Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 13:35:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 18:02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
youzwa pisze:
Armijny Smok napisał:
a no stąd, że jest duże presja na granie tych (oczywiście również świetnych) kawałków z początku działalności zespołu, a nie np. Parowóz nr 8, Niono łeno czy W kamień zaklęci...
nie ma presji na nowe kawałki? uważnie poczytałeś choćby ten temat?


Nie zgadzam sie Youzwo, presja na nowe kawałki, która jest obecna w niektórych poprzednich wypowiedziach, pozostaje raczej w mniejszości. Niestety (albo stety) większość chce usłyszeć to co już zna i lubi od lat (ktoś to kiedys w jakimś filme analizował :) ), ewentualnie po fakcie przyznając, że coś nowego było też super. Jakoś mało kojarzę osoby idace na koncert i analizujące co będzie nowego. Raczej oczekiwania koncentrują sie na tym czy zagrają coś ze staroci.
A na koncertach Armii rzeczywiście było tego ostatnio sporo. Ale w jakimś stopniu wynikało to np. z dwóch koncertów PRL, gdzie królowały starsze numery (+ set Siekiery), bo taką obrano konwencję.
Myślę, że koncerty po nowej płycie jakoś wypośrodkują oba oczekiwania.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 18:50:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
no ale nie mówmy że tej presji wogóle nie ma.... Ja tam posłuchałbym równie chętniekawałków ze starych płyt (zwłaszcza tych których nigdy na żywo nie słyszałem), jak i z tych nowych (zwłaszcza tych których nigdy na żywo nie słyszałem). Zresztą w setlistach wyraźna przewaga staroci była tylko u Kacpra....

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 18:54:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
u mnie tez


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 19:11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
wybacz,ale odpowiadając nie patrzyłem na sety z gerów.... :wink: no ale tam też widać że zdania podzielone.... Ciacho właściwie tylko stare rzeczy chciał, a z kolei Morella cisneła na Triodante (a tak chyba zostanie na amen :wink: ), Archanioły i nowe rzeczy...

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 20:21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
youzwa pisze:
a z kolei Morella cisneła na Triodante (


Bo to najlepsza płyta jest!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 grudnia 2004 23:24:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
Najlepszą płytą Armii jest "Duch"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 00:42:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..najlepszą plyta armii jest droga...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 01:24:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
elrond pisze:
..najlepszą plyta armii jest droga...

tak naprawę wydaje mi się, że płyty Armii są tak różne, że trudno je porównywać... Oczywiście Twórca może mieć do własnego dzieła stosunek inny od fana/słuchacza. Natomiast dla mnie kazda płyta jest na swój sposób najlepsza, gdyż opowiada własną historię. Napisalem, że najlepszą płytą jest "Duch" bo uważam za ciut bezprzedmiotowe licytowanie, czy "Triodante" jest lepsze od "Legendy". Jasne, jedni z nas mają proweniencję punkową, inni metalową. pierwszym najbliższa będzie zapewne "Legenda", drudzy w większości docenili Armię przy "Triodante" lub płytach poprzednich. Tak naprawdę jednak wg mnie każda z tych płyt jest arcydziełem i wyjściem poza konwencję (tu "Legenda" jednak wg mnie wnosi o tyle więcej, że czyni rzecz niemożliwą prawie, czyni z punkrocka coś będącego jak dla mnie muzyką poważną - co wy na to?), natomiast kolejne płyty studyjne z materiałem premierowym są tych dwóch dopełnieniem. Trudno jednak je porównywać, tak różnią się od siebie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 10:28:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
elrond pisze:
..najlepszą plyta armii jest droga...


TAK TAK TAK! Więcej DROGI NA KONCERTACH!


youzwa pisze:
"nikt nie lubi"......


Masz rację youzwa - tu trochę przegiołem, ale z wypowiedzi ludzi którzy wybierali się na Woodstock, to jeśli chodzi o Armię oczekiwali właśnie Siekiery i Legendy... choć to fajne i piękne, to ARMIA dla mnie to również nowe płyty.

Ostatnio oglądałem Mopmana i był Brylu - a Leszczeński w wypowiedzi pewnej powiedział, że zespół Armia rozpadł się po jego odejściu... potem powiedział też że na koncertach grają prawie wyłącznie kompozycje Bryla - jego utwory, jego muzę... chyba to trochę krzywdzące, bo Armia ma tyle pięknych melodii, które wypłynęły także po odejściu Bryla.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 11:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Wshód Także czeka: TARNOBRZEG, KRAŚNIK I LUBLIN

a może założę grupę promującą wschodnią stronę? :lol:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 11:11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Która płyta najlepsza? - Oj czekałem na taki temat. Ja wiem, że zaraz odezwie się Youzwa i powie, że to wałkowaliście na 'Gerach' :wink: ale trudno. Nie mogę się powstrzymac aby nie napisać pare słów od siebie.

