne tak samo jak tło całej strony


Tak, zauważyłem na innym komputerze, że jest taki problem - logo zespołu (napis "Anti Armia") ma szare tło, a Don Kichote jakieś takie fioletowe czy granatowe. To będzie oczywiście zmienione. Raczej jutro niż dziś.
Natomiast jeżeli chodzi o tło strony, to domyślam się, że chodzi o to:
Bandyta pisze:
Duży szary prostokąt jest tylko w celach orientacyjnych, jak będzie wyglądać rozkład treści na stronie. Po skończeniu tło może być w dowolnym kolorze, jaki tam zostanie ustalony.


3bajki pisze:
Witraż bomba, choć ja bym powiększył


Proszę, proszę. Może być większy, choć nie za dużo, żeby się ładnie mieścił na stronie. Niestety to jest największy, jaki mam.

3bajki pisze:
na dole puszczając pasek (jak w TVNie z ostatnimi nusami - jak ktoś będzie chciał więcej, wejdzie na stronę wszak


Pomysł był taki, że nowe wiadomości na głównej stronie są takie tylko krótkie jak widać, a żeby dowiedzieć się czegoś więcej, trzeba kliknąć na napis "więcej".
Ruchomy pasek - moim zdaniem to zły pomysł. Jestem raczej przeciwny niepotrzebnym animacjom, zwłaszcza takim, których nie da się zatrzymać. Może na początku wygląda to bajerancko, ale na dłuższą metę może chyba tylko męczyć.

Przebłysk pisze:
Poza tym ten zielony kolor w menu jakoś mi nie pasuje, chociaż ja się na kolorach nie znam...


Ja też się nie znam. Za każdym razem, gdy robię sobie jakąś stronę, dobieranie kolorów jest największą męczarnią. Już nawet wolę dostosowywanie do MSIE.
Próbowałem oddać kolorystykę okładki "Ultimy Thule". Jak wyszło - widać. Słabo.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 00:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bandyta pisze:
Jestem raczej przeciwny niepotrzebnym animacjom, zwłaszcza takim, których nie da się zatrzymać. Może na początku wygląda to bajerancko, ale na dłuższą metę może chyba tylko męczyć.


Tak!

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 01:40:33 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
dobra, ja nie chcialbym byc zbyt brutalny ( :wink: ) ale strona, jezeli ma tak wygladac jest kichowa i nijak nie ma sie jak do dzisiejszych standardow przy tworzeniu stron www... wyglada jak powrot do koncowki lat '90.
wiem, ze powinienem byc merytoryczny i wymienic bugi, ale musialbym wymienic wszystko co zobaczylem wiec czasu szkoda :wink:

prosze tylko, zeby nie miec do mnie zadnych pretensji (zwlaszcza Ciebie, Bandyto, bo rozumiem, ze z pewnoscia wlozyles w ten projekt sporo serca), stronka ta jest bardzo slaba. Wystarcy rzucic okiem na serwisy takie jak te: http://www.acid-drinkers.com/, http://sepultura.uol.com.br/v6/en/ czy np http://www.offspring.com/ i widac, ze mozna zrobic stosunkowo proste, ale majace klimat i profesjonalne witryny.

a przy tworzeniu strony Armii ogromnym atutem jest masa swietnych zdjec (Erkej), roznego rodzaju grafik (np oprawy graficzne poszczegolnych plyt - miod!! [tak jak np na stronie Sepultury]) i swietne, juz gotowe logo Armii (te ze starej strony, moim zdaniem o wiele lepsze niz na tej [duze i wyrazne].

zeby nie bylo, ze tylko marudze, to moglbym sie pobawic w stworzenie jakies oprawy graficznej, ale raczej tylko to, bez ciecia jej pod html'a i bawienia sie programowaniem. i raczej pod koniec miesiaca dopiero.

no i moge tylko wyrazic nadzieje, zeby ta stronka hulala na php z baza danych itd, a nie zwyklym html-u w notatniku :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 02:11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
jest dobrze

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 10:05:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
mirus pisze:
no i moge tylko wyrazic nadzieje, zeby ta stronka hulala na php z baza danych itd, a nie zwyklym html-u w notatniku

A to ciekawe, możesz mi wyjaśnić, jaka to różnica dla Ciebie - gościa tej strony - na czym strona jest oparta? Oprócz tego, że na bazie danych "jest super fajnie" i niby "tak się robi"?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 11:26:32 
panek pisze:
Bandyta napisał:
Jestem raczej przeciwny niepotrzebnym animacjom, zwłaszcza takim, których nie da się zatrzymać. Może na początku wygląda to bajerancko, ale na dłuższą metę może chyba tylko męczyć.


