Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 19:11:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 20:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie uwierzycie, jak doskonale brzmią piosenki Armii przy ognisku.

Sprawdziliśmy to doświadczalnie na dwóch ogniskach w Krasnem Potockiem, gdzie - zwłaszcza podczas pierwszego - Armia zdominowała repertuar i wyszło to nadzwyczaj dobrze. Zwłaszcza Droga i Pocałunek. Ciekawe. Duch w ogóle nie chciał zażreć na tym wyjeździe (dla mnie oprócz cudownie lekkiego God Is The Loving w wersji soundropsowej wszystko brzmiało jakoś za zimno i ciężko), Legendę rzadko na manewrach gramy, Triodante troche było, ale jakby "za trudne", Ultima zbyt przygnębiająca - za to Drogę i Pocałunek zaśpiewaliśmy niemal w całości.

Zgrały się idealnie ze skrami lecącymi z ognia ku niebu, z szumem ogniska, z zapachem dymu i z chłodem ciągnącym od pleców, podczas gdy w kolana niemiłosiernie grzeje. Głos, gitara i flet rozchodziły się pod niebem, znajdując przestrzeń. Nigdy dotąd nie udało mi się chyba tak udanie akompaniować Gerowi na flecie. Aż sam bym chciał usłyszeć nasz Sen nocy letniej albo Buraki. Ciekawie mogły też wyjść eksperymenty z Krótką formą czadową i improwizowana, do niczego niepodobna wersja Wiatr wieje tam gdzie chce.

Ognisko to dla mnie zawsze wydarzenie fajne, ale takie, na którym się śpiewa szlachetne piosenki (czy będzie to Armia, czy z uczuciem zaśpiewana Wolna grupa Bukowina ;-)) ma dla mnie jakiś inny wymiar, prawie sakralny.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 21:02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
yeah :] kiedy i gdzie nastene ognisko :piwo: :D ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 21:03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Armia i Bukowina...
jedno dla mężczyzn, drugie dla fujar...
ale ognisko zawsze łączyło skrajności, taki harcerski etos... buahaha

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 21:04:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
SUPLEMENT: właśnie ktoś się oburzył, że co to, Armia i Wolna Grupa Bukowina. Ano, ja na to powiem tylko tyle, że można się śmiać z gupich piosenek turystycznych (zresztą Bukowina to raczej te znacznie mądrzejsze piosenki turystyczne), ale byłem na takich ogniskach, gdzie z nabożnym skupieniem śpiewano takie rzeczy, zebyście pynkli ze śmiechu - a jednak było to piękne i nieskończenie autentyczne. Bo przy ogniu wiele rzeczy wygląda inaczej. Jak mówiłem: dla mnie ognisko ma wymiar niemal sakralny.

manool pisze:
taki harcerski etos... buahaha

wolę śpiewać przy ognisku totalny SYW, niż kogoś kto wyśmiewa sie z harcerskiego etosu :evil:

Nie spodziewałem się, że ten wątek trzeba będzie przenosić do awanturum :-(

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony czw, 04 maja 2006 21:08:17 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 21:04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
O! Zgadzam się, że wyjątkowo pięknie Armia brzmiała w TAKIM kontekście! Choć nie wiem, czy w moim odbiorze ważniejsze od samego ogniska nie były...przestrzeń i mrok, i szum drzew nad głowami. Ale z drugiej strony ognisko niezbędne, żeby w mroku nie zatopić się całkowicie...

W każdym razie........ACH!

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 21:49:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
manool pisze:
harcerski etos


Mnie do harcerskiego etosu baaardzo daleko, a nawet do HaCerskiego... Ale fascynacja ogniem nie wymaga takich odwołań. To jest coś dużo bardziej archetypicznego, może to wręcz są jakieś socjobiologiczne ciągoty... Nie tylko ognisko - palenisko w piecu, kominek, świece, światło lamp odbijające się od mokrego asfaltu...

I w rzeczy samej, są momenty, gdy idealna jest Armia, i są, gdy idealna jest Bukowina (mimo że kiedy indziej nadaje się tylko dla fujar). To po prostu kwestia sytuacji. Kwestia tej sytuacji i towarzyszących jej uczuć wyczucia.

A muzyka Armii pasuje do bardzo wielu sytuacji. Dosłownie i do tańca, i do różańca. I do ogniska też.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 23:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
:?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 05:38:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Crazy pisze:
wolę śpiewać przy ognisku totalny SYW, niż kogoś kto wyśmiewa sie z harcerskiego etosu

Nie spodziewałem się, że ten wątek trzeba będzie przenosić do awanturum

crazy! hold on! ja Cię tylko dżaźnie! żadnych przeniesień. Specjalnie dla Ciebie, jak dotrę do Tnia wrzucę sobie SDM,ale tylko jedną piosenkę :lol:
Pomyśl, że po prostu Wam Zazdroszczuuuu :wink:
edit jeszcze dla Crazy'ego :oops: :oops: :oops:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Ostatnio zmieniony pt, 05 maja 2006 16:22:07 przez manool, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 11:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
manool pisze:
SDM


Sado macho? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 12:47:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
szkoda tylko, że z całego mojego posta wszyscy oprócz Piotrka i Moniki wyczytali tylko trzy słowa w nawiasie ostatniego akapitu :-(

Jedyne co chciałem wyrazić tym wątkiem, to radość z tego, że Armia tak wspaniale zabrzmiała w okolicznościach dla mnie ważnych i szczególnych (a nigdy chyba nie słyszałem dotąd relacji ze śpiewania Armii przy ognisku). No i pochwalić się delikatnie, że czasem na flecie coś mi wyjdzie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 12:54:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy - cierpliwości! Ja w ogóle na nawias nie zwróciłem uwagi! Za to na inne - bardzo! Jeszcze napiszę, jak tylko zbiorę myśli..

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 21:24:43 
ojej!!!!!!!!!!!! jaki piękny temat (i awatar Witta).

dla mnie ognisko też jest czymś więcej (bardzo mi się podobało, jak Crazy patrząc w żarzące się węgielki powiedział, że ten widok jest tak dobry jak chmury przesuwające się po niebie). I bardzo mnie ucieszyło tak pasujące wybrzmiewanie Armii. Armia gra leśną muzykę!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 maja 2006 15:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bardzo zgadzam się z Crazym. ARMIA przy ognisku tu jest to! W sumie zawsze o tym wiedziałem, ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić. A dzięku Gerowi i Crazemu ostatnio spełniło się to nie do końca uświadomione marzenie... :)

Ale muszę powiedzieć, że dla mnie szczególną siłę miały zagrane fragmenty Legendy oraz Czasu i bytu (Wiatr wieje.... - superrr!!!!). Może dlatego, że muzyka ARMII z tego okresu jakoś wyjątkowo dobrze wpisuje mi się w kontekst pola, lasu, góry i nieba. Nie tyle wpisuje co JEST w nim. Zawsze miałem tego poczucie, kiedy podczas wędrówek, kiedy głowa oczyszczona już z łomotu codzienności i różnych piosenek dnia przypominała 'przebłysk', 'zimową opowieść', 'miejsce pod słońcem' lub 'pieśń przygodną'.

Trzeba by jeszcze z tym popraktykować...!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 maja 2006 18:27:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
serce roście... :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 maja 2006 20:17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
dzis mialem cos z tego... prąd wydupcyło w mojej wiosce ;) i zajaralismy swieczki i z nudow siedzialem z siositrami i wyliśmy 'dom przy moście' etc. ale jak zaczałem hehe kiedy zaintonowalem przebłysk 5 wróciło światło ;) hehe


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group