Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 13:38:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 18:49:23 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
mirus pisze:
tzn wiem ze niektorzy potrzebuja czcionki 72, ale bez przesady...

nie chodzi o rozmiar czcionki tylko, że za dużo treści rzuca się w oczy tak, że nie wiadomo w co wejść, wszędzie coś jest, jakieś wejście, cos pisze, o tak


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 18:54:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ptak ze wschodu pisze:
nie chodzi o rozmiar czcionki tylko, że za dużo treści rzuca się w oczy tak, że nie wiadomo w co wejść, wszędzie coś jest, jakieś wejście, cos pisze, o tak


No właśnie, jeżeli ideałem miałyby być nakićkane animacjami, multimediami, które nie do końca wiadomo, gdzie ściszyć lub wyłączyć (albo, co gorsza, bez możliwości wyłączenia) strony na MySpasie, to ja jestem zdecydowanym zwolennikiem "kiszenia się" w stylistyce późnych lat 90.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 19:18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
mirus pisze:
ze strona, poza trescia, musi miec dobra oprawe, bo gosc sie na niej nie zatrzyma. zobaczy taka amatorke i opusci ja po 30s, nawet nie dowiedziawszy sie o jej bogactwie tresciowym.
rozumiem, że to ten gość, który jeszcze niedawno nie dotarłby nigdy w życiu w Bibliotece Narodowej do pierwszego wydanie "Popiołu i diamentu", bo książki dołączone do księgozbioru a wydane przez bodajze 1956 rokiem nie zostały jeszcze wprowadzone do katalogu komputerowego. Gość ów wchodzi do holu, patrzy, a tam miliony karteczek w szufladkach! Co za gość!

Ej, no dobra, głupoty piszę, przecież ten gość niczego nie szuka...

Bandyto - nie do końca przekonało mnie to, co napisałeś o oficjalności/nieoficjalności, ale przyjmuję, że masz swoje powody (punkt trzeci).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 19:44:36 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
http://www.piotrass2.info/index.htm tak sobie zacząłem robić...


Ostatnio zmieniony pn, 13 listopada 2006 19:48:17 przez Piotrek_b, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 19:47:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
mirus pisze:
Taka, ze php daje o niebo wiecej mozliwosci, rowniez mi - gosciowi strony (np roznego rodzaju personalizacja)

Mylisz podstawowe sprawy. Piszesz to tak, jakby HTML i PHP to były konkurujące technologie wykonania strony, a przede wszystkim, jakby samo wykorzystanie języków skryptowych do generacji stron www dawało cokolwiek, poza zwiększeniem obciążenia serwera. Przedstaw jakieś pomysły wykorzystania PHP + bazy danych, bo tak rzucone stwierdzenie sprawia wrażenie, że coś tam słyszałeś, ale nie bardzo wiesz, o czym mówisz.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 20:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Juz lepiej przywrócić starą wersje strony która jest mimo wszystko o wiele lepsza graficznie od tej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:18:03 
Wyjściowy pomysł Piotrka B na drugą stronę nie jest zły!


Bandyta pisze:
3bajki napisał:
Przecież i tak sie przechodzi dalej, a nie siedzi na tej introdukcji godzinami


Tymbardziej po co robić animowany baner z nowościami? Skoro i tak uważasz, że się tego nie czyta? A właśnie animowany by utrudniał dodatkowo czytanie, bo jeśli bym wszedł na główną stronę właśnie po to, by zobaczyć, co nowego, to musiałbym czekać, aż się taki ruchomy baner przewinie do tej informacji, która mnie interesuje. A tak, w formie statycznej, mam wszystko od razu - jeden rzut okiem i wiem, czy jest coś nowego czy nie - oszczędzam czas.

hehehe

Jak zwykle odwracasz kota ogonem. Teraz trzeba przelecieć mychą w dół (z pustką po prawej i po lewej - aspekt graficzny), takto nawet przypadkowo włączając stronę i gdy jest otwarta z boku możesz coś zobaczyć - termin, miejsce i kasa za koncert i styka). Podobnie jest z Twoją argumentacją co do stron, że najlepszy byłby czysty tekst (to coś w rodzaju argumentacji że w średniowieczu było lepiej - lubię ten okres, ale to jest wysoko kontrowersyjne zdanie :lol: )


Bandyta pisze:
Do jakich standardów?
Robiąc stronę trzymałem się standardów XHTML i CSS. Na ile mi się to udało, można sprawdzić korzystając z Validatorów. Ale żeby było jasne - 0 (zero) ostrzeżeń i błędów.
Tymczasem przedstawione przez Ciebie "profesjonalne" witryny:

Ależ trendy sa podobne. Wyglądają one jak na przykład u mojego brata: http://www.probasket.pl/index.php?act=news . Bardziej mi się podobała stara wersja jego strony, ale takie są trendy obecne (i ilość oglądanych materiałów wzrasta). I zawierz mi obecnie jego (+kilku koleżków) strona robiona jest przez zew. profesjonalistę, a brat bacznie śledzi trendy.

Jak Cię znam zaczniesz mi to jakoś długaśnie argumentować. Nie wiem czy mi się będzie chciało kontry wrzucać.
A opinia jest jak dupa. Każdy ma własną.
Wybierz pasujące Ci rozwiązania i uwagi i wprowadzaj.
Ja tam lubiłem i Twoją starą stronę i doceniam ogrom Twej pracy :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Piotrek CZAD! Rewela strona!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:48:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
BartZ pisze:
Piotrek CZAD! Rewela strona!


podpisuję się pod tym!

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:51:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
niestety to, co pokazał bandyta jest dla mnie słabe. prostota też musi być estetyczna. spłaszczona rozeta i siermiężne białe paski (a raczej pachy) są graficznie nieudane. może jednak by jakiś zawodowy plastyk - grafik mógł się tym zająć? Piła? (projekt Piły podobał mi się znacznie bardziej).

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:53:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
przed chwilą otworzyłam projekt Piotrka: bardzo fajny!!!! efekt psuje tylko logo Armii, które jest - jak to się mówi - nieustawne. może by jakies inne liternictwo i będzie super.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 21:56:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
oooooooooooo ! Piotrek_b !!!!!!!!!!! :piwo: ...wyrzucić logo!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 listopada 2006 22:01:01 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
mnie się jednak bardziej podoba wyjściówka Bandyty. kolorystyka lepeij gra w tamtym projekcie. i możecie sobie gadać :wink: to i tak tylko Bandycie ku dopracowaniu posłuży :lol: . nie powiem Piotrka tez jest fajny,ale...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 00:30:57 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
3bajki pisze:
Wyjściowy pomysł Piotrka B na drugą stronę nie jest zły!


BartZ pisze:
Piotrek CZAD! Rewela strona!


seamas pisze:
podpisuję się pod tym!


elrond pisze:
oooooooooooo ! Piotrek_b !!!!!!!!!!! ...wyrzucić logo!!!!


natalia pisze:
przed chwilą otworzyłam projekt Piotrka: bardzo fajny!!!! efekt psuje tylko logo Armii, które jest - jak to się mówi - nieustawne. może by jakies inne liternictwo i będzie super.


Dzięki za miłe słowa :piwo:

Logo wyrzuciłem:

http://www.piotrass2.info/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 00:45:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
niby fajne... tylko jak dla mnie tak może wyglądać strona o płycie Ultima Thule, a nie o zespole Armia...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group