Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 10:32:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 00:47:14 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
z drugiej strony strony zespolow czesto nawiazuja graficznie do ostatniej plyty...
np: http://www.myslovitz.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 00:49:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
albo www.razdwatrzy.zgora.pl
ale my rozmawiamy o nieoficjalnej stronie zespołu... oficjalna jest jak wiadomo na www.armia.pl
;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 00:51:32 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
no :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 01:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Piotrek_b pisze:
Logo wyrzuciłem:
...........hmmmmmmmmmm...ale po co ten parowóz.....?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony wt, 14 listopada 2006 02:01:36 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 01:59:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
KoT pisze:
niby fajne... tylko jak dla mnie tak może wyglądać strona o płycie Ultima Thule, a nie o zespole Armia...

....a dlaczego nie ? ( tylko bez logo i parowozu)

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 02:00:56 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
elrond pisze:
....a dlaczego nie ? ( tylko bez logo i parowozu)


Parowóz tylko chwilowo :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 10:05:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
natalia pisze:
projekt Piły podobał mi się znacznie bardziej

Projekt Piły dotyczył strony oficjalnej czy nieoficjalnej? Można go obejrzeć celem porównania?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 17:56:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
mój głos jest słaby...
dwie strony temu KoT pisze:
uprzejmie przypominam, że strona prowadzona przez Bandytę straciła status oficjalnej jakoś przed wakacjami, o czym na tym forum poinformował Elrond. Poinformował też, że będzie nowa strona oficjalna i o ile się nie mylę miał ją przygotować Lafdżoj. Strona Bandyty miała być opracowana graficznie przez Piłę, ale skoro Bandyta reaktywował ją w nieco zmienionym do poprzedniczki ksztalcie, wielokrotnie na tym forum pisał, że nie ma pojęcia o rojektowaniu stron internetowych - sam nie umie takiej strony napisać...


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 19:24:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Kocie, tak, ale pamiętam jak dziś, kiedy Elrond wołał "gdzie jest Piła?!" (a Piła był na wczasach ;-) ) - stąd także moje wątpliwości, czy oficjalna, czy nie... Wydaje mi sie, że do robi różnicę...
hm?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 20:32:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
KoT pisze:
mój głos jest słaby...

Przeczytałem Twojego posta i wziąłem go pod uwagę, ale że pojawiły się i inne głosy w tej kwestii, więc chciałem się upewnić. Brzmisz na bardziej przekonanego, więc pozostaje mi przyjąć tę wersję :-) Ciekaw jestem tego projektu, bo prawda jest taka, że jeśli ta strona ma jakoś wyglądać, to jej projekt graficzny powinien przygotować grafik. Pocięcie tego i zrobienie szablonu to już problem mniejszy (no chyba, że grafik nie uznaje kompromisów), sam mógłbym się tego podjąć, jeśli byłaby taka konieczność.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 20:46:08 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Która czcionka byłaby lepsza według Was. Ta:

http://www.piotrass2.info/sklad.html (czcionka zastosowana także w menu)

czy może ta:

http://www.piotrass2.info/koncerty.html

? :)

W ogóle jak macie jakieś sugestie to piszcie. Będę wdzięczny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 20:50:41 
mirus pisze:
Co do standartow to mialem na mysli grafike, bo przy obecnej fazie tworzenia tej strony trudno mowic o programowaniu


Zaczynamy niepotrzebnie wkraczać w szczegóły techniczne, ale dbanie o zgodność ze standardami, jeśli idzie o kod strony, najlepiej wprowadzić już na początku, a nie gdy strona będzie gotowa.
A czy standardy odnoszące się do grafiki są jakoś sprecyzowane?

mirus pisze:
Grafika jest slabiutka, uklad


Układ, z tego co obserwuję, jest taki jaki często się spotyka. Stały element na górze, stałe menu po lewej.