Ja już pisałem, że to rzecz absolutnie nierozstrzygalna bo subiektywizm ocen jest nieunikniony. Bardziej podoba mi się kryterium, która z nich jest dla mnie najważniejsza. Idąc po kolei
Armia (aka Antiarmia tudzież Czas i Byt) - traktuję te płyty łącznie, bo materiał w sumie ten sam. Płyta ważna, bo pierwsza, bo zawiera kluczowe dla zespołu numery definiujące styl na wiele lat, ale nie pozbawiona mankamentów. Nad brzmieniem winylu już się ulitujmy ale całość to trochę wyprawki przed mistrzostwem płyty kolejnej.
Legenda - dzieki niej poznałem Armię a jakoś często mi tak zostaje (chyba nie tylko mi), że te pierwsze poznane płyty pozostają najważniejsze w odbiorze, choć nie zawsze muszą być najlepsze w historii danego zespołu (ja tak mam np. z '.. And Justice For All" Metalliki oraz 'Unforgettable Fire' U2). Z Armią łatwiej, bo to płyta wybitna i zgoda Budyniu - wynosząca muzykę (post-)punkową na absolutne szczyty.
Triodante - zupełnie inna, przypadła na okres mojej chyba największej bezgranicznej i bezkrytycznej miłości do Armii. Z dzisiejszej perspektywy jej ocena musi być równie wysoka, chociażby z powodu zmian stylistyki. Po ogromnym sukcesie Legendy łatwo byłoby pójść Armii tym tropem i nagrać coś podobnego. Triodante było pójściem pod prąd, walką o własną a nie fanów muzykę i wizję zespołu i za to dodatkowy szacunek. A rezultat absolutnie wspaniały.
Duch - znów zmiana stylistyki. Niby akcenty metalowe pojawiły sie juz na Triodante, ale tutaj, w duzej mierze dzięki kolejnej zmianie gitarzysty, znów pojawia się coś nowego. Jest zdecydowanie riffowo, "inaczej niż zwykle'. Również tekstowo. Rewelacja. No i na drugiej płycie z rzędu ostatni utwór jest dla mnie najlepszy z płyty i zaliczany do ulubionych w ogóle. Niedługo po jej wydaniu brałem ślub i oczywiście słyszałem to czytanie w ten najważniejszy dzień! I chciałem śpiewać i skakać z radości w kościele! Znajdzie ktoś kontrargument abym nie kochał tej płyty i tego utworu !!
Droga - jak dla mnie to siostra Ducha, podobna stylistyka wzbogacona większą róznorodnością. Duch jest bardziej zwarty, spójny, 'matematyczny', 'precyzyjny'. Droga jest bardziej śpiewna. Dodatkowo pojawiają się nowe elementy wzbogacające tekst, powrót do dzieciństwa, troche nostalgii, co sugeruje już chociażby okładka. Płyta piekna, zwłaszcza Adwent i Kfinto.
PMK - rozpisałem sie na temat tej płyty osobno więc tu krótko. Jest słabiej. Nierówno. Ale kilka rzeczy powala. To bardzo dobra płyta ale od Armii oczekuję więcej niż dobrych płyt. Ale i tu moja ocena sie zmienia. Rok temu przeszła prawie całkowicie obok mnie. Teraz do niej wróciłem i powoli doceniam poszczególne utwory. Ale poprzednikom chyba w moich oczach nie dorówna nigdy.
O płytach koncertowych nie piszę bo to zawsze pewien bonus w stosunku do regularnych płyt, choć do PRL-u z racji własnych wspomnień zawsze będe miał szczególny sentyment.

A na koncerty od stycznia ...

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:42:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Nie chodzi o to, że ten temat był już obecny na dawnym forum, lecz o formę tej obecności. Tam były opowieści Dzynia, a później nasze głosy, które bardzo rzadko (poza tymi najbardziej zaskakującymi jak np. Crazy przeciw "Triodante") wiązały się z dłuższą wypowiedzią głosującego. Budyniu, gdzie byłeś, jak rozstrzygały się losy "Ducha"? :roll:
A tak na serio: mogę podpisać się pod słowami kolegi Mareckiego, ale i tak nacisk będę zawsze kładł na "Triodante" i "Ducha", a "Legenda" pozostanie za nimi, z czego się tłumaczyć nie będę, bo reszta została powiedziana przed tym, jak dawne forum stało się "siedzibą błądzących ciał".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 16:46:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
kiedys chyba lica powiedzial takei cos - ze jakby droga byla nagrana na gitarach klasycznych to by byla swietna. Plyta jest "ładna", ale jak dla mnie gitary sa ciut za ciezkie, basowe niewiem jak to nazwac...no i ostatni numer w ogole mi sie nie podoba w dodatku psuje piekne zakonczenie porzedniego.
a najlepsza plytą jest oczywiscie legenda ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 17:09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
MikhaEl pisze:
ale i tak nacisk będę zawsze kładł na "Triodante" i "Ducha", a "Legenda" pozostanie za nimi

Subiektywizm górą :piwo:
MikhaEl pisze:
z czego się tłumaczyć nie będę, bo reszta została powiedziana przed tym, jak dawne forum stało się "siedzibą błądzących ciał".

... no i tak kończyc w najciekawszym momencie, jakiś link, malutki linczek.
"A może omówimy to przy bezalkoholowym", ze zacytuje klasyków (Shreku :wink: ), czyli liczę na spotkanie na manewrach. :piwo:

A tak BTW to jakie płyty juz rozbieraliście na Gerach, ewentualnie czego przyczynkiem były opowiadania Dzynia. No i drugie pytanie, którego nie sposób nie zadać. Nie ma ktoś zarchiwizowanych opowiadań? Dzyniu szacuneczek

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 grudnia 2004 17:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
elrond pisze:
..najlepszą plyta armii jest droga...


eee tam... ten Pan się nie zna... co to w ogóle za jeden? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group