Tak!


NIE!
Przecież i tak sie przechodzi dalej, a nie siedzi na tej introdukcji godzinami (myszka na witraż, myszka z witraża, myszka na witraż.... ;) )
I można pokombinować ze zwiększeniem witraża.

Mirus: co do standartów masz rację, choć mi się te nowe nie podobaja i uważam za nie tak czytelne jak stare (choć fakt że wychodzą poza standart - strona zajmuje tylko tyle ile monitor).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 12:05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Niestety zgadzam sie z kolegą Mirusem, graficznie cienko....widziałem kiedyś fragment tego co robił Piła i może Bandyta dał by rade to do kończyć?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 12:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
1. Czy mylę coś, czy to jest/by była strona nieoficjalna? Tak czy siak, postulowałabym umieszczenie informacji, czy oficjalna czy nie. :) Wydaje mi się, że coś z projektem oficjalnej strony miał wspólnego Piła? -Hm?
Nie pamiętam teraz dokładnie... Choć być może wystarczy przeczytać ten wątek i ten zlinkowany poniżej.

2. O wyglądzie stron sobie już porozmawialiśmy kiedyś w wątku Design, webdesign, art, zdania od tamtego czasu prawie nie zmieniłam, więc nie będę się powtarzać

Z dwóch powyżych punktów całkiem sporo wynika, zwłaszcza, mirusie, byłabym ostrożna w szafowaniu nieswoim materiałem...



No i oczywiscie się zgadzam z Pankiem! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 15:24:39 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
mirus pisze:

tamte serwisy są jak dla mnie za mało przejrzyste...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 15:27:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
zgadzam się z Ptak ze wschodu - brak przejżystości!!! choc wizualnie ładne... jakby się dało połączyć jedno z drugim,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 16:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
uprzejmie przypominam, że strona prowadzona przez Bandytę straciła status oficjalnej jakoś przed wakacjami, o czym na tym forum poinformował Elrond. Poinformował też, że będzie nowa strona oficjalna i o ile się nie mylę miał ją przygotować Lafdżoj. Strona Bandyty miała być opracowana graficznie przez Piłę, ale skoro Bandyta reaktywował ją w nieco zmienionym do poprzedniczki ksztalcie, wielokrotnie na tym forum pisał, że nie ma pojęcia o rojektowaniu stron internetowych - sam nie umie takiej strony napisać...
więc ludzie nie piszcie tu że może by tak się zebrał i zrobił jakąś fajną stronę ze wskazaniem w jakim języku to napisać...

lepsze to niż nic... bo strony oficjalnej jak nie było, tak nie ma... podobnie zresztą jak strony nowego menagera zespołu...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 17:51:23 
mirus pisze:
nijak nie ma sie jak do dzisiejszych standardow przy tworzeniu stron


Do jakich standardów?
Robiąc stronę trzymałem się standardów XHTML i CSS. Na ile mi się to udało, można sprawdzić korzystając z Validatorów. Ale żeby było jasne - 0 (zero) ostrzeżeń i błędów.
Tymczasem przedstawione przez Ciebie "profesjonalne" witryny:

HTML/XHTML:
Sepultura - 211 błędów i ileś ostrzeżeń (ale tu liczby nie są miarodajne, bo strona nie ma zadeklarowanego typu dokumentu i dlatego być może część rzeczy jest zgłaszana jako błędy, mimo że nimi nie są)
Acid Drinkers - 71 błędów i kilka ostrzeżeń
The Offspring - 0 błędów

CSS:
Sepultura - 16 błędów i wiele ostrzeżeń
Acid Drinkers - 5 błędów i wiele ostrzeżeń
The Offspring - 1 błąd i wiele ostrzeżeń

Poza tym, strony Sepultury i Acid Drinkers są oparte o tabele, a tymczasem chyba już od dobrych kilku lat metoda ta jest niezalecana. Zatem to te dwie strony
mirus pisze:
wyglada jak powrot do koncowki lat '90

czyli oparcie na tabelach, niezgodność ze standardami itd..