mirus pisze:
rowniez powiekszanie sie liter


O dziwo, grafika jest zupełnie mizerna, gdy się wyłączy monitor.

mirus pisze:
Logo...
wystarczylo 20s zeby uzyskac takie


No fajne, fajne. Mogę też zrobić takie w 20 sekund. Tylko, że wydaje mi się, że napis 'Anti' jest za bardzo ściśnięty. Nie odnosisz takiego wrażenia?

mirus pisze:
mi sie wydaje, ze strona, poza trescia, musi miec dobra oprawe, bo gosc sie na niej nie zatrzyma. zobaczy taka amatorke i opusci ja po 30s, nawet nie dowiedziawszy sie o jej bogactwie tresciowym.


Ale tak Ci się wydaje, czy dysponujesz jakimiś statystykami? Bo mi na przykład się wydaje, że nie masz racji.

mirus pisze:
na koniec prosze jeszcze raz o przemyslenie jej oprawy graficznej bo jest to katastrofa (oczywiscie wg mnie) na razie.


Wiesz, jeśli się nie mylę, to napisałem, że poddaję projekt ocenie. Gdybym nie chciał już o nim myśleć, to byłaby już to strona. Skoro pytam się o zdanie, to dlatego, że chcę ewentualnie jeszcze nad nim pracować.
Katastrofa czy nie - słusznie zaznaczyłeś, że to tylko Twoje zdanie.

mirus pisze:
wiem, ze teraz juz podobno sie tabelek nie stosuje, ale to maly blad, ktory w 100% rekompensuje dobra oprawa


Nie podobno, tylko na pewno. I nie teraz, tylko zawsze to było rozwiązanie nienajlepsze. Teraz tylko niektórzy zaczęli kłaść na to większy nacisk.
Mały błąd? Duży raczej. Oprawa go rekompensuje?? Słyszałem, że w szczególności dobra oprawa może też zrekompensować brak treści... Błąd jest błędem - niezależnie od gustów. Oprawa jest zależna od gustów.

Kajo pisze:
Juz lepiej przywrócić starą wersje strony która jest mimo wszystko o wiele lepsza graficznie od tej.


Aż tak źle? Co było lepsze w starej wersji? Czerowna ramka wokół nagłówków, nijak nie pasująca do niczego? Czy może paskudny żółty kolor linków? I w drugą stronę - co w tej nowej jest takiego paskudnego i wstrętnego, czego nie było w poprzedniej wersji?

3bajki pisze:
Jak zwykle odwracasz kota ogonem.


Po takim stwierdzeniu mogę tylko napisać, że chyba najwyraźniej mówimy o różnych sprawach i dlatego nie potrafimy dojść do porozumienia.

3bajki pisze:
Teraz trzeba przelecieć mychą w dół (z pustką po prawej i po lewej - aspekt graficzny), takto nawet przypadkowo włączając stronę i gdy jest otwarta z boku możesz coś zobaczyć - termin, miejsce i kasa za koncert i styka).


Wiem, że jest szkoła, mówiąca, że strona powinna się mieścić na ekranie, bez konieczności przewijania. Ale to nie jest moja szkoła.
Ja uważam, że wrzucenie tych informacji koncertowych i nowości na stronie/w zespole na boki, stworzyłoby gorsze wrażenie i zmniejszyłoby czytelność strony. Nie przesadzajmy - nie jest tam tak dużo do przewijania. Przypadkowo włączając stronę i gdy jest otwarta, możesz na jej dole zobaczyć najważniejsze w danej chwili informacje.

3bajki pisze:
Ależ trendy sa podobne.


Aaa... I teraz wszystko jasne - strona musi być 'trendy' i 'jazzy', bo jak nie, to nie będzie klientów na stronie.
Ufff... Dobrze, że Armia nie jest 'trendy' zespołem.

