Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 10:54:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 00:24:35 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
azbest23 pisze:
dyskografia jako osobny dział, bez konieczności "przechodzenia" przez biografie

nom

a flasha jest akurat tyle ile trzeba -czyli do video i muzyki:) :brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 00:26:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Mi się bardzo podoba to połączenie bio-dyskograficzne...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 09:12:29 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Z tą biografią - dyskografią... :)
No tak, na większości stron tak jest jak piszecie + często osobna strona ze składem + osobna strona z tekstami + multimedia itd.
Ja wyszedłem z założenia, że to wszystko jest historią (bigrafią) Armii. więc na tej podstronie można przeczytać (zaktualizowaną :) ) historię zespołu, dowiedzieć się kto w Armii obecnie gra i zapoznać z dyskografią Zespołu. Z kolei na podstronach o płytach znajdują się zarówno teksty jak i multimedia - czyli fragmentaryczne pokazanie co na tej płycie jest. Obie rzeczy wydają mi się integralną częścią każdego albumu.
No i jeszcze pozostaje kwestia, że klikania jest tyle samo. Obojętnie czy by to był dział 'dyskografia' czy 'biografia' to żeby dostać się do strony o któreś płycie trzeba by kliknąć dwa razy. teraz może trzeba wykonać dodatkowy ruch w postaci małego przewinięcia strony. Z tekstami podobnie, a newet szybciej bo wszystkie są w jednym pliku, a na starej stronie trzeba się było przemieszczać między stronami. Jedynie multimedia są głębiej i rozrzucone między płytami;) No ale jak piszę - to nie ma być serwer do ściągania darmowych mp3 tylko te rzeczy mają konkretnie służyć prezentacji poszczególnych albumów :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 10:38:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Cytat:
a co byś chciał?

Pewnie przez to upchnięcie biografii, dyskografii i multimediów w jedno odnoszę takie wrażenie. Mimo wszystko myślę, że oddzielny odnośnik bezpośrednio z menu do dyskografii to nie byłby zły pomysł.
Myślę, że jakieś bardziej szczegółowe info o każdym z muzyków? Oddzielna strona na koncerty, gdzie z czasem tworzyłoby się archiwum.

Strona Badury była zawsze bardzo bogata w informacje i ciekawostki, ale teraz jest duży zastój, wiele podstron nie działa. Nie wiem jakie są przyczyny i czy Badura ma zamiar dalej robić stronę nieoficjalną, jeśli nie, to szkoda żeby te informacje przepadły.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 10:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
youzwa pisze:
Mimo wszystko myślę, że oddzielny odnośnik bezpośrednio z menu do dyskografii to nie byłby zły pomysł.

Ależ jest tylko trzeba przycisk znaleźć ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 11:19:24 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
:lol:

Póki co nie ma linku do dyskografii, nawet nie ma strony do której miałby prowadzić bo nie ma takiej jak "dyskografia".

Strona startowa z newsami (te już niedługo) i koncertami jest jeszcze tymczasowa, także spokojnie.

Również trzymam kciuki za stronę Badury i właśnie tam widziałbym miejsce na informacje o muzykach, recenzje z prasy, wywiady, kalendarium koncertów, komentarze, tak jak to działało do pewnego czasu. Informacje, te które były, na pewno nie przepadną, co najwyżej od jakiegoś czasu są niedostępne - mam nadzieję, że w końcu się to zmieni.

A z tym, że trzeba przycisk znaleźć to już do twórców playera - jak dla mnie jest średnio czytelny :wink: . W każdym razie jakby ktoś nie zauważył - po prawej stronie od podanego na belce czasu trwania utworu(a pisze tak z pamięci bo w pracy mam za starą wersję flasha żeby go widzieć a instalować niczego nie można...).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 14:42:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
jeszcze tylko małe pytanie (uwaga) co do okładek w dyskografii: dlaczego okładka płyty "Czas i Byt" nie jest w reedycyjnej wersji (tak jak ma to miejsce w przypadku pozostałych)?

super są te często aktualizowane "nowości"!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 16:06:45 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
yyy bo taka była na starej stronie...? :) nie no, korzytałem z tego co było w takich kwestiach. a nowa to ta z czarnym napisem na białym tle? to ta stara bardziej mi się podoba ;)

no z nowościami to nie musi być bardzo często byle było regularnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 16:15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
mirus pisze:
a nowa to ta z czarnym napisem na białym tle?

to jest "nowa":
Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 16:23:10 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
ok, chodzi o żółte paski. jak znajdę w rozdzielczości min 300x300px to wrzucę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 lipca 2009 18:46:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Świetna strona.Fajny pomysł z tekstami w okienku.Świetna robota.Prosty lejałt i z pomysłem i klimatem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 lipca 2009 18:19:59 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
Trochę zdziwiłem się, czytając:
mirus pisze:
całość jest podobnie jak była - na czystym html-u
skoro prawie 3 lata temu pisałeś:
mirus pisze:
no i moge tylko wyrazic nadzieje, zeby ta stronka hulala na php z baza danych itd, a nie zwyklym html-u w notatniku
Ale niech będzie.