Mój projekt natomiast, można powiedzieć, wyprzedza trochę czas - gdzieś ostatnio czytałem ciekawą opinię (niestety nie pamiętam gdzie), mówiącą mniej więcej coś takiego, że w erze, gdy strony internetowe są wyświetlane na masie różnych urządzeń, przy użyciu wielu różnych konfiguracji sprzętu, z różnym oprogramowaniem systemowym i internetowym, przez ludzi z różnymi problemami (niewidomi, niedowidzący itd.), okazuje się, że czysty tekst może być najlepszym rozwiązaniem.

mirus pisze:
swietne, juz gotowe logo Armii (te ze starej strony


Logo ze starej strony, choć większe, to niestety nie zawierało wyrazu 'Anti'. Chciałem, żeby na nowej stronie ten wyraz znajdował się w logu.

mirus pisze:
no i moge tylko wyrazic nadzieje, zeby ta stronka hulala na php z baza danych itd, a nie zwyklym html-u w notatniku


To samo pytanie, które zadał Bogus.
Ja nie będę pisać skryptów PHP - musiałbym się dopiero nauczyć.
Równie źle jest z drugą częścią zdania - jak zawsze u mnie, strona jest robiona w XHTMLu, pisana w Notatniku.

Jeżeli chodzi o zlinkowane przez Ciebie strony, to nie do końca mogę sie zgodzić z ich rzekomą świetnością w stosunku do mojego projektu. Przypominam, że jak dotąd zaprezentowałem tylko stronę główną i układ menu.
Wszystkie trzy te strony, a także mój projekt strony Armii, opierają się na tym samym - baner u góry i menu pod banerem albo po lewej stronie. Menu jest "lekko" czułe na myszkę. No dobrze - w moim projekcie baner górny jest skromny, ale czy to źle? Na stronie Acid Drinkers jako baner dostajemy zdjęcie, które zajmuje ponad połowę ekranu. I po co? Będę chciał pooglądać zdjęcia zespołu, to wejdę do działu ze zdjęciami. A tak stronę, która mogłaby się zmieścić na ekarnie, muszę przewijać. Podobnie zdjęcie na stronie The Offspring - dobrze tam się komponuje, ale jest za duże. Dodatkowo na stronie The Offspring menu wydaje dźwięki, co moim zdaniem jest niedopuszczalne, a pozostałe dwie przyjęły chyba modne ostatnio, ale niepraktyczne rozwiązanie tworzenia na głównej stronie ciągnącej się bez końca listy nowości z ostatnich kilku lat.


Ale trzeba sobie zdać także sprawę z celu strony. To nie jest strona reklamująca towar, to nawet nie jest oficjalna strona - niepotrzeba wodotrysków. Każdy wie, jaka jest różnica między 'Agorą' a folderem reklamowym. O ile strona oficjalna może być folderem reklamowym (choć moim zdaniem nie powinna), o tyle strona nieoficjalna powinna być raczej 'Agorą'. I do tego dążyłem przez te kilka lat, gdy prowadziłem stronę. Na tym celu strony nieoficjalnej opiera się nowy projekt.
Czemu coś, co przyjmujemy za normalne w innych mediach, razi nas w Internecie? Gdy kupuję książkę, mam okładkę, stronę tytułową, a potem strony z tekstem i obrazkami/zdjęciami, na których stałym elementem jest tylko numer strony na dole i pasek z autorem i tytułem książki bądź rozdziału na górze. Czy strona internetowa nie może być podobna do książki?

Poza tym - w zalewie podobnie wyglądających stron zespołów, ten projekt się mocno wyróżnia i przez to bardziej zapada w pamięć. A jednocześnie jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał zrobić podobny serwis.

(Nie wiem, czy napisałem wszystko co chciałem. Śpieszę się trochę i w ogóle jakoś źle mi się pisze.)


