Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 08:45:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1047 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: śr, 31 maja 2023 01:18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Ja w życiu żadnej kasy nie zobaczyłem :) Nie wiem, jak to działa w przypadku większych zespołów, którym konta obsługują wytwórnie. Ale nawet moja skromna wiedza wskazuje na to, że korzystanie z pośrednika (może nim być firma wydająca zespół, albo jakiś wirtualny wydawca, któremu coś tam się płaci za wrzucenie kawałków, a on niby ma coś tam oddawać za odtworzenia) nie wymaga poddania kapeli weryfikacji. Ja przez jedną firmę wrzuciłem dwie płyty Spirita, potem dopiero założyłem sobie apkę Spotify for Artist i przez nią zweryfikowałem zespół - a przy wrzucaniu przez inną firmę trzeciej płyty, mogłem podać link do profilu wykonawcy. Myślę, że nie wszystkie kapele, a może i wytwórnie, to ogarniają. czemu, pojęcia nie mam. Są sytuacje, gdy innych wykonawców o tej samej nazwie nie rozróżnia (ja tam mam tu i tu z moim różańcem, który na last.fm nabija odtworzenia jakiejś egzotycznej artystce, a na spotify podsuwa mi podobnych do niej wykonawców, ale - UWAGA - to się zdarza nawet z Kultem), a czasem jest na odwrót i różne płyty jednej kapeli wrzucane przez inne wytwórnie funkcjonują jako dzieła różnych artystów o takiej samej nazwie. Podejrzewam, że z czasem to się jakoś unormuje.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: śr, 31 maja 2023 15:44:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 października 2019 14:13:17
Posty: 115
@Fengari
Z tego co wiem to istotny jest album - tzn. kasę dostaje ten kto wrzuca dany album (bo często się zdarza że dany wykonawca miał kontrakty z wieloma wytwórniami). W tym wypadku oczywiście irańska Armia powinna stworzyć nowy profil artysty (co nie oznacza że kasę za odtworzenia dostanie nasza Armia).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: śr, 31 maja 2023 20:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Kurczę, czyli wygląda na to, że bajzel tam jest, a jeszcze przy okazji jak dobrze pójdzie, to wytwórnie mogą zagarnąć całą kasiorę dla siebie... Słabe to... :?

Ale dzięki Wam za wyjaśnienia!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: czw, 01 czerwca 2023 01:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
W przypadku kapel, których nikt nie słucha, jak Spirita, zysk nie ma znaczenia, bo to są kwoty rzędu kilku złotych rocznie . Ale już z samego "Niezwyciężonego" teoretycznie kilkanaście tysięcy ktoś powinien dostać. Oczywiście przez cały czas obecności kawałka na Spotify, ale dalej to pewnie miesięcznie zauważalna kwota... którą jednak jakoś tam trzeba by podzielić.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: czw, 01 czerwca 2023 23:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 października 2019 14:13:17
Posty: 115
Fengari pisze:
Kurczę, czyli wygląda na to, że bajzel tam jest, a jeszcze przy okazji jak dobrze pójdzie, to wytwórnie mogą zagarnąć całą kasiorę dla siebie... Słabe to... :?

Ale dzięki Wam za wyjaśnienia!


Co do wytwórni to - owszem - od kontraktu zależy kto (ewentualnie w jakim procencie) dostaje pieniądze.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: czw, 01 czerwca 2023 23:43:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Budyń, a nie lepiej by Ci było w takim razie nie korzystać z pośrednictwa jakichś firm, tylko wrzucać samemu we własnym imieniu? Czy nie masz takiej możliwości? Parę złotych może nie ma wielkiego znaczenia, ale zawsze lepiej odzyskać z tego zwrot chociaż na piwo :wink: , niż nic.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2023 00:56:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Nie ma takiej możliwości w ogóle. Kiedyś były zapowiedzi, że wprowadzą w aplikacji Spotify for Artists, ale się nie zdecydowali.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2023 22:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Chyba ktoś się zorientował, bo już są dwa odrębne profile

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2023 22:03:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Pewnie czytajo forum. :mrgreen:

Budyń pisze:
Nie ma takiej możliwości w ogóle.

Kicha jakaś... :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: czw, 14 marca 2024 23:35:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Gadałem dziś z Budzym. Otóż tak... ścieżki do nowej płyty są już w zasadzie gotowe, do zrobienia są jeszcze części wokali. Budzy twierdzi, że płyta ujrzy świtło dzienne lato. Uważa, że jest udana 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: pt, 15 marca 2024 18:51:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Oooo! Głodnam szczegółów! :D
Co do tego lata to jednak mam pesymistyczne podejście... Ucieszę się, jeśli płyta ukaże się w tym roku.
Natomiast co do tego, czy jest udana, to optymistycznie zakładam, że tak - sądząc po tym, co do tej pory słyszałam na koncertach. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: nowa płyta
PostWysłany: ndz, 17 marca 2024 09:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
arasek pisze:
Gadałem dziś z Budzym. Otóż tak... ścieżki do nowej płyty są już w zasadzie gotowe, do zrobienia są jeszcze części wokali. Budzy twierdzi, że płyta ujrzy świtło dzienne lato. Uważa, że jest udana 8-)


O, świetne wieści! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1047 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group