Moim zdaniem strona jest dobra. Cieszy, że zastosowano grafiki związane z nowym albumem. Oby tylko po wydaniu kolejnego nastąpiła odpowiednia zmiana.

Bardzo dobrze, że zrezygnowano z dotychczasowej formuły "strony powitalnej". Teraz w końcu użytkownik dostaje od razu to, po co najprawdopodobniej przyszedł.
W tym kontekście rozważyłbym rezygnację z grafiki "Witamy na oficjalnej stronie zespołu Armia". Przypuszczam, że przytłaczająca większość wchodzących na stronę armia.art doskonale wie, że wchodzi na stronę oficjalną. A ci, którzy nie wiedzą, dowiedzą się z tytułu strony i napisu w pasku z menu. Sądzę, że nie ma sensu zużywać cennej przestrzeni na informowanie po raz kolejny, że to strona oficjalna.
Inna sprawa, że umieszczanie tekstów jako grafik
mirus pisze:
wyglada jak powrot do koncowki lat '90
Te efekty, które zastosowałeś, można osiągnąć korzystając z CSSów. To samo tyczy grafiki-napisu w menu.

Rozważyłbym sens podawania słów kluczowych, które nie występują na stronie. To też
mirus pisze:
wyglada jak powrot do koncowki lat '90
Wszak już od dawna wyszukiwarki w minimalnym stopniu kierują się tymi słowami kluczowymi. Co gorsza, jeśli zwracają na nie uwagę, to sprawdzają, czy słowa te występują faktycznie na stronie i jeśli nie, to strona dostaje niższe pozycje w rankingach, jako "oszukująca". Dziwi mnie, że WebSite PRO 4.3 nie ostrzega przed tym.
Ważniejszy wydaje się opis strony, a ten jest podany jedynie dla strony głównej i kontaktowej. Jest on dość lakoniczny: "Nowa płyta: Der Prozess" i wydaje się mi, że nie bardzo oddaje treść strony, zwłaszcza kontaktowej.

Bardzo cieszę się, że część błędów merytorycznych została już poprawiona. Jeszcze tylko reszta i naprawdę będzie bardzo dobrze.
Niestety większym problemem niż pozostałe błędy wydaje się mi to, że strona wprowadza w błąd w kwestii dyskografii. Sądzę, że to wysoce nieuczciwe wobec słuchaczy zespołu, którzy dopiero planują kupić sobie jakieś albumy.

Dodatkowo radziłbym poprawić na stronie błędy języka XHTML. Skoro już umieszczony jest znaczek, że strona jest poprawna, to działa to jak zachęta do sprawdzenia. Niestety po sprawdzeniu strony głównej okazuje się, że są na niej błędy! Myślę, że nie powinno być problemu z naprawą tego. W którejś galerii wyłapałem też jakieś ostrzeżenie, ale nie pamiętam w której (poza tym nie wszystkie sprawdziłem).


mirus pisze:
stronę Badury i właśnie tam widziałbym miejsce na informacje o muzykach, recenzje z prasy, wywiady, kalendarium koncertów
A właściwie dlaczego nie na oficjalnej?

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 lipca 2009 22:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
temp_bandit pisze:
Niestety większym problemem niż pozostałe błędy wydaje się mi to, że strona wprowadza w błąd w kwestii dyskografii. Sądzę, że to wysoce nieuczciwe wobec słuchaczy zespołu, którzy dopiero planują kupić sobie jakieś albumy.
....a jaki to błąd ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 lipca 2009 00:16:02 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
wywołany przez Badurę odpowiem, choć przyznam, że do końca sensu w tym nie widzę...

