Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:06:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 maja 2006 22:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 801
Skąd: Marshes
Morella pisze:
Crazy patrząc w żarzące się węgielki powiedział, że ten widok jest tak dobry jak chmury przesuwające się po niebie


To w pewnym sensie naprawdę zbliżone zjawiska. Ogień i lód - zupełne przeciwieństwo, a w percepcji - takie podobne.
Sądzę, że chodzi tu o tę chaotyczną dynamikę. Ogień i chmury skaczą w nieprzewidywalny sposób. Ogniska żaru i kryształki lodu w chmurach są przenoszone podmuchami wiatru. Wiatr jest chaotyczny, więc i żar, i chmury chaotyczne być muszą. I jest to dla nas o szlifowanym w żelazie rozumie tak inne, że zniewalajace. Hipnotyzujące.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 maja 2006 10:39:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o tak! dokładnie o to chodzi. pewnie w odpowiednim przyspieszeniu można by podobny hipnotyzujący chaos zaobserwować w ruchu błota na bagnach... co nie, Błotowiju? ;-)

Stiw - świeczka też dobra jest! Zdarzało się, że prąd i nam wyłączali i trzeba było wieczór przy naturalnym oświetleniu przebyć. Zupelnie inny wymiar wszystko zyskuje! Armii wtedy nigdy nieuprawiałem, ale jestem pewien, że efekt mógłby być podobnie ciekawy, co przy ognisku :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 maja 2006 16:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 10:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
Nigdy nie próbowałam Armii przy ognisku, może w sobote spróbuje, chociaż samej to ciężko będzie bo nie wiem czy ktoś z mojego otoczenia lubie Armie.
Cytat:
Zupelnie inny wymiar wszystko zyskuje!


Crazy dokladnie!! Pamiętam jak na moim całym osiedlu siadł prąd. Duże blokowisko a tu ciemnośc, kompletna ciemność, dopiero w oddali przebijało się światło. 8) Wrażenie niesamowite - siedzisz na balkonie a tu tylko latarki gdzieniegdzie. Ciekawe, gdyby ktoś nagle zaczął wyć jakiś kawałek Armii... coż za klimat by był :twisted:

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 maja 2006 16:47:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
tylko że jak nie ma prądu to nie ma prądu :]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 07:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
O tak. Armia dobrze brzmi przy płomieniach. Podczas spływów grałem często z koleżanką-flecistką i kolegą-harmonijkowcem "Opowieść zimową" w zupełnie zakręconej wersji i wychodziło przeważnie świetnie! W tle świerszcze i żaby, co jakiś czas strzela w ogniu żywiczne drzewo a tu Armia. Dobre to było.
Tak myślę, że jeszcze "Wspaniała nowina" fajnie by brzmiała. I "Echo".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 09:12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
to może ktoś zapoda armiowe akordy dla darcia się przy ognisku/grillu itp?? sezon się zaczął, a ja z chęcią bym ponawracał słuchaczy na dobrą muzykę ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 10:08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
W tle świerszcze i żaby, co jakiś czas strzela w ogniu żywiczne drzewo a tu Armia.

o! o! właśnie to :!: :-) :-)

Swoją drogą ani Wspaniałej nowiny ani Echa chyba z akompaniamentem świerszczy nie wykonywaliśmy (Nowina była w domu, więc przy odgrywaniu Drogi przy ognisku została opuszczona, a Echa baliśmy się grać na wypadek, gdyby Aviator czychał ukryty w lasku poniżej :-))

Meriadok Brandybuck pisze:
ognisku/grillu

tak jak manool się oburzyła, że zestawiłem w jednym nawiasie Armię i Bukowinę, tak mój sprzeciw zawsze wywoływało takie zestawienie jak u Merry'ego powyżej.
Co nie znaczy, że Armia nie nadaje się pod grilla ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 12:10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
a czemu nie Legenda?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 12:19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Meriadok Brandybuck pisze:
to może ktoś zapoda armiowe akordy dla darcia się przy ognisku/grillu itp?? sezon się zaczął, a ja z chęcią bym ponawracał słuchaczy na dobrą muzykę


Też bym o to prosił. Chociaż tu jest sporo: http://www.radykalni.kdm.pl/strona_glowna.htm, i fajnie wychodzą zwłaszcza te roakrodowane przez niejakiego Dzynia... :wink:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 15:11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A kto to jest Dzyń? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 15:18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
hehehehe

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 maja 2006 17:36:43 
Crazy pisze:
Echa baliśmy się grać na wypadek, gdyby Aviator czychał ukryty w lasku poniżej )

proszę nie straszyć zwierzyny leśnej takimi gniotami


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 maja 2006 21:34:14 
Ognisko to taki słowiański chillout i póki nie będzie mydełka fa, albo innych boysów to wszystko na nim jest w porzo (byle z umiarem)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 maja 2006 22:41:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 00:41:24
Posty: 592
Cytat:
a czemu nie Legenda?


Ja właśnie nie wiem. Czemu by nie?
Pamiętam, że w któreś tam wakacje Legenda zrobiła przy ognisku prawdziwą furrorę. Było to przy takim strasznym, groźnie wyglądającym lesie (gdzieś to już chyba pisałem). Wszystkim się podobało.

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 maja 2006 22:24:51 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
ekhm...
Bukowina lepsza od Armii!
[ała nie bijcie!]

opowieść zimowa się dobra jest przy ogniu i inne piosenki Armii też bardzo, jeżeli ekipa zna tekst:) i na gitarze też najlepiej gra się przy ognisku, a nawet na dwóch:)

Kiedyś byłem w bieszczadach z ekipą, w której bylo dwóch gitarowych wymiataczy grajacych przy ognisku na dwie gitarki Slayera, Six Feet Under itp.:twisted:
niestety nikt nie pamiętał słów :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group