3bajki pisze:
Przecież i tak sie przechodzi dalej, a nie siedzi na tej introdukcji godzinami


Tymbardziej po co robić animowany baner z nowościami? Skoro i tak uważasz, że się tego nie czyta? A właśnie animowany by utrudniał dodatkowo czytanie, bo jeśli bym wszedł na główną stronę właśnie po to, by zobaczyć, co nowego, to musiałbym czekać, aż się taki ruchomy baner przewinie do tej informacji, która mnie interesuje. A tak, w formie statycznej, mam wszystko od razu - jeden rzut okiem i wiem, czy jest coś nowego czy nie - oszczędzam czas.

elsea pisze:
Czy mylę coś, czy to jest/by była strona nieoficjalna? Tak czy siak, postulowałabym umieszczenie informacji, czy oficjalna czy nie.


To ma niby być strona nieoficjalna. Ale nie chciałbym umieszczać tej informacji z kilku powodów. Po pierwsze - napis 'nieoficjalna' jest długi i brzydki. Po drugie, jeśli nie jest napisane, że oficjalna, to można się domyśleć, że nieoficjalna, zwłaszcza jeśli nie jest to 'strona Armii' tylko 'strona o Armii'. Jest jeszcze trzeci powód, w sumie najważniejszy, ale chyba nie powinienem tu o nim pisać.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 18:37:55 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Bogus pisze:
A to ciekawe, możesz mi wyjaśnić, jaka to różnica dla Ciebie - gościa tej strony - na czym strona jest oparta? Oprócz tego, że na bazie danych "jest super fajnie" i niby "tak się robi"?

Taka, ze php daje o niebo wiecej mozliwosci, rowniez mi - gosciowi strony (np roznego rodzaju personalizacja). Nie mowiac juz o latwosci, z jaka mozna taka strone tworzyc i rozbudowywac (to dla tworcow), a w przypadku Armii tych materialow sa olbrzymie ilosci.

Co do standartow to mialem na mysli grafike, bo przy obecnej fazie tworzenia tej strony trudno mowic o programowaniu.
Grafika jest slabiutka, uklad, kolory w menu (rowniez powiekszanie sie liter), bajer z witrazem.

Logo...
wystarczylo 20s zeby uzyskac takie:
Obrazek

Cytat:
Mój projekt natomiast, można powiedzieć, wyprzedza trochę czas - gdzieś ostatnio czytałem ciekawą opinię (niestety nie pamiętam gdzie), mówiącą mniej więcej coś takiego, że w erze, gdy strony internetowe są wyświetlane na masie różnych urządzeń, przy użyciu wielu różnych konfiguracji sprzętu, z różnym oprogramowaniem systemowym i internetowym, przez ludzi z różnymi problemami (niewidomi, niedowidzący itd.), okazuje się, że czysty tekst może być najlepszym rozwiązaniem.

ale to jest margines, jakies inne urzadzenia itd, a jak sie ma problemy ze wzrokiem to jest np opera, a w niej szereg udogodnien.

mi sie wydaje, ze strona, poza trescia, musi miec dobra oprawe, bo gosc sie na niej nie zatrzyma. zobaczy taka amatorke i opusci ja po 30s, nawet nie dowiedziawszy sie o jej bogactwie tresciowym.

tez nie wiem czy wszystko napisalem...

na koniec prosze jeszcze raz o przemyslenie jej oprawy graficznej bo jest to katastrofa (oczywiscie wg mnie) na razie.

pozdro.

aha, ps. wiem, ze teraz juz podobno sie tabelek nie stosuje, ale to maly blad, ktory w 100% rekompensuje dobra oprawa;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 18:43:15 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Ptak ze wschodu pisze:
tamte serwisy są jak dla mnie za mało przejrzyste...

nie bardzo rozumiem, w ktorym momencie?
tzn wiem ze niektorzy potrzebuja czcionki 72, ale bez przesady...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 18:47:30 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
mirus pisze:
zobaczy taka amatorke i opusci ja po 30s, nawet nie dowiedziawszy sie o jej bogactwie tresciowym.

to chyba musiałby być grafik... ja np. nie uprzedzam się z takiego powodu do strony... gorzej jakt za wiele treści na raz rzuca się w oczy. A kolory chyba nietrudno zmienić, to jest detal tyko... Właśnie spodobała mi się ta stronka dlatego, że skromna jest. Z czasem będzie można coś ewentualnie zmieniać, ulepszać.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group