1. o tym "czystym html-u".
nadal uważam, biorąc pod uwagę sporą ilość materiału, że z perspektywy twórcy strony szybciej i wygodniej byłoby użyć jakiegoś CMS-a, nawet w stylu WordPressa. Sytuacja jest jednak jaka jest, dostępu na tę chwilę do baz danych itp. zabawek na serwerze nie mam więc powstała taka, oparta na zwykłym html-u. W zasadzie wszystko wklepane, działa dobrze.

2. Grafika z nadejściem nowego bedzie zmieniona, spokojnie.

3. Z tekstem powitania nie mam problemu, ja się cieszę, jak mnie ktoś wita u siebie. Jak się nie będą jakieś istotne informacje mieścić to przemyślę.

4. Z tymi tekstami jako grafikami nie do końca rozumiem. W większości serwisów są używane jakieś grafiki jako nagłówki, chodzi o rodzaj czcionek (nie każdy ma taką na komputerze) itd. Więc rzeczywiście - używam gifów jako nagłówków, uważam, że to lepiej wygląda i poza tym jest to czcionka prozessowa.

5.
temp_bandit pisze:
Te efekty, które zastosowałeś, można osiągnąć korzystając z CSSów.

nie wiem o które efekty chodzi...

6. Słowa kluczowe, przyznam, są wzięte ze starej strony + parę nowych dodanych. Z tym i z opisem strony nie mam żadnego problemu, to są sprawy tak dalece "pierdołowate", że szkoda na to czasu. Jak sam piszesz - przytłaczająca większość użytkowników i tak wie na jaką stronę wchodzi. Ale powitanie ich na pierwszej stronie czym innym, a jakieś niewidoczne kody czym innym. I póki co strona w Google pojawia się wysoko od czasów Lawdżoja :wink:

7. WebSite Pro... to takie dowalenie, że nie w notatniku, tak? hehe no tak się składa, że od "iks" lat korzystam z tego programu, niestety pod Vistą działa z problemami i służy mi głównie do podświetlania kodu w różnych kolorach, co, jak się pewnie domyślasz, przy dużej ilości materiału jest bardzo pomocne. Mógłbym tę linijkę w kodzie wywalić ale jak ją wrzuca to niech już będzie. Dobry program.

8. Główna strona rzeczywiście miała 4 błędy przez brak jednego "/", już poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi. Ostrzeżenia na stronach galerii (które i tak są "zielone", czyli "valid") dotyczą kodowania znaków, drobna rzecz, program do tworzenia galerii (tak, korzystam z takiego, nie notatnik) robi je w UTF-ie, a strona generalnie iso-8859-2.

Ogólna uwaga techniczna, kodowa - osobiście uważam, że strona jest całkiem dobrze zbudowana i działa (wyświetla się) dobrze pod różnymi przeglądarkami, a to jest najważniejsze. Jeśli są jakieś błędy na tej płaszczyźnie proszę o informacje, będę działał.

9. Dla mnie na "stronie oficjalnej" wystarczą te dane, które są. To co wymieniłem, że widziałbym na Twojej to m.in. dlatego, że zawsze tam te informacje były. Strona oficjalna niech będzie prezentacją zespołu i miejscem najważniejszych, aktualnych informacji. Tym co było i szoroko pojętą analizą może zająć się nieoficjalna, tak myślę.


no dobra, odpowiedziałem. tylko co z tego wynika, wyniknie? mogę tylko podsumować - wydaje mi się, że to co powstało jest w miarę schludne i aktualne. I w sumie taki był mój cel. I tak jak Ty - zrobiłem ją jak najlepiej potrafiłem. Trzymam kciuki za reaktywację strony nieoficjalnej i w miarę możliwości czasowych jestem gotowy do współpracy.


Jeszcze odnośnie cytowanych moich wypowiedzi sprzed lat. Tak ogólnie. Jak się czytam to najczęściej żenada i wielki :oops: Jednak człowiek dorasta. Nie chodzi o to, że w tym konkretnym temacie całkowicie przekreślam swoje słowa ale stylu i poziomu niektórych żałuję. Więc wszystkich, którym nerwa tu na forum kiedyś podrażniłem przepraszam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 14 sierpnia 2009 14:27:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4703
Nie wiedzialem gdzie to napisac, wiec pisze tu. Ostatnio pouzupelnialem troche setlisty koncertowe Armii na stronie setlist.fm Uwazam, ze fajnie by bylo aby istniala taka baza gdzie mozna przeczytac jakie utwory grala Armia na swoich koncertach, dlatego zachecam do dodawania innych setlist i korygowania moich ewentualnych bledow.
http://www.setlist.fm/setlists/armia-5bd683b4.html

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group