3bajki pisze:
strona robiona jest przez zew. profesjonalistę, a brat bacznie śledzi trendy


To nie tak, że teraz na złość chcę być na nie. Ale mi się strona Twojego brata nie podoba. Moim zdaniem strona główna jest po prostu nieczytelna! Przeważnie widząc taką stronę, wracam do Googla i szukam lepszej.
Poza tym, jeśli profesjonaliści robią 114 błędów (wg Validatora) i projektują w tabelkach (czyli nie są na bierząco z technikami projektowania stron) to jaką mam mieć pewność, że są profesjonalistami (i są na bierząco!) co do wyglądu strony?
(Ale już np. prywatna strona Twojego brata o wiele lepsza. Na takiej bym został, gdyby akurat tematyka mnie interesowała.)

3bajki pisze:
i ilość oglądanych materiałów wzrasta


Nie wiem jaki jest charakter strony Twojego brata, ale strona o Armii nie musi walczyć o odwiedzających. To nie jest tak, że ktoś chce poczytać wywiady z Budzym czy o najnowszej płycie zespołu, zobaczy ubogą grafikę i powie sobie: "Łeee... To idę na sronę Reni Jusis, bo tam kolorowo i wszystko skacze". Nie można przykładać tej samej miarki do wszystkcih stron. Inaczej wygląda książka z bajkami dla dzieci a inaczej podręcznik prawa.

3bajki pisze:
Jak Cię znam zaczniesz mi to jakoś długaśnie argumentować.


Nic na to nie poradzę. Chciałbym pisać krótsze posty, ale same wychodzą takie długie.

natalia pisze:
prostota też musi być estetyczna. spłaszczona rozeta i siermiężne białe paski (a raczej pachy) są graficznie nieudane.


A widzisz - moim zdaniem te paski są bardzo ładne. I nie są one białe. Podobnie jak rozeta nie jest spłaszczona - jest okrągła. Może z monitorem masz coś nie tak - ponoć czasami, gdy ma się źle ustawioną rozdzielczość, to kwadratowe rzeczy wyglądają jak prostokąty.
W ogóle to dzięki za opinię - szkoda, że poprzestałaś na stwierdzeniu, że jest źle, a nie wyraziłaś swojego pomysłu na ulepszenie, ale w końcu każde zdanie się liczy.


Tak jak pisze KoT - projekt Piły miał dotyczyć strony nieoficjalnej, materiałów zebranych na armia.kdm.pl. Oficjalną stronę robią Tom i lafjoy. A zatem mój projekt dotyczy strony nieoficjalnej.


A dla przykładu - strony o skromnym layoucie, a jednak czytelne, o dziwo łatwe w nawigacji, szukaniu informacji itd.:
http://www.rmb.art.pl/
http://www.radicalnews.pl/
http://www.pattontrader.com/
http://www.google.com/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 23:12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Bandyta pisze:
Tak jak pisze KoT - projekt Piły miał dotyczyć strony nieoficjalnej, materiałów zebranych na armia.kdm.pl. Oficjalną stronę robią Tom i lafjoy. A zatem mój projekt dotyczy strony nieoficjalnej.

to prawda. elrond szukał Piły jeszcze za czasów, gdy strona bandyty miała zostać oficjalna pod warunkiem zmiany grafiki. ponieważ jednak Piła nie dawał rady czasowo, więc nastąpiło co nastąpiło.
mi jets jedynie przykro teraz z tego powodu, że również lafdżoj jakoś się nie wyrabia :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 23:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Piotrek_b pisze:
Która czcionka byłaby lepsza według Was. Ta:

...mnie się te czcionki nie podobają...proponuję Alternate gothic2
ps. ale czemu znowu te białe litery na obrazie?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 listopada 2006 23:25:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Czcionki można proponować różne, tylko co z tego, jak efekt końcowy zależny jest od tego, co gość strony ma zainstalowane na swoim komputerze. To nie obrazek, tylko strona - trzeba używać czcionek podstawowych, albo wszystko opierać na grafice, co jest rozwiązaniem złym.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group